Lietotājvārds
Parole
Ienīst skolu un sportu parasti tāpēc, ka ir kāda nelāga pieredze - vai citi apcēluši, vai kaut ko nepareizi vai nepietiekami izdarījis, tāpēc saņēmis rājienu, vai vēl kas cits... Sliktajiem paradumiem jau nevajag ilgu laiku, lai iesakņotos, un bērni ātri vien saprot, ka, ja nav skolas, nav arī šo problēmu, tādēļ arī no tās izvairās! Es, protams, nerunāju par visiem kavētājiem, bet, godīgi sakot, es arī sākumskolā bieži nevēlējos iet uz skolu tieši tur valdošās attieksmes dēļ. Kā arī, iespējams, ka nenāk uz skolu kādu nopietnu apstākļu dēļ, bet nav drosmes kādam pateikt patiesību, tāpēc vecāki attaisno ar to, ko nu ir sapratuši un izsecinājuši no bērna teiktā un uzvedības.
Lai VIIS iet e-klasē , pēta un apkopo, kas viņiem vajadzīgs. Skolotājs savu izdara, ievadot datus e-klasē (un brīvajā, neapmaksātajā laikā).
Prasīs ziņas skolotājiem! Ne jau paši pētīs, kaut iespējas ir! Skolotāji to darīs par velti, paši pelnīs pieklājīgas algas, skolotājiem par papildus darbu ārpus darbalaika nekad nav maksāts un nemaksās! Šīs aktivitātes manā darba aprakstā nav minētas un par tām nav paredzēta samaksa! Kādas tiesības Kādam to prasīt????!!!!!!!!!!
Izglītības kvalitātes valsts dienests sniegšot atbalstu... Kā tad! Kā tad? Ar iebaidīšanu vai soda naudu?
daudzi te raksta, ka kl.audz. attaisno visus kavējumus neskatoties vai tas ir attaisnots, vai neattaisnots. Ka to liek darīt soc. pedagogs, lai nebūtu papīri jāraksta. Nesaprotu kā to var darīt? Ja katram attaisnojumam, jābūt pamatotam ar rakstisku ziņojumu no vecākiem, aizbildņiem, ārsta, utt. ???? Ja esi attaisnojis kavējumu, tad skolotājam ir jāvar pierādīt to ar rakstisku zīmi, ka tas tiešām ir attaisnots. Manā praksē TIKAI zvans no vecākiem neiet cauri, es attaisnoju tikai tos kavējumus, kurus varu pamatot ar dokumentu. Un pēc manām domām tā būtu jābūt visās iestādēs.
Priekšniekam ir iespēja atlaist no darba kavētāju. Ja maksā pieņemamu algu, visticamāk būs citi gribētāji strādāt. Bet, ja nemaksā, tad jākaro ar kavētājiem. Tā ir katra personiskā izvēle.
Iestades nevar ne par ko atbildet, jo jebkurai skolas vadibai ir sasietas rokas pret launpratigu bastosanu un to, ka vecaki to piesedz. Jot tiesibas ir tikai noteikumu parkapejiem. Pameginiet sim gimenem ko aizradit un jums virsu uzsutis visas iespejamas instances par nabaga bastotaju apcelsanu. Likumu nav, ka skolas drikstetu kadu sodit. Ta ka i heceriet, ka realitate kas mainisies. Miljoninus iebazis kabata un viss.
Šīs lietas ir vecas kā pasaule un nekad nebeigsies. Nav ko brīnīties, ka mūsu labklājība visās jomās ir tāda, kāda ir. Šodienas skolēns ir rītdienas strādnieks, un tad brīnāmies, ka priekšnieki karo par darba kavējumiem vai dīkstāvi, jo atkal kāds jānis vai pēteris nav ieradies darbā. Nu jau māmiņas vairs nevar rakstīt zīmes ar mūžīgajiem mājas apstākļiem. Es tik daudz ar to esmu savā darbā saskārusies, ka riebjas runāt.
Man savukārt rodas jautājums - Vai kāds izlasīja virsrakstu? Kurš ir atbildīgs par kavējumiem? Vai tiešām skola nevis vecāki vai pats skolēns?
Savādi gan 08.09.2016. 20:32:16
Ir arī sociālie pedagogi, kas piespiež audzinātājus attaisnot visus skolēnu kavējumus
Eiropa no nākošā gada piešķirs līdzekļus 33 milj. apmērā lai reorganizētu darbu valsts pārvaldē koncentrējoties tieši uz nepopulāru projektu un lēmumu apstiprināšanu kas savukārt traucē attīstīties un pašnoteikties EU integrētām Post Soviet valstīm kā Lietuva, Latvija, Igaunija. Sods par skolotāju darbu kavēšanu ar ārpusskolas audzināšanas darbiem kas ir vecāku kompetence būs izraidīšana uz attāliem klusā okeāna rezervātiem.
Āboltiņa Soldža 08.09.2016. 19:52:39
Eiropa liek Jums manīt ka drīz trūks kvalificēts darbaspēks-lūdzu apmāciet tos perfekti un vēl- EU Finance and Location Departement veica pētījumus, ja skolēns "basto" skolu tas bastos arī darbu, We have not ready to employ such kind of staff. Spriediet paši.
Solvita no Slampes 08.09.2016. 19:47:08
Velk uz karu. Visu laiku velk uz karu. Dos naudu dos NATO dos utt. Priekš kam? Dzīvojiet dzīvi un izbaudiet burvīgos skolotājus un dodiet viņiem izpausties pilnā mērā nevis atraujiet no darba ar stulbajiem projektiem un naudas tīkotāju murgiem.
Tas viss ir blefs. Neviens neko nefinansēs. Tādā māņu ceļā ķers laika zagļus uz skolotāju rēķina. Eiropai nav kur naudu likt? Man Geiropā strādājot vilka no algas nost cik vien var un pat nodokļu pārmaksu zaga. Beidziet blefot.
Man liekas ka ,.nevajag tik
Vai kāds izlasīja līdz beigām? Ka iluzori jānotērē Eiropas piešķirtā nauda - 33 miljoni + kāds miljons no Latvijas naudas. Kārtējais projektiņš, kurā ierēdņi kārtīgi nopelnīs, bet skolu cilvēki strādās, lai darbu nodrošinātu - preventīvajiem pasākumiem. Cik pazīstama situācija, - regulāri tās atkārtojas. Galvenais - cildens mērķis. Kādi būs rezultāti? Pārsimt slaistu gadā piespiedīs pabeigt skolu. Kurš piespiedīs strādāt pēc tam?
Atkal VISCā vajag jaunas darba vietas ierēdņiem! Galvenais paspēt līdz Ziemassvētkiem, kamēr vēl prēmijas var pieškirt!
hi-hi. Situācija uzlabojas? Tikai nemelojiet mums- tiem, kas strādā skolā! Situācija tikai PASLIKTINĀS. Un kamēr vecāki ar savu naudas maku neatbildēs par lolojumu kavējumiem, situācija turpinās pasliktināties. ĻOTI STINGRI ATBILDĪBAS LIKUMI attiecībā uz bezatbildīgajiem vecākiem, kuri raksta attaisnojošas zīmes, (un kuri ir galvenais faktors mūsu Latvijas izglītības līmeņa grimšanai!) un vienādi visā valsts teritorijā ir jāpieņem NEKAVĒJOŠI! Un nekādi pētījumi nav vajadzīgi! Visa uzskaite taču ir skolu žurnālos. Ministrijas darboņi! Beidziet krāsot zāli zaļā krāsā!
Es te nerunāju par slimošanu! Kokrētajā gadījumā nekāda slimošana nebija. Vienkārši- dēliņš gribēja neiet skolā. Ar konkrēto bērnu tā notiek regulāri.
Atkal!!!! Cik ilgi ministrijas tantes tēlos, ka strādā valstiski svarīgu darbu? Cik ilgi viņas sacerēs atkal un atkal kārtējos rakstu darbus, kas skolām ir obligāti jāizpilda. Tikko kāda pretestība vai iebildums no skolas puses, tā piedraud ar kārtējām pārbaudēm. Pat tramvajā, kad godīgam pilsonim prasa biļeti, viņš it kā mazlietiņ satraucas. Bet ko tad, ja pārbaude nāk ar mērķi "atrast" un "norakt?" Tāpēc skolas ievilks elpu, pavaidēs, bet locīs muguras un centīsies aizpildīt visus bezjēdzīgos ministrijas uzstādījumus par kavētāju uzskaiti VIIS. Ko tas praktiski dod? NEKO!!!! Varbūt izdomās, kā slēp kavējumus. Varbūt ...
Pievienojos - ja Rīgas Satiksmes "galvenais stratēģis" spēj dažu minūšu laikā saslimt, ka Ušakovam būs jāgaida pāris mēneši, lai viņu atlaistu, kāpēc skolēniem neslimot "ar atpakaļejošu datumu" - izziņa nav slimības lapa, neviens nepārbaudīs.
E klasē visi kavējumi uzskaitās. Ja ir informācija, klases audzinātājs attaisno, (s-slimība; c-citi iemesli). Ja šīinformācija nav, parādās (n-neattaisnoti). Pieeja E klasei irgan vecākiem, gan skolas vadībai, gan novadu izgl. pārvaldēm, gan ministrijai. Ko tad vēl? Mūsu novadā pārvaldes vadītāja jau sen prasa skolām noziņot (kaut pašai viss redzams, ja grib redzēt.) neattaisnotos kavējumus. Iedod VIIS pielaidi un viss kārtībā. Starp citu, mēs jau ceļam trauksmi pēc 1 neattaisnotas dienas (stundas). Žēl tikai, ka mamma jebkurā laikā var dabūt slimības zīmi no ģimenes ārsta ar atpakaļejošu datumu un bērnu neredzot. Nākas attaisnot, kau reizēm zinām, ka tie ir meli. Pret neattaisnotiem kavējumiem ir jācīnās- pilnīgi piekrītu! Vēlama būtu visā valstī vienāda izstrādātā kārtība kā ar to cīnīsimiem un strikti pieņemts 'valstisks lēmums par ... stundām=>...'par... stundām =>..., par... neattaisnoti kavētām stundām, piemēram, skola tiesīga izglītojamo atskaitīt.
Catlaka k-gam 08.09.2016. 14:47:44
Traģiski, ka ierēdņi, kuri no reālās skolas dzīves NEKO nesajēdz, atkal spiež skolas rakstīt kārtējos papīriņus! Šoreiz sākums ir virtuālā formā - VIIS. Jautājums, pa kuru laiku lai ar to visu tiek galā? It sevišķi, ja tam nav reālas un praktiskas jēgas! Jo šī rakstīšana tikai imitēs darbību!
Protams, ka ir mehānisms - informāciju atsūtīs atpakāl skolā, ar rīkojumu nekavējoties pieņemt mērus un atskaitīties "uz augšu". Jeb "Ck tu esi naiva, māmin!"(c) Olita no Limuzīna Jāņunakts krāsā. Jūs tak nedomājat, ka tās izglītības pārvalžu dāmas tagad savas d atraus no krēsliem un ies dzīvē!?
Aigas tētim 08.09.2016. 14:27:46
Jā, Aigas tēti, izglītības birokrāti domā, ka vēl par maz dažādu atskaišu, portfolio, dokumentu mēs aizpildām, Šoreiz gan tas laikam tomēr būs kādam citam jādara, jo ar VIIS katrs skolotājs nestrādā.
kamēr neattaisnotu kavējumu iemeslā vienmēr būs vainīgi skolēni un viņu vecāki problēma neizzudīs ...
sen tā neesmu smējusies 08.09.2016. 12:58:32
Nu kura skola ir ieinteresēta ko tādu vispār iesniegt???? Muahahaaaaa;ha ha ha. Uzrakstīs, ka skolā viss čikiniekā un viss! Bet nu vajag tak pārgudrajām dāmītēm, parādīt, ka ir izgudrots kārtējais murgs un darba imitācija var sākties ! Maitas!
Ideja laba. Kavētājus slēgt ārā, lai atbrīvojas vieta citiem kārtīgiem skoleniem, lai netērē valsts līdzeklus nelietderīgi... Kas vadīs VIIS datu bāzē, skola- / droši, ka administrācija, kas, starp citu, reālo bastošanas sit. neatspoguļo korekti, jo nauda seko skolenam...
kārtējais murgs ķeksītim 08.09.2016. 12:34:07
Lai imitētu, ka nu kāds baigi strādā. Darbības imitēšana.
Datu fiksēšana divās, trijās vei desmit rūtiņās pati par sevi NEKĀ neietekmē kavējumu skaitu. Nu kāds varēs Rīgā to redzēt. Un? Ko tas rūtiņu skatītājs darīs? Ceps vēl vienu atskaiti? Zīmēs diagrammu? Pašvaldības darbinieks arī e- klasē var skatīties. Ko kāds REĀLI var darīt ar kavētājiem? Ar viņu vecākiem? Kamēr tās nav soda naudas vai kaut kas cits iedarbīgs, NEKO. Vai kavētajiem kaut kas pienākas mazāk? Bezmaksas mācību līdzekļi visiem , sociālie pabalsti arī neietekmējas, uz atbalsta stundām par velti ņem. Kāpēc lai nekavētu? Augsto saukļu dēļ, ka izglītība ir vērtība? Beidziet.
bijusī skolotāja 08.09.2016. 11:29:58
Vai tad vecākiem NAV pienākums informēt skolu par skolēnu kavējumiem? Ja vecāki godprātīgi to dara, tad kādi neattaisnoti kavējumi? Kāda ir vecāku atbildība par to vai skolēni apmeklē skolu vai ne? Kas tiek darīts šajā jomā?
Atbilde "Es" 08.09.2016. 11:28:02
Domāju, ka tas būs jādara darbiniekam/darbiniekiem, kuram skolā ir atļauja strādāt ar VIIS.
gribētos zināt, kurš ievadīs sistēmā , jo likums pasaka "izglītības iestāde..." (klases audzinātājs, direktora vietnieks, sekretāre.....)
Novērotājs 08.09.2016. 10:49:17
Jā, agrāk taču nebija iedomājams, ka var neaiziet uz mācību stundām tāpat vien, jo negribas. Arī tāpat sporta tērpa mūžīgā aizmiršana nešķita tik pašsaprotama. Bet tas ir salīdzinājumā ar laiku pirms gadiem 20. Pieļauju, ka salīdzinot šī brīža situāciju un pirms 2 gadiem, varbūt tiešām tā ir uzlabojusies.
ATBILDE Adrijai -> sākot no 20 mācību stundām 08.09.2016. 10:46:34
MK noteikumi Nr. 592 skaidri rakstīts - ja izglītojamais neattaisnoti nav apmeklējis izglītības iestādi vairāk nekā trīs mācību dienas vai neattaisnoti kavējis vairāk nekā 20 mācību stundas semestrī.
Vispār jau rakstu vajadzētu sākt lasīt ar pirmo rindkopu: ... informācija par ILGSTOŠIEM neattaisnotiem kavējumiem ...
:). Vienmēr izbrīnījusi definīcija" neattaisnotu kavējumu iemesli". Attaisnotu iemeslu kavējumi ir skaidri- slimība, slikta pašsajūta, dalība konkursa u.c. Bet neattaisnotu? Iemesls- gribēja gulēt, neaizgāja uz skolu? Vai - gribēja pastaigāties, tāpēc neaizgāja uz skolu, vai - vispār ienīst skolu, tapēc nestaigā? Vai - aizgāja no pēdējās sporta stundas, jo ienīst sportu un vienmēr izvairās? Vai...kavēja 4 dienas, jo....jo KĀPĒC????? Parasti, ja bērns kavē ilgstoši - ir viens iemesls - vecāku bezatbildība. Punkts. Ja bērns neattaisnoti kavēja dažas stundas - iemesls tas pats. Par kādiem iemesliem iet runa????
Aigas tetim 08.09.2016. 08:39:19
Beidziet cepties. Runa par neaattaisnotajaam un par bastotaajiem.
Vairākas klases audzinātājas jau tagad attaisno pilnīgi visas savu audzēkņu stundas (arī neattaisnotās) un ir foršākās audzinātājas no skolēnu viedokļa. Tagad tas tikai ies plašumā. Un viss ok.
Kā šis normatīvs attiekssies uz skolām, kas gadu desmitiem nereģistrē skolēnu kavējumus???

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.