Lietotājvārds
Parole
Priekš kā mums Izglītības ministrija, ja ir Tiesībsargs!
>>Mēries, ministriem un citiem frīkiem 14.09.2016. 14:30 15.09.2016. 08:05:48
Bet, ak vai, kā pašiem patīk spīdēt!!! Ignorējiet pasākumu pilī, pilsētā un nespīdiet ar savu talantu!
Ja nav naudas neiesaku vairoties, bērns cietīs.... Paēduši vecāki var taisīt bērnu...
kā jau pie mums 14.09.2016. 16:47:08
Katrs pieņemto likumu var interpretēt kā grib, bet pa vidu viens bērns paēdis, otram kāds izdomā, ka nepienākas ēst. Tā notiek Latvijā! Likumsargam jālūdzas.
Vēl sarežģītāk ir tad, ja novada skolā mācas kāds pilsētas bērns vai bērns no kaimiņu novada, kuram tad novada pašvaldība pusdienas nemaksā, bērna vecākiem jāmaksā pašiem. Bērns porcijas nepērk, pusdienas neēd, bet tikai našķojas. Kur te veselīgs uzturs un rūpes par bērnu? Kārtējā parāde. Jākārto maksājumi kaut vai starp pašvaldībām, bet tas taču ir tik sarežģīti...risinās ar audzinātāju palīdzību - viņam jāmeklē un jāziņo par pusdienošanu.
neaptverami! 14.09.2016. 15:31:38
Kāda starpība, kurā skolā bērns mācās un kāds ir skolas stundu saraksts? Ja pašvaldībai jānodrošina savas pašvaldības bērniem pusdienas, tad jānodrošina! Jāmaksā jau pašvaldībai, ne skolai. Jāmaksā visiem! Atkal šķirojam!! Likumsargam jālūdz, lai visus pašvaldības bērnus uzskatītu par savējiem?
bet ar Latvijas algām....kuras katru gadu kļūst aizvien nekonkurējošās ar citām civilizētām Eiropas valstīm.
Vai rakstā nav runa par trūcīgo ģimeņu bērniem? Tādas ģimenes atbalstīt ir valsts un pašvaldību pienākums. Citādi priekš kam tā valsts? Kā "lieta par sevi"?
Ar likumdošanas, sociālo un nodokļu politiku veicināt darbavietu radīšanu - kur vecākiem strādāt un pelnīt - it tiešs valsts pienākums, ja kas.
Iepriekšējais komentārs bija mēriem, ministriem u.tt
Mēries, ministriem un citiem frīkiem 14.09.2016. 14:30:15
Tas ir vienkārši nožēlojami no valsts puses, ka KM nespēja noreaģēt un nodrošināt brīvpusdienas mākslas skolu skolēniem. Jau tā šo talantīgo bērnu vecākiem ir papildus finansiālais slogs, lai nodrošinātu visu nepieciešamo specialitātē. Un tas nu nemaz nav lēti. Tad, kad valstij "jāzīmējas" ar saviem talantiem, tad visi ir naski uz gudru muldēšanu, bet tad, kad ir vajadzīga reāla finansiāla palīdzība - naudas nav! Vai kāds no Kultūras ministrijas ir iegājis E.Dārziņa mūzikas skolā? Tur visu ēku kopā satur līmlentes un dievišķā providence! Bet tad, kad prezidenta pilī vai Rīgas svētkos vajag ar kādu talantu paspīdēt, tad zin, kur meklēt. Fui, fui un vēlreiz - fui!
Neizsekoju, kur ir rakstīts, ka Latvijas valsts likums "nodrošināt" ar darbu? Vai nebūsiet sajaukusi ar kādu nu jau vairs neeksistējošu valsti, kā LPSR? Varbūt kļūdos, bet tad padalieties ar šādu likumu.
"...noteiktais vecāku pienākums ietver ēdiena, apģērba, mājokļa un veselības aprūpes nodrošināšanu, bērna kopšanu un izglītošanu, un audzināšanu..." kā ar VALSTS pienākumu nodrošināt ar darbu un algu vecākus? Pretējā gadījumā, kāpēc mums jāmaksā nodokļi?
Palasiet Izglītības likumu (IL)! Tur nav teikts , ka pašvaldībai obligāti jānodrošina visās skolā brīvpusdienas. Likumā ir norma, ka pašvaldībai obligāti tas jānodrošina tikai bērniem , kas apgūst speciālo izglītību. IL17.3.13.
Ir nepareizi bērniem jau no mazotnes mācīt vārdu- brīvpusdienas. Te nekas nav brīvs! Tā ir visu strādājošo un nodokļus maksājošo naudiņa. Un tā jāmāca cienīt, nevis jāšķobās pie ēdiena un jāgāž spainī! Interesanti uzzināt citu pieredzi, kā tiek novērtēts tā sauktais "brīvais"uzturs.
как вариант 14.09.2016. 11:38:36
как вариант, министерство культуры могло бы и покормить своих воспитанников, или нет? причем, даже не разделяя на нищих и не нищих (это по-моему унизительно для малообеспеченных детей) или министрам на клубнику не хватает?
normālā valstī strādājošiem nevar būt trūcīgu bērnu, bet ar Latvijas algām....
Rīdziniece @Edmunds 14.09.2016. 09:52:25
He, bet no Izglītības likuma tak izrietot norma pašvaldībām nodrošināt pusdienas! :D Prertuna likumu starpā.
Hmm. Ja godīgi, man arī vienmēr licies, ka brīvpsudienu nodrošināšana skolās ir labs žests no pašvaldību / skolas puses un to nevar pieprasīt kā pašsaprotamu. Pēc tiesībsarga teiktā, tā arī ir - ietverts Civillikumā, ka bērnu ēdināšana, kopšana ir VECĀKU ziņā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.