Lietotājvārds
Parole
Arodbiedrība kļuvusi slima. Slimi lopi jāizkauj.
Tev algu maksājam par ko citu, ne jau muļķīgiem, nekam nevajadzīgiem pētījumiem!
Dārgā arodbiedrība mūs aizmirsa!
Par algām. Pirms moduļa ieviešanas par 40 stundām skolā varēja nopelnīt uz papīra 914, jo mūsu novadā pamatlikmei bija 480 eiriki alga, tagad 906. Pieaugums varens! Protams izmainās kontaktstundu skaits, bet ko tas daudz nozīmē teiksim sporta skolotājam....
Arodbiedrība labāk būtu interesējusies,kāpēc algas saņemšanas dienā tiek ieskaitīts mistisks avanss par jau nostrādāto septembra mēnesi 100 eiro apmērā.Kāpēc algas dienā vēl nav pat zināma,kāda būs darba alga?
Tā taču notiek katru gadu - pavasara pusē tiek pamesta kāda cerīga ideja, kāds nekonkrēts solījums. Tad visu vasaru par to tiek debatēts un sapņots, bet ar jūtamu tendenci, ka to cerību kļūst arvien mazāk. Un, kad pienāk oktobris, joprojām nekas nav zināms. Un rezultātā, kā parasti, būtisku izmaiņu nav. Vismaz 20 gadus tā notiek.
Vīrs vārdā Uve 30.09.2016. 09:52:50
Čigāns pētija, kas būs, ja nedos zirgam ēst. Izdzīvoja! Turpināja pētijumu un nedeva dzert. Maita nosprāga!!!
Ko jus te nolaizhat tvaiku, jums ta4u shaja valsti ir istastits, ka "Jus neko nevarat mainit ,iznjamot savu attieksmi pret to, kas notiek", jega te putot....nevar ta4u neko mainit
skats no malas 30.09.2016. 08:45:51
Paldies arodbiedrībai par šo pētījumu, bet ko tas mainīs? Reālā situācija - skolotāji streikoja, bet kādai grupai tieši tajā dienā tika pieņemts lēmums par algas palielināšanu. Vai tā bija nejaušība vai plānota apzināta darbība, lai noliktu pie vietas? Skolotāji mēnesi strādā nezinot par savu darba samaksu ( vai tas nav darba likuma pārkāpums - ko par to varētu teikt tiesībsargs) - ministrs atpūšas pēc grūtas vasaras. Nākošā ievirze sabiedrības attieksmei. 5. septembrī pašvaldības iesniedza skolēnu skaitu, ministrijas ierēdņi pēc tam "rūpīgi pārbaudīja skolēnu skaitu" (pēc ierēdnes teiktā Panorāmas sižetā) - kā to darīja - brauca uz skolām? Vai naudas līdzekļus dalīja saliekot pa kaudzītēm, jo 21. gs. tik ilga rēķināšana liekas absurda. Vienotība ar savu vadītāju cien. Piebalga kungu, kurš ir bijušais skolotājs, tiešām rāda, ka izglītība ir prioritāte valstī.
velta no režicas 30.09.2016. 08:11:25
Ko tur pētīt ! 26 gadus apzināti tiek skaidrots sabiedrībai, ka skolotāji ir stulbi, veci neveiksminieki, kuri vispār nezina, ko paši grib.
Arodbiedrības pētījuma jautājumi ir tendēti uz jau paredzamu rezultātu. Arodbiedrībām nav kur naudu likt.
Iesaku izlasīt Hitlera viedokli par arodbiedrībām. Ļoti trāpīgi... Ak, jā - sterotipi neļauj to grāmatu kaut rokā paturēt...
Papētiet, cik stundas nedēļā citās valstīs strādā skolotāji, cik lielas ir viņu algas!
Amizants pasākums, lai neteiktu vairāk!
Kārtējais arodbiedrības pufelis - darbošanās imitācija! Es novērtētu, ja Vanaga stāvētu dienu un nakti pie mimistrijas ar plakātu "Šadurski - tu nedrīksti iet atvaļinājumā, kamēr skolotāji nav saņēmuši reformas algu un izskaidrojis sarēķināto!"
Ja es kavēju ar kādu maksājumu, man griežas soda naudiņa. Kā būs ar tām mūsu algām, kas atsevišķos reģionos kavējas? Valstī vienlīdzības princips!!!!!!!!!!!!!!!!!
viena pazemota skolotāja 29.09.2016. 21:27:04
Būtu labāk papētījusi citu valstu attieksmi pret skolotāja darbu', secinājusi šo to un pildījusi sev deli'fētās f-jas! Vai maz vērts šai turpināt uzticēties un cerēt? Domāju- gana! Pietiek!
skolā 35 g, bet tik pazemota vēl neesmu bijusi! 29.09.2016. 21:13:36
Būtu reiz arodbiedrība darījusi savu darbu, par ko mēs tai maksājam algu! Absurds! Man nav vajadzīgi reizi gadā skaļie, tukšie saukļi! Man vajag par savu darbu algu! Pietiek brīvprātīgā darba!
skolotājs skolā 28g 29.09.2016. 20:33:53
Skolotājs ,tas ir dieva dots aicinājums,bet skolotāja alga ir dieva sods!
skolotājs skolā 28g 29.09.2016. 20:31:54
Kurā profesijā, v'ēl, nevērtē daba stāžu, nostrādātos gadus,pieredzi?!!Nesaprot ,kas ir cieņa!!
Arodbiedrībai atkal nav ko darīt, ka jāimitē darbs?
Ko var pētīt muļķības? Būtu pētījuši kurās augstskolās skolotāju sagatavošanā ir pilnvērtīga mācību programma. ( Diemžēl neatceros kuras augstskolas profesors šo teica, ne arī to, kā viņu sauca). Cik skolēnu ( līdz ar to arī skolotāju) laika tiek izšķiests mācot vienu un to pašu vairākos priekšmetos, vairākos gados... Kāpēc vienā skolā var savākt no rīta mobilos telefonus, citā nevar...
Trapece rulle unģeometrija arī. 29.09.2016. 18:30:57
Ko nozīme nesalīdzināsim ar citām valstīm?Varbūt tad esam ar mieru dzīvot ar saviem 300 -400 eirikiem...Tāpēc jau arī 100 gudrie izmanto tādus pilsoņus, kas saka gan jau būs labāk, neskatīsimies uz citiem....Vai aizmirsāt ka politiķi visu laiku saka ka viņu darbs ir smags, alga ne tik liela kā citās valstīs.Beidziet želoties un prasiet kas pienākās normālu eiropas algu kā Skandināvijā, Vācijā, Francijā. Visi skolotāji ir pelnijuši Eiropas algas
Par "augsto" prestižu jau liecina tas fakts, ka mēnesis ir nostrādāts, bet vēl nezini kāda būs alga. Toties mēneša laikā ir bijuši tik daudz "pamudinājumu" strādāt neatlaidīgāk, vairāk un ražīgāk, iesniegt perspektīvos, metodiskos un sabiedriskā darba plānus, "pārlaist" dažādu kontrolējošo instanču, aģentūru, dienestu un citu "jefiņu" pārbaudes. Jā prestižs ir augstāks nekā bomžiem, jo no tiem neko neprasa, tos arī nekontrolē.
----> Trapecei 29.09.2016. 16:27 29.09.2016. 16:56:02
Varbūt nesalīdzināsim ar citām valstīm, bet ar tām prasībām(kā te jau komentāros minēja), kādas izvirza skolotājam - augstākā izglītība, profesionālā meistarība un nemitīga tās pilnveidošana, radošums, psiholoģiskā noturība, augsts prof. izdegšanas risks, galu galā skolotājam arī ir jābūt labā fiziskajā formā! Utt. Tas objektīvi - kur tad vēl subjektīvās prasības.... jābūt atraktīvam, vienmēr labā garastāvoklī, objektīvam kā skaitļojamai mašīnai, iejūtīgam kā ekstrasensam, idejām bagātam, un...un....un..... Klāt vēl formāli normētais, bet de fakto nenormētais darba laiks, nepieciešamība apkalpot izglītības birokrātiju, kura nemitīgi prasa un prasa papīru kalnus...
Tad ta ko pētīt. Prestižs ir zems. 1. Attiecībā pret sabiedrības gaidām un prasībām neadekvāti zems atalgojums 2. Vājas sociālās garantijas(veselības apdrošināšana, izdienas pensionēšanās utt.) 3. Karjeras izaugsmes iespēju profesijā nav(taču ne "Papules mapītes"!) 4. Nenormālā birokrātija, inspektoru, kontrolieru un citu klerku pūļi, kas uzmācas skolām 5. sabiedrībā kultivētais meinstrīms - skolotāji ir veci, dumj, īgni lūzeri, kas neko nesaprot un neko nemāk - tādēļ visi, kam nav slinkums, visos līmeņos var kritizēt, apsaukāt, ignorēt, pamācīt utt. Sākot ar skolēniem, caur vecākiem un administrāciju līdz medijiem un valdību.
Nav korekti salīdzināt LV skolotāju algas ar citu valstu algām - jo... tās vnk nemaksā citas valstis, bet LV. To pašu rezultātu dabūsiet, salīdzinot LV algas citos sektoros pret citu valstu algām. Salīdzināt ar LV algām gan vajag! Un nevis "oficiālajām", bet gan faktiskajām (t.sk. - aplokšņu algām un citiem materiālajiem bonusiem, ko uzņēmumi neuzrāda kā atalgojumu, bet noraksta ieguldījumos ;) ). Un arī tad būs skaidrs, ka 1) skolotāju atalgojums ir neadekvāts 2) ka pašos pamatos valstī nav ok ar atalgojumu sistēmu, legāliem nodokļiem ut... Viss ir saistīts - zemas "oficiālās" algas - -> zemi nodokļu iekasējumi -> zemas skolotāju / ārstu/ ugunsdzēsēju utt. valsts sektorā strādājošo algas. Un tā jau 25 gadus ir politiska izšķiršanās - ne tikai valdībā/ierēdniecībā, bet, diemžēl arī sabiedrībā - labāk dodiet mums lētāku pakalpojumu vai iespēju nopelnīt "kreiso piķi" (bez nodokļu nomaksas), nekā sakārtotu atalgojuma - nodokļu sistēmu.
“Paaugstināsim profesijas prestižu – uzticoties, cienot un novērtējot pedagogu darba nozīmīgumu” un neviens vards par algu.....................................Novērtējiet skolotāja darbu un salidziniet skolotaja zemo apkaunojušo atalgojumu salidzinājumā ar citām Eiropas valstīm.
Sviesta pika. 29.09.2016. 15:45:44
Cik noderīga aptauja......Visi pedagogi jau zina ka lielāks prestižs bija jaunlatviešu, pirmās republikas un pat padomju laikos.Tad rodās jautajums ka tas varēja notikt?Atbildē ir meklējama 100 gudro darbībā.Prestižš ir tad, kad ir adekvāta alga par darbu.Ko diemžēl ne policisti, ugunsdzēsēji, skolotāji, ārsti laikām nekad mūsu Latvijā nesaņems, ja turpināsies tik antisociāla politika, kas balstīta uz nodokļu palielinājumu parastajiem iedzīvotājiem.mulķīgi iztēreta nauda aptaujai.
Drīzāk gan saskanēs, interesanti būtu, ja šo aptauju arī uzdotu varas gaiteņos - domāju, ka tur rezultāti kāptu mākoņos. Teiktu, cik prestiža un cienījama, lai nebūtu jārunā par problēmām. Paši skolotāji un skolēni pietuvinātāki realitātei.
Jā, interesanti, domāju, ka skolēnu un skolotāju aptaujas rezultāti varētu krasi atšķirties.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.