Lietotājvārds
Parole
..."šeit šūmēšanās ir praktiski tikai par skolotāju interesēm" - godīgi , kā naglai uz galvas. Tikai par naudiņu - atņems vienam, dabūs cits, tikai jautajums - kurš - TU vai ES.
Bezdarbība 21.05.2016. 19:53:17
Kā jums liekas - jūsu viedoklis kādam, izņemot jūs pašus, liekas ļoti būtisks? Nu nē taču! Ejiet strādāt un nefilozofējiet par lietām, kuru likteni lemts lemt citiem.
Lai nopelnītu algu, jābūt 100% noslodzei arī skolotājiem! Lai ir normālas klases ar normālu skolēnu skaitu un normālu algu! Kāpēc skolotājam ar skolēnu skaitu no 2-5 vajadzētu maksāt tādu pašu algu kā skolotājam, kurš māca klasē 15 un vairāk bērnu, nesaprotu? Man arī algu nemaksā par gumijas stiepšanu.... Piekrītu tiem, kuri sak- jāslēdz, jāapvieno nepilnās klases un skolas un nav ko veltīgi naudu šķiezt!
LIKVIDĒT UN TŪLĪT!!!!!! TUR ARĪ TĀS KAPEIKAS AIZRIPO......NEMANĀMI....!!!!!!!!!!! TĪRĪŠANU IZGLĪTĪBAS JOMĀ - TĀ TUR IR VIENKĀRŠI NEPIECIEŠAMA.
Piekrītu Priedei/em 19.05.2016. 11:40:57
Pārākās aktualitātes aizpilda e-klases telpu: sports u.c. KUR PATS SVARĪGĀKAIS? ALGA BŪS?!
Ģeniāls slēdziens, nē, tiešām piekrītu - ja jau arī pati Latvija ir maza, tad to arī vajadzētu "slēg"t, pie tā, kas šobrīd notiek LV.
Izlems bez jums, netērējiet savu enerģiju, neviens tāpat nedzird!
Piekrītu Pepijai un mammai ar 3 bērniem! Nav pilnīgi atbalstāmas klases ar 2-4 bērniem! Normāla klase 8 līdz 15 bērni. Jā, arī 30 ir par daudz, bet kāpēc pie 30 nevarētu veidot a un b klašu komplektus? Visi būtu apmierināti. Skolotājam normāla slodze, bērnu nav ļoti daudz. Piekrītu, ka nepilnajās klasēs tiešām neviens no skolotājiem "ar karoti" neielies , strādā tāpat kā ar skolēnu skaitu 8 un vairāk. Nav taisnīgi, ka skolotājs ar skolēnu skaitu 2-4 klasē saņem to pašu algu, ko skolotājs, kura klasē ir 15 vai 25 bērni. Jāoptimizē nepilno klašu skolas, lai izveidojas normālas klases ar adekvātu skolotāja noslodzi un līdz ar to arī būs arī normāls atalgojums.
Pepija -> mammai ar 3 bērniem 13.05.2016. 23:41 16.05.2016. 09:10:14
Arī es uzskatu, ka klase ar 2 skolēniem nav īsti normāli un, jā, sasēdinās tos 70 skolēnus kaut vairākos autobusos un aizvedīs uz citu tuvāko skolu. Tai pašā laikā arī klase ar 30 skolēniem nav normāli. Arī to nedrīkst pieļaut. Nožēlojami ir, ja šeit šūmēšanās ir praktiski tikai par skolotāju interesēm, nevis par izglītības kvalitāti = Latvijas nākotni.
Kāpēc deputātu skaits nav samazināts? Kur Latvijas mobilie un datori VEFā ražotie? Nošaut par maz VEF likvidatorus!
Lielas klases ir ekonomiski izdevīgas .Bet bērniem zināšanu pamati būs vājāki.Skolotāja 30 galvas vienlaicīgi nespēs padarīt gudrākas.Turīgākie vecāki ņems privātskolotājus un mierīgi investēs naudu bērnu nākotnē. UK privātskolotāji pat prasa 70GBP/h,vidēji apmēram 45GBP/h.Laucinieki protams maz izmanto privātos,pilsētās vecāki saprot,ka tikai ar skolā iegūtajām zināšanām bērna nākotne ir ierobežota.
banana man vajag banānu
Но и где все э то ? Где Ваши танкеры и ВЭФ ? Где Ваши сахарные фабрики ? Где Ваша рыба и рыболовный флот ? Где Ваши санатории, построенные еще в начале 20 века русским профессором Лозовским ? Все профукали и разграбили за последние 25 лет. А что построили - библиотеку, никому не нужную в век цифровых технологий и золотой Южный мост. Все ?
nemnozhko dlja vas informacii shovinista- VEF was established in April 1919 as un Par augstāko (akadēmisko) izglītību gādāja Latvijas universitāte, Lauksaimniecības akadēmija, Mākslas akadēmija un Latvijas konservatorija 1923. gada 27. martā izsludināja Saeimas apstiprināto Latvijas Universitātes satversmi Minox Riga with Minostigmat The original Minox subminiature camera was invented by Walter Zapp in 1936 Ford-Vairogs Junior bija automobilis, ko no 1938. līdz 1940. gadam ražoja Rīgā, fabrikā Ford-Vairogs Īsi pirms Otrā pasaules kara Latvijas Republikas tirdzniecības flotē jau ir 103 kuģi, no tiem 89 tvaikoņi, divi motorkuģi, pieci motorburinieki un septiņi burinieki. Tirdzniecības flotes kuģu kopējā ietilpība uz simt tūkstošiem iedzīvotāju ir drusku mazāka nekā Lielbritānijai vai Norvēģijai, bet lielāka nekā Itālijai vai Francijai un daudz lielāka nekā Spānijai vai Portugālei. 1926.gads - cukurfabrika Jelgavā 1932,gads - Jēkabpils cukurfabrika 1933.gads - cukurfabrika Liepājā
В Эстонии уже началось - финансы поют романсы. В Эстонии – новая больничная реформа: оказывать услуги по всей стране будут в основном всего четыре больницы. Общественность в недоумении и панике
ВЫ ее сами не знаете - зомбированные люди. Ничего Вы назвать не можете = только умеете попусту болтать и важно надувать щеки. Но скоро все закончится- закончится транзит и в 2019 году закончится помощь Евросоюза. А долги все растут - уже 9 миллиардов.
jesli neznajete nashu istoriju, tak nechevo tut sprashivatj.
Назовите хоть один завод, ВУЗ или научный институт, открытый в Латвии с 1918 до 1940 года. Нет таких.
U nas uzhe do voini bili shkoli i bolnici i horosho postavleno obrazovanie. Vi neulovili glavnoe cho bilo napisano- nenado leztj sdes so svoimi mudrostjami.
Ответ от Serzha 14.05.2016. 10:50:12
Не надо ля-ля. А в построенных при СССР школах и больницах местное население не училось и не лечилось ? Только оккупанты и их дети (хорошее название - оккупантские дети) учились и лечились? Или может Вас за деньги лечили при СССР ?. А почему сейчас добрый и справедливый Евросоюз Вас бесплатно не лечит и не учит ? А США вообще скоро Вас начнет ГМО травить, в конце этого года первые ГМО продукты придут в Латвию. Так что не ерундУ писать. Вспомните Вы еще русских. А если Россия полностью закроет транзит - то вам придется не только школы, где по 70 детей учится, но и школы, где по 300 детей учится закрыть. Сами Вы ничего заработать не можете, только танцевать и петь.
"за 70 лет оккупации русские настроили здесь кучу школ и бесплатных больниц для оккупированного населения, чтобы они были образованными и здоровыми " a tam učilis te že okupantskije deti i te že okupanti. lečilis. Nenado tut so svoimi mudrostjami lezj.
mammai ar 3 bērniem 13.05.2016. 23:41:10
un tos 70 bērnus sabāzīs kā siļķes autobusā, lai aizvestu uz pilsētu?
Šīs skolas ir izdevīgas pirmkārt skolotājiem, darbiniekiem un administrācijai, kas tur strādā. Bērniem gan nē. Varu padalīties ar pieredzi. Kad skolotājiem no tādas skolas tika piedāvāts strādāt lielākā skolā, pirmais jautājums bija cik skolēnu klasē. Kad tika pateikts, ka virs 15, tad tika pateikts ka nē, jo neesot pieradis strādāt ar tādu daudzumu bērnu. Rīgas skolās ir vajadzīgi daudzi skolotāji, bet tur jau klases visas virs 25 bērniem.
Tad šīs skolas apēd 9 miljonus.....neticu!!!! Vēlos zināt cik skolās no cik skolotājiem pēc reformas tiks tā lielā alga......
Вот безобразие -за 70 лет оккупации русские настроили здесь кучу школ и бесплатных больниц для оккупированного населения, чтобы они были образованными и здоровыми. А теперь демократическая свободная и богатая Латвия должна все это содержать. Надо иск России предъявить на триллион евро или долларов или лучше на триллион латов. Ведь тогда будет больше. Только незадача - не у независимой и свободной Латвии своей валюты - лата. Накрылся медным тазом. И школы закроем - некого там уже учить - за 25 лет 25% населения как корова языком слизнула из этой свободной с справедливой страны, которую президент Вейонис назвал идеальной страной. КЛОУНЫ ВЫ И ТАКИХ ЖЕ КОЛОУНОВ УЖЕ ВЫБИРАЕТЕ 25 ЛЕТ.
Interesanti 13.05.2016. 16:05:18
Vācijā ir viena maza saliņa Ziemeļjūrā ar pavisam nedaudz cilvēkiem, tomēr tur ir skola, kurā mācās tikai viens skolēns!
Kad beidzot optimizēs IZM???
Mamma, 3 bērni -skolnieki 13.05.2016. 14:36:08
Ja tā ir pamatskola ar bērnu skaitu līdz 70, tad tiešām nav nav vērts tādu skolu uzturēt, jo, ja klasē nav vismaz 9-10 bērni, bet ir kādi 2-4, tad nav nekāda izaugsme, nekāda konkurence un sacensība bērnu vidū. Visi izaug kā "narcisi". Un lai man nestāsta skolotāji, ka viņi šādās klasēs bērniem "var ar karoti ieliet".... Pilnīgas muļķības! Pašas bērns, pirmklasnieks, bija spiests 1 gadu nomācīties apvienotajā klasē. Murgs ne zināšanu apguve! Bērns mājās atnākot kaut ko stāsta par dalīšanu ar atlikumu, ka dalīšana vēl tik paredzēta apgūt pēc jaunā gada. Te nu bija, apvienotā klase-1. un 3. klase.
Arī Latvija ir maza- vajadzētu vai nu integrēt, vai....... (vai arī- ministru skaitu atbilstoši iedzīvotāju skaitam...)
Ja kādā attāla novada skolā ir tik bērnu, ka tos visus var vienā autobusā aizvest uz blakus sākumskolu, tad nevajadzētu taisīt problēmas. Tāpat savāc skolēnus kopā un aiziet.
Likvidējot mazās lauku skolas, tiek likvidēti arī lauki, lauksaimniecība.
IZM publicē skolotāju darba samaksas modeli 13.05.2016. 12:50:01
IZM mājas lapā šodien publicēti normatīvo aktu projekti par pedagogu darba samaksas noteikumiem. Viedokļus un komentārus par MK noteikumu grozījumu projektiem Nr. 1616 „ Par valsts budžeta mērķdotāciju pedagogu darba samaksai un pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs un valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs” un Nr. 836 „Pedagogu darba samaksas noteikumi” IZM lūdz sūtīt uz e-pasta adresi <[email protected]> līdz 2016. gada 17. maijam.
Šībrīža klusums e-klases informācijas laukā ir pamācošs. Ministrs izlokās visādos saietos citur, imitē kompetenci izglītībā. bet izmietes tikmēr klabinās savos kabinetiņos. Klusums ir nāvīgs. Tas liecina par to, ka spriedums jau ir zināms, tikai vajag to skaisti, bet nežēlīgi izskaidrot. Nekādu atrunu, nekādu iebildumu vairs. Kapa klusums. Klusē arī pedagogu tiesību aizstāvji. "Klusā grāmata" - Rainis.
Šadurska matemātika 70 : 16 ir šādā skolā jābūt 4,5 skolotājiem. Un visi priekšmeti jāsadala starp 4,5 skolotājiem.
Maz, jā. Bet varbūt labāk ir kāda maza forša skoliņa, nevis lai to "apēd" rajona lielā skola. Tās mazās jau ir tās mīļākās un personiskākās. :) Protams, no praktiskā viedokļa gan jau tā nav.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.