Lietotājvārds
Parole
Par lojalitāti 08.12.2016. 12:25:16
Atceros, kad mācījos universitātē ap p.gsm. 60 gadiem, tad mūsu kursā bija kāda PSKP biedre. Katrs strīds vai diskusija beidzās pēc viņas vienkāršā jautājuma- Tu, ko? Pret partiju esi? Reiz kāds no kursa biedriem uzbļāva viņai- Tu neesi visa partija. Liekas, ka šeit tagad tiek nolīdzināta robeža starp valsti, cilvēkiem kā tādiem un viņu domām par līdzcilvēkiem un deputātiem, utt. Kad Kaimiņš ar Bergmani ecējas, tad tas nav nekas, bet Šomases izteicieni karami pie lielā zvana. Teātros izrāda lugas, kuras vispār pasmejas par valsts "galvenajiem", bet vainīgs būs skolotājs, kurš kaut ko līdzīgu darīs. Starp citu šīs lojalitātes trūkums tikpat labi var būt arī latviešu skolā, kur kāds pasmejas par kara pieteikšanu Zviedrijai vai Igaunijai un tad padošanos. Kāda atšķirība?
Es jūtos apjucis šajos komentāros.. kaut kāds bezsakars, lai nu kā es labāk neko neteikšu, vienkārši atstāšu savu komentāru te, bezjēdzīgi un jā.... jauku dienu
-->provokatori pretīgie 07.12.2016. 12:01 07.12.2016. 15:44:19
Aizej paskaties komentāru skaitu pie rakstiem par mācību gada pagarināšanu vai 6-gadīgo bērnu skolā sūtīšanu un tad runā. Pats jau tikai pie šīs tēmas komentē, tāpēc nezini, kas, kur un ko raksta.
Par Šomasi runājot - viņas izpausmes publiskajā telpā nemaz nav tik nevainīgas. Jā, nav diplomēta skolotāja, bet ar bērniem strādā. Turklāt ir t. s. "viedokļa līdere", celebrity utt. Zināt, cik daudz pusaudžu un jauniešu ieklausās tādā Šomasē? Viņa tiek aicināta uz skolām, uz bērnu un jauniešu pasākumiem. Mūsu sabiedrībā ar tās patiesajām, nevis oficiāli atzītajām vērtībām Šomases autoritāte ir lielāka kā skolai vai skolotājiem. Nevajag melot pašiem sev, ja?
Zenta @NKVD 07.12.2016. 15:31:19
Paldies par iesaisti diskusijā. Vai variet sīkāk izskaidrot, kā tas realitātē izpaužas? Par ko tieši šajā gadījumā varētu anulēc licenci?
iepriekšējam 07.12.2016. 15:27:29
Runa iet par lojalitāti VALSTIJ. Netēlo te muļķi. Pilni komentāri ar taviem traktējumiem. Pietiek.
Lojālistiem 07.12.2016. 14:49:28
Kad kāda tīņa, kuru jūs tā stingrāk paaudzināsiet, vecāks denuncēs jūs par nelojalitāti un atbilstošie orgāni nekavējoties rīkosies, varēsiet priecāties, cik labs un taisnīgs lojalitātes likums ir pieņemts.
una > Gudrīte 07.12.2016. 14:00:25
Būt lojālam pret valsti nenozīmē izlikties neredzam trūkumus un idealizēt visu, kas valstī notiek. Lai vieglāk saprotams - ikviens bērns mīl savu mammu, lai arī kādi būtu viņas trūkumi, vienkārši tāpēc, ka citas mammas viņam nav. Robeža "lojāls/nelojāls" ir faktā, vai cilvēks atzīst attiecīgās valsts tiesības pastāvēt un attīstīties, vai arī uzskata, ka tai nav jābūt pasaules kartē. Vienkārši. P.S. Likums, kāds tas ir pašreizējā izskatā, gan, manuprāt, pieļauj pārāk plašas interpretācijas iespējas un būtu labojams.
to Zenta @iepriekšējam komentētājam Noteikumi attiecas arī uz privātprakses skolotājiem, jo viņiem pastāv iespēja šīs licences anulēt!
Troļļi, varat organizēt te pretlatvijas kampaņu, cik gribat. Likums ir izsludināts. Prezidentam pietika veselā saprāta nepakļauties troļļu provokācijām. Nelojālie krievu skolu skolotāji TIKS atlaisti! Un sen jau vajadzēja.
provokatori pretīgie 07.12.2016. 12:01:58
Ko tad kremļa troļļi nekomentē citus eklases rakstiņus? Pie pārējiem tikai 4-5 komentāri!
Ko jūs te cepaties par to "lojāls"/"nelojāls"? Lieta taču tik vienkārša. Aizveriet acis un melojiet, cik uziet, ka šajā valstī nav bezdarba, visi ir pārtikuši, medicīna pieejama, izglītība garantē darba vietas nodrošināšanu, kā tas bija tajos laikos, kad pastāvāja sadale. Aizveriet acis un priecājaties, jo nevienam taču nav jābrauc peļņā uz ārzemēm u.t.t. Zelta dzīve šajā valstī, kur pabalsts bērnam, kurš sasniedzis 1 gada vecumu, sarucis vienas iepirkšanās vērtībā. Tas taču tik jauki! Jo ātrāk samazināsies iedzīvotāju skaits, kuriem nav iespējas saņemt mediķu palīdzību, jo pārējie dzīvos "zaļāk". Tā kā, mīļie, mācīsimies melot un izlikties!
Laikam LIZDA vadītāja I.Vanaga un daļa latviešu skolu direktori un skolotāji dzīvo telpā bez logiem, bez TV, bez datora ar interneta pieslēgumu, ka neko neredz un nedzird, kas notiek valstī 9.maijā, kad dažu skolu skolotāji kopā ar skolēniem un vecākiem iet bļaustīdamies ar Krievijas karogiem pie t.s. "Uzvaras pieminekļa", pieprasot krievu val. kā otru valsts valodu Latvijā, izglītību tikai krievu val., pilsonību bez latv.val. un vēstures zināšanām, ieviest bezvīzu režīmu ar Krieviju, u.t.t. u.t.t.?! Šim likumam bija jābūt jau 25 gadus atpakaļ, jo tad nebūtu tik liela problēma, kad tiek pieprasītas absurdas prasības no cittautiešiem, kuri 25 gados nespēj apgūt valsts valodu. Diemžēl, arī dažās skolās ir pedagogi, kas joprojām nespēj un negrib saprast un runāt latviski!
Zenta @iepriekšējam komentētājam 07.12.2016. 11:08:32
Jums laikam taisnība gan. Bet - jebkurā gadījumā viņa ir skolotāja privātpraksē, nevis valsts skolās. Domāju, ka tas maina juridisko traktējumu.
Atkal te pilns ar valstij nelojāliem kremļa troļļiem ar niku "skolotājs", kas cenšas sarīdīt pret skolotājiem.
iepriekšējam komentētājam 07.12.2016. 11:02:57
Diemžēl arī Šomase māca bērnus,tātad ir skolotāja,lai gan bez diploma.
Zenta @ironija 07.12.2016. 09:03:40
Nu, piedodiet, skolotāji strādā skolā, māca bērnus, savukārt Šomase ir privātpersona, kura izklaidē, viņas darbs nav līgumā noteikts, kā un kas jādara, kā jārunā utt. Protams, viņas izturēšanas ir zem katras kritikas, bet salīdzināt ar skolotāju darbu taču ir neloģiski.
---> nejolatitāte 06.12.2016. 16:19 06.12.2016. 23:10:53
Var precizēt, tieši kura skola tā ir? Citādi ir tā, ka par reāliem nelojalitātes faktiem zarna par tievu paziņot, bet sūdzības par skolotāju, kas pakritizējusi prezidenta publiskās izpausmes bulvārpresē - tad gan drosmes pa pilnam. Tādi esam. Ko tad nu tagad brīnāmies......
Skolnieciņš 06.12.2016. 22:14:20
AR LABU NAKTI TOVARIŠI!!!! Prieks jūs visus izjust dziļi sevī! Nabaga skolotāji... Agrāk ČEKA vaktēja, bet tagad jau visi vaktēs.... Traķi... Patiesā cieņā, tovarišš SKOLNIECIŅŠ
kas par shadurski slikti izteikušies, vajaga atlaist, un tādu ir daudz!
Ja demokrātija vietējā izpildījumā nozīmē ievēlēt sliktākos, tad vai mums vajadzīga šāda tipa parlamentārā demokrātija, kas sevi ir izsmēlusi? Viens no neveiksmīgas valsts cēloņiem bez šaubām ir nepilsonības institūts, kas a priori radīja valstij nelojālus iedzīvotājus, kas kaut teorētiski nepiedalalās valsts pārvaldē, jo kāpēc nepilsonim, kuru uzmata valsts, būt lojāliem. Aizmirsa pat ka slāvi pec iedabas ir valstij daudz lojālāki par anarhistiskajiem latviešiem. Otrs - esošā Satversme, pēc kuras neviens pie varas esošais ne par ko neatbild, ir demokrātiski jāmaina uz prezidentālu valsti ar mažoritāru vēlēšanu sistēmu no apgabaliem. Šī Satversme jau noveda pie autoritārā Ulmaņa režīma, bet līdzīga satversme Vācijā noveda pie Hitlera nākšanas pie varas.
Kāpēc atlaist? Nošaut vajag kā Staļinlaikos. Citādi šis turpinās savu graujošo un antipartejisko darbību citviet.
Nezinu, kas ir šeit komentējušie, bet skolotājam - vispār jebkuram loģiski domājošam- būtu jāsaprot , ka valsts var būt tikai tāda,kādi ir tās pilsoņi. Kādu to Saeimu esam ievēlējuši , ar tādu jāiztiek. Es bez šaubīšanās teiktu, ka skolotājs par teikumu klasē - Latvija ir neizdevusies valsts - ir jāpadzen bez tiesībām atgriezties skolotāja darbā. Jo šajā teikumā nav ne loģikas, ne patriotisma ,nekā. Absurds.
Skolotāju, kurš 15 bērniem klasē izsaka savu neglaimojošu viedokli par valsti sauc par nelojālu un var sodīt, bet Šomase no skatuves daudziem simtiem klausītāju pasaka, ko domā un nekas... Kāpēc vieni to drīkst, bet citi nē?
LIZDA atrauta no reālās dzīves skolā/tik daudz propogandas pret Latviju. Padomju laika skolotāji,ko tik nestāsta vēstures un krievu valodas stundās.Un kādas grāmatas dāvina krievu valodas olimpiešiem. No aizvēsturiskiem materiālie arī māca.. LIZDA atveriet acis!!!!!!!!!
nejolatitāte 06.12.2016. 16:19:53
18 novembris nav svētki , skolā ne vēsts no noskaņas . Nav pilnīgi nekā ,ne skolēnu darbiņi savai valstij ,ne koncerta, ne kāda karodzīņai vai kā citādi. Bet 9 maijs ir svētki ,kurp organizēti dodas skolēni . Lūk piemērs.
Nez, ko darīs ar vēstures un sociālo zinību skolotājiem, kuriem būs jāstāsta par sabiedriskajām iekārtām. Kaut vai par sociālismu, kur izglītība bija bezmaksas, veselība bezmaksas, kur lauku pedagogiem elektība nebija jāmaksā un mājās vēl malku piegādāja bezmaksas. Kā izmērīs lojalitāti šiem skolotājiem?
Jebkurš skolotājs, kurš atļaujas negatīvi izteikties par VP, Saeimu vai MK, ir nelojāls un nekavējoties atlaižams no darba!
Latvijai nedraudzīgas valstis??? Precīzāk - valsts, kurai nedraudzīga ir Latvija! It kā Latvija oficiāli necenstos visādā veidā paust savu nedraudzīgumu? Nav taču tā Latvija - iedzīvotāju kopsumma, nez kāda svētā govs, ka tai būtu jāsaņem bez maz reliģioza pielūgsme... Protams, objektīvi, ceru gan ka pagaidām, tā ir neizdevusies valsts.
Mums ir ļoti daudz deputātu, kuri ir nelojāli valstij.. tad kāda s...da pēc ķeras klāt skolotājiem? Lai imitētu darbību? Lai parādītu, ka ir visu vareni un nesodāmi? Uzskatu, ka jebkurš deputāts, kurš apsola un nepilda savus solījumus ir nelojāls valstij un būtu jāsoda!.. pag pag.. ja es ko tādu pateicu, tad jau laikam esmu nelojāls šai "cienījamai" deputātu varzai!
Manuprāt, tas, piemēram, mūsu skolā varētu būt veids, kā direktorei atbrīvoties no neērtiem pedagogiem. Saprotu ideju - skaista, bet tie ir tikai vārdi. Realitāte, piemēram, mūsu skolā ir pavisam atšķirīga - solīja algu pielikumu pēc jaunā modeļa ieviešanas, bet ieguvām ievērojamu (dažām skolotājām - 250 EUR) algu samazinājumu un vairākas 1/3 likmes vietnieces ar ievērojamām piemaksām par papildus darbu.
Vai rodas skaņa, ja mežā nokrīt zars, bet nav neviena, kas to dzirdētu? Vai esmu nelojāls ģimenei, ja pasaku, ka pieaugušais bērns nav izdevies veiksmīgs cilvēks? Vai esmu nelojāls pedagogs, ja uzskatu, ka Latvija ir neizdevusies valsts? Kurš būs tik gudrs, lai ņemtos zināt atbildes?
Nu, lūk, draugi, šeit parādās tas, kāpēc grozījumi ir tik bīstami. Tie ir tik subjektīvi un individuāli vērtējami. Viens no konteksta izrauts teikums (kā, manuprāt, mēģināja arī parādīt panorāmā) var radīt iespēju atbrīvoties no vienkārši nevēlama pedagoga. Kurš ņemtos spriest, vai tas ir valstij nelojālji vai nav? Not cool, Kārli.
Ja to sistemātiski propagandē komplektā ar citiem izteicieniem un kopējo attieksmi pret LV valsti, tad tā ir nelojalitāte, manuprāt. Bet citādāk - tas ir tikai viedoklis, daudzi tā uzskata, pat, ja kādam tas nepatīk, nu tur neko nevar darīt.
Sandija @INga 06.12.2016. 10:30:52
Piekrītu, bet nu par to atlaist būtu absurds!
Hmm, tas tiešām ir subjektvi traktējams izteiciens. Nav smuki tā teikt, bet tomēr atkarīgs no konteksta, kā to pasaka "Latvija ir neizdevusies valsts".

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.