Lietotājvārds
Parole
Vidusskolas diagnosticējošie darbi dabaszinībās 10. un 11. klasē rakstiski un pat onlainā, visiem vai pēc izvēles...tie jau ir tie eksāmenu "piloti"...
Koleegas, lasiet starp rindaam, vajag paspet lidz veleshanam. salaidis deli lidz veleshanam , nomazgas rokas, un lai tas izglitibas sitema sabruk ka tas Zvartas iesis uz kura katrs minisrs raksta , ko grib. Jaunais modelis ari pijemts, skat cik smiki , nevis Seile izdarija , bet Shadusrkis ...visi lauri Shadurskim. Nez kapec, kad nejedzibas atklajas atbildiigo nav.
Eksameniem jābūt pec 9.klases un vidusskolā jāmācās tikai tiem, kuri parādījusi , ka grib un spēj mācīties. Pārējie var apgūt vienkāršotu vidusskolas kursu kopā ar profesiju. Kam ir vēlēšanās, spējas un rodas vēlme studēt - var dot iespēju kārtot eksāmenus kopā ar regulārās vidusskolas audzēkņiem. Katrā ziņā vidusskolā stājoties ir jābūt noteiktam zināšanu līmenim, lai klase varētu normāli strādāt.
Eksāmeni uzdzen stresu un bojā nervu sistēmu (Ķīlim tā jau sabojāta), galīgi aplama nostāja- mācīties priekš eksāmeniem. Mācīties vajag, lai sevi pilnveidotu, paplašinātu redzes loku, saprastu, kas interesē, kur studēt pēc vidusskolas un iet uz šo mērķi un kļūt par labu speciālistu interesējošā specialitātē. Eksāmenus nevajag, ir gada atzīmes atestātā, augstskolas pašas izvēlas, kurus ņemt, kuri viņiem der, uzņem ar rezervi un jau oktobra beigās izslēdz nederīgos. A te visa dzīve tiek dzīvot tik priekš kaut kādiem eksāmeniem- kad kārtot, kur kārtot, cik grūti kārtot... u.t.t. un liekas naudas izdošana par eksāmenu materiālu sakopēšanu un izsūtīšanu pa skolām,darbu labošanu.....
Pilnīgi pareizi, jo ātrāk stulbeņus atsijās, jo labāk.
Vai Šadurskis kā izglītības ministrs pats saprot, ko runā? Pirms 3 mēnešiem apgalvoja, ka iešot uz obligātās vidējās izglītības ieviešanu. Vai tādam ministram, kuram domas nepārtraukti mainās, var uzticēties????
Eksāmena funkcija ir izsijāt pretendentu skaitu uz atestātu.Ja ir vīzija samazināt vidusskolnieku daudzumu,lai tos bērnus eksaminē kaut katru gadu.Pēc tam nevajag brēkt,ka vairs nav studētgribētāju ne budžetā,ne par maksu.
Davai eksi arī beidzot pirmo klasi! A ja nu...manējais par dumu? Ko ..a??
Tu pats vispār apjēdz, kas darās LV skolās??????
DJ Disko Kārlis 04.07.2016. 19:32:00
Kārlis Šadurskis,priekš Latvijas autonomijas ES austrumos, ir bezjēdzīgs, to vajadzētu deportēt pēc šodienas uz mājām , atzina izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.
Staļinu pie varas un urīns smadzenē nekāps. Bioloģiski čuras asinīs var būt, bet arī galvā... Grandiozās Š idejas. Laikam naudu atmazgā un mēģina attaisnot tēriņus... Kauns... Nav ko riepu pa jaunam izgudrot...
Анастасия 04.07.2016. 17:23:47
Мне одной кажется нафига сдавать в 10 классе экзамены,если они в 9 классе тоже,скора совсем желающих учится в средней школе не останется,у нас из 30 человек в классе после 9 класса ,ушло 18 человек в техникумы или вообще уехали в другие страны,ибо школьная программа настолько нудная и скучная,что ты только 2 часа будешь учить ,то что вообще не понадобится в жизни.Мне кажется ,что надо министра поменять,ибо этот Ша-ДУРСКИЙ делает только хуже и у нас скора молодых людей в Латвии не останется с таким образованием.
Šķiet, ka nu jau vajadzēs eksāmenu eksāmena galā. Centralizēto eksāmenu sistēma, vidusskolu beidzot, ir laba, eksāmeni ir gan vidusskolas noslēguma, gan augstskolu iestājeksāmeni reizē. Šo sistēmu es būtu gribējusi arī tajā laikā, kad mācījos skolā. Diskusijas varētu būt tikai par eksāmenu saturu.
eklases lietotājs 04.07.2016. 16:57:58
Noteiktie valsts pārbaudījumi jau tā ir 4 gadus 3,6,8,12 klasēs. Vēl nepietiek?
tantīte -> Ase 04.07.2016. 16:12:29
ko nozīmē: vai vērts mācīties vidusskolā??? protams, ka vērts. un , pagaidām, kamēr vēl vidusskola ir bez maksas, un cilvēkam viņa 16 gados vēl nav ne nojausmas ko viņš no dzīves sagaida, protams, ka ir vērts mācīties vidusskolā visus trīs gadus. un eksāmens, ziniet, ir TIKAI ZINĀŠANU PĀRBAUDE un nekas vairāk. un procenti norāda tikai to cik no kopējā apjoma cilvēks ir VARĒJIS IZPILDĪT PAREIZI, nevis to cik DZIĻAS UN NOPIETNAS IR VIŅA ZINĀŠANAS PRIEKŠMETĀ.
ak tad vidusskolu eksāmeni RTU pārziņā ar visu finansējumu. :) :) :) nu tad jau turpmāk būs tikai viens nopietni uztverams priekšmets - matemātika. un, ja tagad mūsu augstskolas ir tik žēlīgā līmenī, tad pēc pāris gadiem arī vidusskolas strādās vienkārši kā nākamo studentu ražotājas RTU un citām Latvijas augstskolām. jo tiem jauniešiem jau nebūs nekādu citu zināšanu, pieredzes, prasmju vai iemaņu - atliks vien ņemt studiju kredītu un studēt RTU.
No pieredzes 04.07.2016. 16:04:25
12. klases beidzēji nevērīgi izturas pret tiem eksāmeniem vai eksāmenu daļām (un mācību priekšmetiem), kas netiks ņemti vērā, stājoties augstskolā. Cits tā arī pasaka - man ņems vērā tikai domraksta procentu vai man vajag tikai matemātiku, vai man ir vienalga, jo es tāpat Latvijā nepalikšu. Arī neredzu jēgu eksāmeniem pēc vidusskolas. Tad lai augstskolas organizē sev vajadzīgo eksāmenu un to vērtēšanu. Valsts maksā par eksāmenu labošanu, bet augstskolām, redz, vajag tikai to vai šo... Dīvaini ir, ka augstskolas neinteresē, lai viņu studenti būtu labi savas valodas pratēji. Kam gan mūsdienu multikulturālajā sabiedrībā vajadzīga latviskā identitāte? Angliski prot, tad jau ar to pietiek. Ko tad nu ar latviešu valodu lai iesāk.
Andrim taisnība,eksāmeni vidusskolā liks disciplinēties. Pirmie eksāmeni nepieciešami 10.klasi beidzot, lai varētu redzēt, vai "mazulim" ir vērts mācīties tālāk vidusskolā un gatavoties augstskolai, bet nākamie ir izlaiduma eksāmeni 12.klasē, kad varēs parādīt savu izglītības un attīstības līmeni turpmākajām studijām. Būs vieglāk strādāt arī skolotājiem,jo skolēniem būs lielāka atbildība par savu izvēli.
labrīt! nu kas tas tagad par murdziņu? Varbūt e-klase kādreiz varētu uzrakstīt arī sakarīgi ar kādu pamatojumu? ja ne - varbūt ieliekat linku, kur reāli var iepazīties ar šī brīnumainā paziņojuma jebkāru kontekstu un pamatojumu, ja nevar paši uzrakstīt?
pēc sestās klases - eksāmeni, Pēc rezultātiem dalās, kuri domā un studēt augstskolā, kuri apgūt profesiju divos līmeņos, skolēni ar normālu domāšanu -plaša profila amatnieki, ar mācīšanās grūtībām - palīgstrādnieki
Kāda jēga eksāmenam pēc 10. klases? Pēc tam nemācīsies nemaz un vēl aizmirsīs to pašu iemācīto līdz 12. klasei. Visiem nebūt nav jāstudē, un visi nemaz to nevēlas. Lai taču mācās amatu, ja negrib studēt, tas taču nav nekāds kauns.
Это он по по пьяни с горя ляпнул. Хотя что у трезвого на уме, то у пьяного на языке.
kā nu ne! Obligātie eksāmeni liek disciplinēties un vairāk mācīties! Skolēniem 10.klasē šķiet, ka vēl taču priekšā trīs gadi, tad jau arī kaut kad 11. vai 12.klasē vairāk iesprings. Bet, ja eksāmens ir jau pirmajā gadā (ideālā variantā arī 11.un12.kl.), tad tas neļauj atslābt. Kurš gan nezina teicienu - darbs nav vilks, neizbēgs? Cilvēkam ir tendence vienmēr visu atlikt uz pēdējo brīdi!
Rīdziniece' 04.07.2016. 10:13:45
Profesionālā izglītība tiktiešām ir pamatīgi uzlabojusi kvalitāti, bet obligātie eksāmeni nu nekad nav bijusi atbilde.
VIenalga nesaprotu, kādēļ vajadzētu būt pēc 10.klases. Neredzu jēgu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.