Lietotājvārds
Parole
Maza provokācija 21.09.2016. 17:59:11
Par ko ir cepiens? Tā satraucamies par nedrošo skolas vidi, kura ir traumējoša dauzoņām (padenīšu licēji) un kustīgajiem bērniem, lai arī ir prieks, ka bērni ir aktīvi un kopā spēlējas starpbrīdī nevis tup gar sienām ar telefonspēlītēm rokās,....kamēr vakar divi 6. klases skolēni pēc stundām mājās guva tādas traumas ar velosipēdu (driftiņš) un batutu, ka šodien pat uz skolu atnākt nebija spējīgi (rīt solījās gan būt skolā un pie daktera neiešot). Varbūt tikai izlikās, ka klibo un mugura sāp, jo aplam negribās uz skolu doties...kas to izsvērs un kam to jāredz?
Skolnieciņš 19.09.2016. 06:15:26
Un jūs daudzi aizmirsāt par psiholoģiskām traumām, psihosociālajām un psihoekonomiskajām traumām. Šādas traumas skolā var gūt bez grūtībam. Dzīve ir jautra, sadistiem tā ir īpaši jautra. Zilums uz pleciņa sadzīs, bet sakropļota iekšēja pasaule var nesadzīt??? Tāpēc var cilvēku lauzt ne tikai fiziski, bet arī kā personību jeb psihiski. Daži par telefonu uztraucās daudz vairāk, nekā par mani... Un sadismu pret sevi, es nepiedošu. Iespēju robežās atriebšu visu pēc saviem ieskatiem. Mani gandrīz līdz paßnāvībai noveda maitas, bet pašiem bija jautri... Kāpēc turīgos (ne visus) izklaidē citu ciešanas??? Ienīstu...
Mācījos skolā11 gadus, neatceros nevienu gadījumu,ka kāds būtu fizkultūras (sporta) stundā guvis traumu. Tolaik skolā un īpaši jau sporta un darbmācības stundās bija STINGRA disciplīna. Nevienam neienāca prātā grūstīties, skriet priekšā vai kā citādi 'izpildīties"un neievērot noteikumus. Tagad bērni ātri iemācās - ja kas notiks,vainīgs būs kāds cits.
Daudz traumu arī tādēl, ka šodienas bērni vairumā ir, piedodiet, patizli. Mazkustīgi, neveikli. Kad nu kaut ko mēģina darīt, tad sanāk tā, kā nu sanāk.
Skolās ir droši! Dienā 8 stundas skolā (mācību stundas + pulciņi) 8 stundas citur 8 guļ. Atskaitot gulēšanu un brīvdienas, sanāk, ka skolā pavada aptuveni 40% no darbošanās laika. Ja ar nepilngadīgiem jauniešiem biezi apdzīvotā teritorijā 40% laika notiek 40% negadījumu, jāsecina, ka nekur nav tik droši kā skolā. Paldies Jums, mīļie skolotāji!
K..
ES vakar nosprāgu
Par instruktāžām - ka tik nav tā, ka jo vairāk vienu un to pašu maļ, jo mazāk tam pievērš vērību - laiž gar ausīm. Bērniem no mazotnes būtu jāmāca izvērtēt riski, nevis tikai - to nedrīkst, tur nav brīv, neskrien, nelec, nedari, aizliegts. Protams, ir daži dzelžaini aizliegumi, kurus pārkāpt nedrīkst, bet kopumā visādu instrukciju, noteikumu un citu aizliegšanu ir tik daudz, ka par daudz. Otrs - visur kliedz, ka bērni jāuzrauga. Un atkal - jo vairāk uzraudzības, jo vairāk bezatbildības. Jo paraus malā, uzsauks, pieturēs pie rokas, pievedīs, aizvedīs, nostādīs, palaidīs, saķers...... Nav jādomā. Un atbildēs - uzraudzītājs.
Mūsu klasē sporta stundās 2 pirmajās nedēļās 2 traumas.
:)) Skolotāja 15.09.2016. 12:49:01
Ir arī ceļu satiksmes noteikumi, bet vai tāpēc nav avāriju? Ir regulāras instruktāžas, bet vai bērni negūst savu pieredzi? Diemžēl arī negatīvo. Drošu dienu!
Tev šķiet, ka skolā bērni nedauzās? - Kāds naivums! Tiek kopā pēc tādas lietainas vasaras un tad sāk noskaidrot rangus, līderus, ko kurš prot un var.... Katram skolotājs klāt nevar izstāvēt un instrukciju ik pa minūtei nolasīt!
Atkārtošana - zināšanu māte 15.09.2016. 09:47:45
Jo biežāk atgādina par traumu gūšanas iespējām, jo vairāk šī informācija "iesēžas" - taču pat darbā ir ikgadējās ugunsdrošības u.c. instrukcijas / apmācības. Jo ir dabiski, ka tās lietas aizmirst. Tāpēc domāju, ka arī skolā šīs lietas vajadzētu gan biežāk atkārtot, lai tik bieži tomēr nesatraumētos.
Tu vari atkārtot cik reižu gribi. Bērns dzird tikai to, ko vēlas dzirdēt. Un pat, ja dzird, pat, ja zina, tik un tā mēdz rīkoties pārgalvīgi un ne pēc instrukcijām. Nu pilnīgi tāpat kā pieaugušie.
Vasarā noteikti ir visvairāk traumu, bez šaubām, jo tad bērni ir visaktīvākie, visvairāk dauzās pa āru utt. Tur patiešām neko daudz nevar mainīt. Bet ikdienā, skolā, ne-sezonā gan var samazināt traumu skaitu.
Cilvēki zina, ka uguns ir karsta, bet tas taču nenozīmē, ka viņi nekad neapdedzinās. :)
Tikai 40% skolā? 15.09.2016. 09:43:58
Skolā, kur bērns pavada dienas LIELĀKO DAĻU tikai 40%?! Par ko gan trauksme? Te vajadzētu vecākus patricināt, kāpēc atlikušajā dienas daļā tie 60% traumu bērniem, kurus kārtīgi nepieskata vecāki!!! Pie tam, vecākiem ir tikai 1 vai 2 pieskatāmie, bet skolotājam - 20 bērni, kas nomainās ik pēc 50 minūtēm! Kāpēc visi pievērš uzmanību šiem 40%, ne atlikušajiem 60%?????????????/ Un kā ir vasarā?
Tas nozīmē, ka skolēniem - gan pašiem mazākajiem, gan vidusskolēniem vajadzētu biežāk atkārtot drošības instrukcijas sportā un vispār ikdienā!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.