Lietotājvārds
Parole
Vajadzētu bērnudārzos atvērt grupiņas, kurās uzturēties skolēniem brīvlaikos. Kaut kā neredzu citu iespēju, kā nodrošināt nepārtrauktu skolēnu uzraudzību. Vecākiem, bieži vienīgajam vecākam, diemžēl jāstrādā. 4 nedēļas atvaļinājuma neatrisina problēmu. Nu vēl viens variants - skolēniem vienīgais brīvlaiks vasarā 4 nedēļas un arī visiem vecākiem valsts garantē šai laikā atvaļinājumu. Vai reāli? ...Arī mani bērni izauga un pārcieta laiku pēc skolas un brīvlaikus vieni paši mājās. Un es vēl arvien domāju, ka tas ir normālāk nekā Anglijas modelis.
To >to: Lienei 10.07.2016. 00:51 10.07.2016. 17:10:02
Kāds "bučosies" !!! 14-gadnieki taisa augšā jauno paaudzi, ka nu tik! Mūsu pusē vismaz 3 jaunās māmiņas šai vecumā pēdējo 2 gadu laikā.
Nu vismaz 14 gadigus atstasiet bez uzraudzibas? Citadi, nu ka vini buchosies? :)))
Ko glābs pagarinājums? Paildzinās bērna "ieslodzījuma laiku"?;) Jautājums drīzāk ir par izlaistiem bērniem, kuriem vairs nav nekādu robežu, nekādas atbildības, nekādu pienākumu... Ja bērns tiek pareizi audzināts, nosakot atļautības robežas, tad nekādu negadījumu arī nebūs. Tad bērns sapratīs, ka spēlējies smilšu kastē nozīmē spēlējies smilšu kastē, nevis "radoši izpausties" un doties klejojumos pa rajonu...
Kapitāls iemesls jau gandrīz likuma spēku ieguvušajam viedoklim par mācību gada pagarināšanu! Tikai vai tas glābs, jo vēl jau paliek jūlijs un augusts...
šausmas gobu ielā 06.07.2016. 22:48:48
Pēc šī raksta es baidos taisīt bērnus, tāpēc bez prezervatīva neiztikšu. Ja nu kaut kas notiek ar bērnu, un mani vilks uz policiju?!? Vieglāk ir nevairoties... Vismaz es pēc 7 gadu sasniegšanas sevi uzskatiju par saprātīgu indivīdu...
Kad šādus tekstus palasa, paliek bail laist bērnus pasaulē. Ja nu viņš/viņa sasit celi, braucot ar velosipēdu? Ja nu slēpojot salauž kāju? Ja nu bite iekož? Ja nu peldoties kāju uz stikla sadur? Ja nu paķer karstu katliņa vāku? Un tad tu būsi nemāte, kam bērns jāatņem, un pati jānolinčo.
Liene, tad jums paveicās! Bērnus tomēr nevar paredzēt tik labi, viss kas varēja atgadīties! Var jau ik pa 5 minūtēm zvanīt, bet nu kam tas vajadzīgs - mierīgāka sirds taču būs, ja atstās blakus kādu pieaugušo vai ņems bērnu līdzi.
Manu mazo māsu savulaik vienu bieži atstāja - arī septiņu gadu vecumā. Ne reizi nekas nebija noticis (ptu, ptu, ptu!). Tagad saprotu, ka tas noteikti nebija pareizi, jo nevarēja jau paredzēt kas var notikt bet toreiz viņa likās tik pieaugusi savam vecumam... Mācēja pelmeņus un makaronus uzvārīt, piezvanīt visiem ja vajadzīgs un tā. Kļuva patstāvīga un iemācījās par sevi parūpēties. Bet savus bērnus noteikti tik mazus gan neatstātu mājās - līdz pat tiem 13, 14 gadiem. Un citiem arī neieteiktu.
Latvijā kaut kā visi ir pielaidīgāki uz šo. gan sabiedrības nostāja, gan likumi. Ja Lielbritānijā kāds pamanītu, ka bērns kaut uz brīdi atstāts viens mājās - tā momentā var uzsūtīt attiecīgās instances un bērnu var izņemt no mājām bez maz vai bez paskaidrojumiem.
Paldies par atgādinājumu! tieši vasarā arī vecāki bieži vien kļūst mazliet liderīgāki un biežāk pieļauj šādas kļūdas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.