Lietotājvārds
Parole
Ir jāapgūst Eiropas nauda. Tiem, kas vecos terminus ietērps jaunās skaņās,vienkārši tiks labi samaksāts.
Kas tas par jaunumu ir kompetences? Tas, ko redz relev'īzijā, nav jaunums. Skolotāji visos laikos skolēniem ir rādījuši un stāstījuši, kur ziāšanas pielietot.
Parādās informācija 19.03.2017. 00:14:37
Jārāda būs 8 stundas, pieteikties varēs no oktobra. Jauki - vienā putrā kompetences, vērtēšana (iedomājos, kas notiks, ka skolā kādiem 50 - 60 kolēģiem katram būs pa 8 rādāmām stundām). Tas tā - lai garlaicīgi nebūtu. Vēl pieslēgs 6gadniekus, jaunās higiēnas normas un gan jau, ka vēl kaut ko.
kāda pakāpe ir ministram un deputātiem? 18.03.2017. 20:33:08
Kāda jēga kārtot kvalitātes pakāpi, ja pat ar 25 kontaktstundām (+9 vai te attiecīgi varētu būt +12 par gatavošanos, labošanu, ko nesamaksā un līdz ar to neieskaita) pasaka, ka tev nav slodze un tos pašus kvalitātes nieka grasīšus nomazina. Pareizāk būtu normāli saskaitīt kontaktstundas, attiecīgi darāmo darbu stundas un naudiņu, ko par to samaksā. Reāli redzētu, cik kurā skolā par slodzi tiek maksāts, taču tas būtu pārāk kliedzoši.Nevarētu arī teikt, ka liela daļa strādā mazāk par slodzi, Nevarētu teikt- tev taču nav slodze- kādu algu tad tu gribi! Klaji parādītos, ka lielai daļai mūsu izpeļņa stundā ir zemāka kā apkopējai, sētniekami vai palīgdarbu veicējam. Nevarētu maldināt apkārtējos, ka skolotāji pelna labi un lielākai daļai alga pacelta!Rēķinu, ka manas darba stundas samaksa ir nedaudz virs 1 eiro uz rokas!Nekorekti ir arī vieniem saukt summu, kas ir uz papīra, citiem- kas uz rokas.
Vēl daži gadi līdz pensijai. Nevaru sagaidīt. Ļoti grūti dzīvot, strādāt, ja visu laiku jājūt tik nenormāla attieksme no visaugstākām instancēm. Justies visu laiku slikti - lauku skolotājs ir kā ķīlnieks. Nav vairs ko gaidīt. Strādā ar savu minimālo algu un nekunskti, jo jāsaprot, ka nauda taču nav. Strādā, bet tev nav par daudz ko samaksāts. Riebuma tirpuļi skrien pāri ķermenim, dzirdot, cik skolotāji saņem pilsētas skolās. Pareizāk būtu pārņemt skolas valstij. Protams, varbūt, būs daudzi kā es - nepazemošos, lai pierādītu dažu eiro dēļ, ka protu strādāt. Nekādus papīrus netaisos taisīt un lūgties, lai kāds vēro manas stundas. Tātad, būs ietaupījums. Cerams, ka LIZDA spēs aizstāvēt skolotājus pret šo vājprātu. Riebjas arī tas, kā min. prez. slavēja Šadurski - un šitas riebīgais smaidiņš, kraut gribētos. Protams. Kreituses patiesajos vārdos un vērtējumā neviens neieklausās. Kur nu vēl kaut kādos tur skolotājos. Kas viņi tādi ir. Kā viens gudrais lems, tā būs...
tā notiek tikai Latvijā 18.03.2017. 18:47:18
Kurai profesijai vēl jāpierāda sava kvalitāte ar papīriem? Ejam kursos, ... . Darbam deru 3 gadus, tad mana kvalitāte zūd. Kāpēc tad tie kursi vajadzīgi?Un alga 400 eiro! Ā! man jāpierāda sava kvalitāte, lai varētu strādāt bez maksas!!Vismaz 1/3 -bez finansiāla seguma. Jo mazāka alga, jo lielākas prasības. Par ministru es derētu, bet mācīt 4. klasi- nē! Tamdēļ jau laikam ministrija pilna ar cilvēkiem, kas klases priekšā nav stāvējuši!
Tās pakāpes ir viens neizdevies jociņš. ""Zēl, ka aiz tā visa ir arī cilvēks.
Jā,ik pa 3 gadiem jāpierāda,ka neesi ēzelis. Daudzās valstīs atalgojums pieaug ar nostrādāto gadu skaitu. Starpība starp iesācēju un 20 -30 gadu strādājošu pedegogu ir vairākos somtos eiro ! Un vakanču tur nav ! Ja tik ilgi strādā ,tas nozīmē,ka esi labs skolotājs un par to tev normāli samaksā.
pakāpes atcelt 17.03.2017. 11:57:06
pakāpes atcelt
3gados skolotājs savu kvalitāti,ja tāda viņam ir,nezaudē. .Atkal kārtējās spēlītes,kā turēt skolotāju tādā iebiedētā stāvoklī . Tajā pašā Somijā neviens šādā veidā skolotāju "netestē". Ja esi ieguvis skolotāja kvalifikāciju,tad zini,kā jāstrādā,tev uzticas.
Skolotājam, kurš ar sirdi un dvēseli gatavojas stundām, strādā pēc labākās sirdsapziņas, neatliek laika sagatavot tos papīru kalnus, ko prasa kategorijai. Kategorijas iegūst daudzi tādi, kuru ikdienas darbs nebūt nav tas labākais. Vai tiešām nevar atrast labāku veidu, kā izlietot Eiropas naudu. Nost ar kategorijām!
Cik Jūsu skolā skolotāju, kas jaunākas par 35 gadiem ir arodbiedrībā? Mūsu skolā - praktiski tikai visas pensionāres un lielākā daļa skolotāju, kas mācījās vēl PSRS augstskolās. Un arodbiedrībā ir tikai inerces dēļ. Kāds labums no tādas arodbiedrības - M.Jansone visu laiku bija LIZDA arodbiedrības eksperte, tad uzreiz IZM ministrijā sāka koordinēt skolotāju algu reformu! Un naivi cerēt, ka aizstāvēs skolotāju intereses! Kāpēc arodbiedrība necīnās, lai skolotājiem samaksā par gatavošanos stundām, par mācību materiālu gatavošanu, par mācību materiālu adaptēšanu, ja klasē ir skolēns ar speciālām vajadzībām! Atbilde viena - direktore teica, ka skolai nav naudas, tāpēc katram skolotājām var samaksāt ne vairāk kā par vienu gatavošanās stundu nedēļā!
Tātad kvalitātes iegūšana ir atkal tīrā birokrātija. Cerējām, ka tas vienreiz beigsies, bet nekā.
Politika ir prasme pierādīt, ka vienai daļai vajag daudz, bet citiem maz vai nemaz. Visiem neiznāk, jo citi grib vairāk. Tā tad arī ir tā pakāpju sistēma. Ne jau kvalitāti tā atspoguļo, bet valsts politiku. Bet skolā jaunie neienāk. Vīriešu trūkums skola jau ir signāls, ka izglītība velkas pa grāvi. Neviens sevi cienošs vīrietis nav ar mieru locīties visa veida muļķībām, ko pieprasa no skolotāja. Vīrieši grib strādāt, nevis kult tukšus salmus un aizpildīt stulbus papīrus.
ir peedeejais laiks 16.03.2017. 13:30:05
doties prom no skolas...
Kāpēc IZM turpina neieklausīties skolotājos? Vai tiešām nav skaidrs, ka pakāpes ir absolūts absurds! Kāpēc man pēc 40 nostrādātiem gadiem IZM ierēdnīšiem jāpierāda, ka es protu strādāt?!
Kad Jūs beidzot sapratīsiet, ka kaut kādu pakāpju sistēma kalpo tikai lai savstarpēji sarīdītu pedagogus un lai sistēmas radītājiem un pārvaldītājiem būtu "likumīgs" pamats finansu līdzekļu "apsaimniekošanai" un 'nopludināšanai" sev vēlamos virzienos?
Profesionālā skola 16.03.2017. 11:26:39
Ko darīt profesionālām skolām, kam nav nekāda sakara ar pilsētas pašvaldību? Vai šiem pedagogiem tiek nogriezta iespēja iegūt attiecīgo pakāpi?
To laiku, ko velta pakāpēm, IZM veltīt patiešām kvalitatīvu, kā tagad moderni teikt - jēgpilnu kursu izveidošanai skolotājiem. Šobrīd caurmērā divi no trim kval. celšanas kursiem der tikai ķeksītim, apliecības dabūšanai.
Tātad direktori un direktoru vietnieki pakāpes nemaz nevar iegūt
Didī @Vilis 16.03.2017. 09:59:15
Bet pakāpju izstrādāšana jau arī ir daļa no algu sistēmas... Tas daļēji veido algas. Tagad jau tas ir neatraujami.
Ieteikums IZM: visu šo laiku, ko velta pakāpju uzlabošanai un izstrādāšanai, varētu veltīt skolu tīklam un algām, bet pakāpes atmest.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.