Lietotājvārds
Parole
slieka ->>>Devītā klase 04.09.2016. 10:23 21.09.2016. 18:23:30
Tas labi, ka rēķini stundas. Mācību stunda ilgst 40 minūtes, starpbrīdī jaunieši vairs negatavojas nākamai stundai, neatkārto uzdoto. Sareizinot ar 9, iegūstam 360 minūtes, kuras jādala ar 60, lai iegūtu astronomiskās darba stundas, ko strādā pieaugušie (36:6=6 stundas). Iznāk, ka Tev, bērniņ, derētu 2 stundas mājās strādāt, lai varētu būt kā lieliem. Pieaugušie drīkst strādāt arī vairāk - neviens neliedz, par virsstundām darba devējs maksā negribīgi, lai arī liekulīgi grib ieinteresētu darbinieku, kurš neskaita darba stundas (neēd, neslimo, nedzīvo...), bet tas jau ir cits stāsts.
Piektklasnieks 13.09.2016. 15:07:59
Brivdienās vajadzētu mazāk 2x mājasdarbu nevis vispār neuzdot
vecmāmiņa 08.09.2016. 22:56:16
Vai mans mazdēliņš būs konkurētspējīgs un varēs iestāties Oksfordā vai Keimbridžā, ja mājās vairs nebūs jāmācās? Labo vietu nav daudz, visiem nekad nepietiks, konkurence pastāvēs vienmēr... Skolā tagad katru dienu būs sports, mans mazdēliņš nosportosies, bet vai ar to sportu pietiks, lai iestātos inženieros, ārstos, juristos? Vai sporta nodarbību (teniss, futbols...), teātra, muzeja apmeklējums nav ģimenes uzdevums? Vai nevajadzētu organizēt fiziskas nodarbes starpbrīžos, kad bērni bezjēgā bļaudami skrien pa gaiteņiem, un sporta skolotājiem par to samaksāt? Cik sporta stundu bērnam un arī skolotājam dienā sanāktu?
Я СОГЛАСЕН 07.09.2016. 19:47:06
Выходные - время для хобби! Лето итак длинное, одну неделю и в весенние каникулы можно вставить!!!
"Vecāki, nepildiet skolēnu mājasdarbus! Ja skolotāji redzēs, cik lielā apjomā un labā kvalitātē izpildīti uzdotie mājasdarbi, viņi jūsu bērniem, tas ir, jums, tos uzdos vēl un vēl," biedēja ministrs. Biedri, ministr. Skolotāji neuzdod mājasdarbus tikai tāpēc, ka bērni tos labi izpilda. Ir otrādi, ja labi izpilda, var uzdot mazāk... . Mājasdarbs (g.k. matemātikā, valodās, vēsturē) vajadzīgs, lai bērns nostiprina klasē mācīto. Bet ministrija turpina kūdīt vecākus un bērneļus pret skolotājiem. Galīgi garām...Pirms pāris gadiem panāca to, ka darba burtnīcas pērk skolas. Rezultāts - skolām samazināti līdzekļi citām prioritātēm, bet ir priekšmeti, kur šī darba burtnīcas ir mācīšanās pamats. Turklāt burtnīcu pavasarī izmet ārā. Tā nu sanāk oficiāla valsts līdzekļu izšķērdēšana.
Tātad, ja stundas ir tikai 2x nedēļa konkrētā mācību priekšmetā, un viena no šīm dienām ir pirmdiena, tad tiešām ļoti vērtīgi ir neuzdot mājas darbus, piem. fizikā vai ķīmijā. Nav ko pārpūlēties.
A -> arī mamma 04.09.2016. 20:19:45
Nupat no Somijas viens pārbrauca atpakaļ mācīties Latvijā. 7. klase. Nez, ko Somijā mācījies, bet te matemātikā dumjš kā zābaks. Pat reizrēķinu nemāk. Un daudz ko citu, ko te mācās iepriekšējās klasēs.
Nost ar mājas darbiem! Kas gribēs kaut ko dzīvē sasniegt, ies pie privātskolotājiem.
Es kā mamma katrā ziņā priecājos, ka manam bērnam skolā mājas darbi tiek uzdoti, jo esmu tomēr ieinteresēta, lai manējais ir tendēts uz izaugsmi, kas saistīta ar paša pūlēm un prasmi organizēties darbam arī mājās. Skola, kur audzina loderus un mīkstčauļus, man neder. Un par to, ka pieaugušais gan var visu vakaru sust pie TV pults - pirmkārt, ja arī pieaugušais grib sevi attīstīt, tad nevar gan sust (es, piemēram, pēc darba arī mācos, jo otra augstākā izglītība ir gan prāta treniņš, gan prieks par intelekta kāpumu, pie tam taču jāizdara arī visi saimnieciskie darbi mājās), otrkārt, bērnam jau diezgan agri jāiemāca viena svarīga lieta - ja gribi pēc 40. dzimšanas dienas baudīt labu dzīvi, tad līdz tam laikam ir smagi jāstrādā. Un es gribu, lai manējais jau no mazotnes pierod, ka jādara daudz un jāpārvar sevi, lai vēlāk pašam dzīvē iet labi. Tāda sajūta, ka tos nabaga mājasdarbu nomocīto bērniņu žēlotājus nemaz neuztrauc atvašu spēja vēlāk dzīvē izsisties. Vai tad līdz sirmam vecumam klāsiet viņiem gultiņas un sponsorēsiet šos no savas pensijas? Starp citu, manējais mācās arī mūzikas skolā, un nekas, tiek galā ar visiem mājasdarbiem un atpūšas arī.
Через пару лет уровень экзамена по математике будет не 36% как в этом году, а 26 или16%. Вперед. Идиоты, уберите лишние предметы из школы - там их по крайней мере 25%.
skolēns 10.klase 04.09.2016. 15:32:21
Es domāju, ka problēma ir mājasdarbu apjomā. Pietiktu ar pāris uzdevumiem, lai nostiprinātu skolā apgūto. Kā arī, daudziem skolotājiem ļoti patīk uzdot lielos, laikietilpīgos darbus, kā piemēram, referātus par kādu grāmatu, analīzes, prezentācijas u.c. Es nesaku, ka šādus darbus nevajag nemaz, bet tas būtu jāsaskaņo ar citiem mācību priekšmetu skolotājiem. Bieži sanāk, ka pāris nedēļas pirms atzīmju izlikšanas, skolēni tiek iztukšoti pavisam. Nepietiek ar neskaitāmajiem pārbaudes darbi un "mazajiem darbiņiem", kuriem ARĪ ir jāgatavojas mājās un jāatkārto viela, bet vēl tiek uzgrūsti ļoti apjomīgi mājasdarbi. Skolotāji, mēs vēlamies atpūsties, atnākot mājās, nevis turpināt mācīties līdz pusnaktij! Lai radošs un izzinošs jaunais mācību gads!
nesaprotu par ko satraukums! mājas darbi vispār ir diezgan brīvprātīga lieta. mājas darbi ir vajadzīgi, lai stundā apgūto labāk saprastu un iegaumētu. ja jau ir labākas lietas, ko darīt, tad taču var tos mājas darbus nepildīt. saņemt savu nesekmīgo vērtējumu par neizpildīto darbu un dzīvot laimīgi. tik un tā par visiem mājas darbiem labākajā gadījumā ņem vērā vienu - vidējo atzīmi gala vērtējumu izliekot. un ir tikai taisnīgi, ka bērni, kas atrod laiku mājas darbiem, saņem augstākus vērtējumus, kā tie kuri nestrādā mājās.
Latvijas Valsts Policija 04.09.2016. 12:25:49
But labi!
Vecais vīrs 04.09.2016. 12:13:56
Es kaut kā neatceros, ka bērnībā, mācoties sliktajos PSRS apstākļos pēc nepareizām programmām, bez datoriem un šmatoriem, mājas darbi būtu bijis kaut kas tāds, kas rīmētos ar "smaga, bērnība, čuguna rotaļlietas". Protams, mums nebija šis un tas, ko tagad uzskata par skolā apgūšanas vērtu. Un tāpat lieli domraksti tapa pēdējā naktī, gluži kā tas notiek arī tagad. Manuprāt, šajā ziņā nekas nemainās un laika trūkums rodas tikai aiz izklaižu pārpilnības.
Devītā klase 04.09.2016. 10:23:56
Cik stundas pēc likuma drīkst strādāt pieaugušais dienā??? Atbilde: 8 !!!!! Un kas notiek, ja tas tiek pārkāpts??? Tad peiaugušie sāk vaimanāt un protestēt! Jautājums, kādi vēl vājprātīgie m.d., ja astotajā klasē šobrīd katru dienu ir 8-9 stundas !!!! Aizvāciet nekam nederīgos priekšmetus, tādus kā soc.zin, kur kopš 1.klases maļ vienu un to pašu. Vakar atveru grāmatu - atkal tie paši vecie tekstiņi pluss tas viss jālasa no 10 g. vecas grāmatas, kurā figurē Lati un veci nodokļi, kurus šobrīd sociālajās zinībās spiež apgūt !
Par patreizējo algu (līdz 400 eirīšiem maciņā) vispār vajadzētu bērnus tikai pieskatīt un padarboties stundā, nevis gatavoties stundām un labot darbus. Par iepriekš minētiem darbiem lielai daļai skolotāju samaksa nav!(c)
Nu tā gluži nav, ka mājasdarbus var izpildīt stundas laikā, ne jau visi bērni ir vienādi ātri, turklāt mājasdarbus uzdod vismaz 3, 4, vai pat 5os priekšmetos ik dienas, bērnam vēl ir pulciņš vai mūzikas skola, no kuras pārrodas vēlā pēcpusdienā noguris, kas it kā nav obligāti, tomēr aizvien vecāku aptaujas anketās jānorāda un bērnam netieši tiek skaitīts kā bonuss. Galu galā bērnam ir arī tiesības uz atpūtu, kurai šajā gadījumā NEATLIEK laika. Kādēļ gan pieaugušie vakarā pēc darba drīkst atkrist dīvānā ar TV pulti rokā un izdzert tēju? Tad ar ko tas mazais cilvēks ir sliktāks, kādēļ viņam vēl iedod darbu līdzi uz mājām? Kurā darba vietā tas ir normāli? Mājasdarbi tomēr ir Ministrijas vai skolotāju, vai abu divu nepadarītais darbs. Kādēļ Somijā ir labākais izglītības līmenis un NAV mājasdarbu?
visam savs mērs 03.09.2016. 16:04:33
Par patreizējo algu (līdz 400 eirīšiem maciņā) vispār vajadzētu bērnus tikai pieskatīt un padarboties stundā, nevis gatavoties stundām un labot darbus. Par iepriekš minētiem darbiem lielai daļai skolotāju samaksa nav!
k.z. Skolnieks 03.09.2016. 11:22:48
mūsu klasei angļu valodā uzdod 6 uzdevumus mājā pildit, bet skolā tikai 3 uzdevumus 40 min. Un vairāk mēs neko nedarām.
Nebūs mājas darbu, būs daudz brīvdienu, vēl izdomāsim šādas un tādas atlaides, kā tad augsim lieli un gudri Latvijai, kā novēlēja Vējonis?
Mammai, kura negrib, lai bērni mācās (pl. 14.54) 02.09.2016. 19:38:12
Māmiņ, ja bērni daudz mācīsies, ir cerība, ka rakstīs bez kļūdām. Ja rakstīs bez kļūdām, varēs uzrakstīt tādu CV, ka viņus paņems labā darbiņā. Tāpēc ir jāmācās....
Vai nu tiešām ir pedagogi, kuri joprojām par šogad "paaugstināto algu" vēl gatavi savā brīvajā laikā labot mājasdarbus? Ir nu gan nezūdoša degsme. Ministrs taču teica: nevajag!!! Liksimies mierā. Vismaz nebūs pamata žēloties par nebeidzamajām neapmaksātajām stundām, kuras tiek aizvadītas labojot mājasdarbus.
...kurš, acīmredzot, aizmirsis, ka mājasdarbi tiek uzdoti uz noteiktu termiņu. Ja skolēns neprot plānot laiku (un pārsvarā vēl neprot), tad jebko darīs pēdējā naktī, nereti svētdienā. Ja priekšmets ar vienu stundu nedēļā ir pirmdien, tad eventuālais mājasdarbs tiks uzdots uz pirmdienu. Kad skolēns to pilda... ???
Es domāju,ka berniem majas darbi tā jau pietiek,mācībām velda ļoti daudz laika,brīvdienas ir jāpavada ar ģimeni atpūšoties nevis mācoties.
Jēkabpils pamatskolā 761skolnieks 02.09.2016. 13:41:22
Jēkabpils pamatskolā ik gadu jūtama izaugsme – ja agrāk citas Jēkabpils skolas varēja lepoties ar lielāko skolēnu skaitu, tad tagad starp pilsētas izglītības iestādēm tieši pamatskolā ir lielākais skolēnu skaits – 761, no kuriem pirmajā klasē mācības uzsāk 127 bērni.
Ir skolas, kurās skolotājiem trūkst savstarpējas komunikācijas. Esmu sākumskolas skolotāja. Ja latviešu valoda un matemātika ir gan piektdienā gan pirmdienā (kā tas gandrīz vienmēr arī ir), tad kā mājasdarbu iesaku palasīt grāmatu, pēc savas izvēles, vai arī aizpildīt nepabeigtos uzdevumus darba burtnīcās. Tā nav spiesta lieta, cik katrs grib, tik var darīt.
Mājasdarbus, kas uzdoti uz pirmdienu, var izpildīt piektdienas pēcpusdienā. Tā ka nav tādu mājasdarbu, kurus noteikti jāpilda brīvdienās. Darba organizācija ir katra paša ziņā, proti, izdarīt darbus laicīgi jeb atstāt uz pēdējo brīdi. Runājot par bēnu slodzi, nevar skaitīt ārpusskolas nodarbības, vienam ir 5 pulciņi, citam neviens. Katram pašam jānovērtē savas spējas un , ja nevar "pavilkt", tad no kaut kā jāatsakās. Skarbi, bet skola tomēr ir bērna pamatdarbs. Cik vēroju savus bērnus (6.-9.klase) , tad vairāk par stundu parasti mājas darbiem nav vajadzīgs (ja nedara kādas blakuslietas mājasdarbu aizsegā :) ). Nejēdzīgākie ir zīmēšanas uzdevumi, kādi ik pa laikam parādās gandrīz visos priekšmetos - ļoti laikietilpīgi (piemēram, pamēģiniet uzzimēt ilustrāciju kādai gramatai uz A4 lapas, ilustrācijas alfabētam utml. un rūpīgi izklāsot, lai nebūtu baltu laukumu, cik ātri izdevās to izdarīt?) . Tādus mājasdarbus gan nevajadzētu uzdot.
Mamma+ skolotāja 02.09.2016. 10:59:47
Noteikti vajag brīvdienas, lai bērni atpūšas. Un ja kāds gudrinieks tagad jautās- no kā tad bērniem jāatpūšas, tad es atbildēšu: Vai tu strādā sēdošu darbu katru dienu 8-9 stundas no vietas? Nu lūk, arī bērniem vajag brīvdienas. Bet tas ir primitīvi teikt, ka tieši uz pirmdienu nekas nav jāuzdod. Ja nu priekšmets ir tikai reizi nedēļā- pirmdienās? Ir vēl citas pēcpusdienas, kad to mājas darbu izpildīt. Nevajag atlikt uz svētdienas vakaru :)
pārgudrajām 02.09.2016. 10:23:21
protams, protams...dienā 8-as stundas, nākamajā 9-as...un nu tik zubrīsim uz katru nākamo dienu pa 9 md, kā tas notiek jau šobrīd...
Piekrītu!!!! Nost ar md uz pirmdienu!
Skolēniem vajadzētu vienkārši dot izvēli - ir mājasadarbi, kas ir uzdoti pa visu nedēļu, un tad skolēns var pats veikt izvēli - izpldīt tos pa darba dienām vai atstāt brīvdienām!
Es piekrītu, ka brīvdienās nevajadzētu uzdot. Bet pa darba dienām gan, varbūt pat uz tā rēķina - vairāk.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.