Lietotājvārds
Parole
Kāpēc, lai pierādītu visiem sen zināmo, jāveic nezkāditur pētījumi? LIZDA, atkal, kārtējo reizi imitē darbību un izliekas, ka aizstāv skolotāju intereses, bet patiesībā lej ūdeni IZM dzirnaviņās. Streikotāji arī apklusuši, ... laikam jau valstī viss ir kāfrtībā.
бедолаги учителя -до сих пор не знали. где их место ? В этой стране их место чуть пониже спины. Бездарный профсоюз - надо забастовки организовывать. а они опросы устраивают. Вы уже опросы устроили - получили зарплату меньше прежней. Это только начало - через год будет кризис страшнее 2008 года - вас вообще без зарплаты оставят. Главное правильно на выборах проголосуйте.
Bet cik augsts skolotāju ieskatā ir LIZDA prestižs!!!
Skolotāja prestižu var veidot tikai paši skolotāji. Ja no skolotāja to vien dzird,ka skolēni stulbi , bet viņu vecāki cita nekā neprot kā sūdzēties, algas mazas utt. , tad šāds skolotājs nav pelnījis nekādu cieņu. Man nepatīk vārds -prestižs.
Vārna Bangai 25.11.2016. 17:36:36
Jāprecizē - jo bezkaunīgāks skolēns, jo agresīvāki un sūdzīgāki vecāki.
Un kāds vēl par to brīnās? Tiesības mūsu sabiedrībā visiem, izņemot skolotāju. Pilnīgi pareizi - laukos skolotājs pie visa vainīgs tikai tāpēc, ka uz pelēkā fona viņam ir darbs un alga. Un tad nu jebkurš no vecākiem nav slinks izgāzt žulti. Ir jau arī tāda parādība - jo dumjāks skolēns, jo sūdzēties gribošāki un zākāt varošāki vecāki.
kāpēc Jūs domājat, ka paparaci profesijai ir zems prestižs? Ir kādi(LIZDA :D:D:D) pētījumi? Turklāt dažādās sociālajās grupās cieņa ir pret dažādām profesijām. Diez vai tie, kas ciena Kimu Kardašjanu, ciena arī Māti Terēzi - un otrādi.
Skolotāja profesijai prestižs tik zems ir tāpēc, ka pedagoģisko augstskolu beigt ir ļoti viegli, bet pamēģiniet mācīties medicīnas, juridiskajā vai mākslas augstskolā.
Čigāns savu nosprāgušo zirgu gan tālāk vairs nepētija!
Prestižs ir pakāpe, kādā kādas kopienas pārstāvji ciena vai piešķir sociālu vērtību kādai noteiktai profesijai. Mūsu valstī ir izdarīts viss no pastāvošās varas , lai sabiedrība skolotāju varētu izģērbt un ielīst viņa makā, ņirgāties par viņa darbu. Neviens nez kāpēc zobārstam nemāca, kā labot zobus, bet skolotājam visi, kam vien nav slinkums, var pamācīt, kā strādāt. Kāds tad te prestižs. LIZDA būtu labāk strādājusi un cīnījusies ,lai pret skolotāju tiktu ievērots Darba likums un Satversme nevis pētījusi to, kā nav.
Laikam tikai skolotāji atbildējuši pētījumā pēc būtības, pārējie nobīdījuši atbildes "kā pareizi", kā vajag.
Skolēni ļoti labi zina a) ka skolotāju algas ir nožēlojamas(īpaši labi situētu vecāku atvases, kuru vecāki pelna četr- un pieczīmju summas mēnesī), b) ka skolotāju algas ir nesamērīgi augstas(tā runā daudzās ģimenēs - "saņem simtus un dzer tik kafiju". Skolēniem ir mediju un vecāku radīts priekšstats. Faktu nezināšana te bez nozīmes.
Taču neizvēlēsies šajā PRESTIŽAJĀ profesijā strādāt- īpaši laukos. Katram gribas dzīvot, ne eksistēt! Šis ir iemesls ir arī aizbraukšanai no Latvijas. Visur citur tomēr vairāk vai mazāk, bet maksā par nostrādātajām stundām kaut kādu cipariņu. Jā gan, par nostrādātām stundām, virsstundām kaut ko maksā! Mūsu PRESTIŽAJĀ profesijā samaksa ir tikai par kontaktstundām- un tas ir tas mazākais. Varbūt jaucam CIEŅU pret skolotāju par viņa darbu ar šo PRESIŽU?!
skolotāja Ilga 25.11.2016. 12:49:16
Par šo tēmu man ir tikai viens īss komentārs- zudusi ir tā tauta, kura neciena savus skolotājus... Diemžēl, ļoti lielā mērā šī neciena nāk no skolēnu ģimenēm, kurās vecāki kaut kādu iemeslu dēļ nav spējuši nodrošināt sev pienācīgus dzīves apstākļus (jo īpaši laukos, kur viņi uzskata, ka skolotāji ir bezmaz vai vienīgie, kuri saņem "lielas' algas). Vai arī no labi situētām ģimenēm, kuras spēj nodrošināt savam bērnam visu ( tikai ne pietiekoši daudz laika veltīt viņa audzināšanai) un uzskata, ka viss tas darbs jāizdara skolai un skolotājiem.
Vai skolā būtu jāstrādā prestiža, vai aicinājuma dēļ? ... FinanČu problēmas noliekam malā, jo tās ir visiem.
Gundars @ @ija 25.11.2016. 11:39:04
Bet redziet, ka skolēni taču nezina, cik pelna skolotājs. Viņiem pat nav ne jausmas, kas maksā skolotājam! :) Līdz ar to, alga nebūt nav vienīgais faktors, kas ietekmē prestižu. Padomājiet mazliet. Vai ugunsdzēsēja profesija mums liekas prestiža? Jā. Vai viņi pelna milzu bagātību? Nē. Vai paparaci mums liekas prestiži? Nē. Vai viņi pelna milzu bagātību? Un kā vēl, sevišķi ASV! Un tā var turpināt ilgi un dikti. To pašu var teikt par ārstiem un medmāsām. Vēl godājamāku, prestižāku profesiju grūti iedomāties. Bet vai pelna daudz..? Latvijā noteikti nē!
Liekas, ka skolotāja prestižs sākas ar skolas prestižu. Vai arī otrādi :) Ja uz mūsu skolu atnāk jauns skolēns un viņa vecāki saka: Mēs tik daudz laba par jums dzirdējām, tāpēc nācām šeit. Tas ir jau viens liels +, bet, kad skolēns pēc tam skaļi visiem deklarē, ka nožēlo, ka agrāk nav nācis uz mūsu skolu, tas jau ir jau otrs +, bet trešo iegūstam, kad absolvents atnāk un atved savu bērnu un saka- tikai uz savu skolu, tas ir jau trešais +
Diemžēl PRESTIŽS = ATALGOJUMS PAR DARBU,nevis vaļasprieku. Nākotnē uz skolām aizies tikai tie jaunie cilvēki, kuriem otra pusīte nodrošinās cilvēkcienīgu dzīvi. Jaunie neies uz tik mazatalgotu darbu, kur piedevām liela daļa jādara pilnīgi bez samaksas.
Una > Līga 25.11.2016. 10:32:47
Līga, Jums ir veicies gan ar vecākiem, gan skolēniem. Diemžēl daudzviet skolām nākas saskarties ar citādu attieksmi - ikviens vecāks, kas pats reiz skolas solu deldējis uzskata, ka ir tiesīgs norādīt, kā PAREIZI skolotājam jāstrādā, kas ir un kas nav jāmāca viņa bērnam ... draudi sūdzēties, reālas sūdzības augstākām instancēm, pēc kurām skolotājam nākas pierādīt, ka viņš tomēr "nav kamielis", nievājoši komentāri internetā par skolotājām "ar padomju laika domāšanu". Tā arī ir mūsdienu realitāte.
Līgai, Egonam. 25.11.2016. 10:28:02
Un kā tad vecāki un skolēni novērtē? Nevis dodot sociāli pareizās, pielāgotās atbildes, bet realitātē, ikdienā? Par varu, likumdevēju un valdību vispār klusējam......
Un tādēļ vajadzēja tērēt naudu pētījumam? Tad ta jaunums, to jums katrs garāmgājējs uz ielas pateiks bez pētījumiem, jo to viņš ik dienas lasa avīzē un redz TV, kā skolotāji par veciem muļķiem, lo hiem un atpalikteņiem tiek uzzīmēti.
prestižas profesijas pārstāvis 25.11.2016. 09:40:28
Kam šajā valstī IR augsts prestižs??? Sakiet. Un tad apdomāsim, kādi ir tie krtiēriji, kas mūsu sabiedrībā nosaka prestiža līmeni. Kādi ir kritēriji, kāda ir dominējošā vērtīborientācija. Un kādā veidā sasniedz to, ka tad ir augsts prestiža līmenis. Arī LIZDA varētu veikt kādu pētījumu šajā jomā. Cik augsts ir LIZDAs prestižs un kādu sabiedrības grupu skatījumā?
Bet tas neiet roku rokā! Protams, ka ir daudz problēmu, protams, ka algas ir pārāk zemas, bet tas taču nav viss, kas ir SKOLOTĀJS. :) Ja jāsalīdzina, tad man tomēr ir svarīgi, kā pret mani ikdienā izturas un kā uz mani skatās skolēni, vecāki u.c. Un man ir svarīgi, ka vismaz viņi (kas gan cits?) novērtē šo darbu. 100 gudrās galvas - tas jau ir kas cits.
Domāju, ka esam ieciklējušies uz nozares samilzušajām problēmām, zemajām algām, līdz ar to spriežam, ka arī profesija nav novērtēta un prestiža.
Prestižs jau to arī no nozīmē - kā sabiedrībā redz attiecīgo parādību. Mīļie kolēģi, vai redziet, ka prestiža trūkumu saskatām tikai mēs? Skolēni ir daudz augstākās domās par mūsu profesiju, tāpat arī vecāki! Mēs paši nenovērtējam sevi! Man iekšā patiešām ir tāds prieks, ka bērni un vecāki novērtē mūsu darbu un neskatās no augšas... Bet ciena skolotāja amatu. Kamēr tā ir, viss nav tik slitki.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.