Lietotājvārds
Parole
Ieskatījos savās 1.līmeņa pensijas iemaksās - sākot ar 2008.gadu pamatīgs kritums un 2016.gada iemaksa ir tālu no 2007.gada iemaksas!!! Vēl arvien nav 2007.gada alga, lai gan slodze tā pati, pat nedaudz lielāka!!!
Ja Rīgas dome iedos skolotājām veselības apdrošināšanas polises, tad pensionāres turpinās strādāt skolās, kaut vai uz 4 stundām nedēļā. Un jaunajiem tāpēc nebūs slodze. Un jaunie tāpēc uz skolu nenāks!
Ja viņi domā, ka Latvija uzplauks un izglītības līmenis celsies slēdzot lauku skolas un skolēnus stundām ilgi vadājot pa valsti uz pārpildītiem bērnu kombinātiem pilsētās - tad viņi smagi maldās. Tā ir, kad nozari reformē tāpiņi, kas skolu redzējuši no pāris kilometru attāluma un pirms desmit gadiem.
Vēl jau skolā būšot obligātā militārā apmācība. Bergmanis ar Šadurski tagad to apspriež. Interesanti, uz kuru mācību priekšmetu rēķina tas notiks, ja visu laiku bļauj ka skolā ir pārslodze. Vai meitenēm obligāti būtu jāmācās militārie priekšmeti? Latvija ir iebraukusi totālās auzās un visa pamatā ir korupcija un nekompetence.
Piekrītu, nav vajadzīgas skolas ar 20, 30 skolēniem. Bet vai ir vajadzīgas klases ar 30+ skolēniem katrā? Daudzi skolotāji uzskata, ka optimālais skolēnu skaits klasē ir 15- 20. Nu tad veiciet skolu tīkla optimizāciju,bet- no abiem galiem! Vēl par optimizāciju. Kādēļ neviens negrasās optimizēt administratīvo aparātu un dažādu "speciālistu" skaitu mūsu valsts un pašvaldību, arī citu iestāžu gaiteņos. Ko gan astoņas stundas dienā dara tā saucamais karjeras speciālists? Kāda pēc viņa ir vajadzība, ja viņš tāpat nespēj reāli samazināt bezdarba līmeni valstī? Varētu vēl paturpināt par citu "speciālistu" un "speciālistiņu" lietderības koeficientu.
Vilibalds -> To sievai 16.03.2017. 09:24 16.03.2017. 13:12:16
Ne Kučinskim, ne IZM, ne arodbiedrībai (ne arī pētnieciskajiem žurnālistiem a'la "Jaunā Skola") tādi pētījumi nav izdevīgi.
Piekrītu !Jā kāds uzņemtos pētījumu par izdegšanas sindromu un veģetatīvo distoniju skolotāju vidū, domāju, skaitļi būtu iespaidīgi !
Vīrs strādā kokpārstrādē- darba apģērbs un apavi tiek iedoti, ir normāla veselības apdrošināšana, pusdienas par puscenu, nomira vīramāte- pabalsts algas apmērā un vēl šādi tādi atvieglojumi( uz darbu un no ved ar autobusu). Normāli! Man skolā no tā nav nekā!!! Viss nepieciešamais par savu naudu, arī vienam otram bērnam jāpalīdz grūtā brīdi, uz darbu ar savu auto, domā katrreiz ,kā vecākiem pasākumos stāvēsi priekšā, kā grāmatas nopirksi un kaut ko skaistu redzēsi.. Par veselību nerunāsim. Mirdamam uz darbu jāiet, jo atbildība bērnu priekšā. Skolā, ilgāk pastrādājot, veselība pēc definīcijas nemaz stipra nevar būt..Par to nedomā neviens. Pat neiepīkstas. Kāpēc arodbiedrība par to nerunā!
Kad ministriem jāpalielina algas par 700 eiro,nevajag nekādu grafiku!Pietiek ar,,mums pienākas,,!Straujuma paaugstināja par 700iero,ar ko atbildēs Kučinskis.Kalvītis jau sen,sen solīja skolotājiem 1000 latu.Kur tie ir?
Nu kāpēc tikai skolotājus optimizē? Kāpēc ne deputātus un citus ierēdņus, kuru arī ir par daudz uz esošo iedzīvotāju skaitu, kurš sarūk, - tāpat kā skolēnu skaits? Mums taču ierēdņu jau tā par daudz. Vai valsts var atļauties tik daudz tērēt uz šo kategoriju?
Visiem deputātiem katru gadu samazināt algu līdz 2022.g.par 600EUR.Mēs neredzam nevienā nozarē nekādu rezultātu! Tad jau minimālajai algai 2017.g.arī vajadzēja būt 380+600=980EUR. Skolotajiem zem minimālās jāstrādā, nu jau gan.... Un tad vēl brīnās, ka visi brauc no valsts projām!:):)
jāņem piemērs no mediķiem 15.03.2017. 22:49:54
Mums neviens paaugstinājums līdz šim nav bijis ar + zīmi!Virsstundu darbs vispār neskaitās!
Mums nav apvienot;as klases (9-16 bērni klasē). Alga uz papīra nedaudz virs 500- par 24 kontaktstundām un 16 min konsultāciju nedēļā. Pārējais viss - bezmaksas pakalpojums,
График повышения зарплат педагогам - это звучит уже смешно. Сколько за последние 25 лет было этих графиков - ни один не выполнялся. Очередное повышение зарплат уже пришло с новой оплатой труда педагогов. А теперь - а деньги откуда. К 2018-2019 году Латвия будет полный банкрот. Евросоюз больше денег не даст, Россия тоже. Кучинский это прекрасно понимает, только не говорит - выборы на носу.
Nu būsim beigās reālisti - vai tiešām ir vajadzīgas skolas ar 20-30 bērniem apvienotās klases?
чтобы он жил на такую зарплату
COPY (no e-klases komentāriem) ->> +Piebildei 15.03.2017. 14:32 15.03.2017. 15:04:15
Kad pirms pāris gadiem pēc IZM pasūtījuma skolās tika hospitēts skolotāju darba laiks - cik stundas dienā nepieciešams, lai sagatavotos nākamās dienas stundām, cik laika jāveltī darbam ar talantīgiem skolēniem un tiem, kam ir problēmas (it īpaši, ja klasē mācās viens vai vairāki skolēni ar speciālām vajadzībām, kam jāgatavo īpaši uzdevumi, jāvienkāršo vieglajā valodā uzdevuma teksts u.tml.), daudzi skolotāji atklāti rakstīja, ka nepieciešams 120-160 min., lai sagatavotos vienai stundai. Bet šobrīd skolas administrācija uzskata, ka mums pietiek ar vienu stundu nedēļā!Arguments neapstrīdams - skolai vairāk nav naudas! Iespējams, tas ir bērnībā lasīto pasaku, piemēram, "Pēc līdakas pavēles" iespaidā - pietiek pateikt burvju vārdus, un viss notiek! Velkot paralēles - varbūt skolu direktori un vietnieki, Izglītības pārvalžu, departamentu un IZM speciālisti un eksperti ("Pēc līdakas pavēles") arī katrs ar savu darbu sekmīgi varētu tikt galā 5 vai 10 stundu laikā nedēļā? Valstiski tā būtu ļoti ļoti ievērojama naudas resursu ekonomija
Atņemt jau kā 2008.g. viņi var bet redz kā 2017.g. negrib dot atpakaļ...Kas to būtu domājis.
Kur tad lai rauj tās stundas? 500 eiro uz rokas vēl neesmu redzējis.
70%, jo par 30% netiek samaksāts! Man ir 24 kontaktstundas un viss. Par pārējo nesamaksā (nauda neatseko). Cik ilgi var bāzt batonus ausī!
kur pazudušas skolotājiem solōitās medic polises?
PIEBILDE -> zuze @Nepiekrītu Kučinskim 15.03.2017. 11:39:18
Algas normālas ne vien Rīgā, bet arī citur, ja ... vien ir slodze (vai vairāk). Vakar Šadurskis IZM prezentācijā uzsvēra, ka šobrīd pedagogi vidēji strādā 70% no slodzes (minimālā alga x 0,7)
No kurienes salīdzinājums ar igauņiem? Vai ir dati par viņiem?
Tad jau pēc 5 gadiem mēs sasniegsim igauņu līmeni.. urā
nu shadurskim vaidzētu notīties. shefs dusmīgs.
makšķernieks 15.03.2017. 11:11:50
Lēmumus par skolu slēgšanu pieņems jau citi deputāti - pēc pašvaldību vēlēšanām. Jācer, ka arī Rīgā
zuze @Nepiekrītu Kučinskim 15.03.2017. 10:59:02
Rīga jau varētu arī būt gatava, lielākas auzas jau lauku novadiem! Tak Rīgā vēl algas normālas.
Nepiekrītu Kučinskism 15.03.2017. 10:57:44
Ja Latvija nevar atļauties cienīgu skolu tīklu, tad skolotāji tikmēr gaidīs, kamēr Rīga būs gatava? :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.