Lietotājvārds
Parole
Arī valsts iestādēs lieto jēdzienu "granti" - arī Izglītības ministrijā! :) Tā ka, mierīgi, Priede.
--> Un kā saprast? 13.05.2016. 23:53 15.05.2016. 00:46:10
CJSSk ir privāta iestāde. Privāts dara kā grib. Kaut vai 10 skolotājus uz 10 bērniem.
hi
Ingrīdas Mikiško raksts 14.05.2016. 14:14:52
Ljoti labs raksts par mšu nakotni "Pedagogi, «sociālais spilvens» un darba tirgus". apollo.tvnet,.zinjas 2016. gada 13. maijā sadajaa, Viedoklji.Slēgto un reorganizēto izglītības iestāžu pedagogu portrets: 1) Reforma skar visas vecuma grupas, bet % visvairāk 40-49 gadīgos (16,7%); 50-54 gadīgos (14.4%); 55-59 gadīgos (21,1); 60-64 gadīgos (12,2%). 2) Visi ir pedagogi ar vērā ņemamu stāžu (16-35 gadi izglītībā). 3) Visiem ir augstākā izglītība, t.sk. 45,6% ir arī maģistra grāds. 4) 62,9% dzīvo dzīvoklī (skolotāju mājas laukos). 5) Līdz marta vidum VNA darbinieki par viņiem nebija interesējušies, nebija informācijas par pabalstiem, darba tirgus iespējām, neskatoties uz to, ka uzteikumi bija saņemti jau līdz 1. martam, bet pilnīgi visi nodarbinātības vecumā esošie grib strādāt, izņemot jau esošos pensionārus (7,8%). 6) Reāla darba piedāvājuma nekāda izņemot atsevišķiem tehniskajiem darbiniekiem. Bauskas pusē pedagogi joko: mēs būsim vistu ķērājas ar augstāko izglītību tuvējās firmās. 7) Pedagogi paši meklē iespējas palikt profesijā vai pārkvalificēties. Viena no pedagoģēm bija uzrunājusi 17 izglītības iestādes. Atbilde: paldies, nē, mūsu pedagogiem pašiem nav pilnas slodzes. 21,1% no aptaujātajiem jau tagad brauc uz darbu pat 40 km vienā virzienā. 8) Kursu piedāvājumi cilvēkiem ar augstāko izglītību un maģistra grādu - nekādu. Interesanti, ka pedagogi savā darba dzīvē ir apmeklējuši tik daudz kursus, ka tikai 10% apsver šādu iespēju . 9) Pārkvalifikācijas iespējas vecuma grupai 55+ ar augstāko izglītību ierobežotas. 10) Pārsteidzoši, ka pat vecuma grupā 55-59 esošie cilvēki izskata iespēju strādāt ārzemēs, nerunājot par tiem, kas jaunāki. 11) Daļa izglītības sistēmā strādāt vairs nevēlas.
Atbalstu izglītības darbinieku konferences organizēšanu, taču konkurss patreizējā izglītības sistēmas haosā iespējams nav, varētu būt runa tikai par dažām nominācijām, arī tad ļoti subjektīvi.
Un kā saprast? 13.05.2016. 23:53:32
Šogad trešo mācību gadu Cēsu Jaunajā skolā uzsāka 55 bērni – pirmsskolēni un skolēni vecumā no 1.5 gada vecuma līdz 4.klasei. Tātad arī skola ar ĻOTI i mazu skolēnu skaitu un vismaz 10 darbiniekiem.
Smagi bija vakar RIIMC seminārā, kad vadība no tribīnes deklarē, atvaļinājumā uzrakstiet to, izlasiet šito, sadomājiet to.....
Tas, lai visi ar septembri neraksta atlūgumus......
kas tā vēl par narvaišu uzradusies?
Digitāls ar ir klanīšanās anglosakšiem
skolotājs vecis visu mūžu skolā 13.05.2016. 13:03:06
Mana skolotāja alga mūža garumā ir bijusi no 42 latiem par slodzi līdz 390 euro šobrīd. Vienīgajam vecim skolotājam aizejot pensijā vajadzētu pasniegt balvu 3000 eur pensiju .
Jēziņ, Priede... Nepiemēslojiet, lūdzu! Laba ideja un labs saturs. Aicinu nepieviērst uzmanību šādiem nīdējiem, kuri tikai grib kašķi.
Nelatviska valoda -nelatviskas sejas - nelatviska nākotne. Par ko priecāties? Par vēl vienu Šadurska labo roku? Par vēl vienu IZM skatlogu, kurā varēs spoguļoties savējie un svešie ierēdņi un autoritātes? Rindkopā " Projekta..." ir pretīgi gan saturs, gan valoda. Vārda "grants" vardarbīga iespiešana latviešu valodā ir nožēlojama. Tā rakstīt, runāt, domāt nedrīkst. Rūpes par tiem, kam ir "augšanas potenciāls" ir nevis pedagoģija, bet demagoģija. Kristīgas būtu rūpes nevis par tiem, kam, viņuprāt, ir (runāsim atklāti!) nākotne, bet par tiem, kam, viņuprāt, nav augšanas potenciāla , tātad nākotnes. Kāds GLOBĀLS vējš ir atpūtis pie mums šos labdarus ?
..un arī pašam uzvarētājam būtu patīkamāk, ja pēc tam publiski nesāk viņu ķengāt, ka nav pelnījis, nebija godīgi utt.
\Ierosinājums 13.05.2016. 12:01:58
Forši! Manuprāt, būtu vērtīgi, ja šajā gada balvā par uzvarētāju varētu balsot atklāti. Teiksim, no katras skolas tik un tik balsis . Vait kaut kā tā. Parasti, ja ir žūrjias balsojums, tad tas met zināmu ēnu uz konkursu un vienmēr ir neapmierinātie, kuri netic, domā, ka kaut kas sarunāts, uzpirkts utt.
Iz skolas sola 13.05.2016. 10:01:38
Ne tikai lai saniegtu, bet lai būtu patīkams mikroklimats skolās, lai būtu patīkama ikdiena! Citādāk jau nav prieka dzīvot un strādāt, ja skolotāji viens otru ēd nost - vienus uzskata par jauniem un iedomīgiem, otrus par nevarīgiem. Tā nevar, tie ir kaut kādi muļķīgi strereotipi. Šķiet, katrā skolā ir savs "virtuves" stāsts. Strādāsim visi kopā!
Uz priekšu, Dana! Uzskatu, ka vajag pasākumus, kas saliedētu visas skolotāju paaudzes, citādāk man personīgi ir sajūta, ka paaudzes viena otru tā ne visai... Bet vajadzētu taču būt vienotiem, lai kaut ko sasniegtu...
Tikai uz priekšu! Izglītībā vajag vairāk motivācijas, vairāk pozitīvu notikumu! TIkai par!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.