Lietotājvārds
Parole
Skolēna forma ir ļoti labs risinājums, ja to nesabojā ar Latvijā valdošo alkatību = t.sk. neadekvātām cenām. Diemžēl Rīgas skolās tas ir jau "sačakarēts stāsts". Nav normāli, ka skolas forma (kurai viena no funkcijām ir - izlīdzināt arī sociālekonomiskās atšķirības vismaz skolas ietvaros, ir dārgāka par elementāru ikdienas apģērbu. Un tādejādi izdara tieši pretējo - izslēdz iespējas apmeklēt atsevišķas skolas, neskatoties uz bērna dzīvesvietu un talantiem. Nav normāli, ja 1.klasniecei (tātad 1 gadam) jāpērk svārciņi pa 45 eur; džemperis pa 50 eur; sarafāns pa 70 eur... + papildus apģērbs, kas jau vajadzīgs pie šiem pamatelementiem. Nav teikts, ka ar 1 komplektu pietiks.... Aptuveni 65% vecāku to nevar atļauties! PROTAMS, KA IR JĀNODROŠINA ALTERNATĪVA.
Un šīm exstrām vienmēr pietiek naudas un neviens nevaimanā cik dārgi?
novērotāja 01.06.2016. 08:23:56
Paceliet rokas, kuriem no jums ir jaunāka modeļa mobilie un citas skolēnam nevajadzīgas extras ?
Strādāju skolā. Ja mana alga nebūtu 420 uz papīra, bet kā vidēji valstī, iespējams, piekristu. Tagad savus 2 bērnus (bērnus audzinu viena, vīriņš aizgāja pie labāk situētas meitenes, kas piedevām vakaros nav aizņemta ar "brīvprātīgo darbu")apģērbju humpalās, pati arī, nevaram atļauties neko ārpus galīgi nepieciešamā. Ja finansiāli varētu atļauties, noteikti būtu "par", patreiz- "kategoriski nē"! Turpmāk reforma nesola neko labāku- atkal solītais algu paaugstinājums ir "samazinājums"- tradicionāli.Līdzīgā situācijā ir daudzas ģimenes.
Formas ir diezgan pabiezas. Bērni kustas un svīst. Skolā nav normāla ventilācija, saules puse un lielie logi. Septembrī un maijā gribas izmesties plikiem. Es pret totalitārismu.
Pilnīgi pret formām es aizietu uz skolu, kur nav formas, ja mana skola ieviestu. Riebjas forma! Nesmuki un pretīgi!
Nu, vienam gadam vajag kādas 3/2 formas vismaz. Tas ir dārgāk par bagātīgu parastā apģērba garderobi.
Bet tik un tā iekšējie ķīviņi būs. Skaisti nosiltināta mājas fasāde, PVC logi ar māteto plēvi un žalūzijām, metāla jumts ruberoīda vietā - viss smuki sačinīts pa ātro-, bet būve jau savā būtībā nemainās. Vienmēr atradīs veidus, lai paspīdētu ar savu izredzētību, piem., telefons, izklaide, hobiji, mugursoma, izskata sataisīsana, nauda, ārzemēs, vecāki sapulcēs utt. Formas tā ir dārga ilūzija...
Es pat atbalstu skolas formas, taču ne neadekvātās cenas, puikas veste 16 Eur, Džemperis 32 Eur, taču, piemēram, direct mājas lapā, tāds pats džemperis, tādā pašā krāsā maksā 3 Eur, veste 2,5 Eur. Man tādi ir iepirkti un puika nešā jau divus gadus, kavlitātes nav mainījusies...
Ja skolai ir forma, tad skolai ir forma. Te vairs nekas netiek apspriests. Kur un kā to iegādāties, jau ir skolas padomes jautājums.
Oi, nēeeē! Iedomājieties, skolniece miņukos ar krop topu līdz nabai, riņķi degunā - un virsū skolas emblēma. :D Diez cik reprezentabli nebūtu. Tas izdarītu pretējo - diskreditētu formu ideju. Vai nu ir, vai nu nav. Pagaidām mani apmierina, ka skolā vispār nav formu, taču nebūtu pret tām ari iebildumu.
ZIta @mamma 31.05.2016. 11:13:55
No vienas puses - interesanta ideja. No otras puses - nu nezinu, man liekas, tur jau tad zūd tā vienotības sajūta. )
Ļoti laba alternatīva būtu, ja visur paralēli formām tiktu piedāvāta iespēja iegādāties skolas logo emblēmu, kuru vecāki varētu izmantot lētāk iegādātam apģērbam, kas ir tādā pat krāsā. Cenas tiešām ir ļoti augstas-jaunietes jaciņa ap 50 Eur...!!! Lindexsā ap 19.Eur, lietotajos apģērbos ap 2- 3 Eur . Kvalitāte visur vienāda, ja ne vēl labāka lētākajos variantos.
Sliktu kvalitāti neesmu novērojusi, jo jārēķinās, ka uzlabojot kvalitāti tā cena arī palielināsie... Un ņemot vērā cik ātri bērni aug sevišķi pirmajās klasēs....
Nekad neaizmirsīšu, kā formas tomēr saliedēja skolēnus manā skolā - vienalga, vai visiem tās riebtos vai patiktu, bet visi tajā sajūtā bija vienoti.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.