Lietotājvārds
Parole
100% pievienojos A.M. 06.01.2017. 11:41 09.01.2017. 09:33:45
Rīgā un lielpilsētās tas ir normāli, mazajās lauku skolās problemātiski - nav kadru. Ne jau katrs, kurš RPIVĀ ieguvis skolvadības diplomu, var arī kaut ko vadīt. Klasisks piemērs - mūsu skolas direktore, kurai svarīgākais ir papīru kalni, lai nodrošinātos arī pret iespējamām .... klimata izmaiņām Āfrikā. Kad skolā sāka strādāt "Iespējamās Misijas" skolotāja, daudzi cerēja, ka pēc pāris gadiem 70+ gadīgajai mācību pārzinei būs talantīgs aizstājējs. Čiks vien bija - "misionāre" strādā privātā firmā, direktore nedarīja neko, lai viņa paliktu skolā. Ja ar 70+ gadīgo ir drošāk - viņa pazīst visas pārbaudītājas, zina kādu atskaiti vajadzēs, lai atrakstītos. Stulbi, ka skolā jābūt štata vienībai, kas profesionāli prot atrakstīties!!! Bet pagaidām, 100% pievienojos Ausmai - arī mūsu skolā lišķīgi smaidošās sejas ar dāvanu maisiņiem, kārbiņām, burciņām, soļojot direktorītes kabinetā, lai tik dabūtu sev izdevīgākus nosacījumus, labāku klasi, lielākas prēmijas, tehniku kabinetā, iespēju darba laikā pelnīt otru algu utt.
Jūrmalnieks 3 09.01.2017. 08:21:54
ASV -vadošā valsts pasaulē nesabrūk mainot prezidentus,bet mums cenšas iegalvot,ka skola ļoti,ļoti cietīs no tā,ka tiek nomainīts direktors.Ieklausieties bieži lietotos direktoru izteicienos:"Mana skola,Es lieku... utt."
Ne tik daudz iesēdēšanās amatā un rotācijas neesamība mani uztrauc, bet vairāk gan situācijas, kad par direktoriem tiek iecelti ar neatbilstošu izglītību. Piemēram Ogres pašvaldība uzskatīja, ka Ogres mēra sieva - dejotāja, ne profesionāla mūziķe, bez augstākās muzikālās izglītības var vadīt Ogres mūzikas skolu. Tikmēr vīrs - domes priekšsēdētājs taupa sev mūzikas skolas direktora krēsla vietiņu līdz šī gada jūnijam, kad pašvaldību vēlēšanās izšķirsies paša liktenis. Neglīti! Bet tā mūsu valstī mierīgi var notikt.
vecaks un skolotajs 08.01.2017. 21:53:08
ES tikai par to lai rotāija būtu, ja diektors parāk ilgi sēžvienā vietā viņš degradējas kā cilvēks. 3-4 gadi 2reiz. ja ir ļoti perspektīvs var atgriezties amatā pec 4 gadiem.
Skolnieciņš 08.01.2017. 19:20:20
"skolēnu vecākiem un sociālajiem partneriem ar nevainojamu reputāciju".... Kas ir mistiskie "sociālie partneri"? Sociālais pedagogs, Socialais darbinieks, Bāriņtiesa??? Uzņēmēji, sponsori?? Kāpēc reputācijai ir jābūt nevainojamai?
Latvijā arī vajag šādu pieeju, ka skolas direktors nevar sēdēt vienā vietā ilgāk par trīs gadiem: piemēram, ja direktoram nav kompetenču savākt savu darba komandu, kura pozitīvi strādā (mācību daļas vadītāji) ar vecākiem un skolotājiem. Pie mums dažkārt vērojama partiju sistēma un pie lojalitātes vadītājs strādā izmantojot baiļu metodi - patiesību skolotājs nevar paust, jo viņam ir bail, pat atmosfēras aptaujās skolotājs baidās savu viedokli rakstīt un direktors savukārt čupojas ar savu vadību - novada priekšnieku un izglītības darba vadītāju un visi klana galvas un viens otru sveic ar konfekšu kārbām un rožu slotām! Un formāli jau viss ir kārtībā - bet patiesībā organizācija ir slima ar baiļu vīrusu un viss iet partiju sistēmas līmenī ( vadības draugi ir labi darbinieki) , pārējie ir kritizējami un kaunināmi un viņu dosjē tiek skrupulozi veidots.
Šaubos vai ilgāk par 5 gadiem tie direktori pavilks cīnoties par kompetenču iedzīvināšanu.Straujā kadru mainība notiks dabiskā ceļā.
Vispirms vajag pieņemt, ka deputāts nedrīkst būt ilgāk par 2 termiņiem. Nekāda ranga.
Jā, jā. Tikai uz priekšu... Man gan liekas, ka tas viss ir stulbums. Labi, mainīs direktorus ik pa laikam visās skolās. Bet kas būs tie, kas lems? Skolēnu vecāki, skolēni un sabiedrība. Masu mediji un policijas iecirknis.Tad tik būs riktīgi. Kaut mūsējiem pietiktu veselā saprāta šitās muļķības nepārņemt!
Ja skolas vadītājs strādā ar entuziasmu, skolai ir jauka emocionālā vide,labi mācību un ārpusstundu darba sasniegumi, nekas nav jāmaina. Vienalga, cik gadi pagājuši. Ja kaut kas "buksē", tad var domāt par pārmaiņām vadībā, bet neko nedrīkst sasteigt. Lai nesanāk, ka, "bēgdami no vilka uzduras uz lāča."
Skolas direktoru ieceļ pašvaldība, t.i. skolas dibinātājs. Kamēr nemainīsies "mūžam zaļie" izglītības pārvaldes vai departamenta ierēdņi, nekas nemainīsies. Labākajā gadījumā būs kā Karlsonam, kurš uz jumta kores sēdēdams, mainīja slapjās zeķes no vienas kājas uz otru, jo vecmāmiņa vienmēr ir atgādinājusi, ka slapjās zeķes jāmaina. Pievienojos komentāros rakstītajam - RPIVA skolvadības diploms neliecina, ka tā saņēmēja ir piemērota skolas kolektīva vadīšanai. Ja dieviņš nav devis ....
100% pievienojos lietuviešu argumentam 06.01.2017. 15:55:39
... prezidentes rosinātie grozījumi pamudinās skolu vadītājus lielāku uzmanību pievērst ne tikai akadēmiskajiem sasniegumiem, bet arī emocionālajam klimatam skolā, kas būtiski ietekmē arī sekmes.
Arī Latvijā vajag tāpat. ARĪ iestādes vadītājai jābūt aktīvākai. Nevis viss jāuzgrūž skolotājam. IESĒŽAS LABĀ VIETĀ, PAR LABU ALGU. Protams, ne visi!
Obligātu rotāciju!!! Lai rotē uz turieni, kur valstij vajag!!! Un anonīmu skolotāju aptauju par skolas vadību katru gadu!!!
cik ilgi vēl tādi būsim 06.01.2017. 14:27:14
6.decembrī tika paziņoti 2015. gada rezultāti OECD Starptautiskajā skolēnu novērtēšanas programmā (PISA), kur tiek vērtēta skolēnu kompetence dabas zinībās, matemātikā un lasīšanā. Latvija starp 72 valstīm, kas piedalījās pētījumā, nemainīgi ir saglabājusi viduvējības statusu.
Bērnībā populāra bija anekdote - Veikalnieks puikam veikalā prasa, vai tas neko nav sajaucis, gribot nopirkt 200 gr kartupeļus un 5 kg konfektes ... Mūsu skolā tāpat - svarīgākie ir cipari, par saturu direktorei nav laika domāt. Histēriskas bailes no vecāku sūdzībām un iespējamiem pārbaudītājiem. Nevaru spriest par direktores reitingu pašvaldībā, bet skolēnu skaits ievērojami samazinās ne tikai uz aizbraucēju rēķina. Skolotājas klusībā lūdz Dievu - LAI DIREKTORI PAAUGSTINA - tā ir vienīgā cerība, ka tuvākajos 20 gados kaut kas mainīsies. Protams, vēl ir iespēja - skolu tīkla reorganizācija....
Bažas par "nevainojamo reputāciju", DIREKTORS (kas pēc būtības ir direktors) nav jāierobežo laikā!
vnk skolotāja, Pārdaugava 06.01.2017. 13:18:30
Stulbuma kalngals, ja 9.klases izlaidumā skolas administrācijas pārstāvju uz skatuves ir vairāk kā 9.klases absolventu! Bet tā ir mūsu skolā - direktore izveidojusi "karsējmeiteņu-vietnieču" komandu ar uztrenētām balsīm (katrai 0,25-0,33-0,5 likmes), lai nodrošinātos pret "nelojāliem" skolēnu vecākiem un skolotājām. Lai risinātu jebkuru jautājumu, direktorei vienmēr blakus 1-2 vietnieces, kas gatavas pierādīt, ka "Sūnu Ciems" ir pasaules centrs (mūsu valstī likumu, rīkojumu un labojumu netrūkst -spēj ti drukāt!). Un papīru kalni mūsu skolā "rullē" - kā tajā "Čikāgas Piecīšu" dziesmā - KA TIK KAUT KAS NENOTIEK. RD IKSD Departamenta ierēdņiem svarīgākais ir cipari un papīri! Un tos mūsu skolā prot saražot!
Atliek tikai apskaust Lietuvu - cik daudz tur kadru ar nevainojamu reputāciju! :) Pa lielam apsveicama lieta - iznīdēs atlikušos "darbaholiķus", kuriem skola visa dzīve. vietā dabūsim klerkus parastos - atstrādā savu un miers. Kamdēļ lai arī skolu nepadarītu par konveijeru?
nesaprotu gan 06.01.2017. 12:42:11
... strādāju skolā, kur ļoti cienījams direktors bija nostrādājis vai 40 gadus, tagad direktors (mans skolnieks) -nu jau direktors 20 gadus, neko sliktu neredzu-gluži otrādi- šogad izcīnījām Lielo Pūci, saimniecība kārtībā, kolektīvs radošs ... Kam mums tās amerikāniskās metodes-tur jau ne tikai darba vietas maina, arī dzīvesvietas... Nevajag visam akli pakaļdzīties. ..
dziļdomātājs 06.01.2017. 12:20:25
Latvijā-direktoru rotāciju, neilgāk par 6 gadiem būtu ieteicams strādāt vienā mācību iestādē, ievērojami mainītos izglītības kvalitāte.
pilnīgi pareizi. Piekrītu Lietuvas prezidentei
Rīgā un lielpilsētās tas ir normāli, mazajās lauku skolās problemātiski - nav kadru. Ne jau katrs, kurš RPIVĀ ieguvis skolvadības diplomu, var arī kaut ko vadīt. Klasisks piemērs - mūsu skolas direktore, kurai svarīgākais ir papīru kalni, lai nodrošinātos arī pret iespējamām .... klimata izmaiņām Āfrikā. Kad skolā sākā strādāt "Iespējamās Misijas" skolotāja, daudzi cerēja, ka pēc pāris gadiem 70+ gadīgajai mācību pārzinei būs talantīgs aizstājējs. Čiks vien bija - "misionāre" strādā privātā firmā, direktore nedarīja neko, lai viņa paliktu skolā. Ja ar 70+ gadōgo ir drošāk - viņa pazīst visas pārbaudītājas, zina kādu atskaiti vajadzēs, lai atrakstītos. Stulbi, ka skolā jābūt štata vienībai, kas profesionāli prot atrakstīties!!! Bet pagaidā, 100% pievienojos Ausmai - arī mūsu skolā lišķīgi smaidošās sejas ar dāvanu maisiņiem, kārbiņām, burciņām, soļojot direktorītes kabinetā, lai tik dabūtu sev izdevīgākus nosacījumus, labāku klasi, lielākas prēmijas, tehniku kabinetā, iespēju darba laikā pelnīt otru algu utt.
Nezinu vai vajag īpašu rotāciju, bet direktoru stingrāku kontroli gan. Īpaši domājot par mobingu, reizēm šizofrēnikajām un histēriskajām prasībām, darbinieku izmantošanu savu interešu labā. Alkoholisms un sabiedrības nonievāšana arī samērā aktuāla. Padomāsim par to, jo no padomju laikiem mums ir aktuāls uzskats-kurš priekšniekos, tas ideāls.
Tieši tā! Ak kā apriebušās tās lišķīgi smaidošās sejas ar dāvanu maisiņiem, kārbiņām, burciņām, soļojot direktorītes kabinetā, lai tik dabūtu sev izdevīgākus nosacījumus, labāku klasi, lielākas prēmijas, tehniku kabinetā, iespēju darba laikā pelnīt otru algu utt. Un ko tad citu darīt, ja neesi direktores klasesbiedrene vai vedējmāte! Direktore ir cariene, dara, kā grib! Un naiva cerība, ka kādreiz nomainīs, jo ir tik ciešas saites ar Izglītības pārvaldi, neviens vair nevērtē profesionalitāti, ir tikai attiecības.
Ja direktors lieliski dara savu darbu, ceļ skolu tikai uz augšu un visi ir apmierināti... Tad kādēļ vajadzīgs ar varu viņu padzīt?? Un arguments, ka var iet uz citu skolu - nu, vai jūs paši būtu priecīgi, ja 10 gadus būtu vienās mājās, kur saimniekotu, un tad 50 gadu vecumā viss jāmaina no jauna, pārmaiņas par 180 grādiem! Es to nenovēlētu.
No vienas puses piekrītu, bet no otras - viņš jau var arī mainīt skolu un kļūt par direktoru citviet, ja ir tik lielisks.
Kādreiz jau runāja arī par direktoru rotāciju Latvijā. Šobrīd līdz ar jaunajiem MK noteikumiem ir liela kontrole par direktora darbu, atbilstības izvērtēšana - novērtēšana no pašvaldības puses reizi 2 gados, direktoru akreditācija. Ja skolas direktors veic savu darbu kvalitatīvi, skola attīstās utt., tad kāpēc viņš nevarētu turpināt darbu?...domāju, ka tad jāskatās uz šo jautājumu kompleksi -valstiski - saeimas deputātu termiņi, valsts iestāžu vadītāji, valsts akciju sabiedrības, valsts un pašvaldību darbinieki pensijas vecumā utt.
Nu, ja mums piedāvā pagarināt mācību gadu un saīsināt vasaras brīvlaiku, tad domāju gan, ka visi būs pret!! :D
Malači lietuvieši.Normāls lēmums, jo citādi vadītāju acīs visi skolotāji nav vienādi, ir izredzētie, blatinieki u.c Vadītājam būtu citāda attieksme, lai tiktu strādāt citā skolā
Viņi uz izglītības reformām iet ne pa jokam. Gribētu teikt - mēs varētu mācīties, tikai pie mums paši cilvēki ir pret visām rosinātajām pārmaiņām.
Andris @Rīdziniece 06.01.2017. 09:49:49
Jo pie mums izglītības vadītājs, šķiet, strādā arī savus 40 gadus, ja spēj. :)
Rīdziniece 06.01.2017. 09:48:58
Ohoho, tas gan ir nopietns lēmums, ko kaimiņi rosinās. Mums jau tomēr tās izgl. sist. līdzīgi attīstījušās, sevišķi padomju laikā, bet līdzīgu lēmumu Latvijā nevaru iedomaties.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.