Lietotājvārds
Parole
Ar to apmaksāto laiku sagatavošanās darbiem un labošanai ir tā kā ir. Mācu matemātiku 6.kl. Sagatavošanās un labošana - "0", konsultācija - 14 minūtes nedēļā. Klasēs vidēji 15 skolēni ar ''loti, ļoti dažādām spējām un varēšanu. klsēs ir arī bērni ar atvieglojuma programmām- bez skolotāja palīgiem.
PRIEDEI no datoriķa 11.09.2016. 13:12:03
Riebjas kašķēšanās par formu, ja neko konstruktīvu nepiedāvā. Paši raudam cik grūti apgūt, bet tehnoloģijas izmantojam gan informācijas ieguvei, gan datu bāzēm, gan izklaidei, gan ērtākam darbam visās jomās, bet bērniem skolā mācīsim to, ko mums mācīja, jo re kādi labi un gudri mēs esam izauguši, Un datoriku sāksim mācīt tad, kad pēdējais cilvēks mūsu valstī būs iegādājies datoru! P.S 1) "sviests!Esmu..." un "valodu.Domāju" neraksta kopā; 2)"skolēni) , bet " un "PALIELINĀT , tikai" pirms komata neliek atstarpi. Uzskatu, ka tie ir sīkumi, bet arī "ienāk" un "ieiet" domu nemaina un arī datorika mūsdienās ir tikpat nozīmīga cik valoda.
Ir tā, ka datorptiekšmetu stundas sagatvošana, skolēnu darbu labošana ir viena no visgrūtākajām, redzei kaitīgākajām, sasprindzinātākajām, nemitīgi jaunu informāciju studēt prasošajām salīdzinājumā ar citiem mācību priekšmetiem. Nav tāda priekšmeta, kur katru gadu jau jāmāca kaut kas jauns un cits (tīri satura ziņā, nerunāju te par metodiku, kas būtu jāattīsta ikvienam). Augstāk minētajām nodarbēm datorskolotājam atvēlētais laiks ir komisks gan minūtēs, gan centos mērot. Ja matemātiķis izmanto uzdevumi.lv, atzīmes e-klasē ieliekas pašas. Un kā ir datorpriekšmetos, informātikas eksāmenos ar labošanu? Jāatrod, jāsavāc, jāatver un jaizskata neskaitāmi faili. Pati klikšķināšana, nemaz nerunājot par labošanu, aizņem laiku, kurā lapiņdarbu lasītājs jau izlasītu daudzas lapiņas. Nav vēl bijis, ka skolēni nepazaudē nododamo darbu, kaut kā ne tā saglabājit utt. Protams, ka vajag datoriku skolā, protams, bet attieksme pret tiem, kas ar to nodarbojas ir kopumā ir tāda: dodiet no sevis, dodiet, bet nu -pretī ne uz ko lielu neceriet. Un taisnība komentētājam, kas rakstīja par sagaidāmo invaliditāti.
Informātikas skolotājs ar 32 kontaktstundām nedēłā pēc 10 gadu darba būs invalīds.
Reāla eiropas alga mūsdienās Latvijā nepieciešama ikvienam, nevis kaut kādi iteikumi par datoriem.....Ņemot vērā ka Latvenergo cels elektrību ....Kur tad pieslēgs to datoru ja cilvēkiem pat nav ko est ?
Pirms klukstēt pr IT prasmēm - lai nodrošina VISĀS skolās modernu aprīkojumu, ieskaitot kvalitatīvu, jaudīgu interneta pieslēgumu. Nevis vienu parādes planšetdatoru, vienu parādes IT-tāfeli..... Lai nodrošina skolotājam algu, ar kuru arī mājās var atļauties labu datoru nopirkt(jo skolotājs, vai zinies, arī mājās dara skolas darbu!) un par labu internetu samaksāt. Lai padomā par to, ka visiām ģimenēm nav tādi apstākļi, lai nodrošinātu bērnam datoru. Lai kursos māca praktiskas, konkrētām priekšmetam vai priekšmetu grupai vajadzīgas lietas, nevis maļ vecās dzirnas riņķī vien. Un tad lai kaut ko pieprasa.
Pilnīgs sviests!Esmu pret datoriku un zinu, kāpēc. Bet vispirms par valodu.Domāju, ka Šadurskim un citiem datorikas faniem un fanēm ir jādodas atpakaļ uz skolu un jāsāk viss no gala. Ar tādu valodu mums diezin vai vispār būs tās pamatvērtības, kuras ministrs sludināja savā apsveikumā. Ja ir okupētas galvas un valoda, nebūs ne brīvības, ne drošības. Piemēri no šīs informācijas: 1) datorika nevis ieiet (skolā var ieiet skolēni) , bet ienāk mūsu dzīvē;2) "Oo! Dižā Datorika ! Mēs esam tavi pazemīgie kalpi, tāpēc klanāmies tava lielā D priekšā!3) būtu normāli ja mums gribētos sastapties ar labu cilvēku nevis ar situāciju;4) nevis "ka to, ko viņš..., tas..." bet " ka tas, ko viņš..."; 5) skolotāju APJAUTĀŠANA ir padomijas klišeja;6) frāzes turpinājums "kas liecinot, ka..." - arī padomijas klišeja;7) līmeni var PALIELINĀT , tikai mānoties ar statistiku;8) "ieguvumu vidū" - sveiciens no lielā kaimiņa;9) algoritmiskā domāšana - tas lai paliek uz ministra sirdsapziņas. Un tas viss vienuviet šajā tekstā! Skaidrs, kas ir uzvarējis IZM mūsdienu hibrīdkarā. PAŠI SEVI! 17. gadsimtā ģeniālais Blezs Paskāls šādus cilvēkus sauca par Mašīnām (ievērojiet lielo sākumburtu). Šodien skolā atradu kāda skolēna pašdarinātu 1 metru garu koka lineālu, ar iededzinātiem centimentiem un lodīšu pildspalvu uzrakstītiem cipariem. Noliecu galvu šī skolēna priekšā, jo viņš nekad nekļūs tāds, kādu grib izperināt Šadurska kgs.
Pilnīgs sviests! Esmu pret datoriku un zinu, kāpēc. Bet vispirms par valodu. Domāju, ka Šadurska un citiem datorikas faniem un fanēm ir jādodas uz skolu un jāsāk viss no gala. Ar tādu valodu mums iezin vai vispār būs tās pamatvērtības, kuras ministrs sludināja savā apsveikumā. Ja ir okupētas galvas un valoda, nebūs ne brīvības, ne drošības. Piemēri no šīs informācijas: 1) datorika nevis ieiet (skolā var ieiet skolēni) , bet ienāk mūsu dzīvē; 2) "Oo! Dižā Datorika ! Mēs esam tavi pazemīgie kalpi, tāpēc klanāmies tava lielā D priekšā! 3) būtu normāli ja mums gribētos sastapties ar labu cilvēku nevis ar situāciju; 4) nevis "ka to, ko viņš..., tas..." bet " ka tas, ko viņš..."; 5) skolotāju APJAUTĀŠANA ir padomijas klišeja; 6) frāzes turpinājums "kas liecinot, ka..." - arī padomijas klišeja; 7) līmeni var PALIELINĀT , tikai mānoties ar statistiku; 8) ieguvumu vidū - sveiciens no lielā kaimiņa; 9) algoritmiskā domāšana - tas lai paliek uz ministra sirdsapziņas. Un tas viss vienuviet šajā tekstā! Skaidrs, kas ir uzvarējis IZM mūsdienu hibrīdkarā. PAŠI SEVI! 17. gadsimtā ģeniālais Blezs Paskāls šādus cilvēkus sauca par Mašīnām (ievērojiet lielo sākumburtu). Šodien skolā atradu kāda skolēna pašdarinātu 1 metru garu koka lineālu, ar iededzinātiem centrimentiem un lodīšu pildspalvu uzrakstītiem cipariem. Noliecu galvu šī skolēna priekšā, jo viņš nekad nekļūs tāds, kādu grib izperināt Šadurska kgs.
Datorprasmes nepieciešamas, bet kā tās apgūt un ko ar tām iesākt, ja mājās datora nav? Un nav tikai tāpēc, ka ģimenes budžetā pietrūkst tāda "sīkuma" kā daži simti eiro datora iegādei. Turklāt izdevumi datoram ar to nebeidzas - regulāras apkopes, programmatūra arī naudu maksā. Un nepaiet ne divi gadi, kad dators jau savu dzīvi beidz. Diemžēl visi nevar atļauties trešdaļu vai pusi algas tērēt tikai datora uzturēšanai.
Piekrītu, nevar iztikt bez IT mācību procesā, taču ministrijai būtu jādomā arī par kvalitatīviem skolotāju BEZMAKSAS kvalifikācijas celšanas kursiem šajā jomā. LU (LVU) svešvalodu fakultāti esmu beigusi 1981. gadā, strādājot skolā visus šos gadus esmu ATSĒDĒJUSI dažādus kursus un semināru nodarbības par jau tā zināmiem jautājumiem metodikā utt. Labprāt iemācītos ko reāli vajadzīgu, piemēram, izietu 36 stundu kursus darbā ar tulkošanas programmām, bet neredzu piedāvājumu. Lai, par izglītības kvalitāti domājot un saņemot mēnesī skolotāja pusgada algu, cien. E. Papules kundze nevis tramdītu skolotājus ar bezjēdzīgajām kvalitātes pakāpēm, bet padomātu par skolotāju darba kvalitāti pēc būtības.
..un kur tad ir tās digitālās iekārtas:)))))
digitālās prasmes nepieciešamas ikvienam skolotājam, bet vai ministra k-gs zina, cik laika skolotājam vajag, lai sagatavotu mācību stundu ar digitālo prasmju pielietojuma elementiem? Ar to laiku, ko viņš (vai E.Papule) atvēlējis mācību stundu sagatavošanai, nav iespējams sagatavot pat kvalitatīvu 19.gs. metodikas stundu, kur nu mācību stundu ar digitālo prasmju pielietojumu! Ministra-prāt, skolotājs laikam ir kāda digitāla supermašīna, kurai 1s ir bezgalība...
Ministrs runā par starppriekšmetu saiti, bet kad tad tā beidzot tiks pieprastīta izlgītības standartā? Pašlaik to veido tikai daži skolotāji, paši pēc savas iniciatīvas un uzņēmības.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.