Lietotājvārds
Parole
par izdieni- visiem 19.03.2016. 18:05:47
Arī parastajās skolās netrūkst bērnu, kam lielākas vai mazākas problēmas. Netrūkst arī bērnu, kuriem jāmācās speciālajā skolā, bet vecākiem ir izvēles brīvība, sūta bērnu parastā skolā un gaida, ka tas skolotājs izdarīs brīnumu. Tiec galā kā gribi! Netrūkst arī bērni, kas met otram ar ko pagadās, krīt virsū ar šķērēm, visu no sienām rauj nost, kož, lej sev matos līmi. Jātiek galā ar šiem un pārējiem vienlaicīgi jāiemāca visu ko jāiemāca, paralēli strādājot ar spējīgajiem, gatavojot viņus olimpiādēm. Kā ar to izdegšanu?Neviens skolotājs neies tajā izdienē, ja veselība vēl ļaus strādāt. Bet ja veselība galīgi čupā? Diez vai varēs pārkvalificēties par skolas autobusa šoferīti, diez vai izies komisiju veselībā.
Žēl, ka ministra kungam nav viedokļa un nav arī vēlēšanās iedziļināties :(
Speciālajā skolā darbs rada daudz lielāku spriedzi- skolēni ir ne tikai jāmāca katrs individuāli atbilstoši katra spējām un veselības stāvoklim, kas prasa radošu pieeju un papildus enerģiju, bet arī nepārtraukti jāuzrauga, jo var apdraudēt viens otra veselību un pat dzīvību, skolotājam jāspēj būt pozitīvam, mierīgam jebkurā situācijā, lai neizraisītu papildus agresiju. Un skolotājs, kurš ir izsmēlis sevi 30 gadu garumā, diez vai var tāds būt. Šiem skolotājiem bieži ir paaugstināta nervozitāte, nogurums, augsts asinsspiediens , nomākts garatsāvokli, pat depresija. Cieš ne tikai skolotājs, bet arī skolēni.
Ja bērns visu aktīvās dienas laikā redz sev apkārt vecumu, nevarību, slimību māktu pieaugušo, viņam kustību vietā liek sēdēt pie galda, jo vecais skolotājs tos kustīgos 23 bērnus nevar novaldīt, nav jējas runāt par veselīgu pārtiku, ja ikdiena pirmsskolā kustību trūkuma dŗļ sabojā bērniem veselību. Pirmsskolā tik daudz vakanču ir tādēļ, ka jaunie pedagogi mūk no zemajām algām pirmsskolas sistēmā (~300 eu uz rokas) un no reāli grūtā darba, strādājot vienlaikus ar 23 kustīgiem bērniem. Veco pirmsskolas skolotāju izdienas pensijas nodrošināšana ir tiešā saistībā ar bērnu veselības problēmām.
Pirmsskolas skolotājam jau tagad ir 30 kontaktstundas nedēļā + papildus slodze pārējiem darbiem, kā jau visiem skolu skolotājiem ar audzināmo klasi + metodiskā darbībai. 30 kontaktstundas ir gan nemitīga fiziskā slodze, nemitīga intelektuālā, gan psiholoģiskā slodze. Pats galvenais - pirmsskolas skoltājs ir nemitīgs piemērs bērniem visas dienas garumā: kā rīkoties, kā sevi apkalpot, kā kustēties. Pirmspensijas nodrošināšana pirmsskolas skolotājam mazāk saistīta ar izdegšanas, kā ar fiziskās nevarības sindromu - nevarīgs skolotājs, kam sāp mugura, kājas, rāda nemitīgu piemēru mazajiem bērniem kā jākustās. Un tie bērniarī nekustās, jo redz savas vecās audzinātājas sāpošo, salīkušo muguru. jo sēdošus bērnus ir vieglāk valdīt. Pirmsskolas vecuma bērni mācās atdarinot vēroto! Tas ir galvenais arguments.
GAn Seile, gan Druviete, kas šo iesākušos procesu atbalstīja, zinānja, ka līdzekļi ir nepieciešami minimāli. Šadurskis pat nav parēkinājis. Skumji, ka āzis par dārznieku.
skolotāja pirmsskolā 32 gadus 18.03.2016. 00:08:45
Protams, skolotāji visi ir pelnījuši izdienas pensiju. Katrs mēs aizstāvēsim savu lauciņu un tomēr, kuram būtu vieglāk? skolotājai tuvojas 60. Pirmsskolā - dienas laikā desmitiem reižu pieliekties pie divgadnieka (grupā ir 17 bērni)-----------paņemt raudošu klēpī, noslaucīt degunu, dibenu, tupot uz ceļgaliem saģērbt, noģērbt pastaigai, pieturēt karoti, kad ēd, noģērbt, saģērbt gulēšanai, iecelt gultiņā, arī vēl emocionālā slodze un mācību darbs. Ja šodien sāp mugura, es vispār neesmu derīga darbam, bet sēdēt arī nevaru. Vai sākumskolā, pamatskolā, vidusskolā ir šī fiziskā slodze matemātikas, latviešu valodas skolotājai? Nu nav viņai ar bērniem ne jālec galops, ne jākāpj, ne jāliecas, piedodiet. Stundu var novadīt arī daudzmaz sēžot, ja sāp mugura. Tie. arī Sadurskis, kas spriež, kāpēc vajag pirmsskolai izdienu, vispār nav nekad bijuši bērnudārzā, nezina, kas tur notiek....
Gaida Pensija 17.03.2016. 23:43:11
Protams, ka izdienas pensijas ir pelnījuši visi pedagogi. Tikai vajadzētu ņemt vērā skolā nostrādātos gadus. Pēc 30 (nu labi- 35) gadiem skolā (un vienalga, cik cilvēks tajā brīdī vecs) jādod skolotājam iespēja nodzīvot vēl dažus gadus cilvēka cienīgu dzīvi ar cilvēka cienīgu pensiju, kurai nodokļi atvilkti no pirmās kapeikas visu šo gadu garumā. Vajadzīga izvēles iespēja- ja kāds grib un var turpināt darbu skolā, ja viņa darbu par kvalitatīvu un neaizstājamu uzskata skolas vadība- visu cieņu.
vienlīdzība 17.03.2016. 17:53:12
Iekšlietu sistēmā strādājošie visi pelnījuši ātrās pensijas. Vienalga- ķēruši noziedzniekus vai sēdējuši kabinetā pie telefona.
parastā mirstīgā 17.03.2016. 15:44:50
Jauki,man ar savu sāpošo muguru,pārpampušajām kājām,augsto asinsspiedienu,sirds problēmām jāstrādā vēl 4 gadi,lai tiktu pensijā.Visiem ir slodzes,pārslodzes,tikai starpība ir tā,ka lai cik loti manam darba devējam būtu manis žēl,vinš nekådi nevar paātrināt manu iesanu pensijā.Ziniet ..gribētos prom no šīs valsts,no šīs netaisnības....Ejiet valsts apmaksātie darbinieki pie privātajiem strādāt nevis visi raudat ka stundas jums par daudz un alga par mazu...nu neturaties ar visām 4 pie tā darba,ejat strādāt privātajā sektorā,kur jums būs jāstrādā MAZ stundas ,bet būs LIELA alga...
Protams, ka izdienas pensija būtu jāpiešķir visiem pedagogiem - bez izņēmumiem!!!
Ja nebūtu pārslodzes, bet tiešām tikai 21 kontakstunda nedēļā, nebūtu arī nekādas vajadzības/pamatojuma iet ātrāk pensijā. Tā tiešām ir, ka ļoooti daudzi cilvēki, kuri ir darba ņēmēji privātajā sektorā, reāli strādā daudz garākas stundas, kaut gan skaitās viņiem tikai viena slodze. Negribu (un nedrīkst) pretnostatīt vienus pret otriem,- visi cilvēki-darba ņēmēji- tiek arvien vairāk ekspluatēti, reāli pārvēršas par 21.gs.vergiem !
Šadurrskis neko nekad nav dzirdējis par cilvēka anatomiju, fizioloģiju un psiholoģiju.
Galvenais,ka policistiem(galvenokārt vīriešiem vēl spēka gados) ir jau pensija pēc 20 nostrādātajiem gadiem! Tādus ziņu diezgan.Bet par pedagogiem domā..........Ar ko viņi ir pelnījuši tik ātri?Taisnīgi?
Strādāju ieslodzījuma vietā par skolotāju. Vai Jums nešķiet , ka arī šis darbs dod papildus spriedzi ikdienas darbā un ne mazāku kā pirmskolas iestādēs strādājošiem pedagogiem? Visi apsargi šeit var iet izdienas pensijā, bet skolotājs nezin kāpēc laikam ir no azbesta veidots, ka nenogurst un viņam nevajag izdienas pensiju.
Skolotājas vīrs. 17.03.2016. 11:34:25
Pedagogu darbu pazīstu pamatīgi, jo sieva, meita ir skolotājas. Caur mazbērniem, kuri apmeklē bērnudārzu, skolas arī ir kārtīgs priekšstats par izglītību. Manai sieviņai tepat jau 60. Redzu, ka viņai dažkārt ir ļoti grūti (iegūtās slimības, psihoemocionālais stāvoklis u.t.t.) Pats jau pāris gadu kā esmu pensionārs. Arī viņa ietu izdienas pensijā, ja būtu iespēja, jo jūtas nomākta veselības dēļ. Iznāk bieži slimot un tad pārdzīvo, ka nespēj veikt darbu un citiem kolēģiem jāstrādā viņas vietā. Tāda diskriminācija, ka varētu iet pensijā tikai atsevišķas kategorijas būtu absurds. Jo, salīdzinot mazās klases skolot.darbu( tur arī strādā mana sieva) un bērnudārza audzinātājus, neredzu atšķirību. Manuprāt, skolā ir grūtāk, jo bērnudārzā bērni var neklausīt vai nedarīt kaut ko, spītēties,... bet 8, 9 gadu vecumā jau parādās dažiem tāda bezkaunība, visatļautība, pat rupjība, ka skolotājs to visu saņēmis,mājās pārnākot, ir noguris, pazemots. Tādi ir daži bērni, bet paņem no veselības ļoti daudz. Ikvienam jādod iespēja aiziet cieņpilni. Piedodiet, ja sanāca tā personīgi, bet sirds pilna.
vnk. skolotāja 17.03.2016. 10:55:05
Nedrīkstam aizmirst, ka izdienas pensijas būs jāpiešķir arī visiem reorganizēto un slēgto skolu skolotājiem vecumā 60+. Ja Ķīlis diskusijā Latvijas Universitātē par Latvijas skolu nākotni neizslēdz iespēju, ka no patreizējiem 40000 pedagogiem pēc skolu tīkla optimizācijas reāli pilnas slodzes darbs būtu tikai kādiem 15000, par izdienas pensijām būs jādomā daudziem.
un parastam straadaajosam cilveekam paaugstinam pensioneesamaas vecumu liidz 70....taa turpinaat...visi ir taa paarstraadaajusies,tikai ne citu profesiju paarstaavji.privaatie straadaajat vairaak un ilgaak,lai visiem valsts iestaadees vareetu maksaat lielaakas algas,aatraak visi vareetu iet pensijaas...un visiem ir nosplauties,ka juus buusiet saaposaam muguraam,straadaasiet 14un vairaak stundas,ka beernus audzinaas citi,jo jums viniem laika nebuus(un vai vispaar vareesiet domaat par beerniem),ka arii juusu veseliiba buus nekaada un ka galu galaa darbaa arii atdosiet galus...toties juus buusiet paliidzeejusi visiem dziivot labaak!!!!!!!!
Iespējai aiziet izdienas pensijā JĀBŪT. IESPĒJAI JĀBŪT VIENĀDAI!!!!
no Pārdaugavas 17.03.2016. 10:49:46
Esmu gandrīz vienādu gadu skaitu nostrādājusi kā vispārizglītojošajā, tā speciālajā skolā (kopā 32 gadus), tāpēc varu salīdzināt. Šobrīd strādāju speciālajā skolā, bet pēcpusdienās man ir vispārizglītojošo skolu privātskolēni. Ar viņiem vismaz varu parunāt kā līdzīgs ar līdzīgu, bet... Jūtu, kā mainījusies kaut tikai mana valoda vien. Pārsvarā runāju vienkāršos paplašinātos teikumos...kā ar maziem bērniem, jo tā man ir jārunā speciālajā skolā... Pašas bērni un draugi saka: ko tu mums skaidro kā muļķiem? Tad nu labāk turu muti ciet. Darbs ar normāla intelekta bērniem vismaz garīgi nenoplicina un neiztukšo, bet grūts tas ir bijis gan vienā, gan otrā skolā. Vienā - ar augsto atbildību par darba rezultātu, otrā - ar emocionālu iztukšošanos. Nudien, izdienas pensijas vajadzētu visiem skolotājiem, lai vietā nāktu jauni, enerģiski cilvēki, un šo pensiju saņemošajiem vajadzētu liegt iespēju strādāt par pedagogiem skolās. Cita lieta - strādāt par privātskolotāju. Runājot par sporta skolotājiem - esmu viņu pusē. Ja sporta stundas vairākās skolās ir pārvērstas par "teorētiskajām", jo skolotājs cienījamā vecuma dēļ pats nevar parādīt kā, piemēram, jārāpjas par trosi vai jālec pāri bukam, tas ir vairāk kā skumji.
Protams, ka izdienas pensija būtu jāpiešķir visiem pedagogiem, jo, ko nozīmē slimam, vecam skolotājam stāvēt klases jauniešu priekšā zobus sakodušam un rādīt ka viss ir normāli? Protams, ka ir skolotāji, kuri var strādāt , ja to atļauj veselība. Bet ko darīt, ja vairs nevar, nav spēka? Iet prom un mirt badā? Jau tā tie nabaga skolotāji tiek zākāti un apspļaudīti. Pareizi vien ir , dažādām būvēm , projektiem u..t.t. naudu atrod miljardos, kur no tā visa tiek daudziem, bet skolotājs var izdzīvot tāpat, kur tam atrast dažus miljonus
nabaga ļaļa 17.03.2016. 10:02:29
Kas ir 12M uz visu valsts budžetu??? Sīkums. Kad runa iet par tiltiem, mājām, kompleksiem un vēl nezin kādām būvēm, tad tur naudu vienmēr atrod. Un katrs sazog, cik var un grib..Tagad Mēs te spriežam par kaut kādu mazu summiņu, kas būtu vajadzīgi,lai būtu normāla izdienas pensija un četrciparu alga makā!
Nē, viņa padomnieki nav! Ministram nav jābūt visām atbildēm uz visu, padomniekiem viņš ir jāinformē par aktuālajām lietām. Diezgan muļķīgi, ja uzskata, ka ministram pēkšņi būtu ja'būt lielākajam, vienīgajam nozares speciālistam.
Izdienas pensijas ir pelnījuši visi pedagogi.
Es arī neredzu pamatojumu šim lēmumam par izdienas pensijām.
Nav izdarījis mājasdarbu?
Nav viņam skaidrs, kam un kādēļ jāpiešķir. :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.