Lietotājvārds
Parole
vispār jau izskatās, ka būs interesanti- LU sagatavos bērnudārza audzinātājas - pedagogus. Likās, ka Universitātei varētu būt cita veida izglītības iegūšanas augstskola + pētniecība. Nez kāpēc publikāciju skaits nosaka RPIVA nederīgumu skolotāju profesijas apguvei. Liekas, ka tieši RPIVA beigušie visvairāk strādā atbilstošās profesijās.
EKA un RPIVA absolvente 17.01.2017. 07:04:36
Viens no svarīgajiem argumentiem ir publikāciju skaits?! Es pabeidzu vienu augstskolu un strādāju attiecīgajā specialitātē. Pabeidzu RPIVU, tagad esmu skolotāja, bet sistēmas stulbuma dēļ nezinu, cik ilgi vēl. Tomēr- vai ir svarīgākas publikācijas vai tas, ka cilvēkiem iespējams strādāt? Vai labāk man vajadzēja iet uz nākamajām diplomu pakāpēm un rakstīt publikāciju? Kādēļ tieši RPIVA? Manuprāt, ir milzums mazo augstskolīšu, kas gluži vienkārši cenšas mākslīgi izdzīvot, bet nē - RPIVA kaut ko ne tā pateikusi...Vai arī LU iepatikās ideja par filiālēm - forši tak, ka ir jau iestrādes un filiāles reģionos -kāda vaina pārņemt jau esošu labu sistēmu un pēc tam plūkt laurus?
Ko nozīmē,ka IZM ir izlēmusi?Nu ja LU vajag telpas no RPIVA prezentācijām.RPIVA sakopusi savu ēku.Skaista zāle,daudz filiāļu,kas strādā efektīvi, domājot par studentiem.Daudz LU domā par studentiem.Lai paskatās,kā tiek dalītas stipendijas un kāda vienam otram pasniedzējam ir attieksme pret studentiem.Skaidrs,ka RPIVA ir konkurents LU.Ko tas Šadurskis pļāpā.Viņam tik visu likvidēt,visu samazināt,reorganizēt.Lai savu ministriju reorganizē.Lai izvērtē, cik profesionāli un efektīvi tur strādā darbinieki un kādas ir viņu algas salīdzinot ar skolotājiem?
Bez šaubām, augstskolu un studiju programmu mūsu valstī ir krietni par daudz. Visam būtu jāatbilst reālajam darba tirgus pieprasījumam. Pasniedzēji strādā vairākās augstskolās vienlaicīgi, raksta bakalaura un maģistra darbus saviem studentiem, milzīgās studiju maksas un ļoti daudz nenotikušu mācību plānā paredzēto nodarbību, studiju programmu neatbilstība vajadzībām praktiskajā dzīvē un lielais diplomēto speciālistu bezdarbnieku skaits... Mūsu augstākās izglītības sistēma kļuvusi par ačgārnu biznesu
ir tikai viens kritērijs - vai valstij vajag to speciālistu, vai būs pievienotā vērtība? Mākslas akadēmija, konservatorija, kultūras akadēmija - tās tak ražo krāsotājus uc. ar Maģistra diplomiem !!! kaudzēm. vai valstij viņu darbus vajag ? māksla ir privātais bizness ! Akad;emijas priekšā tas bleķa pelmenis ir vnk drausmīgs - ieilgusī pubertāte, kad gadiem tie studentiņi saņem pat valsts stipendijas, bet beigās ,- ai nē es kļūdījos.... Nevis apvienot bet likvidēt, ja nav valsts pasūtījuma pēc konkrētā speciālista.
Kad konsolidēsiet Saeimu un valdības aparātu, Izglītības ministrijas štatus? Gaidu atbildi, Šadurska kgs!
Skolnieciņš 16.01.2017. 17:33:52
Varbūt ir jāsamazina Kārļa mazais Kārlītis? Ko? No nieka 900 milivienībām uz 600 milivienībām! Ja jau Kārlītim ir tik īss prātiņš, tad, bezšaubām, viņš ir to pelnijis. Reformas reformu dēļ. It kā Kārlīs Šadurķis liels puikiņš, bet prātiņš viņam īss... Andiņa ne vienmēr saprot tos puišēļus. Ko Kārļpuikiņš domāja, kad paziņoja par šādu lēmumu? Mīlā, Jūsu Sulīgā Anda
Ilze -> @Guntis 16.01.2017. 16:24:27
Paldies par info! Kopā ar kolēģi tikko noskatījāmies PLAY24.LV, superīgs raidījums! Labāks par Bojāra vervelēšanu LTV1.
Vēsture atkārtojas 16.01.2017. 15:45:23
Latvijas Policijas akadēmija tika iznīcināta 2009. gada 31. decembrī ! Postījuma sekas un to apmērs jau ir manāms...
Mūsu valstī ir samērā nepareizs priekšstats par to, ka gandrīz katram, kuram nav baigi liels slinkums un kurš nav galīgi tups, jāpabeidz augstskola. Augstskolās jāmācās kādiem 20% cilvēku, jo vairāk nevajag (un normālās augstskolās arī vairāk ,,nevelk").
Varbūt konsolidēt vienu ministru?
06. janvāra ziņa: Augstākās izglītības padome ļauj atvērt jaunu studiju virzienu...
Deputātu skaits jāsamazina no 100 līdz 50!!!
Шадуркий решил народ отупить,его гнать надо
Nedēļas nogalē skatījos atkārtojumā RigaTV24 "Preses Klubu", kurā piedalījās Sudraba (deputāte), Birznieks ("Turības" dibinātājs) un Kramiņš (mūzikas pedagogs). Manuprāt, labākais, kas Latvijas medijos bijis par augstskolu apvienošanas un programmu likvidēšanas pamatotību. IZM ierēdņiem jāpiesakās uz privātkonsultācijām pie Birznieka!
Bez šaubām, Latvijā nav vajadzīgs tik milzīgs augstskolu skaits. Visi tik iestājas un pēc pāris mēnešiem vai gada pamet. Pat, ja arī augstskolu absolvē, reti kurš strādā savā profesijā. Varam lamāt padomju laikus, bet tad bija kādas 10 augstskolas, un ar to arī pietika, toties bija konkurss. Tagad jebkurš vidusskolas beidzējs skrien uz augstskolu. Kur strādās inženieri, par kuru trūkumu visu laiku skandē Šadurskis, Latvijā tak rūpnīcu praktiski nav. Būs kā ar ekonomistiem, politoloģiem un juristiem- saražojām, naudu izmetām, bet cilvekiem nav darba. Taču reorganizācija jāplano, nevis pirmdien atnākot uz augstskolu, paziņot-mēs jūs pievienojam LU
Ingrīda @K.k. 16.01.2017. 10:02:24
Es gan uz to baigi nepaļautos, jo ministrs jau nevar runāt IZM vārdā, bet tikai savā - viņa valdīšanas laikā varbūt arī neslēgs, bet kas notiks pec pāris mēnešiem, pēc gada, pēc pusotra? Tas jau atkal būs nākamā ministra varā un varēs reorganizēt uz nebēdu.
Nu, tad paliec pie saviem vārdiem! Skatīsimies, kā citas netiks reorganizētas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.