Lietotājvārds
Parole
Desantnieks Dzērve 22.01.2017. 21:15:24
1941. gada 5. augustā ap 300 000 Sarkanās armijas karavīru padevās gūstā pēc kaujām pie Smoļenskas. To vidū bija arī slepenā spiedze ZinAIDSa, kura no vācu karavīriem apguva vācu valodu un tagad māca Pļusquamperfekt.
Labs
Manuprāt, gada vāda cienīgs būtu "vēzis" attiecībā un interneta jokiem kā angļu valodā tas ir, piemēram, "youtube cancer" nozīmē
Skolnieciņš 21.01.2017. 13:13:24
Sveiki, mani sekotāji! Man ir liels prieks, ka jūs, mani mīļie sekotāji, lasat manus komentārus internetā! Es vienmēr cenšos jūs pārsteigt. Šodien parunāsim pat to, kas, Skolnieciņaprāt, ir svarīgi. Latvija jau 26 gadus ir brīva, tomēr ir vairāki maziņi BET. Manuprāt, gada nevārdi ir: Eiropas Savienība, kiberkarš, prokrievisks seperātists, trūcīgā statuss, Mucinieki, bēgļi un Eiropas Komisija. Turpretī gada vārds - Latvija... Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~}
Ieliksim vārdu "ka" un "kad" , lai netiek izkropļota lat. valoda un darām nevis daram.
Gada vārds ir asprātīgs konkurss, arī labs paņēmiens, kā pievērst skolēnu uzmanību latviešu valodas kvalitātei. Konkursa organizatori dara ļoti labu darbu. Lai veicas arī turpmāk!
Starpkontinentālās
Jautājums par Mežk.raķ. 20.01.2017. 16:19:31
Kas tad satuvina vairāk? :) :)
Vai tiešām: "Mežkontinentālās raķetes"?
Tādēļ, ka sākotnēji, 2003.gadā, bija lielas diskusijas par to, kā latviskot valūtas nosakumu "euro" - populārākais variants bija "eira". Tad nu, kad tika pieņemts nosaukums "eiro" daudzi bija ļoti skeptiski noskaņoti, lai neteiktu vairāk, šo vārdu pamatīgi izsmejot. Tā nu, loģiski, tika iebalsots par gada nevārdu. Šodien tas liekas it kā dīvaini, jo "eiro" ir ļoti dabiski "iegājies" un drīzāk alternatīvie varianti šķiet jocīgi.
Hmmm piekrītu 20.01.2017. 13:10:21
J''a, eiro...bet kāpēc gada NEvārds ir CENTRS???? Centrs tak ir vecs vārds....
Kādēļ 2003.gada nevārds (nevis vārds) ir eiro...? Vai tādēļ, ka tas bija gada aprunātākais temats? Bet vārds pričom? Tas taču ir literārs, pareizs vārds.
Es par "pēcpatiesība" jeb "post-truth". atzīsim taču, aizvadītajā gadā (diemžēl) tas bija viens no aktuālākajiem vārdiem, ņemot vērā cilvēku nedomāšanu un dalīšananos ar visu soc.tīklos.
Katru gadu gaidu jaunos gada vārdus un nevārdus. Tie tik spilgti un ironiski parāda mūsu valsts jēdzības un nejēdzības, precīzi atainojot gada spilgtākos notikumos.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.