Lietotājvārds
Parole
Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka .... izglītības iestādi neapmeklē bērni vecumā līdz 12 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 C, un bērni vecumā no 13 gadiem – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 C. Noteikumu 3. punkts "Par noteikumu ievērošanu ir atbildīgs iestādes vadītājs." Trīs jautājumi likumdevējiem. 1. Vai un kā sodīs skolas dirketoru, ja pie atbilstošās mīnus temperatūras skolēni skolā ieradīsies? 2. Kāda metodika nosaka, kurā vietā temperatūra ir zemāka par mīnus 20 C - pie skolas, pie mājas, cik augstu virs zemes utml. 3. Kāda temperatūra attiecas uz bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, bet jaunāki par 13 (latviešiem (un ne tikai) ir jēdzieni "līdz" un "līdz ieskaitot").
Vai kāds zin vai šajā laikā var uz ezera kāpt? Ir jau vēl mīnusi bet nav tie mīnus 20 kā pirms tam
avots - MAMMAMUNTETIEM.LV 07.01.2016. 11.01.2017. 12:23:42
Sibīrijas pilsētā Krasnojarskā (Krievija) darbojas vienīgas bērnudārzs Sibīrijā, kur bērni norūdās, salā aplejoties ar aukstu ūdeni un skrienot pa sniegu, neraugoties uz āra temperatūru. Dārziņa medmāsa stāsta, ka apliešanās ar ūdeni ārā pieļaujama līdz - 20 grādu salam, bet paskraidīt vienkārši tāpat pa sniegu var, ja temperatūra nav noslīdējusi zem - 25 grādu atzīmes. "Aukstākā laikā ne, jo kājas salst pie zemes," skaidro darbiniece. Un neviens neslimo!
ŽETONAM -Smilga pretendente 11.01.2017. 09:55:33
Bet vai tad tā nav,trāpīgi? Cerams,ka ir skolas,kurās tiešām ,galvām kūpot mācās.Taču ir arī tādas(-mūsu laukos piem.),kur attiecināmi šie nosaukumi. Kaut kādi pasākumi - lai būtu,bet kādēļ stundu laikā? Un cik bieži no bērniem dzirdēts-,,ai, mums stunda-stundas nenotika,jo skolotājam bija kaut kur jāiet,kaut kur jābūt, kaut kur viņš vienkārši aizgāja-u.tml. jautāju- ,,un ko tad darījāt?,,- protams- dauzījāmies! Nu sakiet ,kāds gudrs cilvēk, kā lai visu šo iekustina? Kādā veidā var paprasīt no skolas kvalitāti? Divreiz gadā vecāku sapulcēs nodemonstrē sekmju līknes,apspriež pasākumus,un -čau!,jo nav laika,autobuss gaida! Tā lūk reāli notiek!
ŽETONS J----a @Smilga u.c. 10.01.2017. 16:37:57
Pretendenti trāpīgāko mācību procesa raksturojumu skolā: "SKOLA AR MĀCĪBU NOVIRZIENU" un "TINGEL-TANĢEĻI"
Ahā! Vēlreiz! Precīzi pateicāt,,tingeltangeļi,,! Vismaz mierinājums man,ka citur arī tā notiek.Taču nemierīgs prāts,kas galu beigās no tādas daļējas mācīšanās sanāks? Būs vainīgi atkal vecāki,jo vakaros nenodarbojas ar bērnu,neseko līdzi màcībām,jo jārauš nauda,lai ir ko apģērbt,lai ir pienācīgs dators,no kura pārsūtīt skolotājam mājasdarbus,utt. Dzīvotu pilsētā varētu nomainīt skolu,bet laukos nav izvēles,laikam jāpaļaujas plūdumam,vai jāiet kašķēties par savu taisnību....
J----a @Smilga u.c. 10.01.2017. 13:35:39
Pirms pāris gadiem mūsu skolā par direktori sāka strādāt citas skolas bijusī mācību pārzine. Tagad skolēnu vecāki un skolotāji "feisbukā" ironizē, ka esam "SKOLA AR MĀCĪBU NOVIRZIENU" - pārējā laikā tāpat kā "@Smilgas" skolā - pasākumi, mācītāji, draugi un draugu draugi, mēģinājumi un citi "tingel-tangeļi". Un tas viss stundu laikā, jo pēc stundām skolotājas nav spējīgas pārliecināt vidējo un vecāko klašu skolēnus palikt skolā. Kāpēc tik daudz pasākumu? - tas ir direktores jaunievedums - par katru organizētu "tingel-tagel" pasākumu vismaz 10-15 EUR piemaksa, pasākuma kvalitāte un lietderīgums nav svarīgi - galvenais - LAI VAR IERAKSTĪT ATSKAITĒ PAR SKOLĀ NOTIKUŠU PASĀKUMU.
Ahā,citās skolās liek,,n,, bez kādām ceremonijām.Bet kā vērtēt tos stundu iztrūkumus,kur skola pati stundu laikā organizē gadskārtu pasākumus,mācītāju viesošanos skolā,visādus pasākumus,kuri nav mācību process?Jāsaka-mūsu skolā nav bijusi tāda nedēļa,kurā mācības bijušas visas 5 dienas,pēc pilnas programmas!Labi,pasūdzēšos-bet skolotāji jau arī māk veiksmīgi attrunāties,ka tā tacu notiek,ka citādi nevar utt.Vārdu sakot- tā skola mūsdienās notiek,,šķidri,,-galvenais jau aizpildīti papīri!
Tiesibas uz brīvību 09.01.2017. 21:20:37
Latvijā nekad nebūs mīnus 25 grādi un mums visu laiku būs jaiet uz skolu
@Vilks paēdis, kaza dzīva 09.01.2017. 10:20 09.01.2017. 19:27:10
Dauzi vecāki uzskata, ka skolotājam jābūt gaišreģiem - kavējumus nepiesaka nekādā veidā un apvainojas, ja skolotājs interesējas, kādēl bērns nav skolā.
man ir 15 gadi un tad kad bija 20-22grādi es viss sasalu. moš visiem salst? kpc tikai sīkie?
Ko cepies. Mums piektdien 7.30 rādīja -22. Negaja uz skolu, jo nelaidu. Attaisnojums pamatots. Pusdienlaikā termometrs pacēlās -17, aizgāja uz mūzikas skolu. Katrs vecāks izanalizē un nolemj kā rīkoties. Tapec nevajag nosodīt un apvainot citus. @ziņai Par vēlu tu nāc, ziņa, kurai bija jābūt jau ceturtdien.
Aiga @LIZETE @STULBUMS u.c. 09.01.2017. 13:04:22
Vai ceturtdien bija -20? NĒ! Vai ceturtdien skolā bija izsludināta karantīna (epidēmija)? NĒ! Vai ceturtdien 99% skolēnu piedalījās republikas vai starptautiskās sporta sacensībās? NĒ! Vai 99% skolēnu ceturtdien mājās bija slimas vecmāmiņas, kuras jāapkopj? NĒ! Tāpēc jautājums - kā lai attaisno ceturtdienas un piektdienas stundu kavējumu? Kāds bija šis "CITS IEMESLS", lai neapmeklētu skolu? Iespējams, kādā speciālā vai internātskolā bija direktora rīkojums par 2 mācību dienu pārcelšanu, bet mūsu skolā tāda nebija! Un bērnu arī nebija!
to Stulbums!!! 09.01.2017. 12:13:48
Tas, ka šogad Ziemassvētki un Jaunais gads iekrita tieši tādos datumos kā kalendārā rakstīts, nav IZM vaina! Ne jau Latvija vienīgā valsts, kur skolēni sāka iet uz skolu nedēļas vidū UN brīvdienas sāka nedēļas vidū! 2 nedēļu brīvlaiks. Kā ierasts!
.. šis raksts ir aizkavējies... Tam vajadzēja būt jau, pirms beidzās lielais aukstums.
juuuu
vAINE
Vilks paēdis, kaza dzīva 09.01.2017. 10:20:23
Bet ir tā, ka vecākiem gan ir jāpadod ziņa, kaut vai īsziņa jānosūta skolotājai, ka skolēns nebūs skolā. Citādāk kreņķi ir skolotājiem - ja skolēns liels, tad skaidrs, ka basto, ja mazs, tad vispār bail, kas ir noticis, kādēļ nav ieradies - varbūt pa ceļam kas atgadījies. Tāpēc vecākiem nevajadzētu nosliknkot, bet vienmēr no rīta vienk. padot ziņu - un tad viss būs kārtībā. :)
Lizete @no spec.int.sk. 09.01.2017. 10:18:10
Saprotiet, ka citu neko jau nevar rakstīt laikam kā "n", ja skolēna nav klasē. Pēc tam jau stundas tāpat attaisno, tas "n" pats par sevi nekā slikta nenozīmē, no tā nevajag baidīties, ja vecāki paskaidro, kāpēc skolēns nav - jo bija tie mīnus 20 vai kāds cits attaisnojošs iemesls. Un tad izlabos uz attaisnotu kavējumu.
no spec.int.sk. 09.01.2017. 10:15:43
Mēs arī šausminājāmies, ka ceturtdien un piektdien bija tukšas klases, bet direktore lika visiem e-klases žurnālā rakstīt "N" - bailes, ja nu kādam uz ielas vai mājās kaut kas notiek. Burta kalpi mēs esam, nedomājam par bērniem!
katru dienu skatīšos laika ziņas un ja vakarā solīs, ka kaut vai piecos būs būs mīnus 20 tad tas skaitīsies jo līdz skolai varbūt ir tāls ceļš!!
stulbums!!! 09.01.2017. 09:28:13
Stulbums, ko šogad sarīkoja IZM ierēdņi, sākot jauno mācību semestri ceturtdienā, ir ārpus jebkuras kritikas! Latvijā ir pietiekoši daudz speciālo internātskolu (arī parasto internātskolu), kas ceturtdien-piektdien praktiski bija tukšas! Vismaz mūsu skolā vairākās klasēs ceturtdien bija atbraukuši 1-2 bērni. Direktore nobrīdināja, ka žurnālā kavējumu NEDRĪKST atzīmēt, tas uzreiz būs 10-12 kavētas stundas, bet par 20 kavētām stundām, atbilstoši jaunajiem MK noteikumiem, jāziņo pašvaldībai un VIIS jāievada informācija.
Skolnieciņš (oda latviešu dievībai -Skolnieciņam) 09.01.2017. 07:10:24
Es negribu tos mīnusus! Man skolā tīk iet! Skolnieciņš es esmu, skolā mācos es.__ 2x kuplets: Tas Skolniecieņš, tas Skolnieciņš, kas cerībā un saticībā skolas durvis ver. Tas ienāk katrā miestiņā, katrā lauku skoliņā! Uz dzīves gudrību tas vēl.__ Es negribu tos mīnusus! Man skolā tīk iet! Skolnieciņš es esmu, skolā mācos es.__ Rīt durvis atverot, skolā es ierodos. Un laime atnāk skoliņā. Kur Skolnieciņam ir ticis būts...___ kuplets 4x:Tas ienāk katrā miestiņā, katrā lauku skoliņā! Uz dzīves gudrību tas vēl.___ Saulei rietot rietumos... Skolnieciņš no skolas nāk. Un pazūd ziemas spelgoņa. Un par Latviju virmo Skolnieciņa gaišais prāts!
es izbaudīšu tikai tad, ja atkal būs mīnus 20. :(( Katru dienuar cerībam skatos ziņas.
Lieliskas brīvdienas šajās aukstajās dienās! Ziemas prieki uz urrā! Cerams, ka arī citi varēja izbaudīt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.