Lietotājvārds
Parole
tantīte -> Krists 29.12.2016. 16:52:49
paliek iespaids, ka Jūs pat necenšaties saprast rakstīto. mācību grāmata ir pamatu pamats, bet neviens mūsdienu sevi cienošs skolotājs nestrādā tikai ar mācību grāmatu. ir ļoti daudzas darbošanās formas, kurās var izmantot visdažādākās datu bāzes un visdažādākos informācijas avotus. lai literatūras skolotājs varētu ar skolēniem pārrunāt prozas lasījumus 2016 taču nevajag visus autoru lasītos darbus ielikt mācību grāmatā. var (gan skolotāji, gan skolēni) aiziet uz šiem lasījumiem, vai izlasīt publikācijas, vai noklausīties darbu analīzi radio vai citā kādā medijā. un būs pietiekami daudz materiāla sarunām, analīzi un , varbūt pat, skolēnu radošam darbam.
Ieva -->@Krists 29.12.2016. 15:52:36
Tikai no savas un savas skolas pieredzes. Ko soc.tīklos jaunu savā jomā izlasu, tai pašā dienā izmantoju stundā. Ja gadās laba dzeja - nolasu arī to programmēšanas stundas sākumā. Grāmatas, ja kas, šajā priekšmetā vispār nav.
Ieva -->@Krists 29.12.2016. 14:40:03
Datorzinātnē KATRU DIENU ienāk 70 jauni jēdzieni, termini, procesi. Jo straujāk attīstās kāda joma, jo mazāk tai nepieciešama mācību grāmata. Taisnība ir lietotājam 'tantīte': jāzina klasiskās vērtības, standarta teorēmas un vienādojumi. Mendeļejeva tabula taču vēl nav atcelta? Ja atklājumu rezultātā ir nākusi klāt jauna informācija - to skolotājs piedāvās, izmantojot citus līdzekļus, to lietojums skolās ir praktiski neierobežots. Tā arī nesaprotu, kāpēc jauns cilvēks tā ieciklējas uz grāmatām? :D
Ok,. bet jūsu sacītais neapstrīt to, ka jaunas zināšanas tāpat tiek atklātas no jaunas, kā fizikā tā ķīmijā, ar ko būtu jāpapildina mācību grāmatas. Sākot no jaunām planētām ģeogrāfijā un esošo pasludināšana par neesošām, beidzot ar jauniem ķīmiskiem elementiem, vēsturē - jauniem pasaules kariem utt., fizikā - higsa bozons un miljoniem citu lietu. Mēs mācām pagājušā gadsimta 80.-90. gadu zināšanas, lai mūsu jaunieši būtu konkurētspējīgi izglītoti cilvēku mūsdienu pasaulē ar to nepietiks. Pat literatūrā - cik gadus skolēni mācīsies vien par Raini, Veidenbaumu, Čaku? Jau sen mums ir daudz jaunu un lielisku rakstnieku, kuri tiek nepelnīti aizmirsti tikai tāpēc, ka vecajās mācību grāmatās par viņiem nav ne vārda.
tantīte -> Krists 29.12.2016. 12:46:12
rakstu vēlreiz - mācību grāmata nav aktuālākās informācijas bāze, bet ganzinātniskās sabiedrības 100% akceptēto uzskatu un informācijas apkopojums. turklāt tikai to uzskatu un tās informācijas, kas būtu jāzin un jāsaprot katram mūsu sabiedrībā dzīvojošam cilvēkam. to arī valsts izglītības sistēma apņemas kat ram augošam organismam garant ēt. principā, jau nevienā pārbaudes darbā skolotājs nedrīkst vērtēt, kā skolēna apgūto, kaut kādā veidā hipotētisku , nepilnīgu vai apstrīdamu informāciju. tāpēc mācību grāmatās (pat vēstures un literatūras) tiek apkopoti akadēmisko zināšanu pamati. un tie neko īpaši nemainās 25-50 gadu laikā. lai cik mainīgā pasaulē mēs dzīvojam, lai cik attīstītas ir mūsu tehnoloģijas, tomēr zinātniskās izziņas process nav īpaši mainījies kopš 18. gadsimta - hipotēze, pētījums, eksperiments, tēzes, argumenti, secinājumi... :)
tantīte -> Krists 29.12.2016. 11:18:03
nu redziet, mācību grāmata jau nav zinātniskie raksti. mācību gāmatās saturu veido tikai pārbaudīta un, no zinātnes viedokļa, neapšaubāma informācija. turklāt mācību grāmatas struktūra (vismaz teorētiski tā vajadzētu būt) ir veidota tā, lai ar to varētu strādāt dažādos izpratnes līmeņos: reproduktīvā, analītiskā un sintezē'jošā. katram mācību priekšmetam ir savas mācīšanas metodikas un didaktikas īpatnības. protams, ka tādiem jauniešiem , kas skolā nav strādājuši un pedagoga darbu profesionāli nav apguvuši, misijas darboņi var var viegli iestāstīt, ka iespējama universāla attīstoša metodika, kas ļauj sasniegt intelektuālos augstumus ar minimālām satura zināšanām.
dabaszinātnieks 29.12.2016. 10:53:09
Fizika, bioloģija jāmaina jau no pašiem pamatiem.
Krists @Santa, @domājašais @nesaprotu 29.12.2016. 09:38:02
Bet protams, ka mācību grāmatas noveco!! Jā, pat ķīmijas un fizikas! Jo ik pa laikam tiek atkāti jauni ķīmiskie elementi utt. Skaidrs, ka tas notiek retāk nekā mainās literatūras, kultūras, vēstures un valodu saturs!! Vēsture un politiskā karte mūsdienu pasaulē mainās VISU laiku. Valstis tiek okupētas, rodas jaunas, sākas un beidzas kari!!!! Tāpat arī valodas attīstīsās, katru gadu rodas jauni vārdi, bet citi noveco. Domājiet plašāk!!!!!
Kā var novecot dzīvnieku klases, ģintis utt,? Kā var novecot ķīmiskās reakcijas? Kā var novecot pareizrakstības likumi? Bērni vienkārši vairāk izlaisti nekā agrāk, tāpēc jau nekas neder.
Necik jau labprātīgi nebija...
iedzīvotājs>>>>>> Ilzei 28.12.2016. 14:11:45
Jāiesaista visas vecuma grupas: jauni, veci, seni, pilsētas un lauki, tikai tad projektam būs vērtība.
domājošais----- Andrim @Santai 28.12.2016. 14:04:59
Tieši šīs grāmatas jau sen ir novecojušas. :::Interesanti, kā var "novecot" bioloģijas, ķīmijas un fizikas grāmats?? :D Beidziet, nevajag izdomāt jaunu velosipdētu un vēl par to maksāt, tikai tāpēc, ka vecas apnicis.
Nū, 220 ir tomēr liels skaitlis priekš Latvijas.
Pieteicās 220, tālāk virzīs 80. Normāls konkurss, ja vien pirms tā izsludināšanas nav zināmi "izredzētie". Stulbākais būtu, ja netiktu ņemts vērā strādājošo skolotāju-pensionāru un pirmspensijas vecuma skolotāju īpatsvars skolā. Decembra sākumā Rīgā biju seminārā kādā skolā - skolas prezentācija kā 70-to gadu PSRS filmās par skolu, skolas administrācija tāpat
tantīte -> Santa 28.12.2016. 10:33:13
nu, ja Jūs arī tagad strādājat tikai pēc mācību grāmatām, tad Jums tūlīt būs pilnīgs "vāks" - kompetences neattīstīsiet ne pēc grāmatiņas, ne pēc metodiskos kursos dotajiem palīglīdzekļiem. :) :) :)
Andris @Santa 28.12.2016. 09:59:52
Interesanti, kā var "novecot" bioloģijas, ķīmijas un fizikas grāmats?? :D Beidziet, nevajag izdomāt jaunu velosipdētu un vēl par to maksāt, tikai tāpēc, ka vecas apnicis.
secinājums 28.12.2016. 09:50:46
Minētā Z.Oliņa tak ir no iespējamās misijas.Tad jau droši vien tādā virzienā arī tiks kūrēts jaunais saturs.
Žēl, mūsu skola nav pieteikusies, labprāt izmēģinātu ko radošāku ne tikai novecojušās mācību grāmatas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.