Lietotājvārds
Parole
Vai tiešām viena sievu ministrija būs spēcīgāka par visas valsts vēlētājiem un tās pilnvaroto Saeimu? Ne tāpēc Šadurskim ļāvām iesēsties Saeimā, lai tagad viņš pūstu sievu nobarotās pīlītes. Galu galā šis katliņš nevar bezgalīgi vārīt citiem ziepes. Varbūt arodbiedrība labāk būtu nevis pārsteigta par to murgu, kas jau sen vairs nevienu nespēj pārsteigt, bet reabilitētos par gadu desmitiem ilgušo bezdarbīb un beidzot sāktu purināt no izglītības koka iepuvušos augļus.
sintezējam bez riska
Ai, nu bedziet - algu modelis reāli izmaksās +150% no faktiskām nepieciešamām izmaksām, jo - valsts pārvaldē pieņemtā "otkatu likme" ir vismaz 25% no summas, + tad vēl vajadzēs štancēt papirusus, lai visu modeli aprakstītu, + vajadzēs pētīt ietekmi un "kvalitāti" + vajadzēs kompensēt valsts ierēdņiem zaudētos ienākumus turpmāko 20 gadu laikā, jo šis tak bija ILGTERMIŅA PROJEKTS - a te - Batņa, nelietis, izjauca visu tirgu ar 3 mēnešu laikā izstrādātu MEGAMODELI... Ļoooti pierasti, ļoooti pazīstami Vienotības un ģeniālo varas burbuļu garā..
Batņas modelis - labāks, bet nereāls, tātad mūs sagaida sū.., bet reāls. (Reāli sū..).
Hei, IZMinistrijā, jūs ir jāsamazina par 9/10 ! 11.03.2016. 13:48:29
Vislabāk man patīk šis teikums: "...Alternatīvais modelis paredz, ka pedagogam tiktu samaksāts par VISIEM viņa veiktajiem pienākumiem, tomēr vienlaikus atalgojums būtu atkarīgs no skolēnu skaita."! Un ministrs labi zina, ka šobrīd skolotāji BEZ ATALGOJUMA veic vismaz 1/3 - 2/5 daļas darba! Kad samaksās par šīm neatalgotajām daļām, kuras skolotājs IR SPIESTS VEIKT, lai vispār varētu normāli strādāt, bet par kurām nesaņem atalgojumu??? Varbūt atlaižot 9/10 no IZM ministriem, referentiem, juristiem, vecākajiem, jaunākajiem speciālistiem, vietnieku vietniekiem, projektu vadītājiem, utt., varētu atrasties ne tikai lieki 150, bet visi 200 miljoni, kas tiek saņemti par atvaļinājumiem, komandējumiem, projektiem, pētījumiem utt.?
Pat negribas neko lasīt, saistītu ar pirmsskolas algu jautājumu.Tas ir tik bezkaunīgi.PIrmsskolas skolotājas laikam nav pie pedagogiem pieskaitāmas,neskatoties uz labu augstāko izglītību un visu pārējo, kas saistās ar skolotāja profesiju.Tas ir ti galēji nekaunīgi un aizvainojoši.Te darbs Jansona birojam.Slikti metas no lasītā.
Da neko neieviesīs, viss paliks pa vecam. Imitē strādāšanu un viss. Un arī labi.
Autori: lsm.lv ziņu redakcija Šodien, 11:13 11.03.2016. 11:58:23
Pretēji Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paustajam par to, cik liels papildu finansējums būtu nepieciešams alternatīvajam pedagogu atalgojuma modelim, tā veidotājs Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa norāda – modelis prasītu vēl 35, nevis 68 miljonus eiro. Saskaņā ar IZM aprēķiniem alternatīvā modeļa fiskālā ietekme uz valsts budžetu būtu 68 miljoni eiro gadā papildus jau piešķirtiem 27 miljoniem eiro, neskaitot pirmsskolas izglītības pedagogu atalgojumu. Savukārt paziņojumā medijiem modeļa veidotājs Batņa norāda – šis aprēķins nevar tik ņemts par pamatu, jo tas ir ļoti aptuvens un tam pamatā nav precīzi pamatotu finansiālu aprēķinu. Arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga nepiekrīt šim aprēķinam un pieprasīs IZM veikt konkrētus aprēķinus, iekļaujot visus alternatīvajā modelī minētos noteikšanas pamatprincipus. Saskaņā ar Batņas aprēķiniem, lai pedagogu atalgojumā tiktu iekļauti visi modelī minētie pamatprincipi, papildus jau piešķirtajiem 27 miljoniem eiro gadā būtu nepieciešams ne vairāk nekā 35 miljoni eiro. Turklāt iecerē iekļauts arī atalgojums atbalsta personālam, ko pašlaik daļēji nodrošina no pašvaldību budžeta. Tāpat tas paredz jaunu pedagoga amata ieviešanu izglītības iestādēs - “karjeras konsultantu”. Batņa gan norāda – precīzus aprēķinus var sniegt tikai un vienīgi Izglītības un zinātnes ministrija. Iepriekš gan Batņa lēsa, ka šim modelim ik mēnesi vajadzētu papildu 1,9 miljonus eiro. Šadurskis to jau nodēvēja par labāku modeli, bet nereālistisku. Jau ziņots, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku (LIZDA) aprēķinājusi, ka pedagogu mēneša algai pirms nodokļu nomaksas jābūt 1150 eiro. Tikpat liela alga paredzēta bērnudārza audzinātājiem. Vēstīts arī, ka 2015.gada septembrī LIZDA un Izglītības un zinātnes ministrijas sarunas par jaunu atalgojuma modeli nonāca strupceļā. Novembrī notika pedagogu vienas dienas brīdinājuma streiks. Savukārt šogad LIZDA un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) atbalstījusi alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli. Organizācijas vienojās veidot darba grupu, lai pilnveidotu šo modeli.
zidis no zilupes 11.03.2016. 11:46:42
MAN arī ir plāniņš SKOLOTĀJU ALGĀM - katru nedēļu 500 tugriki ..Lai vecāki maksā nedēļās beigās..... Forši, ka demokrātija var taču ierosināt. HA! HA!
VanGogspedagogs 11.03.2016. 10:57:40
Cik tas viss ir sarežģīti mazu egoistu sabiedrībā? Tieši tik.
Nu nepieļaus Šadurskis, ka kaut kāds mazpilsētas skolas direktors var dažu mēnešu laikā (pie tam bez maksas) izdarīt to, ko vesela labi atalgotu ierēdņu armija IZM nespēja divos gados! Ir 101 iespēja pierādīt, ka Zeme ir plakana un "Novije Vasjuki" ir pasaules centrs.
Tukša salmu kulšana. Nesen Šadurskis pateica, ka ir pieejami tikai 9 miljoni un vairāk nav kur ņemt. Modelis tiks ieviests tikai izejot no šīs summas. Par nākotnes miljoniem var tikai pasapņot. Tie ir tukši solījumi un gaisa pilis.
Varbīt ministrijai ir izdevīgi parādīt pārlieku lielus aprēķinus, lai norādītu, ka alternatīvais nav izdevīgs - tā nevarētu būt?
Vai! Es arī pārsteigts. Ko nu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.