Lietotājvārds
Parole
Kur ir tas jaunais saturs un kur ir tās jaunās metodes - kad to visu parādīs dabā!? 1.septembrī??? Kur it jaunie mācību līdzekļi un kāpēc to visu dara ierēdņi - kam ar reālo dzīvi nav nekādas jēgas?! Kāpēc netiek jautāts vecākiem - vai un kādas izmaiņas jūs gribat savu bērnu izglītībā? Kāpēc netiek jautāts skolotājiem??! Kas tā ir par ierēdņu patvaļu?! Šadurski - vai tagad 6 gadīgie netiek apmācīti - ko Tu atkal kombinē???! Tu skolā esi bijis - esi redzējis kā dzīvē ne - darbojas Tava - iekļaujošā - izglītošana un cik naudas un cilvēku paņem viena problēmbērna mācīšana parastā klasē un cik ļoti tas traucē pārējiem bērniem - kam arī ir tiesības uz izglītību?!!
Bāc... varētu padomāt, ka tagad b/d neviens nemācās. Un kā vēl mācās, turklāt jau no 5.g. vecuma kā to paredz 5.-6.g. apmācību programma.
Tas ir lieliski un normāli, ka bērni pārzina viedierīces! Kas tur sevišķs? Silīcija ielejas darbinieki sūta savus bērnus skolās, kur māca rēķināt galvā, ar logaritmisko lineālu un informāciju atrast grāmatās. Viņi apzinās, ka rada programmatūru "īpaši neapdāvinātiem"...
izlasot marta diskusiju portālā Izglītība un kultūra, saprotams, ka nekādas reformas nebūs. Steigā par miljoniem izmocīs jaunus neskaidras kvalitātes mācību līdzekļus, un tad to, kas būs sanācis, arī aprakstīs un nosauks par revolūciju izglītībā. Var sākt uzteikt darbu IZM un Visc vadībai jau šodien. Par agru nebūs.
2018./2019.m.g. jaunā reforma dzīvē... Kā var gadalaikā sagatavot skolotājus, tos pašus pirsmpensijas, lai jauno saturu ieviestu skolā? Un tikko daļa skolotāju tiks kaut kā sagatvoti, vairums no viņiem jau dosies pensijā! Un nevajag stāsīt, ka augstskolas jau gatavo studentus šim pasākumam.
Vispirms vajadzētu skaidri izdomāt, izstrādāt jauno modeli un tad sākt domāt par tā ieviešanu, nevis, kā parasti viss pa fikso - davai, davai... Atbildot I.R. - interaktīvā tāfele vien gudrību vēl neiedod. Lai nu cik augstos toņos gribam dziedāt, bez krīta un parastās tāfeles neiztikt, un tas nudien nemazina ātrumu.
Jau ir ļoti labi sakārtota PII sistēma, tur jau notiek 1 klašu prasībām atbilstošās nodarbības! Ko vēl vajag mainīt? Tā jau pirmsskolā ir 1.kl. mācības, tikai nosaukums- PII palicis! Vai tad ministrs to vēl nezina ? Bet vajag naudu jaunām idejām, projektēm, reformām!!! Nevis pedagogu algām! Kārtējais murgs !
Silvija @Gu 23.03.2017. 15:11:34
pasaka, to ko vajag pateikt. :) Stāsta par to, kā ministrija nekomunicē gana labi, ja jūs izlasītu virsrakstu, tad būtu skaidrs, kam jābūt rakstā - un tas arī ir. Vai rad virsrakstā teikts, ka stāstīs, kādas tieši būs kompetences utt.? Tak katram raksta, katrai ziņai ir sava jēga, tas tak jāsaprot.
Kārtējais "jauninājums", kuru neviens nesaprot... Tas taču ir ārprāts, kas tagad notiek, kas vada mūsu valsti, kas pieņem lēmumus!!!
Tā vietā, lai pirmskolā maksātu taisnīgas algas un samazinātu grupiņu lielumu, nodrošinātu vietas gribētājiem, izpostīs vienīgo sakārtoto izglītības jomu. Nu, lūdzu, rokas nost no bērnudārziem!!!!
Un arī šis raksts neko nepasaka.
Tātad skolās atkal bez darba paliks skolotāji, kuriem vajadzētu strādāt ar 1. klasi, jo šie bērni paliks PII: ""Sešgadīgam bērnam jāmācās apstākļos, kas ir atbilstoši viņa vecumam vajadzībām - ar pastaigām, diendusu," solīja ministrs. Viņš tāpat piebilda, ka nav plānots visus bērnus pārvietot uz skolu ēkām - mācības varēs notikt bērnudārzos." Reforma- lai samazinātu skolotāju skaitu!
gribu zināt 23.03.2017. 09:27:33
Cilvēku veido ne tikai tehnoloģijas.Cilvēkam ir dvēsele. Tieši garīgā puse, savstarpējās attiecības, komunicēšana ir lietas, par kurām mēs aizmirstam, uzsverot tikai tehnoloģiju apgūšanu nepieciešamību, izvirzot to par prioritāti nākotnei. Cilvēki- roboti, cilvēki- tehnoloģiju vergi un padotie. Diezgan drūms un bīstams ceļš uz pašiznīcināšanos. Un, mieru, tikai mieru- tās tik subjektīvas pārdomas un sajūtas par tēmu.
Kur var iepazīties - kādi mācību priekšmeti tiks "optimizēti" - pašreizējie 27 esot pārāk daudz ...
Gribam mēs to vai nē, bet tehnoloģiju jomā daudzi skolēni ir zinošāki par skolotājiem. Ne vienmēr skolotāji pirmspensijas un pensijas vecumā grib (ir spējīgi) sekot līdzi pārmaiņām. Ko līdz interaktīvās tāfeles skolu kabinetos, ja labākajā gadījumā, tās tiek izmantotas tikai kā ekrāni, lai parādītu Worda dokumentu? Bet tāda ir realitāte
Varētu piekrist. Ministrija nav nākusi uz skolām pa tiešo skaidrot, kas ir un kāds būs, un kāpēc vajadzīgs jauns saturs, tā kompetenču pieeja.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.