Lietotājvārds
Parole
s'ērfotājai 21.12.2016. 12:52:07
mūzikas skolu grupu stundu pedagogiem vispār maksā tikai par KONTAKTSTUNDĀM,ne darbu gatavošana,ne labošana,ne gatavošanās stundām VISPĀR netiek apmaksāta pat ar dažiem centiem mēnesī.Viss ir jādara bez maksas.
laimīgajai i 21.12.2016. 12:48:06
labi,ka tevi iformēja par algas likmi IEPRIEKŠ,mūzikas skolās ar 1 .janvāri mainās stundu skaits pamatslodzē un alga,tikai pat 2 nedēļas pirms šī fakta neviens neko nezin,kur nu vēl tiek informēts.uzzināsim,kad nostrādāsim janvāri un februārī saņemsim algu,un kā parasti martā mūs labākajā gadījumā informēs,ka ar 1.janvāri kaut kas mainās.mūsu darbu pat neapmaksā 100 %,jo daļu piemaksā pašvaldība un tā ne visur uzskata piemaksāt.Tā kā priecājies,ka tev vismaz kāda skaidrība.
ja šadurskim 1,7milj. ir sīkums, tad jāpārbauda šī ienākumi - varbūt kā Krievijā jāsēdina cietumā pēc deklarēto īpašumu un algu pārbaudes, ja nav nekolerējas
Tirgus tante 18.12.2016. 22:19:17
Un jā, es mācu valodu. Pārzinu valodu lomas, teksta nokrāsu un anlīzi. Kas Jūsu dārziņā ir pārziņā?
Tirgus tante 18.12.2016. 22:13:49
Brīžiem kauns par kolēģiem savā nozarē, kas nesaprot ne tekstu, ne kontekstu, ne zemtekstu. Tā bija tirgus tanšu runas veida atdarināšana, kas liecina par VIŅU līmeni, tas, ko man pateica "Maximā" pie kases. Lieki piebilst, ka Tirgus tante ir segvārds...
Tirgus tantei 18.12.2016. 18:33:29
Brīžiem atkal kauns par kolēģiem savā nozarē - negribiet, nepērkiet...??? Vai Jūs savā priekšmetā mācāt arī valodu? Tirgus kvalitātē?
Sērfotāja 18.12.2016. 16:11:01
Sācies atzīmju izlikšanas drudzis. Liela daļa LV skolotāju šo nedēļas nogali pavada pie datora, likdami atzīmes par sanestajiem darbiem u.c. Kad paskatās tarifikācijā, tad var redzēt, ka tur maksa ir par KONTAKTSTUNDĀM un kādā no ailītēm kāds niecīgs koeficentiņš par gatavošanos stundām vai labošanu - pārsvarā 0,... (Nezinu, kam rādīt, neviens jau negribēs redzēt un nesapratīs, par ko "cepjos", bet man algas lapiņā par novembra mēnesi ir divas ailes, par kurām mani neviens nesaprastu: piemaksa par speciāliem apstākļiem 0,14 EUR un piemaksa par kvalitāti 0,25 EUR. Mēnesī!!!) NEVIENS negrib atzīt, ka skolotāji sēž mājās pie skolēnu burtnīcām, elektroniskā žurnāla (kurš vēl pilns arī ar individuālām skolēnu vēstulēm un jautājumiem), visādām labām un interesantām elektroniskām mācību vietnēm - to neieskaita darbalaikā un maksāt par to neviens netaisās, jo nevar pierādīt vai grūti uzskaitīt šādu darbalaiku. No skolotāja, kurš gadiem nav bijis uz teātri, neabonē profesionālo lasāmvielu (ne tikai uz papīra), nespēj par savu algu aizbraukt izglītojošā braucienā un nopirkt datorprogrammas kvalitatīvam darbam, sagaida, ka viņš būs inteliģents, gudrs, smaidīgs, enerģisks, pretimnākošs, pat vieds (nu kā jau skolotājs!). Visiem vajag tikai rezultātu, bet, ka līdz šim rezultātam ir daudzas stundas pavadītas un arī tiks pavadītas NE MĀCĪBU STUNDĀ, neviens neatzīs. Brīvlaiki ir tikai skolēniem, no skolotāja prasa atsēdēt skolā plikā (neaprīkotā) telpā, lai tur strādā - nenes mājās darbu, labo skolēnu darbus un sērfo e-vidē - tikai absurdi iznāk, jo uz to brīdi skolotājs to visu JAU ir izdarījis - darbi izlaboti un atzīmes savadītas, jo nupat jābūt gatavām liecībām. Droši vien, ka ir arī saprātīgi vadītāji, kuri nav sisti ar aklumu un cenšas skolotājiem arī kādu dienu izbrīvēt, ja jau valsts nespēj skolotāja mājasdarbus apmaksāt.
vairs smiekli nenāk... 18.12.2016. 15:38:25
...vai tad Šadurskis vēl neprotas kaunu un nesaprot ,ka arī viņs (diemžēl kārtējais) galīgi neder par ministru..... Visa izglītības sistēma grimst arvien lielākā purvā,diemžēl ! Vai no ministrijas ,,ierēdnīšiem " kāds vispār apjēdz ,kad pašlaik esošie piecdesmit piecu un vairāk gadu vecie un kvalificētie skolotāji uzspļaus šai ņirgāsanās iestādei ,kuru pārpratuma pēc dēvē par Ministriju un aizies projām....no skolām... Priecīgus svētkus ,,ministriņam" un ierēdnīšiem ,lai Jums Salatētis prātiņu atnes !!!!
Tirgus tante 18.12.2016. 15:35:50
Pēdējā laikā sāk tieši tā arī izskatīties, ka skolotājs "tiek pastumts" uz pašnodarbināto, kurš pats par sevi nodokļus maksā, bet skolu direktoriem atliks paaicināt novadīt savas nodarbības skolotājiem, kuri kā mazas firmiņas sniegs izglītības iestādei mācību pakalpojumus - paši ar savām programmām, nodokļu nomaksām. Kā jau tirgū. Skola arvien vairāk sāk izskatīties pēc tirgus, bet tirgus kvalitāti es apšaubu - pēc moto: negribiet, nepērkiet.
Nu, to punktu ievadīšana nav tik grūta un neaizņem tik daudz laika, cik darbu labošāna. Tur ir arī savi plusi. Vismaz pašam nav jāreķina to atzīmi un bērni nespiež lai viņiem ieliktu augstāku vērtējumu. Bet par to neviens nemaksa, jo laiks tam nav paredzēts. Būtu vienalga, ja tik būtu normāla alga. Bet pašlaik mans darbs skolā ir tikai pagaidu darbs, lai es varētu mācīties. Kā alternatīva man ir prīvātskolotāja prakse. Tie bērni, ar kuriem strādāju viens pret vienu, klausa ko stāstu un slodze ir tāda, kādu pats gribu. Vecāki nesūdzās nekur, jo īstenibā, kā privātskolotājs, es daru to darbu, ko pašiem vecāķiem būtu jādar ar viņu bērniem. Trūkums arī ir - jābraukājas pa pilsētu un to braukāšanas laiku ir grūti ar kaut ko aizņemt un par to arī var nedabūt apmaksu.
Apraksts "Kā pavadīju savu sestdienu". No rīta (neagra, tas gan jāatzīst) līdz tagad (plkst.19:00) visu sestdienu laboju skolēnu darbus, liku elektroniskajā žurnālā rezultātus pa visām ailītēm (tiem vecākiem, kas nezina, vienā kontroldarbā ir vairāki uzdevumi un ir jāsavada visu uzdevumu ailītēs iegūtos punktus; ja pie manis mācās 200-300 skolēni, tad rēķiniet - man tam vairs nav spēka), rakstīju elektroniskas vēstules skolēniem ar atgādinājumiem un konsultācijām par to, ko vēl var glābt... Labi, pusdienas gan ēdu, bet pašas ģimene pilnīgā novārtā. Lūk, par ko maksā skolotājam viņa nožēlojama skaita kontaktstundās, jo man manā priekšmetā jaunā pedagoga slodze nesanāk pat pa divām galvaspilsētas centra skolām! Vakarā pavadīju mammu pa durvīm - viņa emigrēja uz ārvalstīm pie sava otra bērna, bet ģimenes atlikums - mēs - Latvijas skolotāju pāris ar saviem bērniem palikām Latvijā for a better world. Pārliecinājāmies, lai mamma neaizmirst savu pensionāra apliecību, jo tur viņai ar to būs transports par brīvu. Gribas raudāt un kliegt, kas par jauku dzīvi mums Latvijā!!!
Ir jāierosinā kriminallietu, neviss disciplinārlietu. Kā tā var, neko nedokumentējot, vienkārši pārsūtīt miljonus citiem mērķiem? Jāparbaud cik daudz naudas vispār tika līdz tām pašvaldībam.
Skolnieciņš 17.12.2016. 12:43:19
Ko jūs domājat par Latvijas politiķu involtāciju?
"Mēs neesam tik birokratizēti, lai katru sarunu (šoreiz par 1,7 miljoniem) ieprotokolētu!" Ārprāts! Musu skola protokole par 5 EUR piemaksu par pasakuma organizesanu skola!
kāpēc protokolē lēmums par 1,7 milj ?????? 16.12.2016. 16:49:02
Ministrs K.Šadurskis.pauda neizpratni par mēģinājumu iegūt kādu dokumentāru apliecinājumu tam, kas ministrijā deva rīkojumu par 1,7 miljonu eiro novirzīšanu citiem mērķiem. "Mēs neesam tik ļoti birokratizējusies vide, lai katra kolēģu saruna un risinājumu meklējumi tiktu ieprotokolēti. Mēs neveidojam stenogrammas. Šādu rīkojuma kopiju nevar iesniegt, jo tāda neeksistē"
ok-------------->skoleenam 16.12.2016. 09:27:25
Nu,tad ari domaa par savu izglitoshanos...nevis atrodi vainiigo skolotaja izskataa, ja tu pats nemacies, ko ta skolotaja tev var iemaaciit? Un par verga dveseli,aizej paruna ar saviem vecakiem, kaa nekaa geenu ar pirsktu nenospiest...ko esi mantojis ar to dzivosi.
egle- skolēnam 16.12.2016. 08:33:32
Jūs rakstāt par jauno paaudzi, bet tagadējie valsts vadītāji nav jaunā paaudze- kā tad viņi sagatavoti? Vai arī viņi tika mācīti visu sadalīt tikai savās kabatās? Kaut kas nav kārtībā ar valsts vadību, ja izglītotiem cilvēkiem, kā skolotājiem, ārstiem un vēl dažiem jācīnās par izdzīvošanu!
Skolotāju kungi un dāmas! Kad Jūs beigsiet domāt un runāt par naudu savā ķešā un sāksiet domāt par izglītotas un konkurēt spējīgas jaunās paaudzes sagatavošanu? Ja tā būtu būtu domājuši skolotāji Latvijas pirmsākumos,tad tagad latviešu tauta joprojām būtu kalpu tauta,mazizglītota,konkurēt nespējīga,citām tautām vergojoša,kura pati neko nespēj radīt. PS. Kā tas tagad jau arī notiek ar daļu no jaunās un vidējās paaudzes Latvijas iedzīvotājiem.
(c) Tāpēc šo ietaupījumu IZM ieskatā varēja ieguldīt tur, kur nav ietekmes uz turpmāko gadu budžetu, kā rezultātā naudu tika rosināts ieguldīt uzturēšanas izdevumos..............intereanti kaadi
No sākta gala nekādas atbildības tiem ministriem un visiem pārejiem liekēžiem, cik tas var turpināties.Miljoni var zust nezināmā virzienā, tautu maldināt, tautai melot drīkst. Kur tad ir tās lielās algas skolotājiem, par kurām ministrs visas ausis tautai aizdziedāja, ministram nekādas atbildības - tā sanāca - un viss. Par ko tad tos tūkstošus saņemat, lai tautu muļķotu...
Un te ir runa par miljoniem. Man var atņemt 3 eiro, ja nav veukts attiecīgais ierakst par notikušu stundu!
No janvāra atkal mainīsies algas likme un, protams, ne jau uz pozitīvo pusi. Vakar parakstījos, ka esmu informēta. Februārī akreditācija- iztopi un smaidi nu, lai tik visiem citiem būtu labi- skolēniem tiesības saņemt dokumentu, administrācijai, lai tā pierādītu , cik kompetenti tā veic savu darbu Kurš domās par to, lai arī skolotājam būtu dzīvesprieks?
Pārsteigtā 15.12.2016. 13:26:17
No ministra puses tāda tukša runāšana ir kā mazu bērnu spēlēšanās smilšu kastē. Šodien es ar tevi spēlējos un apsolu konfekti, bet rīt, ja tu esi neapmierināts, es saku, ka tikai pajokojos. Sveiciens Mefistofelim, kurš dziedāja: "Ļaudis iet bojā metāla (naudas ) dēļ. " Uz ko gan var paļauties, ja pati IZM pinas paskaidrojumos. Piekrītu IEINTERESĒTAJAM no 10:37 .Visvieglāk nogrūst atbildību uz pašvaldībām.
Kāpēc tie skolotāji, kuri bija parakstījušies par šī procesa uzsākšanu nav uzskatāmi par cilvēkiem un netiek veikta šī likumā paredzētā procedūra ?
"Mēs neesam tik birokratizēti, lai katru sarunu (šoreiz par 1,7 miljoniem) ieprotokolētu!" Ārprāts!
Interesanti gan ka skolotājiem un bērniem vajag visus noteikumus ievērot, ja nē - tad vai nu vecāki iet uz skolu, vai tiek lieta nodota kādam no atbalsta dienestamb (policijai, bāreņtiesai utt.)..., bet šeit nekad nav neviens kurš būtu vainīgs...
skolotāja ar stāžu 15.12.2016. 11:04:24
Protams, ka ne viens politiķis, ne arī kāds politiskis spēks nav nesis un arī nenesīs atbildību. Bet ja "'kāds parasts"' strādājošais skolotājs vai kāds cits sabiedrības loceklis kādu nepilnību izdara būtu jau sen atlaists no darba. ...Žēl, ka likumi nedarbojas uz visiem vienādi....
ienteresētais 15.12.2016. 10:37:49
Interesanti gan, lai skolā uzsāktu discilpinārlietu pietiek tikai viena vecāka sūdzības..
skolnieciņš 15.12.2016. 09:49:46
Es turpmāk kontroldarbos visus jautājumus "traktēšu plašāk" un atbildēšu krietni vispārīgāk, filozofiskāk. Nez, vai skolotājai tas arī liksies ok.
Drīzāk gan savā starpā vajag runāt - nevis izdomāt vienu, to sasolīt un tad teikt, ka noticis pārpratumiņš. Kā jau Šadurskis minēja: "IZM to traktēja plašāk, nekā Finanšu ministrija un Ministru kabinets kopumā."
Lai jau nesāk to disciplinārlietu, bet līdzekļus tomēr vajag dalīt jēdzīgi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.