Lietotājvārds
Parole
mamma Lotei 21.09.2016. 09:50:42
Noteikti ne. Šis konkrētais citāts ierakstīts, lai IZM var "ticami pamatot" ministra uzsākto - "uz skolu no pamperu vecuma" kampaņu! Tikai un vienīgi. Klaja manipulācija atrodot "smagsvara argumentus"... Pieredze rāda pilnīgi pretējo - pāragri sastimulēti bērni (pāragri piebāzti ar teorētisko materiālu un abstrakto) ātri izdeg un sekmes turpmākajos vecuma posmos zūd, nemaz nerunājot par psihes noturības rādītājiem. Raksta mērķis acīmredzams - uz smuka fona "iebarot" pa pilītei "jauno pieeju", pret kuru tik skaļi protestēja, kad ar to klajā nāca tiešā veidā.
Nekādā gadījumā!Ne dienu neesmu gājusi bērnudārzā.Lasīt, sākot 1.kl., nepratu. Skolu beidzu ar labām un teicamām sekmēm, iestājos augstskolā, beidzu! Komunikācija ar visiem vislabākā.
mamma Lotei 20.09.2016. 17:39:11
Mani bērni nevienu dienu nav apmeklējuši pirmskolas iestādi, bet sekmes ir ļoti labas, prot kontaktēties ar vienaudžiem. Tāpēc pasakām par bērnudārzu brīnumbērniem es īpaši neticu.
Vai OECD arī salīdzina "neproduktīvo" tantuku skaitu dažādu valstu izglītības ministrijās . Domājams, šādā griezienā mums nopietnus konkurentus neatrast.
Kāpēc rakstā tiek minētas tikai Latvijas izglītības sistēmas stiprās puses? Vai tad OECD ziņojums ir slepens dokuments? Raksts neatspoguļo situāciju kopumā un ir tendenciozs.
...... PISA matemātikas testos piecpadsmitgadīgiem jauniešiem. ........ sekmes PISA matemātikas testos. Bez smaida nav iespējams. Izcili!
Reti pozitīvs IZM viedoklis par izglītības sistēmu Latvijā. Līdz šim tikai kritizēja. Savu domu, laikam, tur (IZM) nevienam nav...
nesaprotu - ja Latvijā ir obligāta pirmsskolas (5 un 6 gadīgo) izglītība, kāpēc vienmēr un visus ierēdņi, deputāti, pat ministrijas darbinieki runā un raksta, ka Latvijā bērni sāk mācīties no 7 gadu vecuma?
Jāpiekrīt Lotei, bet tas iespējams attiecas uz paaudzi, kam tagad ir gadi tā 35 un vairāk. Tagad bērnudārzs daudz vairāk programmatiski, tā sakot, saistīts ar sākumskolu. Agrāk tas tā nebija.
Bērnudārzs jau arī ir kā pirmā dzīves skola. Jāmācās saprasties ar citiem mazajiem utt. Turklāt bērnudārza vecumā ir visvieglāk apgūt jaunas valodas, tādēļ vinnētāji ir tie, kuri bērnudārzu apmeklē ne savā dzimtajā valodā. Divi zaķi ar vienu šāvienu.
Ja mājās ir auklīte (vai vecāki), kas arī pievēršas bērna attīstībai, lasot grāmatas priekšā, dodot attīstošās spēles, turklāt vēl iet ārā draudzēties ar citiem maziem bērniem, tad noteikti problēmu nekādu nav. Drīzāk pretēji - bērnam tiek pievērsta īpaša uzmanība, varētu teikt, ka ar viņu "strādā" individuāli. Līdz ar to attīstība var būt par straujāka.
"Tāpat ziņojuma dati rāda, ka visās valstīs bez izņēmuma pastāv korelācija starp bērnu dalību pirmsskolas izglītībā un sekmēm PISA matemātikas testos piecpadsmitgadīgiem jauniešiem. Bērni, kas nav mācījušies bērnudārzā, 15 gadu vecumā biežāk uzrāda zemākas sekmes PISA matemātikas testos." Ja tā patiešām ir, tad žēl, jo ne es negāju bērnudārzā, ne arī mans bērns iet. Man gluži vienkārši tur nepatika, tādēļ vecāki nespieda iet - bija tā iespēja palikt mājās, kur arī dzīvojos līdz 1.klasei - tāpat mācījos no bilžu grāmatām, tikos sētā ar vienaudžiem bērniem u.c. Vai patiešām bērniem, kuri nav gājuši bērnudārzā, ir mazāk iespēju sasniegt izcilību...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.