Lietotājvārds
Parole
Nu vot, pajautā, kāpēc tā jādara!Bet dara, dara to bērni. Un tas, ja nerunāsiet un galvu liksiet smiltīs, nemainīs faktus, tikai nepalēdzēsiet bērnam saskatīt muļķības, no kurām būtu varējis izvairīties.
Daudzpunktiņam 27.09.2016. 21:33:33
Tieši tā jau arī vecākiem iesaka ar bērniem(tracina tā bērnu uzsvērtā saukšana par pusaudžiem) runāt par šo tēmu.
bieži vien arī šādi runājot ar pusaudzi jūs neko nepanāksiet kā tikai viņu nokaitināsiet vienkārši vajadzētu pastāstīt kā šādu foto uzņemšana var beigties un ja ir iespēja parādīt reālus atgadījumus tā jūs panāksiet vairāk
Priekš kam intīmie brīži vispār jāfotografē? Nesaprotu. Intimitāte ir jāpiedzīvo un jāizbauda. Un tad vēl kaut kur sūtīt tālāk - tā ir vēl lielāka muļķība.
Jāpiekrīt mammai, ka ar pusaudžiem būtu nevis par pārsūtīšanu, bet vispār par kailfoto uzņemšanas (ne)vajadzību un riskiem jārunā. Nu nav pamatskolniekiem savi plikņi jābildē, kur nu vēl jāizplata publiskā vidē.
Kāpēc netiek runāts par to, ka kailfoto vispār nevajag uzņemt? Jebkurš foto, kurš ir uzņemts var nonākt citu cilvēku rokās. Ar to ir jārēķinās katram.
Eu nu. Send nudes
Skolnieciņš 23.09.2016. 14:58:43
Ko jūs nervozējat! Pat ja kāds mūs filmē, tad ko var ar sūdīgu kamaru safilmēt? Jauztraucas tikai tiem, kam ir flagmaņtelefoni par 700eur. Ar 0,3mpix vai 2mpix priekšējo kameru vājos apgaismojuma apstākļos neko neuzfilmēsi, tas mats ir ar ierakstiem. Kvalitāte ir slikta, mikrofons var ierakstīt tikai skaļu troksni un papildus būs fona skaņas. Vai tad jūs nekad neredzējāt, kā filmē žurnālisti? Nevelti viņu kamerām ir 20cm krāniņi priekšā un mikrofons kā liels kāts...
Zinu vienu sievieti, kura savai telefona kamerai priekšā pielīmējusi nelielu lapiņu. Tieši šī iemesla dēļ, ka tai varot pieslēgties. Es gan apšaubu, ka kādam tik briesmīgi interesētu viņas privātā dzīve, bet ne par to ir stāsts. Cilvēks apzinās teorētisko risku.
Man liekas, ka kādreiz bija vēl daudz sliktāk, jo cilvēki nezināja, cik ļoti VISU iespējams izsekot, uzlauzt, iegūt, ja vien ir programmēšanas zināšanas. Ko nemaz tik grūti nav apgūt. Tagad cilvēki tomēr sāk vairāk saprast un kļūst uzmanīgāki. Pat caur datora webkameru iespējams redzēt, ko cilvēks dara otrā galā. Mēs to par to ikdienā pat neaizdomājamies.
Žēl. Tāpēc nekad nevajag domāt, ka kaut ko tādu var jebkur sūtīt. Nekādos apstākļos. Lai vai ko kāds teiktu vai censtos ieskaidrot.
Pirms kādiem 15 gadiem pārsūtīju tā laika puisim ļoti intīmus foto - Skaipā. Viņš gan tos pēcāk izdzēsa manā klātbūtnē BET tāpat jau kaut kur datora dzīlēs cietajā diskā tās dzīvo, tāpat arī skaipa vēsturē gan jau. Zinu, ka neviens cits tās nav redzējis bet visu mūžu to nožēlošu jo vienmēr pastāv iespēja, ka kāds tomēr kādreiz uzies - skaipa vai kompja dēļ. Ienīstu šo kļūdu, bet neko darīt vairs nevar.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.