Lietotājvārds
Parole
Pusdoma vai slēpta doma? 03.04.2017. 10:38:48
Konkurss izsludināts februārī, diemžēl informācija medijos publicēta tikai marta pēdējās dienās! Vesels mēnesis nokavēts! Sāksim paši ar sevi - puspatiesība vai pilna patiesība?!
Es runāju par vienaldzību un viedokļa trūkumu, ne vārda par kategoriskumu vai pārgudrību! Tie, kas jūtās ļoti gudrāki par "dumākiem", mēdz tekstu tulkot pa savam!
Pateikts jau ir savlaicīgi, tik rīkots ne visai savlaicīgi - maijs nav labākais mēnesis vidusskolām. Lai gan no otras puses - atzīmes izliktas, kā reiz, un notiek tikai gatavošanās eksāmeniem. Tā ka nezinu. Kā kuram laikam liekas ērtāk.
Ideja laba, diemžēl to nevar teikt par laika izvēli. Varbūt nākamgad, ja informācija tiks sniegta savlaicīgi, lai var ieplānot.
Skolnieciņš 30.03.2017. 06:39:19
Man ir gan kritiskā domāšana, gan sava morāle! Nabadzība man daudz ko iemācīja! Trūcīgā status vismaz 8~9 gadus pēc kārtas manu psihi spēcīgi norūdīja! Es atceros tos laikus, kad iztiku ar 117€. Nu, tā tad es dzīvoju, jo naudas nebija! Es biju nabadzīgs un pat tagad ar 243€ neesu bagāts! Mani vecāki ir stiori nabadzīgāki par mani! Māte dzīvo ar 94€, bet tēvs ar 116€! Abi viņi ir otrās grupas invalīdi!!! Uh, tāpēc es visu vērtēju kritiski!!! Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Kas tur jauns, ja ar šo metodi jau 15 gadus strādājam?Nekā inovatīva!:):)
PAR labu izglītību 29.03.2017. 19:06:56
Bet, protams, kritiska domāšana ir tikai līdzeklis, vajadzīgie instrumenti, lai zināšanas un jauniegūto informāciju tālāk spētu sakārtot. Ar kritisku domāšanu, bet BEZ zināšanām cilvēks arī nebūs pilnīgs. tāpēc tik pat būtiski būtu mainīt beidzot mācību saturu - ne tikai mācīt iekalt faktus un mendeļejeva tabulu (ne burtiski to domāju), bet IZPRAST. Krietni lielāku nozīmi piešķirot vēsturei, literatūrai, fizikai, politikai. ĻOTI svarīgi uzlabot izglītības kvalitāti, jo, parunājot ar skolēniem, ko tie skolotāji ir iemācījuši... mati ceļas stāvus. Neko viņi nezina... diemžēl. uzraksta kontroldarbu, dabū atzīmi, bet reāli iemāciījušies un izrpatuši nav neko.
Nē. Izteikt viedokli vēl absolūti nenozīmē kritiski domāt. Absolūti nē. Taču tieši pretēji - bieži vien jo cilvēks ir neizglītotāks, dumāks, jo izteiktāks viņam mēdz būt viedoklis... Jeb līdzīgi - jo vairāk cilvēks mācās un gudrāks kļūst, jo mazāk pārliecināts par viedokli ir. Tātad kategoriskums, viedokļa paušana nebūt nav kritiska domāšana. Tas attiecas kā uz skolēniem, tā pieaugušajiem, vecumam nav nozīmes. Tādēļ arī uzskatu, ka skolās obligāti vajadzētu mācīt kritisko domāšanu, argumentāciju.
Vai>>>Līgai 29.03.2017. 18:28:26
Ja bērns māk komunicēt, ja viņam ir viedoklis, tad viņš māk vērtēt situāciju, kritiski domāt! Nez kā tas varētu izskatīties atsevišķa priekšmeta veidā? Vairāk mani uztrauc vienaldzība, kad nav viedokļa! "Sēdēšana" telefonā jau patstāvīgu domāšanu neveicina!
12.klasē jau diez vai, 10.,11. varbūt - tagad taču tieši eksāmenu laiks tuvojas.
Interesanti, būs jāpiedalās ar klasi, ja būs pierunājami. :)
Skolās beidzot vajadzētu ieviest kādu priekšmetu vai vismaz integrēti citos mācīt kritisko domāšanu. Mūsdienās tā ir nepieciešamību, uzskatu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.