Lietotājvārds
Parole
Izstājos pē šā gada "algas paaugstinājuma"- cik var bāzt batonus ausīs. Piedevām man vēl "aldziņai" jāsamet!
Arodbiedrība nekad neatskaitās par biedru naudas izlietojumu,nekad neinteresējas par ierindas biedru domām-ko darīt,kā darīt,kā izlietot naudu utt.,arodbiedrības finansētajos pasākumos piedalās viss skolas kolektīvs neatkarīgi no tā ir vai nav arodbiedrībā,finansē sportistu ēdināšanu(???),Spice (+ģim loc.) brauc 2 dienu ekskursijās par brīvu.Momentā atvelk no algas-kāpēc 1%??katru mēnesi?? samazināja algu un kas notiek???-nekas
Izstājos šogad, jo arodbiedrība nerisina arodskolu problēmas. Apdrošinājusies esmu citur un tas nebija iemesls, lai paliktu un maksātu 1% no algas katru mēnesi. Atlaides nav nācies izmantot, jurista konsultācijas arī nav nepieciešamas. Nav iemeslu, lai paliktu. Vienreiz apdrošināšanu izmantoju, paldies par to!
Vai jums ir zināmi arodbiedrības ienākumi?Īpašumi, algas?Kaut kā nav man trāpījusies neviena atskaite ierindas biedram saprotamā valodā uzrakstīta.Droši vien nāktos dikti rakt, gan jau kaut ko arī izraktu.Bet tas prasa laiku, kura nav tādām lietām.
Man gan LIZDA ir palīdzējusi. Materiālā ziņā, protams, es vairāk samaksāju biedra naudā, nekā saņemu. Tomēr ne visu var izmērīt naudā. LIZDA cīnās par skolotāju tiesībām, atalgojumu, bet iedod jau ministrs. Iepriekšēja streika laikā sapratu, cik skolotāji ir bailīgi, nesaliedēti, negatavi par kaut ko iestāties, cīnīties, vismaz manā skolā. Pa stūriem burkšķēt un lamāt arodbiedrību - to gan protam! Ja gribam kaut ko iegūt, par kaut ko cīnīties, ir jābūt gataviem arī zaudēt (streiku dienas atalgojumu vai administrācijas labvēlību).
ta ir taisniba
Neesmu arodbiedrībā. Pirmkārt, neredzeu, ka arodbiedrība aizstāv skolotājus. Otkārt, nezinu ,kur paliek līdzekļi, kurus maksā biedri. Treškārt, arodbiedrība neveic savas funkcijas pēc būtības. Viņu sauklis "Pacieties, debesīs labāk būs!"
Varbūt beidzot LIZDA melnajai grāmatvedībai derētu kārtīgs audits???!!!
Kad skolotāji streikoja 90-tajos, tad arodbiedrība visiem izmaksāja pabalstus (jo algu atskaitīja), kad streikoja pagājušajā gadā, tad pat neiepīkstējās. Savukārt biedru naudā paņem oi, oi ,oi. Nabagāki butu palikuši, ja vismaz ar 10 eiro atbalstītu streikojošos biedrus? Pārāk maz par šiem gadiem samaksājām? Es tā parēķināju-12 mēneši x~7 eiro mēnesī=84 eiro gadā. Kā biedrs biju 25 gadus.Pabalstu saņēmu divreiz, kad tēvs nomira- 50 lati un kad streikoju pirmajā reizē-10 lati.Pēc šitā streika izstājos. Domājat, ka mani vada merkantilas interese? Nē, tikai attieksme riebjas.Ko man kā lauciniekam dod mistiskas atlaižu kartes? Ko man kā skolotājam dod apdrošīnāšana- nelaimes gadījumiem darba vietā?
ar līzdu - korumpēto valdības stuti!
aģents 2016 01.12.2016. 16:23:57
Juta rakstīja: "Kad vecākā eksperte Modra Jansone no LIZDA's aizgāja uz IZM "bīdīt algu reformu", pat Antiņam kļuva skaidrs - roka roku mazgā ... " Tas ir tāpat, ja Solvita Āboltiņa, Brigmanis un Urbanovičs kopā pēkšņi iestātos Kaimiņa partijā ........
Nezinu,kā dabūs kuplāku skaitu, ja no arodbiedrības taisās daudzi tieši aiziet. Kā var tādai organizācijai ticēt? Vienīgais,ja iet runa par kvalitāti! Skolotājas saņēma algu par to, ko novadīja; pirmsskolas skolotājas saņem tikai par 0.8 likmes, bet jāvada nodarbības tā kā strādā slodzi. Nesaprotu, kāpēc pirmsskolā jāstrādā 36 stundas, bet skolā - 24, ar ko viņas ir sliktāk, vai kādam vajadzētu aiziet no darba, bet nevar, tāpēc kā pirmsskolai, tad būtu jāstrādā ne 12 stundas, bet 10,5. Kā vispār varēja piekrist ar tādu sistēmu. Par logopēdiem vispār nerunāsim, darba laiks palielināja uz trešdaļu, sagatavošana nav, bērnu skaits dubultojas, spec. pirmsskolā logopēdam slodzes vietā ir iedots 0,2 slodzes; ko var par to laiku izdarīt. Var redzēt, ka ne tikai mūsu valdība nesaprot to bardaku, bet arī arodbiedrība!!! Visas skolotājas ir pazemotas un jūs domājat, kā pie jums nakts cilvēki? Es domāju ka no jums skries cilvēki, kamēr Jūsu augstības tiešām nesāks domāt par tiem.
Taisnība tiem, kuri saka, ka pedagogu nepietiekamās gudrības dēļ viņi nekad nespēs vienoties mērķa dēļ. Katrs tik par sevi, un tik daudz naida. Tāda sajūta, ka nepiederat pie inteliģences, kas visos laikos spēj argumentēti un ar izpratni spriest. 1. Vai atteiksieties no LIZDA izcīnītā? Ja nebūtu LIZDA, jau sen būtu ļoti liels algas samazinājums. 2. Vai katram no jums ir tik daudz laika, lai par sevi iestātos IZM un citu organizāciju pasākumos? 3. Kāpēc arodbiedrība ir svarīga citās valstīs, tikai mēs tās darbu un nozīmi neprotam novērtēt?
Tālab jau es maksāju biedra naudu, lai tie tur augšā ietu uz IZM un aizstāvētu mūsu intereses... Vīlos... Nemaksāju... Un taisos skolu pamest, jo briest vēl gudrākas reformas - sešgadnieki, pagarināts mācību gads, utt. Man patīk savs darbs, bet patīk arī citi darbi, kur varbūt mazāk taisīs uz galvas..., vai... būs vieglāk noskaloties, nopurināties un iet tālāk...
>cita skolotāja 01.12.2016. 13:54:09
tur jau tā lieta, ka arodbiedrības darboņi, sēžot administratīvajā krēslā, paši neievēro likumus!
cita skolotāja 01.12.2016. 12:52:27
Kas nosaka skolotāju pienākumus - likumi un MK noteikumi! Arodbiedrībai ir jāiesaistās IZGLĪTĪBAS politikas veidošanā, kas nosaka likumu un noteikumu saturu. To sauc par kvalitatīvu sociālo dialogu!
>LIZDA biedre 01.12.2016. 12:51:43
nebūs vienotības , jo vienā organizācijā ir gan administrācija, gan pedagogi.................... Piemēram, kādas māc. iestādes direktors vienlaicīgi ir arī arodorganizācijas priekšsēdis. Rezultātā interešu konflikts - tā vietā, lai aizstāvētu savas organizācijas biedru tiesības, viņš tās neievēro, pārkāpjot gan Satversmi, gan Darba likumdošanu..............................
Ilga @tiem ,kas aizstāv LIZDA 01.12.2016. 12:50:25
Ēē, jo skolotāji pēc būtības nav tie, kuriem raksturīgi iesaistītos tādos protestos.
Gudrīte @Trakie vecāki 01.12.2016. 12:49:07
Interesanti, kā citādāk var atbalstīt skolotājus- biedrus, ja ne runājot ar politikas veidotājiem, IZM, Saeimu?
Trakie vecāki 01.12.2016. 12:33:15
LIZDA nav politiskā partija. Tai jāatbalsta skolotājus viņu pienākumu pildīšanā, nevis jāiesaistās politikā. Tāpēc LU arī aizgāja.
LIZDA biedre 01.12.2016. 11:59:16
Streikam vajag pedagogu vienotību, solidaritāti! Visi kopā - lielās un mazās skolas!
tiem ,kas aizstāv LIZDA 01.12.2016. 11:51:51
atbildiet sev, bet godīgi, kāpēc nav streiku?!
Ja taisa stulbus pētījumus (ir vai nav prestiža skolotāja profesijai, cik stundu diennaktī skolotājs velta darbam, skolotājam draudzīgākā skolas vide...), ja kusli pīkst (ne IZ, ne valdība mūs neuzklausa), ja nepārtraukti jādzird (dosim valdībai un ministrijai laiku risināt problēmas),ja.....tie ir tikai daži iemesli, kāpēc neesmu vairs arodbiedrības biedrs.
Mūsu skolā LIZDĀ ir tikai strādājošie pensionāri un "tiem, kam pāri 55". Vienīgais ieguvums - ja nejauši paslīdi uz ielas, vari lūgt atbalstu. Kad Jansone no LIZDAS aizgāja uz IZM "bīdīt algu reformu", pat Antiņam kļuva skaidrs - roka roku mazgā ...
latviete vecbiedram 01.12.2016. 11:03:02
Arodbiedrības zobus uztrin arodbiedrības biedri ar savu aktīvu dalību tās darbā!
mums nav spēcīgu līderu augšā. Bezzobaina, Izskatās, ka sadarbojas ar valdību pa kluso, bet tautai parunā līdzi un darbības nav, un vēl labu atalgojumu saņem par biedru naudu. Tāda AK maz jēga.
Laimes lāci gaidīsim ? Brēksim cik slikta arodbiedrība vai paši iestāsimies un sāksim kaut ko darīt?
cita skolotāja 01.12.2016. 10:47:55
Vēlreiz vēlos klauvēt pie skolotāju skaidrā saprāta!!! Kolēģi, kad mēs sapratīsim to, lai ietkmētu IZM un politiķus mums ir jāstājas arodbiedrībā un aktīvi jādarbojas pašiem, nevis no malas "jāaprej cik slikta mums arodbiedrība". Tikai stipras arodbiedrības ar vismaz 90% biedru, kā skandināvijā var reāli ietekmēt izglītības politiku. Arodbiedrība nav padomju laika klubiņš, kurš dala ceļazīmes uz sanatorijām un pabalstus, bet aktīvi iesaistās izglītības politikas, likumu un noteikumu veidošanā. Iesaistās katrs pedagogs ar savu viedokli un priekšlikumiem kā vajag darīt!!! Arī tiesībsargs uzsver, ka ietekmēt izglītības politiku var stipra arodbiedrība. Arodbiedrību veido tās biedri, viņu aktīva un konstruktīva darbošanās. Neviens priekšsēdētājs viens pats nekad nevarēs ietekmēt politiķus!!! To varēs tikai tad, kad mēs visi iesaistīsimies ar savām gudrajām galvām. Nez kādēļ šāds raksts parādījies tieši tagad? Vai arodbiedrība uzkāpusi kādam uz varžacīm?
Jārēķina 01.12.2016. 10:42:57
Esmu LIZDA biedrs 30 gadus. Esmu finansējusi šo organizāciju dāsni un sava brilles nopelnījusi ar pamatīgu uzcenojumu, savukārt medicīnas izdevumi visbiežāk kaut kā nesanāk pie kompensējamiem; LIZDA pati bezcitu palīdzības prot biedrus labi "apskaitīt"...
Arodbiedrība kļuvusi galīgi bezzobaina.Patiesībā izdabā valdībai, nevis aizstāv pedagogus.
Ir iespējama vienotība pedagogu vidū, ja katrs nedomāsim tikai par sevi. Lai izdodas.
Lai kāda, tā tomēr ir galvenā mūsu - pedagogu - organizācija valstī. Nevaram karot, jābūt vienai komandai.
LU aiziešana bija liels trieciens skaitliskā ziņā.
Ha! Kad sapņo, jāaizver acis (par 80% pedagogu LIZDĀ).

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.