Lietotājvārds
Parole
Neredzu nekavējošos rīkošanos...
atmiņas trenēšanas faniem 23.01.2017. 12:02:48
Vispārīga atmiņas trenēšana ir tas pats kas likt Dukuriem skriet pa stadionu apļus un pēcāk izdomāt nolaist lejā pa trasi un brīnīties ka nav satrenēti. Ko gribi lietot, to arī trenē, un otrādi- ātri pazaudēsi uztrenēto, ja to nelietosi!
Tipisks skolotāja komentārs! Skolotājiem nav sajegas par apjomu ar kadu jastrada korporativos uznemumos. Pareizrakstiba attieciba pret apjomu un atrumu vienkarsi atkapjas. Nevienam mav svarigs cik laba ir pareizrakstiba, bet svarigs apjoms. Un nevienam neinterese tavas zinasanas, jo tev jaspej atri aatrast un izanalizet lielu apjomu informacijass, kas jau pec dienas var krasii mainities! Ar esosajam zinasanam var stradat tikai par ieredni, kur dzena pareizi uzrakstitus papirus un ievero reglamentu no kura nevar atkapties. Diemzel! Tapec ari iGlitbas ssistema ir atrauta no realitates, jo skolotaji labo interneta komentarus un doma, ka tas ir vissvarigakais, un skolotaji doma, ka zinasanu apjoms nosaka prata limeni. Tapec jau skolotaji nekur citus nevar stradat ka tikai skola vai kada ministrija...
Citēju : "Skolotāji vienu un to pašu māca gadiem un viņu sapratne par zināšanām ir atrauta no realitātes..." Nu nevajag spriest par lietām, par kurām ir visai miglains priekšstats. Nemāca šodien skolotāji vienu un to pašu gadiem! Skolotāji izmanto interneta resursus mācību procesā (arī stundās), kopā ar skolēniem īsteno pētnieciskus projektus, iesaistās dažādās programmās (to skaitā arī starptautiskās). Varu vienīgi piekrist apgalvojumam, ka lēmumu pieņēmēji "ar galvu nedomā" -tas bieži vien skolotājam sasaista rokas un neļauj strādāt pietiekami radoši.
nu nu > fakts 23.01.2017. 09:55:07
Ak vai - ja kritiskā situācijā telefons būs izlādējies un "māte google" nesasniedzama", tad atliks vien cerēt, ka kāds "muļķis", kuram vismaz kripatiņa zināšanu būs galvā, atsteigsies palīgā. Bet, ja nopietni, nepārtraukta rakņāšanās pa google stipri bremzē darbošanos, un laiks, kā zināms, mūsdienās arī ir nauda ...
Skolnieciņš 23.01.2017. 09:47:39
Man literatūrā ir 8, pateicoties, šādiem rakstiem. “Vai vēlaties ceļot kopā ar Skolnieciņu? Tūrisma aģentūra “Josifs Džugašvilī” aicina jūs, mani sekotāji, vienreizējā ceļojumā uz Sibīriju! Šī ir vienreizēja iespēja saņemt akciju ceļojumam! Akcija visiem brīvprātīgajiem 50%! Maksa ir nieka 16 000€ par katru ģimenes locekli! Izmanto iespēju, draugs! Dodies uz Sibīriju ar Skolnieciņu! Mīlot, Skolnieciņš P.S. Mājlopu pārvadāšana ir bezmaksas…” © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Pareizrakstību google priekšā nepateiks, kā mēs to redzam...
Tu zini, ka ceļu satiksmes noteikumi mainās? Bet no iemācītiem faktiem Nebūs jēgas! noliku tiesības pirms 8.gadiem, kad pirms mēneša apsēdos pie stūres tāpat braukt nemācēju, atšķirībā no savas māsas dēla, kurš brauc ļoti labi, kaut tiesības nolika pirms mēneša. Jo viņš savas prasmes iemācījās no prakses. Ja tu domā, ka sabiedrībā būsi baigi interesants, ka zināsi faktus, tad tu nenovērtè cilvēkus, daudz interesantāk ir sarunāties ar cilvēku, kurš ir tolerants, sirsnīgs, labs klausītājs, nevis kādu kurš var nosaukt ciparu, kad nomiris krievijas cars.:):):):) izskatās, ka esi skolēns, kuram iezubrīt google ir sasniegums. Tici man, gudrie izmanto google, muļķi mācās faktus, tikai tāpēc, ka viņi grib izpatikt vecākiem un skolotājiem. bet tici man, dzīvē tad nebūs svarīgi!
Faktam par faktiem 23.01.2017. 08:52:37
Par kādiem faktiem tu runā? Ja tu domā, ka zini faktus, tad vai nu vispār nespēj analizēt vai nu neapjēdz, ka fakti ir tikai viena veida informācija, kurai ir pretstatīta cita informācija, kad apgāž tavu faktu. Vienīgais fakts ir tad, kas notiek tagad un ko tu redzi, bet arī tad tas ir tikai esošais fakts, kas neizslēdz iespēju, ka ir , bija un būs tulīt savādāk. Cilvēka ķermeņa uzbūvi zināt vēl nenozīmē, ka vari ārstēt. Diemžēl izņēmumu jebkurā faktā ir tik daudz, ka daudz svarīgāk ir nevis faktus zināt, bet spèt saprast un analizēt kas ir kas, cēloņsakarības u.t.t. Un medicīna- tā ir virkne algoritmu, tici man, diezvai urologs Tev pēc 10. Gadiem pēc akadēmijas beigšanas varēs kaut ko vairāk par neiroloģiju pastāstīt, izņemot to, ko pavirši atcerēsies 1.kursā màcīto...
Tieši tā, pareizi te saka, visu laiku bērniem nepieciešami privātskolotāji, ja ne matemātikā, tad valodās. olimpiādes un lielās pārbaudes balstītas nevis uz to ko var apgūt, bet es to, ka bērnam bijis privātskolotājs. Kāpēc 1.ģimnāzija ir topā, tāpēc, ka sekmīgi tur var būt tikai tie, kuriem ir privātstundas, ne visi vecāki to var atļauties. Un diemžēl daudzi pedagogi to izmanto...
Pieauguši cilvēki, bet ne zināšanu, ne loģikas. Vai tiešām nesaprot, ka tas informācijas apjoms, ko liek apgūt skolā tāpat aizmirstās un ir absolūti nelietderīgs mūsdienu darba tirgū. Skolotāji vienu un to pašu māca gadiem un viņu sapratne par zināšanām ir atrauta no realitātes, bet tie, kuri pieņem lēmumu tiešām ar galvu nedomā? Mans vecākais bērns studē ārzemēs un tikai salīdzinājumā redzu, ka mūsu programma patiešām ir pārslogota un nelietderīga.
Vai ir pētījums, ar kādām metodēm šobrīd strādā skolotāji? Tagad tērēs miljonus, lai ieviestu kompetenču mācīšanu skolā! (Un kas tos dabūs?) Varbūt skolotāji tā jau strādā un neko nevajag ieviest? Varbūt pie vainas ir kaut kas cits? Piemēram, pārblīvētais saturs, kuru skolotājs pēc labākās gribas nevar izpildīt, jo NAV LAIKA kavēties pie satura, jāskrien, jo citādāk līdz gada beigām pat pusi grāmatas nevar izņemt.
Vai kāds ir izrunājis to, ar kādu attieksmi mūsu bērni pildīja šo testu? Stipri vienaldzīgi. Viņiem šādi pētījumi, pie tam anonīmi, ir pilnīgi vienaldzīgi. Lūk arī rezultāts. Bet mūsu valstī ir arī citi pētījumi - par nabadzību, utt. Kāpēc nesatraucas par tiem?
viss kārtībā, ak cienījamie kungi! 22.01.2017. 19:50:58
Nu, lai " nauda vel paskrien pakaļ skolēnam", ne tādus muļķus vien saražosim. Visi liek sekmīgas atzīmes, kaut 12. klasē neprot, ne lasīt ne rakstīt, ne rēķināt, lai tik " klients apmierināts un neaizplūst prom".
Atkal populisms! Nu nevar no zoss olas izperēt gulbi!!!!! Kas dzīvo laukos un mazpilsētās? Cik ir to inteliģento un gudro vecāku? Ir jāsaprot, ka nabadzīgiem un neizglītotiem vecākiem trūkst zināšanu un atbildības savus bērnus audzinot! Puikas tiek lutināti un apčubināti kā Faberžē olas, tas veicina viņu nevarību un nevēlēšanos piepūlēties!!!! Un bezatbildība bērnu audzināšanā vainagojās ar pilnīgu motivācijas trūkumu mācīties!!!
Visu laiku uzsver, ka lauku skolās ir zemāks zināšanu līmenis nekā pilsētas skolās, tikai - kāpēc nerunā par to, ka pilsētās bērniem ir privātskolotāji, jo citādāk neko iemācīties nevar. Laukos privātskolotāju ir maz. Paši pedagogi par to klusē, jo privātskolnieki dod ienākumus.
Piekrītu Bumbierim. Skolas sākumklasēs tiešām laikam nevajag tik daudz dzīt lieko, bet trenēt atmiņu, ielikt kārtīgus gramatikas un matemātikas pamatus un kaut ko vēl, iet dabā, būt aktīviem ārpus sola. Bet pamatskolas pēdējās klasēs un vidusskolā zināšanas ir nepieciešamas. Pieredze nāks viņam dzīvē klāt, kad viņš liks zināšanas lietā. Kā var mācīties , balstoties uz bērna pieredzi, JA viņam šīs pieredzes nav vai tā ir ierobežoti vienpusīga.
kā lai vispār sarunājas, par ko lai sarunājas dzīvē, JA NEZINA FAKTUS??? Kā lai jaunais ārsts strādā , ja nezina no galvas ķermeņa uzbūvi, ja nezina faktus par slimību simptomiem, cēloņiem un tā tālāk. Ko lai runā par pasaules procesiem, ja nezina faktus, ko lai runā kaut pusformālās sanākšanās, ja nav lasīti literāri.darbi, neatceras, par ko tur bija rakstīts. Dakterēs ar mobilo rokās, meklēs internetā visu par pacienta kuņģa problēmu, paceintam klātesot? Saviesīgās sarunās runāsies par pokemoniem vai laikapstākļiem? Paturpiniet , lūdzu, citi arī- kāda aina draud pavērties, ja nemācīsimies faktus. Kaut par ceļu satiksmes noteikumiem. Vai arī- sparīgi pierādiet pretējo, ja uzskatāt, ka fakti ir lieki!
Sakiet, kas ir "konverģence" , lūdzu!
Par kvalitātes dienestu 21.01.2017. 08:45:17
Tie tikai rullē! Lasa papīrus. Skatās pensionāru un tiem līdzīgo stundas un izdara secinājumus. Manuprāt, vajadzētu pievērsties tieši jaunajiem, meklēt vislabākos, perspektīvākos kadrus katrā skolā, runāt un prasīt, lai parāda stundās kādas uz kompetencēm balstītas metodes, runāt par katra mācību priekšmeta nākotnes vīziju utt. Bet kā ir patiesībā? Stundas rāda tie, kuri to darījuši jau gadiem, viņi tūlīt būs pelnītā atpūtā. Pajautājiet, cik kontroles viņi ir pārdzīvojuši, cik nervu zāļu izdzēruši, bet nē- kontrolē vēl un vēl, bet kāda jēga? Kāda jēga dienestam tērēt savu laiku un resursus, pētot pensionāru darbu? Viņi visticamāk vai nu izpalīdz skolām, jo nav jauno skolotāju vai arī ir tik labi, ka direktori ir vienkārši laimīgi, ja izdodas kādus gadus aizkavēt viņu aiziešanu no skolas. Dienesta darbinieki, ļaujiet taču vienreiz izpausties jaunajiem, lai viņi izjūt, saprot, novērtē sevi un savu lomu jaunajos apstākļos.
Skolas fanam 21.01.2017. 08:33:23
Pārskati skolas programmu un izmet nekam nederīgās lietas, ko šobrīd grūž galvās jau kopš 1. klases. Kad to izdarīsi - tad arī runāsim par mājas darbiem un atmiņas trenēšanu. Jo šobrīd tā ir tukša muldēšana un tukša faktu iezaurēšana. Un, ja neesi spējīgs to izmainīt, tad nepiesārņo šeit gaisu!
Skolas fans 21.01.2017. 00:26:47
1) Tiem, kas uzskata, ka faktu mācīšanās ir bezjēdzīga, gribētu pajautāt - kādā veidā jūs trenējat atmiņu? 2) Tiem, kas uzskata, ka mājasdarbi nav jāuzdod - ko jūsu bērns darīs augstskolā? Un kā viņš vispār izdzīvos darba tirgū? 3) Tiem, kas uzskata, ka skolotāji ir neieinteresēti, nekompetenti un nezina, ko dara - varbūt viņi nekad nav mācījušies faktus un varbūt viņi kopš bērnības nav radināti patstāvīgam darbam...
un par sistēmasnovērtējumu. svarīgi jau ir nevis saražot teicamniekus, vai skolas augsto novērtējumu. svarīgi lai tas cilvkbērns var iestāties augstskolā un studēt vajadzīgo un ir konkurētspējīgs darba tirgū. piekrītu ka kompetenču izglītība pieļauj ļoti lielu varbūtību oligarhiem ražot sev vajadzīgāk kompetences. aicinu palasīt citu valstu pieredzi.
Bija tāds ļoti jauks Rīgas Domes organizēts bezmaksas kurss - "Pozitīvs skolas sākums". ļoti daudz superīgas idejas, kā pasniegt bērniem vielu, kā vieglāk mācīties, kādas ir atbilstošā vecumā bērnu uztveres spējas, kā noturēt uzmanību. tā vien liekas ka IZM neko nenojaušs par šādu iespēju, jo vienīgais kas ir ir gadu desmitie - tāfeles- sols - vielas iekalšana. es centos aktualizēt ka bērni no 1-3 klasei tais skaitā puikas (kurus te cenšas nolikt kā nedaudz atpalikušus) - vieglāk mācās no rotaļām, spēlēm, vizuālām nodarbībām, stundām pie dabas, pārgājieniem. ir ļoti jauki skolotāji kuri no sirds cenšas un saliedē klasi un izpēta dabu, vēsturi, - ģeogrāfiju - aunot kurpes un dodoties ārā svaigā gaisā. Puikas sākumskolā ir ļoti aktīvi, dzīvespriecīgi, vēl gribas rotaļāties un viņam nabagam jānosēž solā! to var mainīt. un es pat neiebilstu Šadurska k-gam par ideju pagarināt mācību gadu piemēram par 2 nedēļām, ja tās jūnija skaistās dienas būtu - sporta nometnes, pārgājieni, ekskursijas, utt - svaigā gaisā pie dabas.
Secinājumu izteicēji- negribat parakties dziļāk?Izglītības ziņā vēlamies būt izcilnieki pasaulē, bet kā ar pārticību un dzīves līmeni vispār? Lauku skolas nav nabadzības un atpalicības slazds, cik bieži tās ir glābiņš sociāli apdalītajiem. Slazds ir mūsu tuvredzīgie, pašapmierinātie, pašpārliecinātie politiķ, kuri dzird tikai savu daiļrunību.Ko darīs jau tā sociāli atstumtais bērns nežēlīgajā lielajā kombinātā?Visi nekad nebūs izcili, īpaši laukos , kurus mūsu valdība ir iztukšojusi.Ir jācīnās par katru bērnu.Var tikai pabrīnīties par daža laba seklo domāšanu.
Lieciet beidzot viņiem mācīties un viss būs labi! Nečakarējiet skolotājus par to, ka viņi prasa skolēniem zināt un mācēt!
Labām un sliktām sekmēm ir ļoti dažādi iemesli, gan pilsētas skolās, gan lauku. Tomēr, valsts greizās politikas iespaidā, uzņēmīgākie cilvēki, tātad ģimenes arī, pārceļas dzīvot uz pilsētām, kur ir darbs. Līdz ar to laukos paliek, tas kas paliek - gan čakli cilvēki, kuriem ir saimniecības, gan tādi, kuriem viss ir par grūtu - nav ne izglītības, ne darba. Un jautājums - kurās skolās būs augstāki sasniegumi, pārvērsti ballēs? Vēl jautājums - kuru bērnu izglītošanā būs ieguldīts vairāk pūļu? Bieži vien pie ļoti nevienāda starta , izaugsme ir lielāka lauku skolēnam, ja viņam ir potenciāls. Pilsētas skolā tādam bērnam tiek piešķirta speciālā programma, un miers. Ir apbrīnojama valdības vēlme iznīcināt laukus, solot valsts uzplaukumu, ja aizvērs lauku skolas. Naudu jau arī tagad dod uz skolēnu skaitu, nevis skolotāju.
Bumbierim! Ja lika veidot herbāriju tikai 4.KLASĒ, tad noteikti tas ir paredzēts šim vecumam, jo pilsētas bērnam, kuram ir tikai dzīvoklis nemaz jau nav tik vienkārši dabūt to augu, tādu skaistu, suņu neapčurātu:)))4.klasē izpratīs , ko no viņa gaida un kas jāizdara. Un mājas darbs ir jāpilda bērnam, nevis vecākiem. Uzdodot to pirmajā klasē, bērns vēl nesapratīs īsti kā noformēt, viņam tas būs par grūtu un tad viņa vietā visticamāk darīs mamma, tas pat nebūs tēvs, jo tēviem nebūs laiks iedziļināties:))) Sāksim ar to, ka vispirms ir savādāka jauno vecāku paaudze, jo nākas strādāt vispirms ar vecākiem, kuriem pašiem skolas laikā grūti klājies, plus vēl visas socekonomiskās problēmas un vecāku ambīcijas. Un valsts attieksme - vecākiem jāstrādā vairākās vietās, lai izdzīvotu un paliek bērnam maz laika, vecāki aiziet uz darbu, bērns vēl gūl, pārnāk mājās jau guļ.....ir arī šādas situācijas. Un 30 bērni klasē, tas nav nopietni.Ne vairāk par 20 drīkstētu būt, ne vairāk!
tibiņa<Rita 20.01.2017. 10:41:28
Rita tu esi slima,kad tu pēdējo reizi esi saskārusies ar to skolas programmu,vai tev kāds bērns ir mācījies skolā,pagaidām izskatās,ka tikai caur taviem virtuālajiem murgiem un sazvērestības teorijām,tas par to praktisko seksa un homoseksuālisma praktisko apguvi.
berni ir pārgruzīti viņu smadzenes jau vārās ..paskatieties apkārt ar kādām somām 1.klasnieki dodas uz skolu...tas nav normāli ....un kāda jēga mājasdarbiem ,ja vecāki tos pilda darbā ar kolēģupalīdzību,jo berns reāli nespēj ,to izdomāt ,,,pat pieaugušjiem ir nesaprotami...stulbuma kalngals ,kas tur augšā notiek,,kādi mudaki tur sēž,,,un kur vēl pagarināt m/g!!!!!!!
Diemžēl raksts ir veidots tendenciozi, lai attaisnotu IZM darbības izglītības iznīcināšanā! Vispirms algu reforma, kas daudzus skolotājus padarījusi par vergiem. Iznīcinātas reģionālās skolas, lai bērnus atrautu no ģimenēm un ievietoto lielās vienādošanas iestādēs. Tagad jaunais saturs, kur centrālā vieta būs seksa un homoseksuālisma praktiskai apguvei. Kompetenču pieeja patiesībā tikai degradē un tas ir pierādījies jau citās valstīs, bet mūsējie dara to, par ko šiem Brisele maksā. Tas ir viens no tautas iznīcināšanas instrumentiem. Jā, vēl jāiznīcina RPIVA, kas pagaidām sagatavo saprātīgus skolotājus, lai vienīgi LU varētu diktēt savu liberālo ideoloģiju!
Arī laukos ir ļoti spējīgi bērni un sevi spēj pierādīt. Ģimnāzijas cīnās par prestižu un finansējumu, bieži tādās tiek uzlaboti rezultāti ar dažādiem neatļautiem paņēmieniem.
Jā, ja publika neatšķir vārdu ziņkārība un zinātkāre nozīmes, ar sistēmu tiešām kaut kas nav labi. :D:D:D
Igaunijā skolotājiem ir divreiz lielāks atalgojums kā Latvijā. Rezultātā uz skolu atnāk strādāt un paliek vairāk jaunu cilvēku, radošu un spējīgu skolotāju. Pie mums, ar retiem izņēmumiem, jaunajiem tas ir tikai pagaidu pieturas punkts.
sistēma stagnē 19.01.2017. 20:37:02
Mājasdarbi vispār nav vajadzīgi, tos nav jāuzdod! Kas grib, lai pats mājās mācās papildus. Sevišķi mazajās klasēs, 1., 2., 3. Mācības jau pats par sevi ir grūts, garīgs darbs. Pēc skolas bērni ir ļoti noguruši, garīgi noguruši, Vēl kaut ko mācīties ir mocības, kam nav jēgas. Un kāpēc vecākiem, kas paši savā darbā arī nogurst, vakarā atnākuši mājās, būtu mājās vēl jāstrādā skolotāju vietā un jādara skolotāju nepadarītais darbs skolā. Jums nevienas citas profesijas pārstāvis neteiks, aizejiet mājās un paši pastrādājiet manā vietā, uztaisiet sev kādu operāciju, piemēram. Visam ir vajadzīgas atbilstošas zināšanas. Skolotāji vēl brēc, ka viņiem maz maksā! Lai dara savu darbu kārtīgi, lai ierosina ministrijai veikt izmaiņas programmās, ja programmas neatbilstošas! Bet viņi tik klusē! Jo vienkāršāk ir neiespringt, gadu desmitiem mācīt pēc vienā,m un tām pašām grāmatām, darba burtnīcām, kas mūsu bērnu attīstību bremzē, nevis attīsta! Mūsu izglītības sistēma sen jau ir sapuvusi! Par skolotāju attieksmi pret skolēniem vispār negribas runāt...
Skolnieciņš 19.01.2017. 20:29:39
Kā izdzīvot trūcīgam jaunietim? Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Pati no pilsētas un ne reizi vien esmu tikusi apsteigta olimpiādēs un konkursu darbos. Uzminiet, kas mani apsteidza? Lauku bērni! Mazāk muldēt un mēģināt vainot, skolas, ja sistēma pati ir pilna ar skabargām un atļauj izlaidības
Skolnieciņš 19.01.2017. 20:28:13
Un tagad parunāsim par "trūcīgā statusu". Ar ko Lolitas Čigānes kundze ir labāka par atpalikušajiem un nabadzīgajiem lauku bērniem? Varbūt L.Čigānes kudze slikti pilda pienākumus? Skaistajā Rīgas pilsētā stāv Rīgas 1.ģimnāzija, tur mācās daudz bagātu gudrīšu... Bet manā pirmajā lauku skoliņā, kuru nākošgad taisīs ciet ir daudz garīgi atpalikušo. Pateicoties specialajām programām, tā skola spēj savilkt galus kopā. Kvalitātes tur nav un nebūs. Kāda būs to bērnu nākotne? Kā viņi nākotnē iekārtosies sabiedrībā? Vai tiks laukā no nabadzības? To es pat negribu zināt... Esmu nabags... Un? Mācos labi, Bet... Materiālā nevienlīdzība lieliski grauj nervus, jo es nespēju realizēties. Es daudz ko gribu sasniegt, bet nevaru...
Pusaudža mammai. Bērnam nedrīkst būt ārpusklases nodarbības. Skolā viņam ir jāpilda testi, tad jāiet uz konsultācijām un jātiek galā ar jautājumiem ko mājās mācoties nav sapratis, un tad jādodas mājās mācīties. Bet no rīta jādodas uz skolu atstāstīt mājās apgūto.
Pusaudža mamma 19.01.2017. 18:59:19
1. Bērns skolā līdz no 8.00 - 16.20 vai 16.50. 2.Ārpusklases nodarbības no 18.30 līdz 20.30 3 četras x nedēļā. 3. Mājasdarbi līdz 1.00 -2.00 naktī. 4. Projekti katru nedēļu. Kā Jums šķiet, vai viņam ir motivācija iedziļināties, pētīt, attīatīt.....? Man viņa ir žēl. Un vienīgais secinājums - skola tas ir murgs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.