Lietotājvārds
Parole
Lauku skolotāja 08.12.2016. 21:24:04
Mums katram bērnam ir iespējas gan sportot, gan attīstīt savas spējas mūzikā, mākslās un dažādos konkursos, jo nav izlases grupas —"Elites" , Tāpat mums ir maz to, kuriem ir olimpiādes, daiļlasīšana un citi labumi, ko pilsētā nodrošina pulciņi, bet mūsu bērni starpbrīdī skrien pa lauku, bumbo, pikojas, aug droši un veikli dabā, jaunsargu vai skautu kustībā. Cita lieta, ka piesaiste autobusiem šos bērnus nogurdina No rīta daži skolā jau ir pirms astoņiem (vecāki braucot uz darbu atved), bet stundas sākas 9-os (jo tikai tad nāk autobuss), Mājās brauc tikai ap 16-iem, pat 18-iem. Vienam otram lielajam nav tik gara darba diena, cik šiem bērniem un tad nav brīnums, ka sākas stundu kavēšana.
bijusī lauciniece 08.12.2016. 07:43:11
A.god. ministra kungs! Kad pienāks tā diena, kad Jūs beigsiet zākāt lauku skolotājus? To darbu, ko paveic lauku skolotājs, pilsētā vienkārši nav jādara. Pirmkārt ar bērnu paēdināšanu, otrkārt, ar apģērbšanu (humānā palīdzība) utt. Tās zināšanas, kuras saņem lauku skolēns ir plašas, noturīgas, skolēns spēj tās izmantot reālajā dzīvē. Ja politiķis diferencē skolotāju pēc to atrašanās vietas, tādam politiķim nav vietas izglītības sistēmā. Demisionējiet pats.
Sociālā nevienlīdzība 07.12.2016. 20:11:49
izpaužas spilgti šajā pētījumā. Nav vāju skolotāju, izbeigsim šo! Ir bagāto pašvaldību skolas, ir nabadzīgo pašvaldību skolas. Ir skolēnu vecāku nabadzība, nav līdzekļu, lai brauktu un redzētu, t.i., paplašināt skolēnu redzesloku.
nepilsētnieks 07.12.2016. 20:05:42
Tie pilsētas skolu labie rezultāti rodas no lauku skolu bērniem , kas tur aiziet mācīties pēc lauku pamatskolas beigšanas.
Make the education great again!
Lauku skolas direktore 07.12.2016. 17:09:33
Vai pēc šī OESD pētījuma būtu jāsaprot, ka lauku skolās strādā vāji pedagogi, kas nespēj bērnus iemācīt? Šaubos, ka tie bērni, kas nespēj mūsu priekšmetu milzīgo saturu apgūt mazā klasē ar individuālu darbu, to labāk izdarīs lielā klasē. Kļūst jau aizvainojoši nepārtraukti lasīt un masu medijos klausīties par nekvalitatīvajām lauku skolām. Lai gan tie mūsu audzēkņi, kas pēc pamatizglītības ieguves uzsāk mācības pilsētas ģimnāzijās, nebūt nav vājākie, bet drīzāk vieni no spēcīgākajiem savās klasēs. Vai cienījamais izglītības ministrs zina, ka ļoti liela daļa tieši Rīgas lielo klašu skolēni izmanto privātskolotāju palīdzību? Protams, par vecāku līdzekļiem, bet laukos šo papildus darbu, bez samaksas vai saņemot ļoti minimālu naudiņu par konsultācijām, paveic skolotāji pēc mācību stundām.
Nu ko, lauki, beidzot jūs būsiet skaisti nolikvidēti. Paliks tukša vieta, kur ieviest skandināvu pensiju fondus. Atlikušie stūrgalvji būs spiesti ātri vien pārvākties uz Pilsētu (vai tālāk), lai nemocītu bērnus un sevi ar diendienēju braukāšanu n-tos km.Urrā, beidzot!
Tas jādara ne tikai ģimnāzijās, bet arī jebkurā citā skolā. Galu galā lai kāda tā programma, bet īsteno to visās skolās.
Tulkojumā tas nozīmē - slēgt pēc iespējas vairāk skolu, veidot pārpildītas klases "bērnu kombinātos". Tā dabūsim izglītības kvalitāti, tā uzvarēsim.
Drīz vispār nebūs nekāda tīkla, tikai Rīga un varbūt vēl Ventspils, Daugavpils, ....
Izskatās, ka īstais šādas pieejas mērķis ir pārmaiņas pārmaiņu dēļ jeb kā pumpēt fondu naudu. Un sen zināms, ka nedod Dievs dzīvot pārmaiņu laikā. Iet pāri galvām uz saulaino tāli ir mācīts, bet vai tas ir lojāli pret latviešu tautu? Kāpēc mums nav atļauts tas, kas tagad ir atļauts Brigmaņa kungam. Sauksims visus īstajos vārdos - idioti!
Nu ko pagastveči un direktori ? Marš ar puscūci pie Kārlēna, lai pētījums jums veiksmīgs...un mērnieciņa cienīgtēvam labs prāts to skolu sarakstu strīpojot...
zināšanu gaisma 07.12.2016. 12:31:02
"Nevaram ar izglītības resursiem risināt to, ko nav atrisinājusi administratīvi teritoriālā reforma, iespējas visur saglabāt skolas par katru cenu vērtēja izglītības ministrs, informē aģentūra LETA." Domāju, ka tā(izglītība) var risināt daudzas valsts problēmas. Pat zviedru laikos to zināja, ieviešot lauku skolas laviešiem. Samazinot tumsonību.
izlasīju portālā IR.LV - K.Šadurskis uzskata, ka valsts ģimnāziju jomā būtu nepieciešams pāriet no principa "Nauda seko skolēnam" uz "Nauda seko programmai". Beidzot!
izglītības ministrijā varētu paplašināt darbinieku skaitu un tur visus samazinātos skolotājus ar brīnišķīgām algām Urrāaaaa....
Varbūt jāsāk ar IZM sakārtošanu? Jau otro reiz esam lieciniekiem IZM "iluzionistu" manipulācijām - vispirms 1,7 miljoni, kas paliek pāri no skolotāju algu mērķdotācijām (jaunā modeļa), vakar IZM rezervēs atrastais miljons sportistu naudas balvām ... Kādus Ziemassvētku pārsteigumus mums vēl sagādās IZM ierēdņu armija??? Jeb jāgaida, lai NEO vai kāds cits publisko IZM, izglītības pārvalžu un departamentu ierēdņu Ziemassvētku prēmijas un naudas balvas?
Skolnieciņš 07.12.2016. 09:47:24
Pie mums izglītība ne stagnē, bet gan ļoti ātri degradē! Padomju laikos bija daudz labāk!!! Pēc viduskolas tehnikumā mācijās nevis 1,5 gadus, bet gan 2,5 gadus!!! Skolās bērni bija paklausīgi un to bija daudz! Bet tagad bērnu nav, jo tukšums, nekaunība un liekulība valda mūsu tautas kalpu sirdīs! Gods kalpot Latvijai par 2700€ neto mēnesī + VIP socialajām garantijām! Visus uz SIMTSLATNIEKIEM, lai izbauda klasisko lavju reālismu! Šadursķis izceļas..... Drīz nebūs, ko mācīt, jo Latvijā dzimst katru gadu bišku vairāk par 20 000 bērnu, toties abortos mirst nieka 4500 bērnu! Nabaga pedagogi! Darba tiem nebūs...... Palīdzsim mirušajiem mazuļoem! Maxima noziedo Ziemassvētkos naudu pesttājam, lai latvju bērni nemirst sociāli-ekonomisko iemeslu dēļ! Leiši palīgā!!! Varbūt trešajā advent notiks brīnums.... Un Latvijā būs demogrāfiskais bums!!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.