Lietotājvārds
Parole
VARBŪT LABĀK RAKSTĪT UZREIZ UN SKAIDRI: 24.09.2016. 21:18:23
LATVIJAS SKOLĀS IR MILZĪGS SIEVIEŠU PĀRSVARS PĀR VĪRIEŠIEM-SKOLOTĀJIEM. Ne tikai direktoriem. arī apkopējas skolā ir pārsvarā sievietes. Un virtuvēs arī pārsvarā strādā sievietes. Tie visi ir ZEMI ATALGOTI DARBI, vīrieši uz tādiem neparakstās. Un vēl vīrieši neparakstās uz tādiem, kur ir REĀLA ATBILDĪBA, precizitāte, jābūt savaldīgam, pacietīgam, uzmanība vienlaikus jāsadala uz vairākām daļām... bet alga - praktiski minimālā, pusi darba pienākumu neapmaksā.
Meitas mamma 22.09.2016. 13:02:55
Šis pētījums ir tikai statistika, kas atspoguļo situāciju. Ja kāds to vēlas mainīt, ir jādarbina citas sviras - politiskas un ekonomiskas. Manuprāt, nav būtiski, vai skolu vada direktors vai direktore, ja vien cilvēks ir personība, kas atrodas īstajā vietā un spēj kvalitatīvi paveikt darbu. Tāpat kā jebkurā citā amatā vai profesijā. Toties daudz svarīgāk, lai skolās būtu līdzsvars starp pedagogiem sievietēm un vīriešiem, lai veidotos veselīgāka gaisotne un "mazais sabiedrības modelis" būtu adekvāts lielajam. Bērnu veselīgai attīstībai ir nepieciešama saikne ar abu dzimumu pedagogiem.
nesen lasīju, ka skolā jāstrādā dažādiem skolotājiem - neatkarīgi no viņu dzimuma, ādas krāsas, reliģiozās piederības un seksuālās orientācijas. Kuru no šiem variantiem piedāvās nākamais pētījums?
Anna atbild tētim 20.09.2016. 13:22:41
Mūsu skolā, kad direktors bija vīrietis, skolotājas ieklausījās direktora teiktajā, tagad informatīvajās - tikai tukša muldēšana.
Šis ir Nobela prēmijas vērts atklājums! No kurienes Direktori- vīrieši radīsies, ja skolā strādā tikai daži vīrieši.
slēptais jautājums - vai RPIVA gatavojas gatavojas akreditēt jaunu mācību specialitāti/programmu - skolas direktors-vīrietis
Atklāti sakot 20.09.2016. 11:13:21
Vājprāts! Vīriešu šovinisms uzņem apgriezienus. Tikko bikses kājās, vari būt gan direktors, gan cits labs amats tiek piedāvāts. Sievietes, kā vienmēr, nobīda maliņā.
Andris @Pārdomas 20.09.2016. 11:04:27
Vai jums kā padomju laikos vajag priekšā teikt, kas ir labi un kas - slitki? :) Mūsdienās tomēr jāatspoguļo fakti, katrs pats izdara secinājumus. Ziņas ar personīgiem viedokļiem demokrātijā nejauc. :)
Novērotājs 20.09.2016. 11:02:47
Domāju, ka " pie vainas" šajā gadījumā ir gan vēsturiskā situācija, gan arī algas. Kamēr nebūs konkurētspējīgas algas pedagogu profesijai ar citām, tikmēr vīrieši nenāks strādāt skolās. Viņi tomēr aizvien ir galvenie pelnījtāju mājsamniecībā - lielākajā daļā gadījumu. Un, protams, profesijas prestižš. Tur vajag gadus, lai kaut šis īpatsvars sāktu mainīties.
Tā arī nesapratu- tas ir labi vai slikti, ka sieviete- direktore skolā??? Jeb ar to ir domāts parādīt, ka sievietei nav vietas vadošos amatos??? Kaut kāds murgs, atgādina viduslaikus...
Tāda ir situācija Latvijā, jā, bet domāju, ka tam ir gan savi plusi, gan mīnusi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.