Lietotājvārds
Parole
Diskusiju e-klasē varbūt lasa, bet varbūt nelasa. Par laimi ir Iesniegumu likums, kura mērķis ir veicināt privātpersonas līdzdalību valsts pārvaldē. Uz priekšu mīļie... Vismaz tie, kuriem ir kaut kas kontruktīvs, ko teikt vai jautāt. Informējiet mūs visus par rezultātiem. Nekas nemainīsies, ja mēs tikai šeit pašūmēsimies.
Vai diskusijai būs jēga? Šadurskis nolēma - Šadurskis pieņems. Vai kāda atbildīga persona izlasa kaut to, kas te e-klasē rakstīts?
Nesaprotu ko grib no bērniem savs laiks ir spēlēties savs laiks iet uz skolu. No kurienes vecākiem būs nauda palaist bērnus universitātes ja valstī nav darbavietu un liela daļa vecāku ir bez darba. Valstij jādomā par savas tautas labklājību nevis par bērnu spīdzināšanu.
Strādāju pirmsskolā ar 5-6 gadīgajiem un reāli redzu,ka viena daļa neprot pat vārdus izrunāt,t.i.runāt,tad kāda vēl tur skola,kur jau jāprot rakstīt un lasīt.Daudzi pirmklasnieki pat neprot vēl rakstīt un lasīt ap Ziemassvētkiem.ko var gribēt no maza bērna,kuram vajag logopēdu?Tiklīdz viņš aizies uz skolu ,tā logopēdu vairs acīs neredzēs.kuru gan interesēs bērns ,kurš neprot skaidri ,saprotami runāt/Klasesbiedru izsmiekla objekts.Kā tādam bērnam apgūt 1.klasē svešvalodu?
Neredzu nekādu izmaiņu jēgu: tagad jau vecākam ir iespēja izvēlēties sūtīt bērnu no 6 līdz 8 gadiem. Šogad uz 1.klasi atnāca 9 bērni (kuriem septembrī palika 8.gadi), par kādiem 6 gadiem iet runa? Bērni tagad pirmsskolā mācās lasīt, rakstīt ir piemērots dienas režīms, vecākiem nav raižu bērns var atrast vecāku pilnu darba laiku! Es nesaprotu, ko vajag?! Kuri grib no 6 gadiem skolā iet - iet jau tagad, aizlieguma nav! Kārtējā cilvēku mānīšana!
Isteniba vajadzetu parskatit 5-6 apmacibu. Tur veikt uzlabojumus. Ja no 6-7 gadiem uzdotu 2 nedela majas darbus butu labi. Citadi bernu darza lidz 7 gadiem paradize. Bet uzsakt iet 1. klase un parmaina ir parak krasa - KATRUdienu majas darbi vairakos prieksmetos: matematika un latviesu valoda. Tas pirmklasniekam ir liels stress un dramatiska slodze un izmainas salidzinot ar bernu darza pedejo grupinu.
Vecāki jau arī ir sašķelti. Ir taču šīs divas frakcijas "Man nav kur bērnu brīvdienās likt" un "UK/DE/Norge/Ireland(vajadzīgo pasvītrot) mācību gads ir garāks un vispār tur viss ir labāks". Tā ka arī vecāki nebūs vienoti pret šo kārtējo bezjēdzīgo reformu refot]rmas pēc.
Par ko tad īsti diskutēs? Vai par to, cik gadu vecumā uzsākt mācības 1.klasē? Bet kur ir redzama konkrēta koncepcija? Kas mainīsies metodēs, kas saturā? Kādi būs plusi, kādi mīnusi? Un cik tāls redzējums tam visam?
Ar tieši tādiem pašiem panākumiem un mērķi varam bērnus sūtīt "skolā" jau ar 5 gadiem. Kur ir tā maiņas būtība? - nesaprotu!!!!!
Mīļie vecāki! Neļaujiet sabojāt bērnus! Vārds Jums!!! Neesam vienaldzīgi, laiks rīkoties! Dzīvus bērnus tie lēmēji jau nav redzējuši gadu desmitus. Nevar un nespēj mazais doties uz skolu 6 gados. Skolās nav materiāli tehniskā bāze. Dodiet bērniem bērnību!
Sniegbaltītei 06.12.2016. 11:49:12
Nu un kāda jēga, ka sešgadīgi kā 1. klase paliek bērnudārzā un mācās to pašu, ko tagad un skola sāksies no 2. klases, kas tagad ir 1, klase? Kas tad tā par reformu!
Oliņkundze jau kopš 90.-o gadu sākuma taisa reformas izglītībā. Kur rezultāti? Varbūt pienācis laiks dot iespēju citiem cilvēkiem?
Tāpat kā pret mācību gada pagarināšanu. Ja pagarinās-manējie uz skolu neies jūnijā. 31. maijā beigs skolu un lai tur vai kas mums draud, skola apmeklēta netiks. Tikai tā var kaut ko panāk šajā muļķu zemē.
davai davai 06.12.2016. 10:19:58
uz priekšu....skolu no sešiem gadiem, skolas mācību ilgumu pagarināt, ko vēl tādu varētu izdomāt...a varbūt vispār vasarā brīvlaiku nevajag???(sarkasms)
Diemžēl diskusijas no ministrijas puses parasti ir informatīvi semināri, kuros skolu pārstāvjiem vārds netiek dots. Izteikties paspēj labi ja kādi divi cilvēki no zāles. Man ļoti negribas, ka tā jāsaka, bet IZM iet kā tanks, neskatoties ne pa labi, ne pa kreisi: ko iedomājas, to dara, neņemot speciālistu viedokļus vērā. Man ļooooti gribētos, ka mūsu ministrija būtu tiešām IZGLĪTĪBAS ministrija, kura gan domā par izglītības sistēmu valstī, gan kurā strādā izglītoti, inteliģenti darbinieki, kas spēj uzklausīt viedokļus, analizēt un pieņemt lēmumus, kas uzlabo sistēmu pēc būtības, nevis tikai pēc iztērēto eiro skaita.
Tiek domāts tikai no ekonomiskā u.c.viedokļiem, tikai ne par bērnu spējām un, galvenais, veselību. Te nu gan tikai vecāki var kategoriski nostāties pret šo absurdumu.
Netrauciet ! Bērnus)
Maigā 05.1.2. 2016. 05.12.2016. 18:23:42
Tā jau skolas programmas ir pārslogotas ,kur nu vēl tālāk.
Par izglītības reformām visi diskutē ilgi un dikti,bet no runām nekādas jēgas.Vai nav pienācis laiks kādām citām protesta akcijām,kur iesaistās skolotāji,vecāki,ieinteresēta sabiedrības daļa.Nu cik var viens cilvēciņš(IZ ministrs) pūst savā stabulē vienu meldiņu!
Nu zaķu skolai 05.12.2016. 16:17:33
No maniem 32 pirmklasniekiem, lasa 2, cenšas lasīt kādi 8, pārējie tikai burto, nepārtraukti kļūdīdamies. Par rakstīšanu labāk nerunāsim. Burtus mēģina "nozīmēt", bet pārrakstīt no drukātajiem burtiem ar rakstītajiem jau ir problēmas, par diktētu vārdu nav ko sapņot. Par glītumu, pareiziem savienojumiem... ehhh.:( Par garlaicību sūdzas paviršie, kuriem viss kā pagadās....
zaķu skola 05.12.2016. 13:29:51
Mans bērns dārziņā iemācījās lasīt un rakstīt. Bet tagad sūdzas par to, ka visu laiku jāraksta un jāmācās tie paši burti, kas bija dārziņā. Kāpēc 1.klasē līdz jaunam gadam māca atkal burtus? Bērnam skola jau līdz kaklam! Pusgada laikā var mācīties nostiprināt lasītprasmi un turpināt rakstīt jau vārdus un teikumus. Un matemātikā sākt mācīt otro desmitu. Vajag programmas pārskatīt!!
Sniegbaltīte 05.12.2016. 13:25:25
!.klasē bērns varētu palikt bērnudārzā. Bērniem jāiemāca lasīt, rakstīt un rēķināt 20 apjomā. Sports, vizuālā māksla, rokdarbi, mūzika jau bērnudārzā notiek. Nebūtu nekādu problēmu, jo bērnudārza režīms ļauts u atpūsties diendusā. Skola varētu sākties no 2.klases un viss būtu kārtībā. Skolotāji, kuri zaudēs darbu sakarā ar mazo skolu slēgšanu ( nepietiekamo skolēnu dēļ) varē pāriet uz bērnudārzu par skolotājiem 1.klasei. Tas būtu vislabākais risinājums.Mazāk strīdēties, bet domāt un apspriest dažādus variantus. Izglītības reformai jānotiek! Nevar strādāt pēc vecu veciem uzskatiem, standartiem un pieejas!
Daudz lielāks pienesums ekonomikai būs nevis bērnu ātrāka iztriekšana cauri skolas gaiteņiem, bet kādas vienkāršas profesijas "piešprice" ikvienam vidusskolas kursam.
Ja tajā 1. klasē, kas atradīsies bērnudārzā, būs pieeja atbilstoša vecumam, tad tas būs tas pats šobrīd esošais bērnu dārzs. Tur jau tagad māca burtiņus, cipariņus u.t.t. Tad kāpēc to tagad būs jāsauc par 1. klasi ? Vispirms taču ir jāparāda tā iecerētā programma un plānotās pārmaiņas, lai varētu diskutēt. Pamatā taču jābūt pētījumam. Kur ar to var iepazīties? Kas notiek? Ja tās ir tās pārmaiņas izglītībā, kuras nesīs redzamus ieguvumus, tad skaidrojiet pamatojoties uz skaitļiem un pētījumiem.
Saprast un izvērtēt 05.12.2016. 12:22:52
Patreizējā IZM vadība neieklausās zinātnieku atziņās- psihologu un sociālantropologu teiktajā,par bērnības "apcirpšanu"ar obligāto sešgadīgo bērnu apmācības uzsākšanu !! Vai diskusija nesīs rezultātu un būtības sapratni ??Ir bērnu vecāki,kuri vēlas,lai viņu bērns ātrāk uzsāk skolas gaitas,jo bērns ir sagatavots skolai,spējīgs,talantīgs,patstāvīgs ... Tas ir pieņemami un tā arī notiek .Pat ir iespēja ātrāk pāriet no klases uz klasi,ja zināšanu līmenis un prasmes tam atbilst ... Taču piespiest visus bērnus strauji sākt kāpt "zināšanu kalnā"ir tomēr kārtējā ministrijas "iedoma"-maigi izsakoties !!
Ja audzinātājas bērnus sagatavos iešanai uz skolu 6 gados, kur problēma? Pati jau mācos vidusskolā un mani neuztrauc vai es uz skolu sāku iet 7 gados vai 6.
Kāda jēga no šīs pseidodiskusijas, ja reāli jau viss ir izlemts?
Ja sagatavošanas grupiņu bērnudārzā nosauc par 1.klasi, tad kā sauks pamatskolas / vidusskolas pēdējo klasi?
Lai diskutē, prātīgi vecāki nenozags saviem bērniem bērnību...
Un kurš teica ka diskusiju dalībnieku viedoklis tiks ņemts vērā?
vismaz pagaidām cerīgi, bet... 05.12.2016. 10:03:02
Nu, vismaz tas ir pozitīvi, ka IZM ierēdņi neuzstāj uz sešgadnieka "iemešanu" skolas telpās, bet pieļauj iespēju par 1.klasi pārdēvēt bērnudārza sagatavošanas grupu. Tāpat atzinīgi būtu vērtējama doma ļaut pirmklasniekam skolā uzturēties tikpat ilgi, cik viņš uzturas dārziņa grupā, lai vecākiem nerastos problēmas bērnu izņemt no skolas darba dienas vidū. Bet .... kas ar visām šīm labajām idejām notiks diskusiju laikā, tas vēl nav skaidrs. Ilūzijas nelolosim! Iespējams - tas ir māņu gājiens, lai nomierinātu satraukto sabiedrību
Kādēļ nevar pagaidīt janvāri?? Tā ir, tagad skolās ir saspringts laiks ar atzīmju izlikšanu, tad ZIemassvētku brīvdienas, taču ļaujiet atpūsties un ievilkt gaisum, šādas lietas nevajag sasteigt!!!!! Noteikti jāsāk janvārī.
Droši vien atkal ziemas brīvlaikā, Ziemassvētkos, lai tikai visi nozares cilvēki būtu brīvdienās un varētu klusiņām jau sākt bīdīt savus lēmumus.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.