Lietotājvārds
Parole
Protams, ka apdraudéti. 1. Kāpēc ar katru gadu jāraksta aizvien sīkāki un detalizētāki tematiskie plāni visam gadam, kopā 70 lpp? 2. Vērtēt var tikai visi vienādi kā ķīnieši. 3. Agrāk regulāru mācīšanos varēja panākt, dodot negaidītus pārbaudes darbus, tagad dažs mēnesi neko nedara, un tad pēdējā vakarā pirms darba kaut ko sačibina.
Lirai -Mierinājums 29.11.2016. 19:17:44
Lai tik nāk stundā 30 sēdēt uz grīdas, gan kaut kā izdosies stundu novadīt. Jautrāk būs, kad vecāki ierīkos dežūru vasaras nometnē uz 2 - 3 nedēļām 50 - 100 vecāki, vai stāvēs ap peldbaseinu, vērojot savu bērnu peldēšanu. Nebūtu slikti arī hokejā veselam bariņam vecāku šļūkāt līdzi pa ledu, sekojot atvašu drošībai un audzinot trenerus. Jums vēl ir labi :)))
vai vecāki drīst nākt stundās, kad vēlas? Ja klasē 30 skolēni, tad 30dienas kāds sēdēs klasē stundās?
Steidzami jāpieņem likums par šomasu lojalitāti valstij.
Odze @komponists 29.11.2016. 09:22:21
Es pieļauju, ka ir daudz J.Dzērvju. ;)
Laikam gan brīvība katrā vietā atkarīga no vietējās varas izpratnes par to un katra subjektīvās sajēgas - ko nozīmē būt brīvam izpausmēs. IEROSINĀJUMS: Ja to, ko un kā vajadzētu darīt skolotājam, regulēs un kontrolēs vecāki, bērni uttt., tad pielāgosim šo pieeju visur, kur ir "valsts pasūtījums", piemēram, pie zobārsta vecāks regulēs, kā bērnam zobus urbt; augstskolā - mācīs profesoru, ko seminārā un eksāmenā drīkst, ko nē prasīt no studentiem; VIDā varbūt mēs katrs varētu savas prasības pieteikt - cik un kādus nodokļus maksāsim utt. Regulēsim visi un visu un jebkur!!! Visi tak esam gana izglītoti, lai kaut cik kaut ko jebkur sajēgtu.
Tāds bads , kāds bija pēdējos padomju gados, cerams neatkārtosies (kartiņu sistēma). Te runa ir par sociālo taisnīgumu, ne par badu.
Вы же хотели быть голодными и свободными. Последние 25 лет Вы полуголодные, судя по Вашей зарплате. А теперь и свободу отняли - за что боролись ?
Pretspiediens mēdz būt visās profesijās, nu skolotājs ir publiska profesija, līdz ar to izpausmas var būt īpaši pretīgas. Ir kritumi un cēlumi, tas prasa nervus un ticību, - ticību tam, ko šis skolotājs dara, ticību Dievam, mīlestībai. Ar to,ka skolotājs apzinīgi pildīs standarta prasības, sarakstīs visus papīrus, ir stipri par maz.
Piekrītu Annikai: "Sanāk pretruna - skolotājam jāmāca, jāaudzina skolēni domājoši, ar savu pamatotu viedokli, prasmīgi diskutēt, aizstāvēt viedokli, argumentēt, bet ko var diskutēt, ja ir vienīgais pareizais viedoklis un attieksme, kas jāsludina? "
Kādi dīvaini pētījumi! Krievu skolu skolotāji baidās, ka nevarēs vairs atklāti ņirgāties par valsti?
Paši jūs to starpnāciju naidu kurināt. Kur ir tie kremļa troļļi? Un lojalitātes likums nāk no tiem, kuri likumus izgudro un pieņem guļot. Lai tikai radītu iespaidu, ka briesmīgi radoši strādā tautas un pedagoģijas plauksmes labā! Mani ne agrāk, ne arī tagad neviens nav kontrolējis ar tendenci atklāt, ka esmu nelojāls šai valstij. Un nav tāpēc akli jābaidās no nezināmiem varasvīriem un svešzemju troļļiem! Nomierinieties, truši! Kas vainīgs, tas bailīgs.
Vai tad kāds par to vēl šaubās?Parasti to dēvē par raganu medībām. Tātad- sveiki, viduslaiki?
Strādāju 42 gadu . Jā , zinātāju daudz, nelīdz pat standarta un programmu raksti. Nākas pierādīt, ka neesi to autors, un ka jāstrādā tā, kā to paredz likums, ne kā to vēlētos vecāki un bērni. Nekad nebiju domājusi , ka pienāks laiki, ka būs jāstāsta, ka valsts man izsniegusi diplomu , ka neesmu to nopirkusi .. Bet tagad ''diriģēt ''spēj katrs, kas vien iemācījies skaļi sevi izpaust un visu nievāt. Lūk, tāds ir prestižs.!
Sanāk pretruna - skolotājam jāmāca, jāaudzina skolēni domājoši, ar savu pamatotu viedokli, prasmīgi diskutēt, aizstāvēt viedokli, argumentēt, bet ko var diskutēt, ja ir vienīgais pareizais viedoklis un attieksme, kas jāsludina? Un nesāciet atkal - kremlini, kremlini. Būtu gribējuši, sen visi kremlini pie vietas būtu nolikti un ne čakstētu, ne grabētu.
valsts pasūtītaji no dzelzs zelta rotājumus neuztaisīt! Netaisiet bērnus dzērumā, nelamājiet skolotājus!
troļveidīgā berta, krievu skolās skolotaji tā jau nolikti zemāk par zemi
rasu naida kurināšana 28.11.2016. 12:02:06
Ādij un salaveci, tāpat visiem ir skaidrs, ka esi trollis. Tavi komenti tikai pierāda, ka lojalitātes likumu jau sen vajadzēja pieņemt.
Nu tad beidzot! Diemžēl tā ir! Atceros pirmo darba vietu- pārzine nāk un diktē kad bērnus slavēt un kad nē, guli mājās slima, stāvoklī, Tev zvana jau otrā dienā un lamā, cik esi bezatbildīga. Daudzos bērnudārzos metodiķes nāk iekšā NODARBĪBU laikā, bērnu uzmanība novērsta. Saprotu,paskati nodarbības, ja jauns darbinieks, pajautā bērniem ko viņi domā, bet ,ja savu pozīciju izmanto kā VARU, tas ir drausmīgi, grūti strādāt, ja tev NEUZTICAS. Savādāk to kontrolēšanu nosaukt nevaru. Šobrīd gan man paveicies, ir saprotoša vadība-prieks strādāt un GRIBAS nākt uz darbu.
Profesionālās brīvības apdraudējums? WTF? Pedagogi, beidziet murgot! Vai varbūt šis ir kārtējais kremļa troļļu mēģinājums sarīdīt tautu pret skolotājiem? Krievu skolās daļu skolotāju var atlaist par pretvalstisku propagandu, un tas kremlim būs liels zaudējums. Nebūs vairs, kas skalo smadzenes un kurina starpnāciju naidu.
no Pārdaugavas 28.11.2016. 11:13:10
Mūsu skolā ir nerakstīts "DIVU PUNKTU" likums: 1) direktorei vienmēr ir taisnība, 2) ja direktore maldās vai kļūdās, skatīt pirmo punktu ...
Un ko jūs gribat sagaidīt no skolotājiem, ja viņi būs zem kontroles? :) Par kādu cilvēciskumu vai kvalitāti var būt runa? Ja visi skatās uz pirkstiem. Šie signāli ir jāņem vērā, ja gribam labu izglītību!
Cilvēku kontrole - totalitāra režīma pazīme. Skolotāji un arī citi valsts darbinieki ir jākontrolē saprāta robežās - to jau dara katras skolas un iestādes administrācija. Augstāks rezultāts būs tad, ja skolotājam uzticēsies.
Skolotāji ir jākontrolē. Valsts un sabiedrība ir pakalpojuma pasūtītājs, tāpēc viņiem ir tiesības veikt pilnīgu kontroli par pasūtījuma izpildi.
+ Un tiek uztverta subjektīvi un ļoti personiski.
Turklāt atšķiras tomēr pa priekšmetiem arī. Eksakto zinību skolotājiem (vairāk tieši matemātika, algebra, ģeometrija, ķīmija) nav īpaši satraukam vietas, kamēr humanitāro priekšemtu skolotājiem dzīve ir pavisam citādāka - tā vienmēr ir bijis, jo literatūra, vēsture u.c. ir pakļauta interpertācijai un cenzūrai.
Protams, strādājot skolā nav nekadas brīvības! Visu laiku ir jādomā, ka būt labam skolēnam, vecakam, administrācijai, IKVD. Jebkurš skolēns, no kura esi pārak stingri pieprasūjis, var pasūdzēties jebkura instancē. ja tev bija taisnība, neko jau īsti neizdarīs, bet visu skolu IKVD pacels ar kājam augšā, meklējot pierādījumus.
Skolā neesmu jutis, ka skolotāji justos ierobežoti, bet var jau būt, ka to ikdienā nomaskē.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.