Lietotājvārds
Parole
Plāns ir sanaidot divas puses! Un plāns šobrīd izdodas! Ar šausmām gaidu septembri, kad mūsu klasē visi vecāki "metīsies" virsū skolotājiem ar savām pretenzijām! Lai gan skolotājiem ar to sakara nekāda. Problēma ir IZGLĪTĪBAS SISTĒMĀ JAU GADIŅUS 30 !!! Bet, ja vecāki turpinās klusēt, nemainīsies nekas, un kā es noprotu, tad klusēs mīļā miera labad, jo Latvieši vienmēr ir bijuši stumdāmi un bīdāmi, bez mugurkaula un bez savām domām un interesēm. Diemžēl, ja kādam nepatīk manis rakstītais...Daži cilvēki te, e-klasē neatrisinās neko. Nolaida tvaiku un viss. Jā, stundas viņu atvases neapmeklēs, no tām ir iespējams atteikties un pamatojums tam atradīsies. Apiet var daudz ko. Bet pārējie tā arī tupēs un ļaus sev pūderēt smadzenes!
Vissmieklīgākais ir tas, ka deputāti vispār ņem mutē šo vārdu un lieto, no tā neko nesajēdzot un mēģina visām varītēm visus audzināt pēc sava skatījuma un vēlmes! PRETĪGI !
Smieklīgākais, ka komentāros tikumību un tās audzināšanu apcer šādā stilā. Un te komentē cilvēki, kas vispār saprot, ko un kā runā??? Manuprāt, nē. Gatavi viens otru iznīcināt, lai tikai pierādītu, ka katram sava taisnība - īsts netolerances un agresijas paraugdemonstrējums. Tipiski mūsējiem - plātīties ar savu viedokli un apkarot jebkuru citu, turklāt neiedziļinoties, ko tieši saka otrs. Kādi paši, tāda valdība un likumi - ka tik pastrīdēties un kaut ko pieņemt, par pildīšanu nav ko iespringt.
Latvija lielaka dalja cilveku daudz ko nesaprot. Un tiesi tapec esam tur, kur esam. Mums valsti ar pamatizglitibu viss ir kartiba, ka gadu no gada atkal velas izgudrot riteni no jauna????? Imite darbu, tere milionus, lai jau visu macamo vielu soc.zin.un klases st, ari biologija, peksni noformuletu par Tikumibu. Ka lai neriebjas seit dzivot! Driz noradis, ka pareizi dibenu slaucit! Mums vajag skolotajus ar Izietiem kusiem 36st. apjoma? Vajprac!!!!!!!! Tad jau pie kirurga ari var iet pie cilveka, kurs izgajis kursus. Saksim ar to, ka lielaka dala skolotaju, kuri ir pensijas vecuma ne veelas, ne spej sarunaties ar jauniesiem. Lielaka dalja. Cilveki gaida pensija tikt, lai sanemtu kapeikas, nevis 60 gadu vecuma kursus apmeklet. Riebjas si valsts! Jaunie? Kur tad jus redzat tos jaunos skolas? Neviens normals uz turieni neies....
nu nekādi nesaprotu šo vētraino satraukumu. nu izstrādāja vadlīnijas. bija projekts , iztērēja naudu un ievilka ķeksi un presei izlielījās, ka kaut kas izdarīts. lai šīs vadlīnijas tiešām kļūtu izglītības daļa un reāli kāds tās sāktu mācīt vajag 1) paredzēt mācību laiku (cik stundas, kurā klasē utt.) - realitātē skolēnu mācību slodze ir tāda, ka nevienu stundu tur vairs iebāzt nevar nemainot visu skolas izglītības programmu 2) vajadzētu izstrādāt standartu, programmu un izveidot mācību līdzekļus - skolotājam, skolēnam, vingrinājumiem. bez šāda komplekta priekšmetu mācīt nedrīkst; 3)sertifikāti skolotājam - Latvijas skolā skolotājs nedrīkst mācīt priekšmetu (pat ja viņš ir zinātņu doktors) bez pedagoģisku kursu apliecības - tātad kārtējie 36. stundu kursi skolotājiem un apliecības, kas ļauj kaut ko mācīt. priekš tā visa vajadzīgs laiks un galvenais - līdzekļi. neesmu neko dzirdējusi par to, ka valdība būtu piešķīrusi kādu miljonu šim pasākumam - Tikumiskās audzināšanas IEVIEŠANAI SKOLĀ.
Pat, ja bērns kautko iemācīsies šajās ''tikumības stundās'', tas neko nemainīs, ja apkārtējā vide bērnam apkārt nemainīsies. Bērns joprojām redzēs vardarbību un ļaunumu sev apkārt un bērns no tā arī mācīsies, jo ar to viņam nākas SADZĪVOT IKDIENĀ. Ja valsts tik tiešām grib, lai bērni izaugtu ''tikumiski'', tad ir problēma jāņem ''aiz saknēm'', jeb jāmaina sabiedrība sev apkārt. Jāmaina sabiedrības uzskati par valsti, valdību, dzīvi, utt. Ja bērns redzēs, kādi ir pieaugušie un to vērtības, tas to atkārtos un ir patiesi liela iespēja, ka bērns izaugs ''labs''.
paskaidroju 17.07.2016. 13:47:10
Ineta Upeniece,palasi NRA
Citu datumu jau nevarēja ņemt, tagad 9. maija Eiropas dienas aizsegā varēs svinēt uz nebēdu un dancot pie uzvaras pieminekļa un ne tikai tur! Viss notiks supper atklāti uz katra stūra! Latvijas beigu sākums jau patiesībā sen ir sācies. Ko te vispār runāt par kaut kādām absurdām vadlīnijām. Izsmiekls. Lūdzu studijā uzvārdus tiem pāris desmitiem cilvēku, kuri šīs vadlīnijas izmurgoja. TAUTAI SAVI VAROŅI JĀZINA!
cik izdevīgi kādam 17.07.2016. 13:17:17
Eiropas dienu svinēsim pēkšņi 9. maijā, lai gan patiesībā ir vēlme parādīt, lūk, kā mēs Latvijā klausam Ušakovu! Zemteksti ik uz katra soļa, un, kas saka, ka tā nav smadzeņu skalošana - tas vienkārši nedrīkst bērniem ne tuvumā atrasties!
Uz jautājiet tantītei šeit...viņa tak mums ir tāāāda "patriote" un tik pārgudra, pārzina jebkuru tēmu un gatava pamācīt ik vienu...arīdzan par 9 maiju ! Pārsmējusies esmu, kas tik viss neatklājas, kas būs saturā un kas tik vēl sekos...Ušakovs bērneļus grib pamatīgi izskolot, atradīs kā jebkuru datumu iebāzt pie svinamajām dienām(izgudros, ka tas jau patiesībā saistīts ar ko citu uttt...) un paliks beigās balts un pūkains. Bet letiņi tikmēr tik pacietīgi klusēs, jo valstī pa pilnam tādas tantītes ar PSRS laika domāšanu!!!
Manas gimenes tikumiskas vertibas ir pretruna ar izglitibas likumu. Tas jau vairak nav izglitibas likums, bet uzspiests masveida viens domasanas stils. TE DARBS ADVOKATIEM! TA TAS NEPALIKS !!!
Starp citu, publiski apvainojot par problēmām ģimenē, var ātri vien iekulties nepatikšanās!!! :-))))) Bet, kur nu pārgudrajai to zināt...vai ne? :-)))))
Mīļo cilvēciņ, nabadzīte, man nav problēmas ģimenē, es to atšķirībā no Tevis aizstāvu un pati nosaku, ko kurš no malas tikumiski audzinās manus bērnus! Un, paldies Dievam, tā nebūsi Tu! Savukārt Tu ar savu domāšanu es par mīkstu, lai pati sevī ieklausītos un saprastu, ka visi nebūt nedomā kā tu! Tā kā tupi vien savā kabinetā un lēkā pēc deputātu stabules!!! :-))))
žurka kornēlija 16.07.2016. 22:41:10
Pirms mācīt tikumību bērniem,mums pašiem pieaugušajiem, tā ir jāiemācās...Bet īstenībā gadu gadiem tā ir iekļauta mācību programmās,ierēdņi grib nopelnīt,lai viņu tikumība ir augstā līmenī...Novēlu šiem darboņiem pastrādāt skolā,un saprast,kas ir reāls darbs.
Kārtējā naudas izsviešana... Es arī grib naudu.
mammai,kurai ir problēmas ģimenē 16.07.2016. 18:45:19
žēl, bet te nebūs tā vieta,kur tās atrisinās...
Un man ir tiesibas paust savu viedokli. Atskiriba no jums, es nesaku, ka jums tas japienem! Jums gan patiik toties paspregat, nezinot neko par otras puses gimeni! Lai veicas tikumiski izglitoties ! Pasmejos par jums un sho 12 vadliniju izstradatajiem. Lai rullee PSRS! Viss notiek ! :-)))))))
Vispirms izlasat, ko es rakstu komentaros un tad te gudri spregajat! Jums neviens nav devis tiesibas mani macit. Palasiet, ko rakstu pensionarei un nakamos divus? Kaada mucaa? Jus lasit protat manis rakstito? Man nav jaatbild par to, ka citi vecaki savejos neizglito lielajai dzivei! Man aug divi profesionalu sportisti,kuri jau sobrid ir LV cempioni. Nez, ka vini man tadi kluva, ja jau mycaa auga. PSRS DOMASANU LAIKAM NO DAZA LABA MUZAM NEIZDZIIT. Es dzivo ju briva valsti un es ka vecaks izlemsu, vai maniem berniem kads skalis smadzenes!
Gribēšu teikt,ka mācāt gan, kaut netiešā veidā. Mūsu bērnus audzina viss - tas,kas notiek ģimenē, sabiedrībā, filmas, grāmatas,internets un datorspēles arī...Tāpēc nesaprotu,ko tie kareivīgie vecāki taisās darīt-iespundēt bērnus mucā??? Cita lieta,ka bērniem jāmāca domāt un vērtēt. Un te nu tiešām vislielākias darbs būtu vecākiem,sarunāties,pārrunāt situācijas, atgadījumus savā un bērnu dzīvē.
a maniem bērniem Jūs liekat mieru...es taču Jūsējos nemācu tikumiski uzvesties!!!
Es kā reizīt esmu mierīga un nosvērta un skatos uz visu ar atvērtām acīm, ne tā kā daži labi...:-))))
Mīļais cilvēk, tik agri brīvdienas rītā un tik nikni! Nomierinieties! Pasaules gals taču atlikts! Tā ģimenēs tos bērnus satracina, ka viņi iziet sabiedrībā nervozi un neaprēķināmi! Dāvājiet viņiem mieru un mīlestību mājās, jo, satiekoties ar līdzīgiem "vecāku emociju uzvilktajiem", konflikti neizbēgami.
tāpēc nebrīnieties, ka vecāki iet pa gaisu! Tie vecāki, kuri izglīto savus jauniešus, tiem nudien nav jāatbild par citu vecāku kļūdām, kuri to nedara. Ja kādam vajag konsultācijas - lūdzu, uz priekšu, ir milzum daudz variantu, kā izglītot jauniešus un bērnus pēc brīvprātības principa, jo tādi vienmēr atradīsies, kam būs jautājumi un tas ir tikai normāli! Bet nevis tā, nolikt tanti vai onkuli klases priekšā un tagad es jums pārējiem stāstīšu, ka tieši tā un ne citādāk ir pareizi! Mums jau pietiek ar priekšmetu soc.zin., kur savu domu būt nedrīkst, jo domu formulējumu ņem un vērtē. Un tas nav normāli! Bērnam nav jādomā tā, kā domā skolotājs. Vienu problēmu var risināt dažādos aspektos un katrs no sava skatu punkta...nevis tā...tu nepareizi domā, tāpēc tev 5 !
Zaga visos laikos, dzēra un pīpēja tāpat, arī kādreiz domāja, ka bērni dzimst no bučošanās, vēl tagad ir tādi, kas uzskata, ka stāvoklī jau nevar palikt pēc pirmās reizes...tādi bija, ir un būs....jo tāda ir dzīve un tas ir neizbēgami! Visi mēs esam dažādi. Bet, tas nav jāmāca skolās, tas ir jāmāca vecākiem ģimenēs! Es vēl saprastu, ka skolās rīkotu atbilstošas lekcijas par tēmu, kur būtu nepieciešams vecāku paraksts, lai tā apmeklētu, nevis tā....11. gadīgā meita atnāk un man pasaka - a man šodien stāstīja, kas ir mēnešreizes un, ka es tagad varot stāvoklī palikt! Ziniet, tālāk jau vairs nav kur iet! Man kā vecākam ir sen jau gadiem atņemtas tiesības sarunāties as saviem pusaudžiem! Sanāk tā, ka lai es gribētu būt atklāta ar saviem bērniem, man visas intīmās tēmas ir jāpaspēj izrunāt jau līdz 10 gadu vecumam, jo pretējā gadījumā, to izdarīs skola un mani kā vecāku apies. Kā vecāks ar jaunieti lai rod kontaktu, ja politiķi diktē noteikumus ??? NENORMĀLI!!!!!
pensionārei 16.07.2016. 13:51:30
Tieši tā! Audzina vecāki, skolo - skolotāji! Punkts! Nekad neviens neizaug vienāds ar kādu citu, vecāki mums bija, ir un būs dažādi, tāpat kā bērni un vienmēr būs kāds vairāk izglītots tajā pašā saucamajā dzimumaudzināšanā, cits mazāk, tā tas ir bijis visos laikos, nekad neviens neko nav zinājis uz visiem 100 % ! Dzīve ir un paliek dzīve, bet tas, ko tagad grib uzkraut skolās skolotājiem, tas nav vairāk normāli un pieņemami. Es neesmu skolotāja, nē, bet es to neatbalstu! Un, ja sāks bērniem skalot skolotāji smadzenes, tad rokas gan nost tie vecāki neturēs no tiem skolotājiem, kā te pirms tam direktore minēja. Skolotājam arī ir jāprot pateikt NĒ cūciskajai izglītības sistēmai !
pensionāre 16.07.2016. 13:02:25
Lasu un redzu- vecāki šūmējas. Nu tad lai notiek tā- skola māca, bet vecāki audzina un lai vecāki nečīkst, ka ilgi strādā, nav laika kad to darīt... Skolotāju uzdevums mācīt- angļu val., matemātiku, fiziku,ķimiju, latviešu val. ... Vecāki nebūs izaudzinājuši, lai vaino paši sevi par sabojāto bērnu dzīvi- cits zags un sēdēs cietumā. cits vēlko u.t.t. Nevajag visu uzvelt skolai, skolotājiem un vēl likt skolotājiem atskaitīties vecāku priekšā. Un par seksuālo audzināšanu pilnīgi 100% atbildība uz vecākiem.Viss ļoti labi,skolotāji apmierināti, vecākiem vairs nebūs ko pārmest skolai un skolotājiem... Bet vai visi bērni izaugs laimīgi, zinoši un izglītoti? Vai neizaugs kāds, kurš domās, ka bērni dzimst no bučošanās/ Vai nebūs tādi, kuri domās, ka sekss ir tikai rotaļa bez sekām? Mīļie vecāki, lai Jums veicas audzināšanas jautājumos.
Nepaiet ne nedēļa, kad atkal lasām par kaut ko jaunu, kas pieņemts, lai ,,čakarētu'' vecāku, skolotāju, skolēnu smadzenes. Tā jau skolās netrūkst laikmeta radītu problēmu, bet nē- vēl taču nav pieteikami ,,sačakarētas" izglītības iestādes.Katrs ierēdnītis, kuram nav slinkums, ik pa laikam izvelk kādu ,,gudrību". Jaunie pedagogi turas no skolas pa gabalu. Laikam jāaizdzen tie paši, kuri vēl ir, jo jaunie skolotāji nav padomju laika mantojums un nevēlas pildīt uzspiestas, brīžiem neloģiskas idejas. Rokas nost no skolotāja, kurš, visdrīzāk, pats zina, kas viņam ir jāmāca un kas nav!Ja māca ne to, sūdziet tiesā, lai tad arī spriež, kura puse vainīga! Viss pārējais ir parunāšana, jo arī izpratne par tikumu u.tml. vērtībām katram ir sava.
Un man ir tiesības uz emocijām, neviens man tās neatņems un neviens nenorādīs, kā man un maniem bērniem dzīvot un pēc kādiem principiem! Brīnums, ka vēl baznīcu neesat pieminējusi...tā tikai vēl te trūka! I neceriet, ka septembris iesāksies mierīgi! Mēsli būs pamatīgi!
Kā vēl ietilpst. Vispirms noskaidrojiet informāciju, nevis pamatojaties uz žurnālistu pasniegtajiem 12 baušļiem! Atveriet tak acis vienreiz! Tiešām cilvēks neredz tālāk par degungalu!!!
tantīte -> mammai 15.07.2016. 23:04:14
nu komentāros ir tikai emocijas. turklāt lielākā daļa komentāru ir "ne par tēmu" , jo tie jautājumi par kuriem te visi satraucas, praktiski nemaz neietilpst tikumiskajā audzināšanā. par seksu, prezervatīviem un citu papardes zieda tematiku runā VESELĪBAS MĀCĪBA bet ne jau tikumiskās audzināšanas stundā.
Kādi tik brīnumi netiek dzirdēti,kad bērns atnāk uz skolu! Arī tā notiek!
ak tad neiepatikas??? 15.07.2016. 21:50:31
Nu lai jau tev nepatik, bet man ka vecakam ir tiesibas zinat visu, kas notiek mana berna skola. :-)))))
Un luuk, atduramies, jo mani kaa vecaaku shiis normas neapmierina un ko nu? Logjiski, beerns no stundas tiek iznjemts! Un taads bardaks driiz saaksies! Varu garanteet!
Mums tak valstii viss ir jaasleepj, arii tas, ko skolaa maaca. Ka tik vecaaki mazaak zinaatu!!!! Kaadi tik briinumi netiek dzirdeeti, kad beerns atnaak maajaas no skolas....:-)))) ate...paskat tik, madaama apvainojaas, ka vecaakiem viss taps zinaams! Kaa lai taadu vispaar nodeevee????
Izglītojamo vecākiem ir tiesības vērsties pie pedagoga un saņemt pamatojumu par izmantoto resursu atbilstību tikumiskās audzināšanas nodrošināšanai, Kā to saprast? Skolotājam jāaudzina vecāki? Jāizdabā? Jāatskaitās? Un kas attiecas uz komunikāciju ar vecākiem - vecākiem ir tiesības runāt par jebkuru jautājumu ,kas saistits ar norisēm skolā. Kāpēc šis izcelts kaut kā īpaši?
mamma tantītei 15.07.2016. 21:25:19
Es nenorādu, kā Jums bērnus audzināt, savukārt Jūs to nenorādīsiet man! Viss. Problēmas nav. Katram savi tikumi un netikumi. Nevis pēkšņi valstī visi domā vienādi!
kāpēc jūs tikumību reducējat uz smēķēšanu un seksu??? tie kā reiz ir bioloģijas jautājumi, jo attiecas uz fizioloģiju. tikumība ir par to, ka zagt ir slikti, nevis tāpēc, ka var pieķert, bet tāpēc, ka tas ir tiešām slikti. :)
un visbeidzot 15.07.2016. 21:15:59
Man un citiem nav japienjem citu cilveku tikumiskas normas. Mes katrs esam personiba un, kas vienam liekas godigi, otram piem.nee. un pamegini man uzspiest savu viefokli! Nav taisniba tikai vienam cilvekam. Bet Latvijas berniem donat nemaca absoluti. Visus vajag pec vienas klisejas, lai pec tam vieglak vadit. Soc.zin.savu domu nedrikst but, manejam bernam ir jadoma tapat ka skolotajai. Ta ir musu skola. Ziniet, tas jau vairak hav normali, pluss, ja vel to noverte ar 4 ballem. Nosplaujos uz tadu prieksmetu un aridzan pasniedzeju.
kam domatas soc.zin? 15.07.2016. 21:10:46
Tur kops pirmas klases mal un mal bezjega vienu un to pasu. Murgi, ne gramatas. Jauniesi nezina, ka pipet un dzert ir kaitigi? Zina! Un to dara viena dala par spiti jums, skolai, vecakiem...un nudien nav mana vaina, ja kads majas neprot sarunaties par dzivi ar saviem berniem.
Nu cik var...soc.zin. un klases stundas par to vien runaa...nu nevajag jaunu Ameriku atklat! Pluss, palasiet citos portalos, kas patiesiba slepjas zem Kjelles sadzejotaa. Nu neuzspiedis vinja mums savu viedokli. NEeeee !

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.