Lietotājvārds
Parole
ātri pietiks ar to, ka klizmu prot likt un izrakstīt briljantzaļo no visām kaitēm
Tie, kas ārstējas valsts slimnīcā, tie neko nemaksā, jo par viņiem maksā valsts, un tās nav Tevis izdomātās summas.. Varbūt, ka no 7000 Latvijas ārstiem, kāds Tevis nosauktās summas var dienā ( kādās 3 nedēļas dienās nopelnīt), bet tie būs daži, uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Protams, nomaksājot visu, un samaksājot par visu, uz rokām paliks krietni mazāk. Vismaz es nezinu NEVIENU kolēģi, kas tik daudz pelnītu. Drīzāk, vairāk pelna visādi valžu locekļi. Un, ja ir dežūra, tad otra diena nav sevišķi produktīva, jo pēc negulētas nakts, nekādas smagas operācijas nav ne tik veiksmīgas, ne izdevušās. Tādēļ ārsti domā, kā savu nākamo darb dienu saīsināt, vai arī sakārto grafiku, lai ir maz stundu pēc diennakts darba.
Vai atkal otrs grāvis?>grāvim 25.05.2016. 23:08:32
Atbildēšu uz taviem uzskatiem par pacientu skaitu stundā un visu pārējo. Piemēram, traumu slimnīcas poliklīnikā esmu gaidījis rindā, kur pacienti uzkavējas ārsta kabinetā ne ilgāk par 15 minūtēm. Reizēm mazāk. Cenrādis - 30 eiro. Stundā vismaz 4-5 pacienti. Pieņemšanas laiks 4 stundas. Parēķini. Pēc tam ārsts- ķirurgs dodas uz slimnīcas nodaļu. Jo darba laiks nevienam taču nav 4 stundas dienā, piekritīsi? Tur pēcpusdienās notiek pacientu apskate, jau izrakstīto pacientu pieņemšana, kuri dienā parasti bija vismaz 6-10 cilvēki. Tu taču nenoliegsi, ka šie cilvēki netiek pieņemti par velti, ne? Vismaz es , aizbraucis pēc operācijas, atkal maksāju... Tālāk, ja ārstam ir dežūra, tad viņš vakaru un nakti pavada slimnīcā. Ja nav dežūras un nav pēkšņu, neatliekamu operāciju, ārsts dodas mājās. Parasti no rīta 7:00 viņš ir slimnīcā un no rīta veic apmēram 2-6 operācijas atkarībā no sezonas (ziemā traumu vairāk). Pēcpusdienā atkal var pieņemt pacientus vispirms pāris stundas uz vietas slimnīcas poliklīnikā, tad vakarā bieži vien citā Rīgas poliklīnikā. Un tas ir normāli, ja ārsts dienā var labi pelnīt - vismaz 400-500 eiro pirms nodokļiem. tāpēc jau viņš ir mācījies, ļoti pamatīgi mācījies, nevis tikai apgrābstījis un pašpikojis.
nu tad beidzot!!!
Vai kāds tekstu izlasīja? Samazināta tiks tikai OTRĀ rezidentūra. Tas ir - nomācās 6 gadus, lai iegūtu ārsta diplomu, pēc tam 4-6 gadus rezidentūrā (atkarībā no specialitātes), un, ja grib otru specialitāti, kas papildina pirmo iegūto rezidentūrā, tad otrā būs īsāka, nekā pirmā rezidentūra. Nav jau nemaz tik daudzi, kas pēc tiem 10-12 gadiem grib vēl kādā rezidentūrā iestāties.
Interesanti, Jūs, diskutētāji, vai tad nodokļi nav jāmaksā? Tiešām - nelegāla un, galvenais neredzama privātprakse, kurā nodarbināti vairāki ārsti un, droši vien reģistratore +apkopēja, bet neviens neko nezina, atskaitot naudīgos pacientus... Sapņu pilis ir jauka lieta, bet nolaidieties uz zemes.
Interesanti, vai par to honorāru KNAB nemeklēs? Dažus jau sameklēja (lasīju ziņās). Ja ārsts strādā ļoti rūpīgi, tad stundā viņš maksimāli var pieņemt 2 pacientus, vai, dažkārt, tikai vienu. Tad, nu nekādi 10 pacienti nesanāks pat ar garu darba laiku. Un, kā Jūs iedomājaties, vai ārsts vispār neguļ? Ko nozīmē - pēc privātprakses dodas uz dežūru slimnīcā un izplāno nākamajam rītam operācijas??? Jūs laikam domājat, ka tur strādā roboti.
Vai atkal otrs grāvis?>grāvim 25.05.2016. 18:01:46
Pļavā? -nē. Bet, piemēram, nelielā kabinetā kopā ar vēl 2 citiem kolēģiem, kas arī strādā tai pašā slimnīcā un pieņem citās dienās , citos laikos. Piemēram, pirmdienās no 8-12 - ārstsX, no 12-18 - ārstsY,, otrdienās no 8-12 - ārstsZ, no 12-18 - atkal ārstsX, utt. Ja kabinets atrodas slimnīcas telpās un ārstsX tur strādā ne tikai privātpraksē, tadkabineta izdevumi, apkure, īre, medikamenti un dators - tie tiešām būs milzīgi izdevumi!!! Un , piemēram, pirmdienā pēc privātprakses konsultācijām ārstsX var uzreiz doties uz dežūru slimnīcā un turpināt pieņemt pacientus slimnīcas telpās kā slimnīcas ārsts, var plānot operācijas, kas būs nākošas dienas rītā. Pie viena, uz konsultācijām nāk tikko izoperētie slimnieki un nāk kā pie privātprakses ārsta ar attiecīgo honorāru.... Tu tiešām esi naivs vai kā?
Vai tiešām ārsta prakse ir pļavā? Īres maksas nav, elektrība nav jāizmanto, darbinieku arī nav, visu dara pats. Nevajag ne medikamentus, ne instrumentus, ne datoru, neko nevajag, utt. Izklausās, ka tas varētu būt dziednieks.
Vai atkal otrs grāvis? 25.05.2016. 15:20:41
Ir jau saprotams, ka mūsdienās ikviena jauna cilvēka mērķis ir LABI PELNĪT. Domāju, medicīna ir tā joma, kur ārsts (gudrs ārsts, labs speciālists) vienmēr arī labi pelna šobrīd. Ja speciālistam - ārstam privātpraksē atnāk dienā ap 10 pacientiem un katrs samaksā 30 eiro, tad tikai vienas dienas ieņēmumi ir 300 eiro ... Vēl arī citas dienas, operācijas, par kurām maksā, nenoliegsim, ka slimnieki bieži ir pateicīgi... un tas viss tiešām par LABĀM zināšanām, prasmēm. Tagad sāksies jauna ēra - zināšanas būs tādas kā jau nu būs, cenas no tā mazākas nekļūs, ārstu - labu ārstu - vairāk nepaliks, tāpēc izvēles iespējas pacientiem nepalielināsies, pie tam labos speciālistus atplestām rokām gaida citās valstīs ar adekvātāku samaksu un dzīves apstākļiem... Ko darīsim? -pareizi te jau teica, kapiņiem jāatvēl vairāk zemes, jo tie straujāk paplašināsies.
kādi kap?
Īsāks laiks- lielāki kap......
Prieks par studentiem, BET vai tādēļ medicīna kļūs pieejamāka? Pff, ļoti šaubos. Tā jau ir sistēmas vaina. Vairāk speciālistu to nerisinās.
Sen bija laiks. Izglītība, kas jāiegūst medicīnas studentiem, ir nenormāli apjomīga. Lai izstudētu tik ilgus gadus, tikai retais to var atļauties un izturēt. Tie ir n tie gadi, kuru laikā arī gribas pelnīt
Alleluja!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.