Lietotājvārds
Parole
16 oktobris ir klat man dzimsanas diena ir18 oktobri bet es svinesu piektdien laipni lugti adrese dricanu pagasts rezeknes novads dricanu vidusskola svinigais pasakums notiks aktu zale tepat dricanos jabut ari apsveikumam
skats no skolas 10.10.2017. 15:14:07
Mācīties mūsu bērni var sākt ne tikai no sešu gadu vecuma, bet jau daudz, daudz agrāk - no divu triju gadu vecuma - un to viņi arī dara. Bērnudārzos. Interešu pulciņos. Ģimenēs. Runa ir par SKOLU - tādu, kāda tā ir pašreiz. Ar 40 minūšu garām mācību stundām (skolas zvans!) Ar sēdēšanu ne vienmēr augumam piemērotā solā (nebūsim naivi - skolām nav tādu resursu, lai nodrošinātu regulējama augstuma solus un krēslus). Ar skaitliski lielām klasēm pilsētas skolās (30-32 bērni). Bez iespējām pagulēt diendusu. Un arguments "mans bērns / es pats sāku sešos gados un ,re , viss labi" neiztur kritiku, jo VISI BĒRNI NAV VIENĀDI.
nesen topieredzējušais 10.10.2017. 09:41:17
Mans bērns 3.gadus atpakaļ gāja 6.gados 1.klasē.pabeidza to ar labām sekmēm.Visu gadu audzinātāja ,kas bija arī dažos priekšmetos skolotāja ņirgājās visas klases priekšā kā par zīdaini un bērndāznieku ,kaut gan citi vecāki bērni pat nēmācēja lasīt .Šīskolotāja nebija ar aicinājumu strādāt skolā,jo tas esot kautkā tā sanācis.Pārējie bērni sāka ņemt piemēru no audzinātājas. Nākamā gadā ņēmām mūzikas klasi bet1.klasi lai slodze nav,un VARaPgūt mūziku.TĀTAD SECINĀJUMS-SKOLOTĀJI,daudzi audzinātāji NAV TAM GATAVI.VIŅU PRĀTS NAV GATAVS-SKOLOTĀJU PRĀTS.
Man ir daži jautājumi. Ko jūs domājiet par, piemēram, Lielbritānijas izglītības sistēmu no 4-5 gadiem? Vidusskolas beigšanu 16-17 gadu vecumā? Domājiet tur bērnu psiholoģiju neviens nepēta? Neko sliktu nesaskatu, vēl vairāk 6 gadu vecumā jau ļoti daudz ko var apgūt. Protams, ja visu laiku tikai spēlēties, tad grūti uzreiz sākt skolas gaitas, tāpēc jau no 4 gadu vecuma jāsāk mācīties, nevis tikai spēlēties.
Mīļie Latvieši! Nu kāpēc mēs savus bērnus veidojam par nīkuļiem! Visos laikos ir bijuši bērni, kuri sāka iet skolā ar 6 gadiem, pat agrāk. un nekas- gan dzīvi, gan gudri, gan spējīgi. Jāsāk iet skolā tad, kad bērns ir spējīgs uztvert , dzirdēt, darboties, nevis, kad IZM grib. Tas ir absurds. Ja bērnam ir kādas attīstības problēmas- lai taču iet no 7 gadiem. Vai Vācijā, Austrijā bērni ir labākas kvalitātes? Tie sāk iet skolā no 6 gadiem . Normāli. Kas tur ko spriedelēt! Jebšu- šādi novirzām domas no nopietnākām problēmām? Un mīļie psihologi- varbūt pirms izteikt viedokli vērts pastudēt ārzemju pieredzi?! Un -kas notiek ar bērnu, kad nokavēts apmācības sākums? Tad vainīgi nebūs ne psihologi, ne ministri , ne tantes, ne onkuļi, bet skolotāji, kuri nespēs tādam nabagam neko vairs iemācīt!
Daudzi vēl guļ diendusu. Tāds eksperiments jau bija 1986. Izgāzās.
Es nekas nesaprotu, bet OK
Kad beidzot sāks pārskatīt programmas, tās jau ir morāli novecojušas, neatbilst ne mūsu 6gadniekiem, ne vidusskolniekiem. Ne skola , ne pedagogi, ne programmas nav gatavas mūsdienu bērniem. Ir no kurienes ņemt labas izglītības paraugus, taču ir par slinkiem ieviest mūsu izglītībā. Bērni nevēlas iet uz skolu, jo tur ir garlaicīgi apgūt priekšmetu tikai no grāmatas.
Par kādu bērnību te runā vecāki ,ja jau no zīdaiņu vecuma sūta prom no mājām,un bērnudārzā arī jābūt agri un arī jābūt prasmēm un iemaņām,cik daudz bērnu raud no rītiem,no vecākiem atvadoties.Nodrošiniet vecāki tad to bērnību līdz 7-gadu vecumam !
Meita sāka mācības ar 6 gadiem,skolu pabeidza ar 18 gadiem,viss bija kārtībā.Tagad vēl 19-gadnieki sēž skolas solā un neprot ne strādāt,ne mācīties.Un neviens neko nevar pateikt-pilngadīgi!
Katrai lietai savs laiks un vieta: 20.09.2017. 15:14:38
Bērnam 6 gadu vecumā jāstaigā uz bērnudārzu un jāizbauda bērnību, bet izglītības jautājumus jārisina kompetentam cilvēkam kam ir pieredze šajā jomā. Tā taču ir mūsu nākotne,un 1 gads neko neatrisinās, bet šādas impulsīvas prakses ieviešanas gadījumā problēmu skaits tikai pieaugs! Agrāk bērnus 1 klasè no sākuma mācīja kā pareizi sēdēt pie galda -rūpējās par bērna veselību, mācīja pareizrakstību,tad tikai burtus,zilbes,vārdus,teikumus,bet tagad 1 klasītē uzreiz pārbauda kā bērns prot lasīt kā viņam to iemacījuši bērnudārzā un vecāki! Var būt mēs vecāki kaut ko esam palaiduši garām un bērniem jau jādzimst izglītotiem!? Nu nevar taču eksperimentēt ar Bērniem!
Visa nelaime ir faktā, ka IZM iefiltrējušies absolūti nekompetenti subjekti, kuriem no reālās darba pieredzes ne tikai pirmsskolas, bet jebkurā vispārējās izglītības posmā, ir tik pat daudz, cik vistai no baznīcas. Līdzīgi kā savulaik Veselības ministru tēloja Leiškalns. Kāds sakars? Es diendienā plānoju savas finanses, jo jādomā, kā ar 431€ kuru nopelnu, strādājot par pirmsskolas skolotāju, savilkt galus - samaksāt rēķinus, palīdzēt iegūt izglītību savam bērnam, nopirkt, johaidi, humpalās jēdzīgus apavus un apģērbu, no gadījuma darbiem brīvdienās un atvaļinājumā iekrāt naudu malkas iegādei, vismaz reizi 4 gados atļauties aizbraukt pie zobārsta. Brīnums, bet kaut kā izdodas tās finanses sakārtot. Varbūt es varu iet par finanšu ministru? Tas nekas, ka neko no valsts finansēm nejēdzu. Leiškalns arī tikai kā pacients kaut ko nojauta pat mediķu esamību. Savukārt Šadurskis ar savu matemātiku vispārējās izglītības posmā pabijis tikai kā skolnieks. No tā arī viss šis bardaks.
Viss ğeniālais ir vienkāršs... 16.09.2017. 01:30:04
Paskatoties uz to bildi vien, tas neiemāca būt gudrākiem, vai labākiem, bet primāri iemāca - tā piedienas uzvesties. Ne velti, bieži vien tieši skolotāju bērni ir visizcilākie manipulatori ar priekšzīmīgu uzvedību un amorālu zemtekstu vienlaikus.
100% taisniba.Ar personisko pieredzi varu apliecinat.
KAM NEPATIK SKOLA
Vienreiz jau šī reforma jeb jauninājums pierādija , ka tas nedarbojas. Kāpēc , lai tagad, kad ir tik daudz "diagnožu " bērnu, bērnu ar speciālajām programmām, bērnu , kas ir atbrīvoti no pamatskolas gala eksāmeniem, pēkšņi vajadzētu vēl veikt eksperimentu un pamēģināt ???? Ja vienreiz tas pierādījās, ka nedarbojas, kāpēc atkārtoties un saprast , ka patiešām nedarbojas. Un pirmā reize bija tad , kad visos mēdijos ar putām uz lūpām runāja par indigo bērniem. Bērni ir bērni, mazi civēki un attīstās viņi tieši tā , kā cilvēkam jāattīstas , un nevajag eksperimentēt ar bērniem, viņi nav nekādas žurkas vai jūras cūciņas. Varbūt ar šo projektu ministrija tikai grib aizmālēt acis un nedomāt , kā labāk un progresīvāk veicināt kādu citu attīstības virzienu par labu pedagoģijai, kultūrai un pievērsties vairāk Latvijas laukiem, veicināt attīstību tur....jo tā Rīga jau tā kā tāda ūdensgalva palikusi....
Google Chrome strādā kļūdu labošana ... skaisti
šlikti
Katru gadu saskaros ar raudošiem pirmklasniekiem, kuri uz skolu nāk ar plīša lāčiem un zaķiem. Tad nabaga bērniņš skolu ienīst jau saknē. Ko viņš var iemācīties vai viņam var iemācīt šādā situācijā? Patreiz ir cita paaudze, tie nav padomju laiku rūdītie bērni. Vai tiešām salaidīsim dēlī izglītības sistēmu, tikai tāpēc, ka pāris cilvēki nav savā vietā?
aizmirstais streiks 08.08.2017. 17:24:43
Reformu jāsāk ar izglītības ministriju.No tās iztīrot ,,vecos,,kadrus.,kas imitējot darbu tracina sabiedrību,grauj izglītības sistēmu.
Anna, Elīna Jūsu valoda par laimi nodod, ka esat IZM un VISC ierēdnes vai pietuvinātas personas
Ja valstsviriem tik loti vajag - pardevejam bernudarza pedejo sagatavosanas grupinu par 1. klasi, un nav problemu. Gan diendudu gul, gan spelejas, gan macas pamatus. Nav jatere nauda klases telpu parkartosanai. Uz lielo skolu ar 7 gadiem un uz 2. klasi. Skolu beidzam ar 18 gadiem. Kur problema?
Es skolu uzsaku 5 gadu vecuma,meita 6. Es klasē neizjutu psiholoğisku spiedienu vai trauksmi. Loti daudzas lietas nāk no ģimenes,un,ja berns ir paspietiekams un parliecinats,nav problemas. Bet uzskatu,ka nevar visus vienos ramjos ielikt...bus tadi,kas var 6 gados uz skoli,bus tadi,kas saks ar 8...
vecmāmiņa 12.05.2017. 13:03:57
tās sekas jau jutīs tikai pedagogi ne jau tie,kuri to murgu sadomāja
Skrienam pakaļ eiropas valstīm ar likumiem,bet ir jāapstājas skriet un jāsāk pašiem domāt.
esmu 40gadnieks, manā laikā skolā sāka iet 7.gados, 6.gados skolā nevarēja tikt. 30gadnieki sāka iet skolā 6.gados un viņiem klasē bija gultas, kur gulēt diendusu. Nevajag izplatīt melīgu informāciju, mani vecāki un vecvecāki bijuši skolotāji, un skolas sistēmu diezgan labi pārzinu. valsts pārvaldē šos izdomātos stāstus klausās tāpēc, ka tas ir vajadzīgs nodokļu optimizācijai, bet tie ir meli ! valstīs, kur skolā iet 6.gados ir citāda skolas programma, viņi neaiziet uz skolu ar prasmi lasīt un rēķināt, viņi vēl tā saucamajās pirmajās klasēs zīmē ( nevis raksta) burtus...
Ja no 20 skolēniem, ar labām sekmēm, un pēc skolotāju vērtējuma "gudri" ir tikai 5 bērni, 15 kaut kā mēģina tikt līdzi, bet 5 mokās, tad izglītības sistēma ir idiotiska. tad nav ko pēc tam sūdzēties, ka esam dumji. nezinu nevienu eiropas valsti, kā arī padzīvojot asv, kur bērniem līdz apm.6.klasei būtu jāpavada tik ilgs laiks pie mācību grāmatām gatavojot mājas darbus, plus vēl nepieciešama vecāku iesaiste un plus vēl privātstundas eksaktajos priekšmetos. lielvalstis ir sen sapratušas, ka mūsdienu paaudzes atmņa ir īslaicīga, tāpēc jāorientējas un nelielu apjomu, bet pamatīgi, mums turpretim apjoms tikai palielinās, bet zināšanu līmenis krītas. un nevar vērtēt zināšanas pēc eksāmeniem vai pēc augstskolas, jo tur tās ir svaigas....bet paiet pārs gadu un "pamatīgi" iedzītā latviešu valodā ir tādas pašas kļūdas, kādas ir ne tik reitingotā skolā. ko mēs panāksim ar ātrāku aizlaišanu skolā- kārt'jo paaudzi ar nestabilu psihi? palielināsim farmācijas apgrozīju, vai arī pastiprināsim vēl lielāku plaisu sabiedrībā starp turīgajiem un nabadzīgajiem??? visi vecāki saviem bērniem vēl to labāko, un visi, iespēju robežās dzīs savus bērnus nākotnes labā, bet visi nevar. labāk veidojam noturīgu vidējo slāni, nekā palielinam nabadzību, tas pats attiecas uz spējām mācīties, labāk, lai klases lielākā daļa tiek normāli galā ar vielu, nevis mēģina dzīties pakaļ labākajiem...un labākie- tas ir vēl jautājums, pāsrvarā labākie ir ar vecāku un privātskolotāju palīdzību, tāpēc arī viņu nākotnes veiksme ir diezgan apšaubāma. bērni izdeg, pieaugušie izdeg, tas kopumā veido slimu sabiedrību. visi nevar strādāt valsts pārvaldē un tādejādi nodoršināt stabilu dzīvi, padomājiet par sabiedrību kopumā.
Mani bērni sāka iet skolā 5 un 6 gadu vecumā, jo nebija kam atstāt. Šodien viņiem jau tuvu pie 40.. Arī citu kolēģu bērni sāka skolas gaitas tādā pat vecumā, jo mammas strādāja skolā. Šodien- visi veseli, veiksmīgi un talantīgi cilvēki. Nav manīts, ka tas atstātu sekas uz kaut ko.... pretēji gan- tie , kas vēlu sāka iet skolā , saskārās ar grūtībām lasītprasmes apguvē, kontaktu dibināšanā, spējā iekļauties kolektīvā u.c. Nevar ar direktīvu noteikt to, ko nosaka daba- ne psihologi , pedagogi vai psihiatri...
Man bērns somijā mācījās 2.gadus, kad atbrauca- saskanā ar programmu bija tik nenormālie iekavējis, ka nācās iet atkal 6.klasē, kaut gan tur bija laba sekmes. Dīvaini, ka mūsu skolas programma ir tik supergudra, superattīstīta, ka Domijas izglītība ir krietni zemāka, bet starptautiskajos rādītājos Somija ir pirmajās vietās, bet Latvija ir dibengalā. Vai tiešām programmu rakstītājiem vēl mav skaidrs, ka visu galvās sabāzt nevarēs, ka tàds kvantums un informàcijas apjoms un dažādība ražo vienīgi zemu kvalitāti.
Gāju skolā no 6 gadu vecuma, tad gan tā līdzinājās bērnudārzam - atsevišķa klase ar diendusu. Vienīgais + ir tas, ka pabeidzu skolu 18 gadu vecumā. Es vairāk atbalstītu variantu, kad nevis pieliek klāt, bet gan noņem nost 1 gadu, bet tad ir jāpārbūvē visa izglītības sistēma. Vai mērķis ir ietaupīt īstermiņā, vai ieguldīt saprātīgi un dabūt gudrus cilvēkus, kas spēs paši domāt un mācīsies augstskolās? Bija viens pirmklasnieks 6 gadus vecs, kurš nespēja tikt līdzi un tika izmests. Tas atstāja sliktu iespaidu uz šī bērna nākotnes izredzēm, jo netika apmācīts pirmsskolā, uzreiz iemests skolā, kur noslīkst.
to Vecmāmiņai 14.04.2017. 18:01:52
pirms klabini, uzzini kā ārzemēs 5-gadnieki mācās 1 klasē! Tur sākumskolnieki līdz 3 klasei nesēž solos, bet dzīvojas pa āru un guļdiendusu. Ārzemēs sākumskola nav mūsu skolu izpratnē, bet gan atbilst mūsu bērnudārziem. Redz, to mūsu kundzini publiski nestāsta, jo tas nav finansiāli izdevīgi - jātērē nauda jaunu klašu izveidei. Savukārt Eiropai dotējot šo izglītības reorganizāciju pat prātā neienāk, ka mums nav kā pie viņiem! Mūsu kundziņi eiropas naudas dēļ mazuļus gatavi iebāzt skolas solā un pataisīt par supermeņiem - sačakarētiem nākotnes cilvēkiem!
Es te nekas. 14.04.2017. 17:52:34
Jā, emociju sakāpinājuma brīžos pārņem sajūta, ka Šadurska kungam skola ir biju bieds un ārprats - nu puika liels kļuvis un atriebjas.
1 klase
Vecmāmiņai 30.03.2017. 14:46:04
Advancētā Somija - skolā bērni sāk iet no 7 gadiem.
Ilona,3 bērnu mamma 29.03.2017. 17:50:51
JAUTĀJUMS IZGLĪTĪBAS MINISTRAM UN VIŅA KOMANDAI, VAI JUMS PAŠIEM IR BIJUSI BĒRNĪBA, VAI JUMS IR BĒRNĪBAS ATMIŅAS, TĀS EMOCIJAS, GARŠAS? VAI TIEŠAM MĒS BĒRNIEM ,SAVIEM BĒRNIEM GRIBAM ATŅEMT SAULAINO BĒRNĪBU! TĀPAT VAI LIELAIS KUNGS ŠADURSKIS SAVOS SKOLAS LAIKOS GRIBĒJA VISU VASARU NOSĒDĒT SKOLAS SOLĀ? ŠĪ SKRIEŠANA PAKAĻ ĀRZEMĒM, LATVIETĪBAS IZPĀRDOŠANA MŪS IR NOVEDUSI PIE TUKŠAJĀM LAUKU SKOLĀM, MĀJAS PAGALMIEM BEZ BĒRNU ČALOŠANAS. MŪSU DĀRGIE TAUTAS KALPI IZDOMĀJIET KAUT KO KAS IR MUMS LATVIEŠIEM TIEŠĀM VAJADZĪGS, LAI BĒRNI BŪTU SKOLĀS , LAI TIE DZIMTU LATVIJĀ ,NEVIS TĀLAJĀS ZEMĒS UN IZGLĪTĪBAS LĪMENIS JAU NECELSIES AR TO KA BĒRNI SKOLĀ MĀCĪSIES NO 6. GADIEM UN PAGARINĀTĀ MĀCĪBU GADĀ UN GALU GALĀ, KAS JUMS NĀKOTNĒ MAKSĀS ALGU UN TAS NAV MINIMUMS, KAS IR MUMS PARASTAJIEM MIRSTĪGAJIEM
. . . un bērnudārzā jāsāk sūtīt tad, kad tas bērniņš ir vēl mātes miesās . . .
Interesanti, kam pieder gala vārds??? 85% ir PRET - speciālisti, mediķi, pedagogi, vecāki... Vienam vai diviem ,,jampampiņiem,, ienāk prātā, ka jāizdomā jauns likums, jo par kaut ko jau nauda ir jāsaņem.... Izskatās, tiem gudrīšiem pašiem vēl bērnu nav, tāpēc neapjēdz ko dara....
Vecmāmiņa 27.03.2017. 11:34:03
Man ir tikai viens jautājums - kāpēc šīs problēmas ir tikai mūsu un igauņu bērniem, jo, cik man zināms, pārējā Eiropā visi sāk mācības pirms septiņu gadu vecuma? Vai tiešām mūsu bērni ir īpaši vārgāki, jutīgāki, neattīstītāki?
lai taču bērniem ir bērnība,pieaugt paspēs. Es pret 6gadnieku sūtīšanu skolā.
nb

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.