Lietotājvārds
Parole
to notiņa 19.12.2016. 21:18 28.12.2016. 20:17:17
Izglītības sistēmā strādājošie to uzzina 1 mēnesi pēc tam, kad sākuši strādāt. Un galvenais, ka no IZM puses tas tiek uzskatīts par normālu, ka ir izveidota tāda sistēma, kurā, sākot darbu 1. septembrī vai 1. janvārī, nav skaidrs, par ko un cik tad izglītības darbiniekiem tiks maksāts....
mūzikas skolasar 1.janvāri arī skars jaunais atalgojuma modelis,tikai vēl pat šodien neviens nevar pateikt ne par kontaktstundām,ne algas ciparu.Vai tad darbiniekam nav vismaz mēnesi iepriekš jāzin par savu darba apjomu un darba samaksu?
Kāds 2022! 2017.gads- par to ir jautājums-KĀDA BŪS ALGA! Kamēr vēl daudzi ir dzīvi.Jeb vai varbūt cer,lai apmirst līdz 22.gadam?Kaut kā tas viss neiet kopā.
Fakts ir tāds, ka man alga šogad tika samazināta nevis paaugstināta! Darba ir vairāk, bet sakarā ar to, ka kvalitātes piemaksa tagad tikai par kontaktstundām, gatavoties var bez kvalitātes un vēl tur ir dažas viltīgas nianses, tad alga ir mazāka. Pagājušajā gadā arī samazināja, jo mainīja samaksu par likmi. Nākamgad arī visiem pedagogiem ( kam bija pakāpes) samazinās, jo kvalitātes pakāpēm beidzas termiņš, bet jaunai pietekties nākamgad neviens nevar- ļoti labi ietaupīs!!! Tāda ir faktiskā situācija. Tas, ko pasniedz sabiedrībai, skan pavisam savādāk...
domats domai 16.12.2016. 08:40:31
atvainojos, iepriekšējais komentārs ir atbilde -domai
Zini, kad jāsāk domāt? Kad saņem ikmēneša rēķinus, jāpērk bērnam drēbes un ieej pārtikas veikalā vai salūzt mašīna, kas ir vienīgais veids kā tikt uz darbu :) Piekrītu katram vārdam. LIZDA novelk biedriem 1% no algas, JĒGA? Kur paliek mūsu, biedru nauda? Man labums nekāds, būtu vismaz brilles atmaksātas, būtu kāda veselības apdrošināšana.
Tiešām Putins nav vainīgs? Ar kuru galu domājat, kad balsis atdodat par vienotību?
Štrunts par izglītību, medicīnu 16.12.2016. 07:35:45
Nākamo gadu par 40% pieaugs izdevumi militāriem mērķiem! Atkal iepirks humpalu tehniku!
No šīs netaisnības un ņirgāšanās. liekas, drīz nojūgšos, kas, protams, nevienu neinteresē. Bet tiešām iekšā viss vārās. Ja dzīvotu Rīgā ietu dzīvot teltī pie IZM. Ja atkārtotos 13.janvāris, es tur būtu un negalvoju, ko tur spētu no bezspēcības pret šiem šadurskiem izdarīt, ne tikai akmeni mest. Dusmas ir arī pret arodbiedrību, kas tik maigi visu dara. Ar tādiem nevar pa labam. Viņi taču nesaprot tādu valodu. Ir jābūt pārliecinātiem, drošiem un aizstāvēt savus biedrus. Zinu daudzus, kas izstājušies, jo neredz vairs nekādu patiesību, cilvēcību. Kas tas par ministru, kas var ņirgt pretī visai tautai, skolotājiem. Taisa reformas. Vai normāls cilvēks kaut ko neizskaidrotu, kas notiek, kā viss iecerēts. Kāda grupa kaut ko dara. Kur bijusi kāda diskusija?Kā viss riebjas. Labi, ka aizeju uz darbu un tur visu aizmirstu. Kamēr esi bērnos, pat neienāk prātā visas šīs nejēdzības. Kā aizej mājās, tā jādomā. Visos savos darba gados, kas ir jau ļoti daudzi, neko neesmu iekrājusi. Visu mūžu no algas līdz algai knapināts.Tagad pie lielajām algām - slodze tāda pati, bet par daudz ko nesamaksā, jo naudas nepietiek. Protams, ja pašvaldība nav sakārtojusi skolu tīklu, naudas nav un atkal jācieš.
Un izskatās, ka faktiski regulāri tiek samazināts finansējums izglītībai. Ja 2012. gadā parādās 14,7 procenti, tad 2017. gadam paredzēti vairs 9.1 procents, kopā ar finansējumu kultūrai. Tātad finansējuma samazinājums 5 gados ir 1/3 daļa.
Šadurskis ir atkal iegājis tēlā! Šī paņirgāšanās izdevās, gan izdosies arī nākošās ! Nevienam, kam sola plānveidīgi celt algas, nepalielina ne slodzi ne maina noteikumus, izņemot pedagogus! Un nav kauna no tribīnes skatīties cilvēkiem acīs! Īsts Jūda iecelts amatā, pazemo un nodod tos, par kuriem solīja rūpēties! Jācer, ka Dievs nav mazais bērns! Gan būs pēc nopelniem visādiem šadurskiem un straujumām utt. Alkatība un mantkārība esot lielākie grēki...
Man būtu ļoti laba dāvana Jaunajā gadā ne algas pielikums, bet atgriezt atpakaļ slodzes ar šo algu. Kā to LIZDA nesaprot???!!! Citādāk stāšos no arodbiedrības āra!!! Ko arī visiem novēlu.
Tas tiešām kļūst smieklīgi! Kāpēc Šadurskis vienmēr aizmirst pieminēt slodzes palielinājumu? 900 eiro par 40 stundām nemaz neatšķiras no 420 par 21 stundu! Pie tam uz rokas tas būtu tikai 600. Drīz viņš pats varēs iet strādāt skolā par tādu algu! Un nav ko te salīdzināt ar Maximas kasierēm, kas it kā saņem vēl mazāk!
Vai tad Latvijā kāds spēj kaut ko reāli saplānot un prognozēt pat 3 gadus uz priekšu??? Man atmiņa gana laba - vēl atceros kādreizējos solījumus par skolotāju algu kāpumu laika posmā no 2008. līdz 2013.gadam. Nu jā -tad nāca krīze, tad ministri mainījās... utt. Kas šoreiz citādi?
skolotāja ->> AIVARAM (15.12.2016. 11:18) 15.12.2016. 12:19:22
Nelielajās pamatskolās, kur nav paralēlās klases, trūkst atbilstošas kvalifikācijas ķīmijas, fizikas, bioloģijas, zēnu mājturības, ģeogrāfijas un angļu valodas skolotāju. Tikai divas iespējas - vai nu vēsturnieks māca fiziku, vai arī jāmeklē "skolotājs uz riteņiem", kurš ir ar mieru atbraukt uz 4 vai 6 stundām nedēļā. Tāpat ar kora skolotāju
Neesmu skolotājs, bet vai tad drīkst strādāt vairākās skolās paralēli? Zinu, ka augstskolu pasniedzējiem tā ir pieraksta prakste, bet vai vispārizglītojošās skolās arī tā var darīt?
Jābūt ļoti uzmanīgiem ar solītajiem solījumiem, jo var atkal būt tāds viltīgs triks vien. Ir jāsalīdzina cik stundas būs 1 likmē paredzētas. Pašlaik izrādās , ka īsts paaugstinājums nespīd, jo paralēli pieaug stundu skaits - drīzāk atkal alga būs mazāka....
Ziniet, algas pieliktas, bet , ja ir tikai audzināmā klase un nav ko, atvainojos, sakasīt klāt-dzīvības vilkšana! Zinu vienu skolotāju, braukā krustu šķērsu pa trim skolām, dažādās pilsētās, lai izdzīvotu. Sakiet, TAS IR NORMĀLI?!
Izstrādājot modeli uzreiz ir jāprecizē par slodzi , lai nesanāk, ka atkal augs slodze - un beigās būs kārtējais čiks..... Viena jau tāda reforma tika īstenota...
Svarīgākais ir stundas atalgojums! 15.12.2016. 11:02:35
Ja šobrīd vienā skolā grūti nodrošināt slodzi, kas notiks, kad slodze būs 40 stundas nedēļā? Var solīt kaut 1500 eiro par slodzi, bet, ja ir tikai 1/3 , tad vairāk par 500 eiro nesanāk. Pievienojos iepriekšejam komentāram - Svarīgākais ir stundas atalgojums! Pirms septembra reformas man par stundu maksāja 0,63 eiro vairāk kā tagad pēc reformas!
Ja piepildīsies K.Šadurska solītais un skolotāju darba nedēļas garums tiks pielīdzināts 40 stundām/nedēļā, tad par kādu algu palielinājumu IZM un LIZDA runā? Kad skolotājiem slodze bija 21 stunda/nedēļā, minimālā alga bija 420 EUR, ja 2022.gadā sola 900 EUR (un slodze būs 40 stundas), kur algas paaugstinājums? Un kur vēl inflācija? Un gāzes, elektrības, ūdens u.tml. resursu sadārdzinājums! Kurš pateiks, cik 2022.gadā maksās litrs benzīna un litrs piena?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.