Lietotājvārds
Parole
Šadurskis ir unikāls 25.07.2016. 20:31:53
Lai iet uz vidējo. Pēc tam 3 semestrus tehnikumā. Kopā jāmācās par pusdadu vairāk.
Tam, kurš rakstīja muļķibas ->Ministram! 22.07.2016. 10:20 22.07.2016. 14:29:38
Vienmēr zāle zaļāka tur, kur mūsu nav... Autoskola, Fortunaauto, steidzīgi meklē pasniedzējus uz C;ce;95 kods apmācībām. Darba alga sākot no 700Eur un vairāk, atkarībā no darba apjoma. Pasniedzēja apliecībai jābūt derīgai.
Nekā īpaša! Cilvēks 70 gados strādā - tāda letiņu nākotne! Pensijas vecums tak augs un augs,tauta skaitliski samazināsies un samazināsies.
Jau kuro gadu IZM , ņemot palīgā likumus, noteikumus, žurnālistus, un dažādus vairāk vai mazāk apšaubāmus pētījumus, mērķtiecīgi veic izglītības sistēmas degradāciju un graušanu. Skolēni, skolēnu vecāki , skolotāji un citi valsts iedzīvotāji jau kuro gadu tiek pakļauti apgalvojumam - laukos izglītības kvalitāte ir zema. Attiecīgi , mums, no tā jāizdara secinājums - ja vien mūsu (vecāku) līdzekļi atļauj, tad savas atvases jācenšas sūtīt pilsētu (lielajās ) skolās. Šī procesa paātrināšanai , kā pastiprinošs katalizators, tika ieviests princips - nauda seko skolēnam. Loģiski, ka "skaistās reklāmas" ietekmē daudzi skolēni (spējīgie, turīgie un "jaunu izjūtu" alkstoši) dodas "labākās" izglītības meklējumos , un it īpaši šis process skar vidējo izglītību iegūt alkstošos. Kas paliek laukos. Laukos, tiešām, skolas administrācija, kopā ar potenciālo vidusskolas jaunās 10. klases audzinātāju, veic vilināšanu, pierunāšanu, lai tik klase būtu, neskatoties uz vājajām sekmēm 9. klasi beidzot. Un vidusskolā turpinās administrācijas uzspiesta gan auklēšanās ar "atvilinātajiem un pierunātajiem", gan vērtējumu dāvināšana, lai tik skolai saglabātos "naudas avots". Šādos apstākļos skolu turpina pamest gan labākie un spējīgākie skolēni, gan pedagogi. (Samazinās atalgojums, jo samazinājusies slodze - skolēnu aizplūšanas rezultātā). Tas savukārt pazemina skolēnu iegūstamās izglītības kvalitāti. Un, kā redzam, esam iekļuvuši vienā skaistā riņķa dancī. IZM un preses ilgstošie un regulārie paziņojumi par izglītības kvalitātes pazemināšanos laukos tiešām noved pie kvalitātes pazemināšanās.
Re kā, bet pie šāda apgalvojuma vajadzētu arī konkrētus faktus, kuras pašvaldības un skolas tā piesaista savus vidusskolēnus! Un skolu tīklu, ministra kungs, steigšus sakārtot! Pilnīgi piekrītu, ka vidusskolas klasē nevar sēdēt zem 15 skolēniem. Un ieviesiet direktoru akreditāciju, skolas dzīve sākas no vadības, nevis no ierindas skolotāja. Citādi dažā skolā pats direktors baidās no visa jaunā. Arī 70 un jau pāri gadīgajām mācību pārzinēm laiks doties godpilnā pensijā un uzticēt darbus zinošiem un protošiem kolēģiem.
vienkārši Marija 22.07.2016. 10:23:48
Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības, bērnu, jaunatnes un ģimenes jautājumos Ināra Dundure secinājusi, ka reformu rezultātā savu darbu varētu zaudēt pat 25% pedagogu (AVOTS: Latvijas Vēstneša portāls 21.07.2016.)
Pat braukšanas instruktoram sola algu, sākot no EUR 1500. Kāds vēl grib skolas darbā ievilināt kādu vīrieti par nieka grašiem? Pluss ķengāšanās par skolotāju algu apspriešanas epopeju!
Ministrs nesaprot 22.07.2016. 09:26:32
Ka skolēnam aizejot no sava pagasta prom uz pilsētas skolu, viņš ir zudis šim pagastam- atgriežas vien daži. Arī laukiem vajag izglītōtus cilvēkus
Murgs, tad jau arī bērnudārziem jābūt valsts pārvaldē.....
Aizvilināt var svārstīgos. Ja jaunietis būtu 100% pārliecināts par savu arodskolas izvēli, pārdesmit eiro neko nemainītu. Savā pedagoga mūžā esmu iepazinusi ļoti maz jauniešu, kas patstāvīgi pēc pamatskolas beigšanas spēj izvēlēties profesionālās izglītības iestādi. Nu nevar no katra15-16 gadus veca bērna prasīt apzinātu aroda izvēli! Ir, protams, drosmīgi vecāki, kas "pasaka priekšā", uz kuru pusi jaunajam cilvēkam doties. Bet ja vecākiem vienalga? Vispārējā vidējā izglītība ir ļoti laba un pareiza izvēle- jaunieši kļūst pieauguši un PAŠI apzinās savas spējas, intereses, PAŠI izvēlas, ko studēt/nestudēt utt.
Vai tad visās ģimnāzijās uzņem ar konkursiem, ja spēj nokomplektēt tikai 1-2 klases?
Tas ir tikai apsveicami, ka ir pašvaldības,kas domā kā palīdzēt jauniešiem iegūt izglītību, jo diemžēl pieredze rāda, ka aizvien vairāk jaunieši paliek ar nepabeigtu vidējo...Visi man zināmie (līdz 30 gadiem), kas nevar atrast darbu ir ar nepabeigtu vidējo.Protams, ka uzņēmīgākie no Latvijas aizbrauc, bet izskatās, ka ministrs uzskata, ka tas ir valstij izdevīgi, nebūs jauniešu nevajadzēs naudu tērēt izglītībai.
Tad kāpēc sāk ar ģimnāzijām. Tur pustukšas klases nav, bet ir konkursi... Kaut kādu sviestu atkal gvelž...
Galu galā, lai arī cik labas būtu prof.skolas (arī tam līdz galam neticu), izvēlēties vispārizlgītojošo noteikti nebūtu sliktākais!
Līģelīte 21.07.2016. 09:46:00
Bet stipendija, manuprāt, ir visai racionāls apsvērums.. ne jau nun emocionāls. Ja jaunietim ir situācija, kad tā ir tik nepieciešama, tad nebūtu pārlieku neprātīgi tās dēļ izvēlēties VSK nevis profesionālo...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.