Lietotājvārds
Parole
35 gadu darba stāžs skolā. 10.10.2016. 15:18:51
Šodien izstājos no šīs ganizācijas. Visus svus darba gadus to baroju. Atbalstīt šo aplaupīšanas un apmelošanas kampaņu vairs netaisos. Rīt rakstīšu arī atlūgumu, lai pēc brīvlaika izbeigtu sevis pazemošanu.
.... atbalsta šos grozījumus!
Kā vārdā man būtu arodbiedrībai jāmaksā 6 eiro, ja tā man ļauj atņemt 90?
Šovakar LIZDAS teiktajā varēja pat paklausīties. Bet vai tiešām vārdiem sekos darbi? Vai tā atkal nav tikai runāšana publikas priekšā? Kaut kā ticība zudusi! Vienalga patreiz neesmu mainījusi domas šo organizāciju pamest. Pieļāva, ka man atņem 120, savākšu vismaz tos savus 10 nabadziņus! Varbūt kādreiz atkal iestāšos, ja saskatīšu jēgu.
Šodien 3 stundas laboju kontroldarbus. Tagad varu ar tīru sirdsapziņu divas nedēlas nelabot nevienu darbu, jo tās 1,3 stundas nedēļā, ko man labošanu apmaksā, esmu nostrādājusi ar uzviju.
Arta skolotāja 04.10.2016. 20:52:57
kārtējās reformas" sviests" un ārprāts ! Jā, ir tā aldziņa par septembri mazāka nekā pag.gadā septembrī.... Būs nopietni jādomā par aizbraukšanu, jo ticēt reformatoru solījumiem vairs nav spēka , jo tik vien sanāk, ka meli, meli, meli, meli...... Diemžēl, ļoti cien. skolotāji, mūs atkal piemānīja !!!
Kamēr tikai šeit (komentāros) pukstēsim, tikmēr nekas nemainīsies un labāk nebūs !!! Vajaga cīnīties ar troksni, nevis tikai šeit vaimanāt!!!
Fēlikss Edmundovičs 04.10.2016. 11:26:36
(berzē rokas) - Man patīk! Troikas, tiesāšana pēc revolucionārās sirdsapziņas, uz vietas.....
Likums "paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei." Vai nebūtu prātīgāk uz laiku atstādināt no amata? Vai tad skolās viss notiek kā kara laikā - sods bez izmeklēšanas? Biedē vārdi "konstatēts" un "nekavējoties" - tad nu var pavērst, kā vien grib. Skolotājam jau advokāta, visticamāk, nebūs. Manuprāt, nozieguma sastāvs jāizvērtē tiesībsargājošām iestādēm, nevis darba devējam. Kas tādā sistēmā vispār vēl spēj strādāt?! Ik dienu kādi pārmetumi un jaunas prasības. Skolotāji, es jūs apbrīnoju! "Šis ierosinājums izstrādāts, lai pēc iespējas (..) ierobežotu neracionālu valsts budžeta līdzekļu izlietojumu." Tad jau būtu nopietni jāpārskata viss mācību priekšmetu saturs, kas dziļākajā būtībā ir valsts budžeta līdzekļu neracionāls izlietojums!
Ko LIZDA ir labu izdarījusi skolotāju labā? Tikai tukšas runas, pensionerkas reģionos dzīvo cepuri kuldamas.
Va velns ,,Koļa" sāku domāt. Ja būtu tur gāzes kamera......... . Tur gāzei jābūt, bet vai Šadurski IZM bābas ir iebāzušas? Tās iebāztu. Varbūt Šadurskis sēž svētās Magdalēnas pagrabā?
Kādā sakarībā e-klase reklamē medicīnas sabiedrību, kuras pakalpojumi skolotājiem nav pa kabatai? Un vairumam bērnu vecāku - arī? Tā ir tāda izsmalcināta ņirgāšanās? Vai kā to saprast?
Nekādas mediju uzmanības nebūs pēc 10. oktobra. Algu samazinājums nedod iespēju uzgāzt skolotājiem kārtējo mēslu šalti. Cits jau nekas medijus šajā jomā neinteresē.
Gribētos redzēt, kāda būs mediju uzmanība, kad pēc 10. datuma būs zināmas reālās skolotāju algas. Tagad par visu valsti ir izbazūnēts, ka skolotājiem algas pieaugs pa 60%, bet realitātē gandrīz visiem ir algu samazinājums. Cerams, ka mediji to publicēs ar lieliem burtiem un Šadurski nosauks par meli. Vēl jau viņam tajā ministrijā ir ļoti daudz līdzi dancotāju, kurus vajadzētu saukt pie atbildības.
ahahah
Paskatījos Šadurska deklarāciju. Trūcīgs tas tips nav un to visu būvju un īpašumu uzturēšanai ir vajadzīga nauda. Nedomāju ka viņš ir godīgs cilvēks. Šis tips būs viens no tiem, kurš palīdzēs Vienotību nolaist pa burbuli. Tas varbūt pat ir labi.
Tad jau Šadurski ar visu kompāniju jāatlaiž ar atpakaļejošu datumu!!! Tikai cilvēks ar ļoti zemu "morālo latiņu" varēja pieņemt veselu nozari degradējošus grozījumus, pats justies apmierināts, justies šausmīgi lojāls šai valstij, kura neprasa atskaitīties par izkleķerētiem miljoniem, trīs gadus muļļājot neveiksmīgu projektu ,tad to pieņemot steidzamības kārtā!!! Ļoti gribu zināt, kurš tagad tērēs manus ~~200.e? KUR SOLĪTAIS DZĪVES LĪMEŅA UZLABOJUMS? Igauņiem minimālo algu pedagogiem pacēla līdz 1000 bez kretīniskiem nosacījumiem. Šadurski ziepēs ar visu viņa Vienotības svītu!!! Arī šī tērgāšana, tāpat kā iepriekš par tikumību, ir darba imitācija, lai novērstu uzmanību no svarīgākiem jautājumiem!
garāmgājējs p.s. 03.10.2016. 18:02:48
:D :D :D smieklīgi - lojalitāte nozīmē "tev nebūs komentet reklāmu!" :D No rīta pie raksta ar Premium apmaksāto relāmu bija pareizas norādes, ka pilnīgā nevietā ie-kopi-jots :D tagad - komentāri atslēgti vispār :D :D E-klases apkalpotājs-preses relīžu kopieris sajauca portālus - E-veselības saturu ieblieza E-klasē. :D :D :D da nu - a kāda atšķirība :D Tev būs korekti neizteikties, ka par skolotāja algu Premium Medical pakalpojumus nevar atļauties :D :D
Ledlauzis "Koļa" 03.10.2016. 16:24:29
Pārdaugavai. Pareizi. Bet ar Pārdaugavu vien vairs nepietiek. Daugav abas malas mūžam nesadalās. UN vēl ! Vai tā ir tikai sakritība, ka Latvijas Kara muzejs un Latvijas izglītības ministrija atrodas tieši viens otram pretī, un pa vidu vēl ir Vaļņu iela. Vienā pusē neatkarība, otrā - atkarību komplekss, un pirmā atkarība ir datoratkarība. Tā ir tāda kā mūsdienu gāzes kamera, no kuras vairs nav iespējams atgriezties.
Plaģiātam ir pilnīga taisnība. Sekoju līdzi Krievijas izglītības likuma grozījumiem. Gandrīz mats matā. Par arodbiedrībām . Mēs paši esam vainīgi, ka ir radīts tāds pūpēdis, kurš KONCEPTUĀLI atbalsta un tāpēc pie KONKRĒTU LIETU (t.sk. arī naudas dalīšanas) netiek pielaists. Starp citu Arodbiedrību citadelē Bruņinieku ielā, tieši LIZDAS spārnā ir miers un āmen.
Varbūt smagi alojos, bet beidzamā laikā jūtams - Latvija likumdošanas iniciatīvas kopē no kaimiņa austrumos.......
Katra reforma ienes smuku netīro naudiņu to partiju kasēs, kuras pārvalda konkrēto sfēru. Tāpēc ir izdevīgi visu laiku kaut ko reformēt, bet zem šīm reformām slēpjas vistīrākā zagšana un korupcija. Tas attiecas arī uz skolotāju atalgojumu. Kur ir palikusi nauda, ja visi saņem mazāk?
no Pārdaugavas 03.10.2016. 13:11:25
SUPER! Speciālajām pirmsskolas iestādēm, internātskolām, attīstības un rehabilitācijas centriem un speciālajām internātskolām bērniem ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem. Ievērojami apcirpts finansējums - mīnus 250810 EUR. Tas nozīmē, ka speciālo skolu skolotāji oktobra sākumā algās saņems vismaz par 250-300 EUR mazāk! Ministr Kārli Šadurski, kurš ar putām uz lūpām solīja, ka alga nevienam skolotājam nesamazināsies, jo mērķdotācija netiks samazināta!?
Slava partijai un valdībai!
Domu, uzskatu plurālisms - demokrātijas stūrakmens. Diskusijās veidojas dominējošais viedoklis. Šis projekts ved uz to, ka skolotājiem ir jākļūst par valsts ierēdņiem, kuri bez smadzenēm izpilda reglamentu. Kādas vēl audzināšanas stundas ? Noskaldi savu priekšmetu no zvana līdz zvanam un nekādu ārpusprogrammas sarunu ar skolēniem un kolēģiem, jo pat aicinājums uz streiku nav tā īsti lojāls pret valsti, kurai ir problēmas......
Ministru kabineta 2016. gada 29. septembra ārkārtas sēdē tika apstiprināts mērķdotācijas sadalījums pašvaldībām – pašvaldību izglītības iestādēm 2016. gadam. Mērķdotācijas samazinājums ir vērojams speciālajām pirmsskolas iestādēm, internātskolām, attīstības un rehabilitācijas centriem un speciālajām internātskolām bērniem ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem. Šajā sadaļā ir ievērojams finansējuma samazinājums par 250810 EUR, jo ir mainīta šo pedagogu darba samaksas kārtība.
REPLIKA -> par spec.skolām 03.10.2016. 10:52:09
Stulbi, ka valsts nerisina ģimenēm sociāli svarīgus jautājumus un daudzās speciālās skolās mācās bērni no trūcīgām vai nelabvēlīgām ģimenēm, jo spec.skolās bērni ir valsts aprūpē.
Viss. Pietiek. Es sāku plānot savas ģimenes emigrāciju. Prom no šīs nenormālās valsts. "pareizā attieksme", "pareizā pieeja" - neko totalitārāku vairs nav iespējams izdomāt. Šis ir ceļs uz padomiju. Bet mēs tajā labprātīgi vairs nepaliksim. Un mūsu bērni un nodokļi arī vairs ne.
par speciālo skolu reformu 03.10.2016. 10:05:21
Septembra sākumā bija publicēta statistika - Latvijā ir 60 speciālās izglītības iestādes. Eiropas un Latvijas ierēdņi, ieraugot šo statistiku, saķer galvas - speciālās skolas ir nepilni 9% no visu skolu skaita! Vai tas nozīmē, ka Latvija pamazām pārvēršas ne vien par pensionāru valsti, bet arī par bērnu-invalīdu valsti? To nedrīkst pieļaut, steidzami jāsamazina skolu skaits! Kā labākais risinājums - speciālās izglītības iestādes jāpārņem valsts pārziņā un steidzami jāsamazina (jāoptimizē) skolu skaits. Un vēl viena valstiska problēma - nav gados jaunu speciālistu, kas strādās šajās speciālajās skolās. Uzskats, ka ikviens skolotājs pēc 72 stundu speciālās pedagoģijas kursiem var sekmīgi strādāt ar neredzīgiem, nedzirdīgiem, autistiem, bērniem ar disleksiju u.c. speciālām vajadzībām, ir maldīgs pašos pamatos. Tāpēc bērnu vecāki ar šausmām skatās - kas notiks ar viņu bērniem, kad pensijas un pirmspensijas vecuma speciālo skolu skolotāji, kas ieguvuši augstas kvalitātes profesionālo speciālo izglītību pirms 30 un vairāk gadiem aizies pensijā. Ierēdņus tas neinteresē - galvenais optimizēt.
Skolnieciņš 03.10.2016. 09:55:11
Es ļoti lojāls latvijai (speciāli rakstu ar mazo). Latvānija ir burvīga valsts... Tagad man ir sajūta itkā bijušie čekisti tika pie varas. Patrioti jo**nie atradušies. Labāk, lai padzīvo ar 129,66eur mēnesī...
Ko0 jus cepaties, bus sarikota amerikanju nemode stu4it vienam uz otru ,turklat zels un plauks temku riimeeshana un izdoshana par baltu patiesiibu. Skolas , kur pamatojas uz tenkam bus zeidu laiki atlaishanai no darba bez socialajam garantijam, nelojals-lasies ....Latvija ieviesh genetiski modificetu partiku - oij, ljoti labi ja stasta cik ta laba, oij, nelojals valstij ja stasta cik ta slikta.
Kurš būs tas.. 03.10.2016. 08:56:46
...kurš noteiks, kas ir nepareiza attieksme? Varbūt kādam lielzemniekam liksies, ka nepareizi ir informēt skolēnus par lauksaimniecības ķimizācijas nelabvēlīgajām sekām uz vidi un cilvēkiem? Un kas tad - skolotāju atlaidīs uz vietas?
Bet kurš un kā noteiks , kas ir nepareiza attieksme pret sevi un citiem? Nevienam nevajadzētu būt šādām tiesībām. Uzskatu, ka LIZDA nedrīkstētu piekāpties un atļaut šo konkrēto grozījumu.
Madara@ Inta 03.10.2016. 07:42:30
Piekrītu par pirmo punktu, bet savā ziņā tās ir gan saistītas - būtībā ir runa pat subjektivitāti, par morāli un ētiku. Tikai vienā gadījumā pret valsti, bet otrā - pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti. Tas ir attieksmes jautājums.
"Ļoti plašas diskusijas izvērtās par grozījumos iekļauto punktu, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei, vai arī izglītojamajam mācību procesā tiek veidota nepareiza attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti." Skaidrs, ka nedrīkst būt nelojāls pret valsti, bet kā šos divus punktus LIZDA un IZM var salikt kopā? Tas ir divas pilnīgi dažādas lietas! Veidot "nepareizu attieksmi" ir tieši tik ļoti neobjektīvs, subjektīvs vērtējums! Kas par sviestu, tad jau skolotāju varētu apsūdzēt un tracināt 24/7, ja kādam liktos, ka tieši vai netieši rada nepareizu attieksmi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.