Lietotājvārds
Parole
Pepija -> ? 26.09.2016. 08:10 28.09.2016. 19:19:01
Arī Vidzemē piedāvā to pašu. Konkrēti šis droši vien nav valdības plāns, tas tikai nejauši sakrīt ar valdības plānu iztukšot visu Latviju atstājot " ūdensgalvu" Rīgu. Es tikai nesaprotu - kādēļ????
Skolas: Latvijā nepieciešams reorganizēt apmāram vienu IZM.
Arodbiedrība taču ar lēmējiem kopā dzer kafiju. Uz viņu atbalstu nav ko cerēt.
Neceriet uz arodbiedrību! Vai nedzirdējāt vairākus mēnešus atpakaļ pa radio, kad raidījuma vadītāja pusstundu stāstīja, ka skolotājiem ir 3 mēnešu atvaļinājums un vēl brīvlaiki, tad arodbiedrības vadītāja ne ar vienu vārdu neiebilda šīm aplamībām. Tikai , kad piezvanīja kāda skolotāja, tad piekrita tās teiktajam, ka tā nav. Ko tad var gribēt ? Diez kā neticas, ka viņas alga līdzinās mūsējām.
Kurzemnieki, lūdzu pasakiet, vai pie Jums tāpat kā Latgalē piedāvā strādāt Rīgas Maximā, vai tas ir Latvijas valdības plāns iztukšot Latvijas pierobežu?
tantīte -> patiesībā 25.09.2016. 21:24:37
vispirms gribētos redzēt skaitļus par to cik ierēdņu ir uz vienu strādājošo, pēc tam vēl arī skaitļus pa nozarēm - cik katrā nozarē ir ierēdņu attiecībā pret to cik cilvēku šajā nozarē strādā! man jau liekas, ka skaitļi būtu ...iespaidīgi!
patiesībā 25.09.2016. 20:20:20
100 deputātu vietā 60! Attiecīgi iedzīvotāju sarukšanai! Arī viss valsts uzblīdušais pārvaldes aparāts jāsamazina vismaz uz pusi
Vai maz vēl kāds cer uz arodbiedrības atbalstu? Es- nē! Mēs visas skolā nolēmām stāties ārā.
Vēl ne no viena skolotāja neesmu dzirdējis ka viņiem būs augstāka alga. Pilsētā visi pasaka ka stipri mazāka. Ko darīt ar to meli Šadurski? Vai arodbiedrībai ir plāns, ko darīs skolotāji oktobrī, pēc pirmās algas dienas? Tas taču nav normāli ko tas vīrelis veido. Šeptē tā kā pa savu privāto kūti.
Ilzīte Ieviņai 25.09.2016. 19:00:34
Mums jau sen par tiem pārējiem darbiņiem nemaksāja. Saņēmām labi ja 300-400 uz rokas (kā nu kuram paveicās ar tām kontaktstundām). Tagad arī no mūsu pusalgas tas 100-150, varbūt arī 200 aizies reformētāju brigādei. Tiešām- kur tie 9 miljoni, ja visi zaudējam!
tiesībsarg! 25.09.2016. 18:54:01
Vai tu zini, ka skolotāji mācību gadu uzsāk bez darba līguma? To pagrūž parakstīt ar atpakaļejošu datumu oktobrī, novembrī!
Ieviņa -> Ilzītei 25.09.2016. 14:22:40
slikti esi informēta. tā kā Rīga samazināja koeficientu, tad mēs, lielajās skolās, visi par to pašu darbu saņemsim par 100 - 200 Eur mazāk -atkarībā no slodzes. un apmaksājamo darbu mums tieši tāpat kā visur citur ir kļuvis mazāk, tai pat laikā darbā aprakstā tie ir saglabājušies. tātad, ja gribu labus darba rezultātus, jānodarbojas ar brīvprātīgo darbu vai labdarību - nezinu kā to pareizi nosaukt. un kā mūsu pašvaldība atrisinās bērnudārzu audzinātāju apmaksu - nesaprotu, jo arī viņi gala beigās ir mīnusos, jo slodze ta palielināta, a kā bērnudārzā pie vairāk stundām tik, ja to ir tik cik ir.
Pavasarī tika solīts, ka skolotāja slodze būtu 21 kontaktstunda + 9 stundas par pārējiem darbiem. Kur tas solījums palicis? Tagad sanāk - ja nav 30 kontaktst. - nav arī samaksas par pilnu slodzi. BEZJĒDZĪBA UN MĀNĪŠANĀS - RAKSTU ATLŪGUMU.
Neaizmirstiet vēl vienu - ja algu pieaugums (?) rodams, tikai palielinot slodzes un pārdalot skolēnus (samazinot skolu un klašu skaitu, jo bērnu jau vairāk nerodas), tad - vismaz trešai daļai skolotāju jānonāk bezdarbniekos. Cita matemātika nav iespējama. (p.s. lielā rajona skolā algas pēc šīs jaunās sistēmas ir samazinājušās par to pašu darbu)
1.Jāsamazina ierēdņu skaits IZM , jo neredzam darba kvalitāti vai vispār tā ir jālikvidē! Šadurskis neizprot jēdzienu- reforma!Mums bija dzērājministrs, no ka tagad cieš studenti, jo visu salaida grīstē! 2.Ierēdņi guļ, neizprot sava darba pienākumus, tātad kur skatās KNAB, ja vēl piemaksas saņem! 3.Skolotājiem jāstājas ārā no arodbiedrības, jo tā nespēj neko! 4.Kā maksā, tā strādāsim! 5.Valsts mūs apzog, jo strādājam bez darba līguma- nezinām savu darba līgumu! 6.Tiesājamies , skolotāji!
Ir jāprotestē pret šo patvaļu. Ir jāpieprasa Šadurska demisija. Viss iet tikai uz slikto pusi.
Tiesībsargs ielaižas diskusijās tikai par tām tēmām, kur saredz uzvaru! Viņš ļoti labi saskata, kā tiek pārkāptas cilvēktiesības, kaut vai ar darba samaksu! Ir slodz (21 kontaktstunda)- bet tai Ievinai maksāsim par pārējiem darbiņiem, bet tai Ilzītei- nē, jo viņa nedzīvo un nestrādā Rīgā!
Ku kū sargam 23.09.2016. 18:59:52
Un kur nu ir tiesībsarga modrā acs? Tiek pārkāpts likums, kas nosaka, ka algai jābūt zināmai mēnesi pirms darba uzsākšanas. kad šis likums tiks attiecināts uz skolotājiem? Regulāri, sākot mācību gadu, alga nav zināma. Nav zināms ne konsultāciju skaits, ne gatavošanās stundām - faktiski nekas. Un kā strādāt? Un vispār varbūt momentā būs jāraksta atlūgums, kad ieraudzīs algu pēc nostrādātām 5 nedēļām. Tiesības - deputātiem, ministriem, vecākiem, bērniem, skolotājiem - pienākumi.
neviens vēl nezina īsti savu algu....... bet jau ir 22 septembris! paldies valdībai par kārtējo reformu! pie mums te nekad neko nevar skaidri zināt, atliek vienīgi minēt .... dzīvojam skolās ka dziesmā....
Mūsu skolā pieņēmām lēmumu: VISI stājamies no arodbiedrības ārā.
Par brīvprātīgo darbu pensiju neapēķina! Jā, un nesaprotu, kā skolotāji, kas pensionēja, nenostrādājot ne dienu jeb pavisam neilgi šajā valstī, saņem 2-reiz lielāku pensiju, kā tagad, kad aiziesim mēs- tie pusaldziņas saņēmēji. Arī padomju laikos skolotājs nepelnīja daudz, taču pensija- 2-reiz lielāka. Slodze bija mazāka!
Priecīgajai 23.09.2016. 14:59:56
Nav jau par ko balsot. Šādā vai tādā veidā katra partija ir sasmērējusies. Tā ka vēlēšanas neko neatrisinās. Un sauklis - paši ievēlējāt, nav nekas vairāk kā demagoģija. Drīzāk vecākiem jāapvienojas un jāprasa IZM, valdībai lai nosaka arī maksimālo bērnu skaitu klasē. Varbūt portālā mana balss?
Reorganizācija 23.09.2016. 13:56:37
Kad Latvijā reorganizēs IZM, IKVD un novadu mēroga izglītības birojplanktona barotnes?
--> Par prestižajām skolām 23.09.2016. 09:10 23.09.2016. 13:51:28
Absolūti piekrītu. Jānosaka ne tikai minimālais, bet arī maksimālais skolēnu skaits klasē. Līdz 4. kl. - ne vairāk kā 20, līdz 9. kl. - ne vairāk kā 25, vidusskolā ne vairāk kā 30. Grupās lielas klases jādala arī fizikā un ķīmijā. Nevar jāt uz diviem zirgiem vienlaikus - prasīt individuālu pieeju un individuālu kontaktu no skolotāja pārpildītā klasē - stundā ir tikai 40 minūtes, un lielu klases pie(pār)pildījumu! Gribam lielas skolas un pārpildītas klases - rēkīnāmies, ka tas BŪS kombināts ar konveijeru.
Mīļā tauta - ko šūmējamies? Paši šos politiķus audzinājām, paši viņus ievēlējām. Nu ko saņemiet ko esat pelnījuši. Katru reizi ejot uz vēlēšanām būtu jāatceras šie stiķi ko politiķi izstrādājuši, bet ne. Mūsu cilvēkiem atmiņa īsiņa un atkal turpinam vēlēt par cilvēkiem kuriem uzspļaut tautai, bērniem un nākotnei. Ka tik pašiem labi. Turpiniet tik tādā pašā veidā (balsojot) atbalstīt šos krāpniekus un nekliedziet kad saņemat pelnīto.
Kā jau teica Eižēnija Aldermane - Kārlis Šadurskis melo, melo un vēlreiz melo.
Matemātiķe 23.09.2016. 12:13:55
Pazudis vakardienas komentārs, ko rakstīja "čoms" par skolotāju skaita pieaugumu Latvijas skolās. Piekrītu viņa domai. Ja skolotājs izpalīdz kādai skolai,piemēram,mācīt vēsturi,jo trūkst attiecīga speciālista( tātad strādā divās vai pat trijās skolās) = cik skolotāju kopsavilkuma tabulās - 1 vai vairāki?? Kā var pieaugt skolotāju kopskaits, ja skolās ienāk uz pirkstiem saskaitāms jauno pedagogu skaits???
Vai visi skolotāji ir arodbiedrībā? Ja nav, tad kādas pretenzijas pret arodbiedrību kuru paši neatbalstāt! /arodbiedrība jau ir brīdinājusi ministriju par iespējamajiem protestiem algu jautājumā. Saņemsim pirmo "apcirpto" algu varēsim spriest un pierādīt savu taisnību!
Vai citās skolās arī neesat redzējuši savas tarifikācijas? Vai tikai mums Valkā tā? Kaut kas neiedomājams, kurš jau datums!
Arodbiedrība! Kur jūs esat? Ko tagad guļat? 23. septembris...Skolotājs nevar saplānot savu darbu, jo nav zināms, kā būs ar pagarinātajām grupām, pulciņiem. Pagaidām strādājam, bet nezinām, vai par to vispār algu saņemsim. Bet strādājam! Kāpēc nestreikojam? Kaut kas taču jādara! Jādara gals Šadurska kunga bezjēdzīgai rīcībai.
Par prestižajām skolām 23.09.2016. 09:10:50
Nu nezinu, nezinu, pagaidām redzu loti lielas problēmas. Mazās klases pārpildītas, haosiņš ne pa jokam. Bērni jūtas diskomfortā. Es kā mamma , lai savam bērnam kaut ko izskaidrotu, cenšos veltīt lielu uzmanību, panākt acu kontaktu, redzēt viņa emocionālo attieksmi utt. Ko skolotājs 40 min. var izskaidrot, iemācīt 1. klases 33 bērniem? Pie pāris pienāks, palīdzēs, pārējie jutīsies atstumti. Kā lai katrs stundas laikā norunā no galvas iemācīto dzejoli ? Ko darīt mājturībā un zīmēšanā? Lai katrs dara kā māk? Kur lai atrod laiku pamācīt? Kur paliek bērnu prieks par savu tiešām labi paveikto darbiņu? Tas var notikt tikai klasēs ar 15-18 skolēniem. Pretējā gadījumā mēs jau no mazotnes audzinām pārsvarā paviršus, vienaldzīgus , zināšanās un prasmēs viduvējus cilvēkus. Kaut man nebūtu taisnība!!!
Kāpēcītis 23.09.2016. 07:42:54
Vai tādas skolas , kurās ir šāds skolēnu skaits , pēc ministra domām, pastāvēt vien varēs Rīgā un lielajās pilsētās ? Varbūt ir kāda gudra doma kā laukos atrast trīs paralēlklases? Ja nerodas atbilde, , vai lauku skolotāji joprojām būs nodrošināti ar algas minimumu? Varbūt derētu to darīt zināmu arī visai sabiedrībai, lai nerastos maldīgs viedoklis par skolotāju pelnītajiem ''tūkstošiem ''.
no Rīgas pamatskolas 23.09.2016. 07:22:58
O, mūsu skola tieši atbilst ministra teiktajam skolēnu skaita un paralēlklašu jomā, bet neērtais jautājums ir tāds - kāpēc iepriekšējā rindkopā solīti 1000 eur, bet tālāk seko, ka pamatskolā varēs nopelnīt 800? Uz papīra, un cik tad sanāk uz rokas? Atkal manipulācija ar skaitļiem, matemātiķi Kārli!
Ziniet cik par šiem gadiem, strādājot uz pilnu klapi esmu par 38 darba gadiem nopelnījusi pensiju? 140 eiro!!!!!!!!!!!!!!!! Un cik tas pabalsts ir bēgļiem? Visu laiku liela daļa darba nav bijusi apmaksāta! Prasības gan augušas teju ar katru gadu! Tagad arī- man ir 22 kontaktstundas (divas no tām ir apvienotās) , 24 apmaksātas kosultāciju minūtes nedēļā un viss! Skaitās- zem slodzes. Minists saka- ko jūs gribat par nepilnu slodzi! Tikai pasaulei izbazūnējis, ka skolotāja slodze būtu 21 kontaktstunda + 9 stundas par pārējiem darbiem (ko arī 9 stundās nepadarīt). Un klasēs mums nav 5-7 bērni, bet gan 10-15! Šadurskis tik muļķis nav, tāpēc uzskatu, ka viņš visiem rafinēti un apzināti melo. Galvenais jau sabiedrībai skolotājus nostādījis kā neapmierinātus bļāvējus ar labu algu! Un kam gan pārdalīti tie svētie 9 miljoni, ja alga samazinājusies gan mazajās, gan lielajās skolās?
Redzams, ka Šadurskis ieies vēsturē kā Latvijas izglītības kapracis: 1) skolas slēdz; 2) vienā klasē sabāž pāri par 30 bērniem, pēc principa - gudrākie izpeldēs, pārējie veidos muļķu masu, pār kuru būs viegli valdīt (mānīt un krāpt); 3) iztīrīs skolas no labiem skolotājiem. No valdības dabūja 9 miljonus, iegalvoja sabiedrībai, ka skolotājiem tagad būs lielas algas, bet patiesībā likmi palielināja par gandrīz 50 % un algas lielākajai daļai skolotāju līdz ar to samazināja. Vai Valsts kontrolei nevajadzētu painteresēties, kur palika iedotie 9 miljoni un vēl arī uz algu samazinājuma rēķina ietaupītie. 4) katru reizi, atrazdamies ministra amatā, liek pārrakstīt standartus. Interesantākais ir tas, ka tagad spēkā esošie standarti tapa Šadurska laikā un tika rakstīti tā, lai 1.klasē varētu mācīties 6-gadīgie bērni un saturu veido dažādas kompetences. Laikam jau standartu rakstīšana arī ļauj dažiem ierēdņiem labi nopelnīt, jo lielāko kumosu dabū nevis skolotāji, kas standartus raksta, bet ierēdņi, kas braukā pa ārzemju komandējumiem pieredzes apmaiņā.
Ak šie Šadurska kunga mainīgie uzskati... Pirms dažiem gadiem - ideāli ir mazas sākumskolas klases, kurās skolēna jūtas droši, ģimeniski. Un tagad- 3 paralēlklases un katrā pa 30 bērniem. Tās ir šausmas un apjukums pirmklasniekam, kā arī milzīga nasta un grūtības kvaletatīvi iemācīt mācību saturu skolotājam. Cienījamais Šadurska kungs, lūdzu, beidzot aizejiet uz skolu un nedēļu iepazīstieties ar skolotāja darbu, nevis atrauti spriežat par to kā un kuram vajag darīt.
Šaubos par izglītības kvalitāti pamatskolas klasēs ar lielu skaitu problēmu bērnu.Tie nomāks apzinīgos.Skolotājas karos par disciplīnu vairāk nekā mācīs.Algas būs lielākas,bet tā būs samaksa par iegūto stresu ne sniegtajām zināšanām.
kam tas jādara, ja ne ministram?? Vai arī to var izdarīt jebkurš?
GRIBU SKAĻI KLIEGT 22.09.2016. 19:15:45
Tā IZM paustā demagoģija rada neizpratni un sašutumu. Viendienīšu filozofija. Viss darbs rit tikai VIENĀ VIRZIENĀ - lai pašiem valdībā naudas maki ir pilni. MAN IR MILZĪGS KAUNS PAR VALDĪBU. Tad runājiet, K.Šadurski, skaidru valodu - BĒRNI JUMS NEINTERESĒ. Pārpildītas klases, troksnis, haoss. stress. 33 BĒRNUS VIENS SKOLOTĀJS NEVAR IEMĀCĪT. KUR IR SKOLOTĀJA PALĪGI? KLASĒ AR LIELO SKOLĒNU SKAITU IR JĀBŪT 2 PEDAGOGIEM!!! Bērns ir personība un ir pelnījis skolotāja uzmanību. Valdībā esošo bērni ir nodrošināti ar privātskolotājiem, vecāki VAR samaksāt par kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu utt. Parasts mirstīgais to visu nevar atļauties. Domāju, ka VALDĪBAS MĒRĶIS IR PELĒKA, NEIZGLĪTOTA MASA, AR KURU VIEGLI MANIPULĒT.
Man tāda sajūta , ka Šadurskis pēdējo reizi skolā ir bijis tad, kad pats sēdēja solā. Nekādas saprašanas par skolu. Skolā nesēž klonēti bērni ar vienādu mācāmības līmeni. Jūs deputāti nosēžat un klausāties , reizēm guļat, bet skolotājs , īpaši sākumskolā ir gan pedagogs, psihologs , māsiņa, reizēm domā kur pabarot uz skolu atnākušo bērnu, kurš nav paēdis brokastis u.t.t. Enu dienās varētu visus deputātus ielikt klasēs un lai nostrādā pilnu dienu ( īpaši sākumskolā), kur arī starpbrīdī kadu jāaizved pačurāt, un tad lai pasaka, ka vēlētos būt par skolotāju. Kauns , ka Latvijā ir šāds ministrs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.