Lietotājvārds
Parole
Nav nekādas starpības vai pirkt oficiālās formas vai iet Lindex, H&M utt., tāpat visi vienādi staigā.
Hm.... padomju laikos, kad izglītība daudz vairāk bija bezmaksas, mācību grāmatas un formu(lai cik tizla tā arī nebūtu pēc modeļa) vecāki pirka paši. Un, ja grāmatas bija lētas, par 2...3 rubļiem sanāca visas grāmatas uz mācību gadu, tad formas tērps nemaz tik lēts nebija(un tikai nevajag sākt blēt, ka padomju laikos bija nezcik lielas algas). Nesaku, ka tas pareizi, bet nupat brīžam liekas, ka vecākiem tikai jārada un jāpiedzemdē bērns, tālāk jau lai valsts, pašvaldība, sabiedrība.....
Un vēl - par finansiālo aspektu - man ir 2 bērni, formu nēsā vismaz 2 gadus. Tas, kas lielajam paliek par mazu, tiek mazajam. Kvalitāte ļoti laba - nav problēmu nēsāt ilgstoši. Klāt jāpiepērk, piemēram, tikai bikses, kas nolietojas vairāk. Tās maksā mazliet virs 20 EUR. Uz gadu! Gribat teikt, ka pērkot sazin cik džinsus, krekliņus, džemperīšus utt. sanāktu lētāk? Sākotnējā komplekta izmaksas nav lētas, bet pēc tam tās ir teju nekādas!
Vai tie, kas tik kategoriski iebilst pret formām, ir paši salīdzinājuši izmaksas un lietošanas ērtumu formai un dzīvei bez formas? Es esmu un strikti saku JĀ formām - ne tikai tāpēc, ka tas ir finansiāli daudz izdevīgāk, bet arī ērtāk, kārtīgāk, mobilizējošāk, mazina bērnu nevienlīdzību. Un argumenti "manam mīļumiņam nepatīk zilā krāsa, kas ir formā" vai "viņš ir tik īpašs, ka negrib būt kā citi" ir infantili. Piedodiet!
Bija brīnišķīgi redzēt, ar kādu lepnumu un stalti 1. septembrī savās skolas formās uz skolu devās Franču liceja skolēni. Gan lieli, gan mazi. Bet, kad iebraucu jau Tērbatas ielā, man pretim nāca raibi-pelēki nošņurkuši skolnieciņi. Nu, bija starpība bija. Liela. . Var jau būt, ka licejā mācās ambiciozāki skolēni, bet izskatījās, ka viņi ar savām svētku formām lepojas un nes tās ar stāju..
Skolas iekšējās kārtības noteikumi nedrīkst būt pretrunā ar likumdošanu. Un likumdošana nosaka, ka bērnam ir jāsaņem izglītība, turklāt bezmaksas. Tātad formas ir pretlikumīgas un aizliegumi rakstīt kontroldarbu (Dobeles ģimnāzija), ja nav formas, ir nelikumīgi.
jāparakstās manabalss.lv 21.09.2016. 13:59:14
Man jau patīk, ka Dobeles ģimnāzijā bez formas vestes neļauj rakstīt kontroldarbu. Cerams, ka bērna vecāki vismaz piezvanīja televīzijai vai uzrakstīja Tiesībsargam, jo tas ir klajš bērnu tiesību pārkāpums. Lūk, pie kā novedīs formas: bērnu nelaidīs skolā iekšā vai , labākajā gadījumā, viņu kauninās un kārs pie lielā zvana.
Vistrakāk tracina tā ķēmošanās. Forma vai nu ir vai nav - tikai tad tam ir jēga. Ja daļai ir forma un daļai nav, vai arī kaut kādas vestes ir/nav - kāda jēga no tā visa, kāds var man paskaidrot? Forma tiešām varētu disciplinēt, ja tā ir stingra kā ,piemēram, tiem pašiem apspriestajiem policistiem. Nu nav policijā kaut kāda izvēle un dažādība pa lielam - ir forma un tā javalkā (un to valsts nosaka nevis padome). Viss. Bet skolās tā ir ķēmošanās, nekas vairāk. Zinu skolas, kur forma (riebjās teikt šo vārdu, jo veste nav forma-tas ir apģērba gabals) tika ieviesta un loģiski, ka dabīgi pazuda, jo tad viens vilka, ta nevilka, beigās neviens nevilka un paldies Dievam. Žēl tikai tos vecākus... spieda, skrēja, pirka un beigās čušss - ardievu naudiņa! Formu tagad var vilkt ejot gulēt
Vaidieniņa rakstīja: ... mūsu skolā dažādas formas... svārki, sarafāni, vestes, bikses, žaketes, ar rūtiņām vai vienkrāsainas... kas nevēlas formu, nopērk ko līdzīgu. Piedodiet, tā nav forma, tā ir ākstīšanās.
jāparakstās! 21.09.2016. 13:23:06
Vienkārši jāieiet manabalss.lv un jāparakstās pret formām. Tas neaizņem vairāk laika kā uzrakstīt šeit komentāru.
Rīgas Juglas vidusskolas 1. - 4.klašu skolēniem ir noteiktas ikdienā un svētkos skolas formas. Tās šuj firma SIA "Pro fashion",
Kima @Skolotāja Evrika 21.09.2016. 09:17:32
Bet, ko jūs runājat, skolotāj, RJV nav skolas formu...
Noteikti parkstīšos manabalss.lv
Vai dieniņ 20.09.2016. 22:49:49
Ko var ņemties, īdēt un kampaņot?! Šis nu viennozīmīgi ir lēmums, ko jāpieņem konkrētās skolas vecāku padomei uz termiņu x. Un skolai vecāku padomes lēmums jārespektē. Mana bērna Rīgas centra skolā ir skolas formas. Glītas, pietiekami dažādas - svārki, sarafāni, vestes, bikses, žaketes... ar rūtiņām vai vienkrāsainas, turklāt labā kvalitātē. Kurš nevēlas vai nepagūst pasūtīt firmā, ar ko noslēgts līgums, uzšuj vai nopērk ko līdzīgu. Un ir skaisti, akurāti, mobilizē bērnus uz mācībām, ne burziņu vai ārpusskolas aktivitātēm. No rītiem nav jālauza galvu, kā štātēties. Atnāk mājās, pārģērbjas un laiž ārpusskolas aktivitātēs. " Skolās, kur vairums hipsteriskas ievirzes vecāku, droši vien formas uzsit zosādu. Iespējams, laukos vai mazpilsētās varētu būtu kādi pamatoti iebildumi pret skolēnu formām, bet tāpēc jau teicu - šim jautājumam jābūt skolas vecāku padomes kompetencē.
Lai mamma(un tētis arī, un vecmāmiņa) varētu mācīt savus bērnus gaumīgi/stilīgi ģērbties - pašiem pieaugušajiem jābūt ar gaumi, stila izjūtu un elementārām etiķetes iemaņām. Jāmāca ar personīgo piemēru, pie kam ne jau atvasei pusaudža gados ieejot, bet no bērnības. Diemžēl tā tas nav. Tas arī vienīgais formastērpa pluss - ierādīt lietišķo apģērba stilu. Visi pārējie formai piedēvētie aspekti - vienlīdzība, vienotība, lepnums - mūsdienās vairs sevišķi nestrādā.
Skolas formas padara skolēnu par daļu no vienotas, anonīmas masas. Tā ir necieņa pret skolēna individualitāti!
Dobeles Ģimnāzijas ja bērns aizmirsa mājas vesti ,skolotāja neļauj rakstīt kontroldarbu.
Kapēc Jūs brēca par piederību skolai. Nu tak lai tā skola pasūta pati kaut kādas nozīmītes, lakatiņus, uzlīmītes un būs Jums piederība skolai. Te viena mamma rakstīja, ka viņai sanāca 91 euro uz vienu skolnieku. Man skolā iet 4 bērni tātad 364 euro. Piedodiet, bet pie skolas formas man viņam ir jāpērk arī apavi, āra apģērbs, meitenes - 20 grādos uz skolu neies svārciņos, tā ka bikses arī jāpērk. Tad ko man vēl par stu-bo formu jātērē milzīga summa un + vēl apģērbs. Nu tās ir pilnīgas muļķības, ja ģimene ir nabadzīga viņa to nespēs noslēpt ar skolas formu.
no ķekavas 20.09.2016. 16:17:53
Mana meitiņa šogad uzsāka mācības pirmajā klasē un esam ļoti apmierinātas ar skolas formu , ērti , skaisti :) , tiesa, varēja būt bedaudz lētak jo sarafāns , veste , svārki izmaksāja 91 eur :) toties no rītiem nav jādomā kādu tērpu šodien vilksim :) MĒS viennoziīmīgi par formām :)
pret formām! 20.09.2016. 15:13:06
Neesam nekādi bagātie, bērni bieži vien iet uz skolu vienās un tajās pašās drēbēs, gan jaunās, gan humpalās pirktās. Nekad neviens klasē nav diskutējis, kādas kuram drēbes. Tagad par nelielu naudu var atrast labas drēbes. Katrā ziņā tas sanāk daudz lētāk, nekā katru gadu pirkt jaunu formu. Un vēl izdot naudu par "neskolas" drēbēm. Pirmajās klasēs varbūt forma iziet 2 gadus, bet, sākot no 5.-6., praktiski katru gadu būtu jāpērk jauna. Mūsu klasē bērni arī ģērbjas pietiekoši "lietišķi". Nedomāju, ka tas ir noziegums, ja izdodam naudu par ceļojumu, nevis par formu.
Nē FORMĀM 20.09.2016. 15:08:57
Ja skola tik traki grib,lai bērni nēsā skolas formas,tad lūdzu lai no valsts budžeta viņas tiktu nopirktas!!! Es labāk bērnam nopērku tādas drēbes,kas ir kvalitatīvas un gaumīgas un pēc pirmās mazgāšanas reizes krāsa kaut cik turas! Vienam skolniekam vajag gadā vismaz 3 džemperus un divus krekliņus tā,lai būtu ko mainīt,jo nestaigās tak katru dienu ar vienu džemperi un tad nu parēķiniet,cik tas viss izmaksā! Skolām vaig,tad lai atrod naudu no savām pašvaldībām vai valsts lai finansē...redzēsim ko tad teiks skolas par formām.........
Čau skolotāj!
nebūsim naivi 20.09.2016. 14:31:44
Pašām mātēm gan patīk štātēties, ko? Varbūt nepērkat sev zīmolu drēbes, nelakojat nagus, nebrauciet ceļojumos, tad sanāks nauda arī bērnam pieklājīgam, lietišķam apģērbam? Un, ja akurāt nav kur naudu likt - uzmeklējiet trūcīgu ģimeni ar bērniem un atbalstiet reāli darbos nevis tēlainajos vārdos, cik skolā nāk nabadzīgi bērni. Laukos, kur viens par otru visu zin - forma nenoslēpj neko. Bērni lieliski zin, kur un ar ko nodarbojas vai nenodarbojas klasesbiedru vecāki, ar kādām mašīnām brauc vai ar kājām staigā, cik nabadzīgi vai cik turīgi dzīvo klasesbiedri. Nebūsim naivi! Tas varbūt tikai plašajā Rīgā viens par otru neko nezin un tāpēc brēcēji brēc pēc formām un domā, ka tā ir tā laimes atslēdziņa.....Starpcitu, bagāta ģimene no nabadzīgākas atšķiras ar to, ka nabadzīgākajā - vecāki vispirms domā par bērniņiem, atdos visu līdz pēdējam, bet bagātajās - vecāki vispirms par sevi parūpēsies un tad par bērniem, sorry, bērns...mums jāekonomē nauda,jo gribam aizlaist uz Turciju atpūsties, tāpēc nopirksim tev formu, kas kalpos veeeselu gadu un ja prātīgi uzvedīsies (kas tev obligāti jādara!) sanāks arī otrajam gadam.
mamma 3.klases skolēnam 20.09.2016. 14:08:49
Forma skolā ir piederības zīme noteiktai skolai, pilsētai vai mācību iestādei. Nevis skolēns noteiks, vai kārtējo reizi kaut ko grib vai negrib, bet SKOLA nosaka savus noteikumus, vai attiecīgajā skoā būs forma, un kāda tā būs. Jautājums par formām nedrīkst būt kārtējās skolēnu TIESĪBAS NENĒSĀT FORMU, bet gan SKOLĒNU PIENĀKUMS NĒSĀT SAVAS SKOLAS FORMU.
Skolotāja Evrika 20.09.2016. 14:04:17
Mans bērns mācās Rīgas Juglas vidusskolā un es esmu lepna, ka viņa valkā ikdienā skolas formu. Reizēm nākas viņu mierināt, jo klasesbiedrenes, kuras ikdienā nevalkā formu, uzsver savu pārākumu, palieloties ar jaunu blūzīti vai džinsu kārtu. Savu par mazu palikušo skolas formu esam uzdāvinājuši mazākiem skolēniem, jo tā bija ļoti labi saglabājusies. Domāju, ka skolai jāsakārto sistēma, kā notiek formu maiņa, lai vecāki, kuru līdzekļi neatļauj iegādāties skolēna formu, var iegūt to par velti. Skola nav Modes nams, kur demonstrēt savu vecāku maka "biezumu'. Vai tie bērni, kuru vecāki līdzekļu trūkumu dēļ nevar nopirkt skolas formu, jūtas labi, ja klasē ir bērni, kas ikdienā valkā skolai nepiemērotu apģērbu un ar to uzsvērti demonstrē savu pārākumu. Nopirktā skolas forma taču ir derīga vismaz 2 gadus. Daudzbērnu ģimenēs taču tā paliek no viena bērna citam. Ļoti skaisti izskatījās mūsu skolas koris 10. maijā Doma baznīcā, dziedot Mātes dienas koncertā. Domāju, ka to ar lepnumu vēroja arī citi vecāki. Protams, bērns nepaliek mazsvarīgāks, ja viņam nav šīs formas. Bet ir ļoti viegli strādāt, ja skolai, skolotājiem un vecākiem attiecībā pret savu bērnu ir vienotas prasības.
Pilnīgi piekrītu, ka skolas formai ir jābūt. Man ir 2 meitas, kuras iet skolā un es tikai priecātos, ja viņām būtu forma !! Nevis klausīties tādus izteicienus no klasesbiedru puses " tev ko, citu nav ko vilkt, ka staigā katru dienu vienās un tajās pašās drēbēs?" Uzskatu, ka uz skolu ejam mācīties, nevis katru dienu defilēt pa skolu un demonstrēt savu drēbju skapi...!!!
tēvs...parastais 20.09.2016. 12:14:52
Nezinot lietas apstākļus, ir aplami izdarīt kategoriskus secinājumus par kādu no iesaistītajām pusēm... nezinot šo "pseido vecāku maku" sargātāju,varētu likties loģiski visi viņas spriedelējumi, bet ieteiktu tomēr nedaudz sīkāk papētīt personas, kam "skriet" līdzi! Katram ir savs viedoklis, šoreiz vairākums ir par formām, ko nu! Es par savu bērnu varu pateikt tikai to, ka pie d... viņam ko velk mugurā, galvenais ērti un kārtīgi(tas vairāk vecākiem)! Kvalitāte un cena vecāku ambīcijas. Protams, ja jūsu bērns var izcelties tikai un vienīgi ar vecāku gādātu apģērbu, tad piekrītu, šī varētu būt milzīga problēma. Par laimi mani neviens nav piespiedis laist bērnus konkrētajā skolā, dzīvot konkrētā pagastā un komunicēt ar konkrētiem cilēkiem. Es esmu brīvs, varu atļauties nopirkt dārgu apģērbu, bet varu atļauties nēsāt arī sliktas kvalitātes lētu... tas mani nekādi nepadara nelaimīgu vai mazāk svarīgu to cilvēku acīs, kas man tuvi un pazīst mani! Par pārējiem man nospļauties. Ir formas vai nav, godīgi, man venalga! Pret es nekad nebūšu, jo lepojos ar savu bērnu skolu un pagastu.
ja tagad šito neapstādinās, tad pēc kādiem 10 gadiem formas tik tiešām būs obligātas un par to maksāsiet jūs. jau tagad daudz kur tās ir obligātas un bez atkāpes. Tāpēc mazāk diskutējat, bet reāli ejat un balsojat pret, kas ir pret jo no diskutēšanas nevienam labāk nepaliks. Un tie kuri pagaidām ir laimīgi ka viņiem nav formas, neesat tik droši...jūs nezinat,kad sitīs jūsu nelaimīgā formas stunda. Domājat par nākotni!
Vai man un maniem bērniem jācieš dēļ tā, ka ir māmiņas, kuras nav bērnībā audzinājušas savas 13gadīgās meitas un kuras tagad kāpj uz galvas, un diktē noteikumus ģimenē? Izklausās briesmīgi - tīne neiet uz skolu, jo nav ko vilkt... Nevar piespiest tīnei saģērbties, bet grib, lai manējie formu uzvelk! Visa audzināšana pamatā ir ģimenē un jāvēršas ir pret vecākiem nevis mūsu bērniem. Vecāki paši izlutina savas atvases, pērk, ko vien paprasa un tad brīnās, ka sīkie iet ar miroņgalvām uz skolu. Vai tad sīkais pats veikalā drēbes iepērk? Nu ne tak - to dara vecāki!
Tie laiki , kad izskanot vārdam "forma" radās iespaids par kaut ko bezformīgu, bezkrāsaini bezgaumīgi ne-stilistiski saliktu apģērba gabalu, ir pagājuši. Viss ir 21. gs. un tie , kas braukā pa visu plašo pasauli , slēdzot darījumus, menedžējot un sadarbojoties ar dažādām ārvalstu firmām, gan lielākām , gan mazākām, jau sen ir sapratuši, ka pilnīgi visos - kaut ne cik pieņemamos un cienījamos , ar vārdu un stilu, kantoros ir tā saucamais darba vietas dreskods. Un neviens vairs diži nediskusē par krāsainās pasaules apspiešanu, jo ārpus savas darba vietas vai tā ir skola, vai vēlāk birojs , vai sava biznesa kantoris , izpaužamies kā vien vēlamies - ar gaumi, ar stilu, ar visu , kas vien ienāk prātā. Bet esam tālredzīgi- to formu attcelšanusen-senajos un netik senajos 90-tajos gados , šobrīd var redzēt gan uz ielām, gan TV ekrānos, gan skolās , kur ar gādīgu un "ļoti labu stila un gaumes " izjūtu tiek saģērbti mūsu mīluļi. Lieta tāda , ka gaumi , tāpāt kā intelektu ieaudzināt vai iemācīt nevar un katrs , protams, pats sev vislabākais stilists, bet bars ir bars un bieži vien mēs savus ķermeņus un iespējas ne tā novērtējam un arī krāsu salikums kaut kur izplēn...tāpēc par šo tēmu vienmēr būs diskusijas, bet vienu gan pateikšu - daudziem vecākiem tas atrisinātu ļoti daudzas problēmas, kaut vai to , ka daža laba tīne sāktu biežāk apmeklēt skolu, jo nebūtu histērijas par to , ka jau 13 gados - NAV KO VILKT uz skolu!!!
Dikti amizanti, ka bērnu formas nepārtraukti tiek salīdzināti ar pieaugušo formām - policija, ugunsdzēsēji, utt :)) Dīvaini Jūs esat, kas to dara. A kapēc policijai nav tikai vestīte vai jaciņa ar logo? A kapēc policijai valsts apmaksā formu? A kāpēc policijā, neskatoties uz disciplinējošām un patriotiskām formām, ir tik augsts korumpētības līmenis?! Kāpēc????
vai nu tā ir? >s 20.09.2016. 11:45:00
Jēdziens "totalitāra domāšana" nu ir kļuvis par tādu kā bubuli, ar ko biedēt, nē, drīzāk iedzīt stūrī oponentu. Kuram tad nu gribēsies būt tai "padomju laika paliekai ar totalitāru domāšanu"? Nē, visi mēs, protams, esam par radošām, brīvām personībām, kas nekautrējoties demonstrē savu individualitāti arī apģērbā. Labi. Tikai - kāds tam sakars ar formas tērpu??? Vai šie skarbie kritizētāji grib apgalvot, ka visi cilvēki, kas ikdienā valkā formas tērpu, to skaitā lidotāji, banku darbinieki, mediķi, ir nabaga "totalitārās domāšanas" upuri ar sakropļotu garīgo pasauli?
Viss šajā pasaulē ir relatīvs. Arī gaumes un stila izpratne. Katram jau liekas, ka tieši viņš ir tas labākais dizainers un eksperts, ka viņa gaume ir vispareizākā. Viens, kas šo pasauli padara skaistu, ir tas, ka tā ir daudzkrāsaina un dažāda. Var jau būt, ka nonivelēta un garlaicīgi vienāda kādam atkal tā liekas pievilcīgāka. Paldies dievam, ka šo vienādību skolas formas sakarā vismaz pagaidām nepieprasa likumdošana un tiek respektētas vienas no cilvēka pamatbrīvībām- izvēles brīvība. Jā, arī apģērbu ieskaitot.
Jā! Bet tā ir tikai vienas medaļas vai monētas puse. Pirmām kārtām , mēs nedzīvojam nekādos ne un bez materiālos apstākļos, naivums par bezmaksas izglītību sen jau vairs nav aktuāls, jo pats fakts , ka nekas šajā pasaulē un šajā laikā nenotiek bez naudas, domāt un apgalvot būtu smieklīgi, pat Māte Terēze bija superkolosāls menedžers , kura savā darbībā piesaistīja naudasmaisus un ietekmīgākos cilvēkus pasaulē. Tāpēc beigsim tēlot un saprotam arī to, ka skolas formas - ir risinājums tam milzīgajam bezgaumības humpalu produkcijas gājienam pa skolas gaiteņiem. Skolas formas var izstrādāt gaumīgas, stilīgas, krāsainas un labi nēsājamas un tas ir labs ieguldījums ne tikai mazā cilvēka sapratnē par to kā izskatītoes un ģērbties attiecīgajā vidē un telpā , bet arī pienākuma un cieņas izrādīšanu ar savu ārejo izskatu savai skolai un piederību tai. Vecāki tāpat pērk un izdod naudu apģērbam un vienalga vai tas ir briesmīgs svīters no humpalu veikala uz svara, vai abšaubāma garuma kleitiņa no puscaurspīdīga mežģīņu auduma no visdārgākā brenda veikala...nauda tiek tērēta, bet ja tā ir skolas forma, kuru vecāki nopērk un kaut vai nomaksā pa daļām, bet tas ir risinājums uz visu mācību gadu. Man kā apģērbu dizainerei un arī skolas darbiniekam ir radies iespaids , ka skolas formas tomēr ir ļoti labs risinājums un nav pakļaujams attcelšanai , bet gan izskatīšanai un pieņemšanai. Kaut vai mazliet tādā veidā ieaudzinot mazajos cilvēkos apģērba kultūru. Jo tas kā bērni nāk uz skolu, tikai liecina par konkrētas ģimenes varēšanu gan materiālajā ziņā gan izpratnē par apģērbu kā tādu.
Skolas forma vispārizglītojošā skolā ir viena no totalitāras domāšanas pazīmēm.
Jā, Maru minētās pimpainās bikses tiešām nevajadzētu vilkt uz skolu, tās lai n u paliek kādai īpašākai iziešanai
>latgalītei 20.09.2016. 10:24:52
Vienmēr ierosinātāji ir daži vecāki - arī izlecēji, tie teksti ir apmēram tādi - re, kā kaimiņskolai ir formas, ui cik visi smukiņi, mums arī tādus vajag, jo mums arī tad būs vienotība un nebūs diskriminācijas! jā,bet tās formas ir dārgas un visi nevarēs iegādāt....nē,nu nekas - davai ieviešam vienādu vestīti ar logo kā obligātu, bet kas var atļauties tie lai pērk arī jaciņu un polo krekliņu. O, jā - super, lieta darīta - mūsu skolā tagad arī būs forma! Labākajā gadījumā vēl tiek apjautāti citi vecāki un bērni. Ha - veselīgi domā! Tātad, ja es nevēlos bērnam vesti vilkt, tad es slimīgi un necilvēcīgi domāju? A Jums neienāk prātā, ka es vienkārši mīlu savu bērnu un nevēlos pieļaut, ka pārgudri vecāki manā vietā nolemj un uzstiepj, ko uzmaukt mugurā manam susuriņam? Un ticiet man, lai gan esmu pret formu, mans bērns neiet katru dienu jaunā apģērbā uz skolu, jo es mācu viņam taupīt - un tas ir cilvēcīgi. Jums ir absolūta taisnība, ka skola nav pagalms, kur var darīt, ko grib. Un, tieši tāpēc - skolā ir cilvēki, kuri veic audzinošo darbu, tāpat kā es no savas puses daru to mājās. Un nevajag man veselīgi un cilvēcīgi domājošam cilvēkam mēģināt iestāstīt, ka forma atrisina uzvedības problēmas. Bērniem jāiemāca ARĪ BEZ FORMAS iemācīties uzvesties ar cieņu un atbildību. Ne jau visu mūžu forma mugurā būs.
Vispirms,lai vecāki iemāca bērniem pareizi ģērbties.Brīžam ir sajūta,ka bērni uz skolu ir iedaušies kā papagaiļi.Drēbju krāsu salikums ir vienkārši atbaidoš-rūtains krekls,pimpainas bikses,tam klāt geparda rakstā jaka utt.Nesaprotu,kā vecāki var šādi apģērbtus bērnus laist ārā no mājas.Domāju,ka mamma ir pirmais cilvēks,kuram būtu jāpamāca,kas ar ko ir velkams kopā un kas neder kopā.Tie paši legingi-reizēm ir šausmīgi skatīties ......vai tas ir apģērbs ar ko iet uz skolu?Un ,ja vēl uzvelk tos plānos legingus un maiciņu līdz viduklim,tad vispār skats pa rubli.(sajūta ,ka bērns ir tik trūcīgs,ka palaist pliks uz skolu).Reizēm,kad ieraugi,kā ir apģērbusies mamma,tad nav brīnumi,ka viņas skolēns tā ģērbjas. Sāksim vākt parakstus,ka skolu arī var kavēt bez aizlieguma. Un nu jau ir pienācis laiks,ka ierodas mammas skolā un sāk diktēt kā skolotājam jāmāca,kā jalabo darbi,jo viņa būtu darījusi tā ,un būtu likusi tik...Kur mēs ejam,kas būs tālāk?
latgalīt~, 20.09.2016. 10:01:52
vairāk nav PSRS, paskataties no malas, kādā tonī Jūs te uzspiežat SAVU!!! :-ddddd
Esmu tikai un vienīgi par formām!!!Un mūsu skolā tās pieprasīja vecāki paši,lai nedalītos biezie un mazturīgie.Noteicošais jau nav maka biezums,bet tas cik veselīgi domā.Arī turīgie ir par skolas formām,kuri cilvēciski domā .Ja ir šādi domājoši vecāki,tad skolas formas ir tādās cenās,ko var atļauties katrs vecāks savam bērnam.FORMA NEVIENU NEAPSPIEŽ,BET LIEK UZVESTIES AR CIEŅU UN ATBILDĪBU.Skola nav pagalms,kur daru,ko gribu.Tā ir bērnu darbavieta,kur noteikumi jāievero,tapat kā pieaugušie savā darbā tos ievēro.Pret formām parasti iestājas tie vecāki,kuri katru dienu var atļauties savam bērnam citas drēbes vilkt.Ne jau zīmola drēbēs ir skaistums,bet cilveka dvēselei!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.