Lietotājvārds
Parole
Komentāri liecina, ka krietni jāpaaugstina prasības arī latviešu valodas apguvei. ;)
Nedaprotu priekškam fizikā un ķīmijā vajag eksamenus likt viņiem jau ta daudz jaliek.Jums tur sēdot augšā nav ko darīt tā jau tie bērni pārslogoti. Domajiet ar galvu nevis ar otru pusi
Tas, ka liks fizikas eksāmenu, nenozīmē, ka studēs RTU
Lūdzu Piebalga kinga komentārus šajā jautājumā gan par pagātni, kad viņš bija IZM ministrs, par izvēles priekšmetiem, kāpēc tas nav attaisnojies, gan par mūsdienām un sabeigto izglītības sistēmu.
Ķīmijas un fizikas eksāmeniem jābūt kā izvēlei! Matemātika - OBLIGĀTS!!!
Es domāju, ka skolēniem ir jādod izvēle pašiem izvēlēties, kurus eksāmenus rakstīt. Ja skolēns zin, ka viņš grib nodarboties ķīmijas vai fizikas nozarēs, tad viņš, protams, rakstīs šos eksāmenus. Bet skolēniem, kuri nesaprot šos priekšmetus, kuri neplāno strādāt šajās nozarēs, šo eksāmenu rezultāti tikai pasliktinās apliecību!
Esam aizmirsuši, ka 20 gadus atpakaļ, ļ.c. bijušā izglītības min. Piebalga laikā "likvidēja" obligātos vidusskolas gala eksāmenus fiziku, ķīmiju. Būtu interesanti TV, vai kādā citā mēdijā dzirdēt Piebalga kunga argumentus par šo 20 gadus veco "kļūdu" . Ar nožēlu jāatzīst, ka daļa sabiedrības (tuvredzīgākā) atzina šo lēmumu par izvēles eksāmeniem. Patreiz IZM šajā jautājumā ir pie sasistas siles un patreiz cenšas kaut ko labot. Ko par šo jautājumu domā Piebalgs, kurš cīnās par Vienotības priekšsēdētāja krēslu. Vispirms viņam ir jāizlabo savas kļūdas kā bijušajam IZM ministram un tikai tad jāķeras pie citiem. darbiem.
Lūdzu Catlaka kungs un eksakto zinību skolotāji !, Vai Jūsu mācāmo priekšmetu standartos vidusskolas klasēs ir jāapgūst -kas ir sirdsapziņa,gods, empātija un tolerance,atbildība? Kas ir iekšēja un ārēja brīvība ? Kas ir cilvēks? Kādam viņam jābūt,lai nebūtu vienkārši cilvēku sugas tēviņš vai mātīte. Vai matemātikas un ķīmijas stundās var pēc attiecīgām formulām un ekspermentiem to apgūt. Jūs sakiet,nav aktuāli,jo uzņēmēji to nepieprasa? Tā ir totāla tuvredzība jeb aklais pragmatisms-darīt tikai to,kas ir izdevīgi un nes ātrāku peļņu.Bet perspektīvā valsti pārvērš par manipulējamu indivīdu baru un ved uz nekurieni.
tantīte - > agaa 10.06.2016. 12:11:57
obligāti eksāmeni ir tikai a) pamatskolā - svešvaloda, latviešu valoda, matemātika un Latvijas vēsture un b) vidusskolā - svešvaloda, latviešu valoda, matemātika un viens no dabaszinību priekšmetiem pēc izvēles. turklāt vidusskolu beidzot pavisam ir jāliek tikai pieci (5) eksāmeni. Kurus lielākā daļa 12.to jau ir nolikuši maija beigās. es vispār nesaprotu par kādiem stresiem un pārpūlēm te vispār var būt runa.
Kad mēs augām , tad ar mūsu nervu sistēmu viss bija kārtībā. Tagad stresu rada savstarpējā konkurence par mantām un izklaidēm, kura ģimene var labāku mobilo nopirkt savam zelta gabaliņam un uz kādu eksotisko valsti aizbraukt nervus nomierināt !Nav laika mācīties, piekusuši !
Un mus vel vairak nomocit???pietiek ar obligatajiem vesture,latviesu valoda,svesvaloda un matematika...pietiek.kur garantija ka tie eksameni visu nesabojas?ir skoleni kam fizika un kimija nepadodas tik labi un tie eksameni var visu sabojat,visas atzimes un visu parejo tapat ari lieks stress kam tas vajadzigs?skoleni ari ir tikai cilveki,kapec viniem ir ta jasaboja dzive ta parslogojot???pietiek...lai kimija un fizika ir izveles eksameni kuri grib kuriem vajag tie lai karto...
Pexis to Skepse 10.06.2016. 08:57:29
Un kā tad filologiem ar interpunkciju? Tāpat kā ar dabaszinībām? :-))
Skepse to žurka 09.06.2016. 16:03:15
Lai iegūtu priekšstatu par ķīmiju un fiziku nav nepieciešams eksāmens, pietiekami būtu normālā līmenī skolā tos priekšmetus mācīt un tad tie,kuriem ir dotības, interese vai nepieciešams tālākām studijām arī izvēlētos kārtot attiecīgos eksāmenus!
Neatbalstu, kad es beidzu vidusskolu, tad bija gan obligātie, gan izvēles eksāmeni un ļoti pareizi, gāju studēt uz LU filoloģiju, nu kam man fizika un ķīmija, un it īpaši, ja nepadodas, lai bojātu nervu sistēmu un dzīvi skolēniem?!
Nauda vēl arvien seko skolēnam - pat ģimnāzijas rauj viena otrai no rokām skolēnus, kas pamatskolu beidz ar nepietiekamiem vērtējumiem. Kādi vēl iestājeksāmeni....
Laikam jau nav vērts atgādināt laikus, kad vidusskolu beidzot VISIEM bija jākārto eksāmeni latviešu valodā, ģeometrijā, fizikā, ķīmijā, vēsturē un svešvalodā(mutvārdos) un algebra(rakstos) un domraksts. Ko nu par to.... Tā saukto eksakto klašu skolēniem būtu obligāti jāizvēlas viens no šiem eksāmeniem, tas gan. Citādi smieklīgi - klase matemātikas un dabaszinību, bet eksāmenu izvēlas mākslas vēsturē vai sociālajās zinībās. :D.
Ko nabaga skolēns var saprast, ja vielu nemāca sistemātiski, bet traļi vaļi līmenī, paraujot te no viena, te no otra?
Iemācīt jau katram, protams, nevarēs, bet kaut kādu priekšstatu par ķīmiju, fiziku cilvēks iegūs. Tas jau nav ne kaitīgi ne nāvējoši. Tad arī grūtgalvis varbūt sapratīs, ka izšķīdinot sauso spirtu, nevar iegūt dzeramo spirtu. utt.
Tas būtu saprātīgs risinājums,ja stājoties vidusskolā kārtotu iestājeksāmenus matemātikā un dzimtajā valodā. Ar izvilktu četrinieku matemātikā ,labāk tomēr apgūt humanitāro ciklu.Tie,kas pieprasa obligātos eksāmenus,lai nokomplektē klasi ar grūtu galvu īpašniekiem un nodemonstrē skolotājām,ka ir spējīgi indivīdam bez loģiskās domāšanas iemācīt ķīmiju.
Un kā ar šo priekšmetu materiālo bāzi? DZ projektā iegūtā materiālā bāze ir nolietojusies, nekas jau nav mūžīgs. Bet iegādāties jaunas iekārtas šobrīd nevar, jo vienkārši nav līdzekļu. Lai ieinteresētu šajos priekšmetos, vajadzīgas LABORATORIJAS!!!
Un papildu stress, protams.
Hmm. Man nebija jākārto. Nu, tikai obligātais - matemātikā. Nezinu, kā uz to skatītos tagad... Laikam būtu nepamierināts tomēr, jo tas nozīmētu, ka atliktu mazāk laiks un uzmanība, ko pievērst man aktuālākajiem eksāmeniem, kuru nokārtošana maina manas izredzes iekļūt JAU izredzētajā augstskolā, budžetā.
Skolēnu nervu sistēmā gan tas neieviesīs līdzsvaru, ja pēkšņi būs nesaprotamajos priekšmetos eksis jākārto! Diez, vai tas ir labākais risinājums.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.