Lietotājvārds
Parole
Jūs esat tālu no realitātes!
Un? Kas no ta mainas? Nekas. Berni ka eda skolas pusdienas no leusu atkritumiem..ta edis turpmak..un iepirkumos uzvares tas, kuram jauzvar... :-)))) runat var skaisti, tikai prakse tas nedarbojas..
Antizatleriste :) 26.05.2016. 23:31:19
Man prieks, ka mums tagad ir tiešām forša pirmā lēdija. :)
Stulbi! Viss skolā maksā dārgi!
skumji vēlreiz 26.05.2016. 13:38:26
Reizēm tā patiesi liekas, ka vēl vairāk par naudu mums pietrūkst LABAS GRIBAS kaut ko darīt un izdarīt līdz galam. Pabarot savus bērnus nu mēs patiešām varētu paši bez brāļu lietuviešu palīdzības. Un KĀPĒC nevar sistēmu sakārtot tā, ka lauku un mazpilsētu skolas DRĪKST pārtiku skolas ēdnīcai iegādāties no vietējā ražotāja (zemnieka), man nekādi nav saprotams.
Tikai tas, kas izaug piemājas dārziņā, kur nav bezjēgā kaisīti slāpekļi u.c.minerāļi ir veselībai nekaitīgs...ja nu vienīgi no gaisa un augsnes...
Arī ar maniem ienākumiem bio sanāk... vismaz tas, kuru pati izaudzēju :) Kā jau te teica, lietuvieši mūs baro, jo viņi to dara lētāk. Vismaz laukos šī sistēma sākās laikā, kad vairs nedrīkstēja vecāki paši gādāt pārtiku skolai. Manuprāt muļķīgi. Lūk tajā sistēmā, kad vecāki veda uz skolu savus izaudzētos produktus, tad tie patiešām bija vietējie, bio-eko un piedevām neticami lēti.
Ar mūsus algām un pensijām līdz vecumam komforta zonā paliks vien izredzētie. Tā kā nav ko barot BIO kapitalistus jeb bijušos k. partijas biedrus... Ja bio būtu vienāds cenā ar parasto, tad pirkstu. Neesmu tik bagāts, lai badotos. Ar bioloģisko ir viss piņķerīģi un vajag vairāk maksāt cilvēkiem, jo darbinieku ir vairāk. Bet cenas ir uzskrūvētas. Novēlu ēst getliņu tomātus. ES privatizēšu getliņus...
Tālākā Tālavas Daiļdirsējs 26.05.2016. 12:41:03
Šī tante pateica pareizi. Ar viņas ienākumiem bio sanāk un vel citas modīgas lietiņas, ne visiem dzīvē tā paveicās. Daudzās pilsētās skolēnus baro LIETUVIEŠI. Latvieši un citu tautu cilvēki pilsētu domēs ir daļēji liekulīgi un 50% divkoši. Saka ka ir baigie :-)) patrioti un darīs visu LV labā, bet patiesībā dara pa savam. Domā vienu, dara otru, runā trešo. Kāda tur stabilitāte? Es baidos no nākotnes... Jūtos kā uz Titānika pasažieris no trešās klases. Vai pat trešās šķiras nocenots cilvēks, man pat otro šķiru nedod. Šī ir sabiedriskā liekulība!!! Tas bija vienmēr un būs visos laikmetos, un tas nav labojams. Tikai % statistikā mainās. Ja tie cilvēki ir patrioti un nav kropļi, retīni, deģenerāti ar lielu ego, tad kāpēc šie cilvēki naudu dod lietuviešiem un vairo viņu IKP. Kangaru pēcpuses. Es saprotu, ka ne visu var ražot LV, bet ēdienu jau var. Viņi nodod mūsu ekonomiku. Es redzēju no kā gatavo, daudz kas nav LV un arī bioloģisko, piem, .Supernetto tipa augļu sorberts desertos. Pārtiku izmanto lētāko un ved pat no Lietuvas. Un tas neceļ mūsu ekonomiku, mūsu ekonomika nesaceļas pat tad, kad prasa. Un uzminiet kāpēc? Pusdienas gandrīz visur (kompleksās) maksā 1 EUR un kat kādus centrus. Bio pārtika ir dārga un tās maģiskās spējas ir uzpūstas. Lai pati pa sēž uz burkāna vai veca ālola jūnija otrajā nedēļā, vai uz skābenŠī tante pateica pareizi. Ar viņas ienākumiem bio sanāk un vel citas modīgas lietiņas, ne visiem dzīvē tā paveicās. Daudzās pilsētās skolēnus baro LIETUVIEŠI. Latvieši un citu tautu cilvēki pilsētu domēs ir daļēji liekulīgi un 50% divkoši. Saka ka ir baigie :-)) patrioti un darīs visu LV labā, bet patiesībā dara pa savam. Domā vienu, dara otru, runā trešo. Kāda tur stabilitāte? Es baidos no nākotnes... Jūtos kā uz Titānika pasažieris no trešās klases. Vai pat trešās šķiras nocenots cilvēks, man pat otro šķiru nedod. Šī ir sabiedriskā liekulība!!! Tas bija vienmēr un būs visos laikmetos, un tas nav labojams. Tikai % statistikā mainās. Ja tie cilvēki ir patrioti un nav kropļi, retīni, deģenerāti ar lielu ego, tad kāpēc šie cilvēki naudu dod lietuviešiem un vairo viņu IKP. Kangaru pēcpuses. Es saprotu, ka ne visu var ražot LV, bet ēdienu jau var. Viņi nodod mūsu ekonomiku. Es redzēju nonēm.....
varbūt tomēr > Pro @Pārtrauciet 26.05.2016. 12:40:19
Nu, ideālajā variantā, ja Vējones kundze izlasīs šo komentāru, viņa varbūt aizdomāsies arī par to, ka kaut kas šajā greizajā iepirkumu likumā būtu jāmaina tā, lai izmaksas nebūtu vienīgais un galvenais kritērijs. Varbūt prezidenta kundzei ir lielākas iespējas ietekmēt situāciju nekā , teiksim, nelielas skoliņas direktoram vai kādai par bērna ēdināšanu satrauktai mammai.
Pārtrauciet melot! 26.05.2016. 12:18:23
Parunāsim atklāti - skolās nemaz nevar iepirkt lokāli audzētu pārtiku, jo publiskajā iepirkumā, ko skolai uzspiež likumi, vienmēr uzvar pārpircēji, jo viņi piedāvā par lētākām cenām (tas ir vienīgais atlases kritērijs, kurš reāli drīkst uzvarēt!). Rezultātā skolās saņem daudz štruntīgāku pārtiku, kas ceļo no vienas pasaules malas uz otru, līdz nonāk skolas virtuvē. Bēdīgi, bet atklāti par šo iepirkumu likumu un tā absurdumu neviens nerunā.
Mēs varam nez cik pareizi un veselīgi veidot skolēnu ēdienkarti, ja bērns mājās nav radināts ēst dārzeņus, zupas, biezputras, bet kopš mazotnes barots ar pelmeņiem, cīsiņiem, cepumiem un biezpiena sieriņiem (tā mammai ātrāk un vieglāk), tad visi veselīgie eko-bio produkti nonāks - jā, tieši tā - miskastē! Jau šodien sirds sāp, skatoties, kāds ēdienu daudzums sākumskolas klasītēm paliek neapēsts uz šķīvjiem. "Man negaršo" un "mēs to mājās neēdam" ir galvenie argumenti.
Es domāju, ka uzreiz to veselīgumu jau nevar novērot un nevajag gaidīt, jo mūsu organismi ir pašattīrošas sistēmas, bet ilgtermiņā tas varētu atmaksāties. Ir taču pierādīts, ka E-vielas un ķīmija pārtikā ir audzējus un citas veselības problēmas izraisošas... Tā kā vecumdienās mūsu akniņas un nierītes teiks mums "Paldies!" Un varbūt pilnvērtīgākas mūsu vecumdienas būs, ja būsim veselīgāk ēduši, mazāk stresojuši un aktīvi kustējušies. Var jau mūža nogali pavadīt stenot un vaidot uz gultas malas, bet varbūt var aiziet viņsaulē, iemīļotu darbiņu darot....
Es saprotu, ka pēc terorijas, tas protams ir labāk, bet kā ir praksē? Vai paši patiešām izjūtat to atšķirību? Un pēc cik ilga laika to sākāt izjust? Tikai godīgi, jo man liekas, ka daudzi varbūt sev nepazināti ieskaidro to, ka veselība jūtami uzlabojas no bio-eko produktiem, jo visur reklāmās, žurnālos, tv liela bio-eko ieguvumus.
Es jau kādu laiku mēģinu savas ģimenes ēdienkarti pamainīt - agrāk ļoti daudz ēdām saldētus ēdienus, štruntīgu pārtiku, tā teikt. Un tad pēdējos gados super aktuāls kļuva bio - eko trends. Tad nu arī mēs sākām ēst veselīgāk, vairāk svaigu produktu u.c., cerot, ka arī bērni no tā jutīsies labāk un būs veselāki (lai arī nekādas veselības problēmas nav novērotas), taču nevaru tikt skaidrībā, vai patiešām ir vērts tērēt vairāk naudas un pirkt eko - bio pārtiku, ja tā ir krietni dārgāka. Vai tas nav tikai reklāmas triks..? Sakiet godīgi, tie, kuri ikdienā lieto šādu pārtiku. Vai jūs tiešām jūtat to atšķirību? Vai tiešām jūs un jūsu skolēni ir veselāki vai jūtas labāk? Jo es nevaru saprast, vai ir vērts tam visam pievērsties vai tā ir tikai tāda pēdējā laika aktualitāte, kas pāries.
Apsveicami! Sen bija laiks! Ļoti jūtu un redzu, kā mainās bērnu veselība un uzvedība, ja lieto bio vai parasto pārtiku.
Ieņēmusi Obamas kursu! Mišela arī par savu darbību izvēlējusies veselīga dzīvesveida popularizēšanu, īpaši skolās!
Man patīk darbs, ko dara prezidenta kundze.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.