Lietotājvārds
Parole
Maniem bērniem 01.02.2017. 17:30:48
Maniem bērniem 1., 3.klasē dod pārsvarā grieztus burkānus, dažkārt sagrieztus ābolus un dzērvenes (tās diemžēl nereti ir pussapuvušas), bet bērni gribētu, lai dod vēl vairāk un galvenais, lai nav bojāti! 5.klasē arī kaut ko dod, bet šķiet, ka mazāk. 12.klasē nedod neko. Vai tie nav mūsu valsts bērni? Paldies, protams, par to pašu! Jo šī patiešām ir ļoti laba lieta!
Skolnieciņš 28.01.2017. 09:07:15
Ko Jūs domājat par trūcīga mazuļa uzturu? Eiropas Savienības bezmaksas pakas nav īpaši veselīgas, manuprāt, V.V.Freiberga tās neēstu, kaut gan Sibīrijā ēstu ar prieku un gandarijumu. Nevajag uztraukties par ēdienu, Maximā ir daudz nocenotu un lētu labumu... Bet ar trūcīgā statusu ir grūti... Tur iraz iespēju uz laimīgām beigām. Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Iedzīvotāja 27.01.2017. 14:41:32
Потому что учеников средней школы считают уже взрослыми.
A почему в средние школы нет фруктов?
Es nesaprotu, kā var šādu pētījumu tik pārliecināti veikt? Fakts, ka bērnam iedala ābolu, tas vēl nenozīmē, ka viņš to apēd/apēdīs. Vai pētījumu veic uz pieņēmumu, ka izsniegts ābols ir apēsts ābols? Smieklīgi....
RE: Interesanti 26.01.2017. 19:22:56
Zemnieku audzēts vēl nenozīmē kvalitatīvs!
RE: Interesanti 26.01.2017. 19:21:36
Visam, ko pasniedz ēšanai ir jābūt svaigam un gardam, ja tā nav - lai nedod vispār! Sauklis "Latvijā audzēts" nedod tiesības bērniem dot ēst dārzeņus ar pēdējās dienas derīguma termiņu!
Interesanti 26.01.2017. 18:35:37
Kā šajā programmā var dot apelsīnus, ja augļi un dārzeņi nedrīkst būt vesti vairāk kā 300 km no izcelsmes vietas? Faktiski programmas augļi/dārzeņi ir Latvijas zemnieku audzēti. Tad kādus ananāsus jūs gribat šobrīd? Abols un burkāns ir tas, kas ir saglabājams un ēdams visu ziemu līdz martam. Un tādi tie ir - vai tomēr gribat kā lielveikalā, tos no Spānijas un Polijas vestos, gludi spožos, kā nolakotos? Dzērvenes? Visi zemnieki tās neaudzē. Kāļi, kāposti? Vot šito es paskatītos, kā komentu ņerkstētāju bērniņi sukā iekšā svaigus kāļus un kāpostlapas! Zirgam jāsmejas. Ja jau pat ābolus neēd.
Mūsu skolā skolēniem dod: gardu pienu "Lāsēns"; cietus, mazus ābolīšus; sapuvušus burkānus.
Skolā bērniem dod ābolus 3 reizes nedēļā - svaigus, sulīgus, garšīgus - ved katru nedēļu jaunu vedumu. Šogad nekādu sūdzību nav.
Mūsu skolā vienreiz nedēļā dod apm. 300 gramu ābolu. NEKAD nav dots neviens cita auglis vai dārzenis. Āboli ir gana bezgaršīgi un cieti. Vai Latvijas? Neesmu droša. Es tiešām ļoti gribu zināt, kuriem bērniem kurās skolās dod citus augļus un dārzeņus, cik daudz un cik bieži. Vai dažādās skolās tas var atšķirties?
Skolas auglis 26.01.2017. 12:19:45
Šogad mēs ēdam garšīgus, sulīgus ābolus. Pārsvarā ābolus. Mēs nesam uz klasi, kur skolotāja sagriež 4-6 daļās, izgriežot serdes. Bērni (1.-2.kl.) ir priecīgi, apēd pilnīgi visu. Atkritumos nonāk tikai tā daļa, kas tiek izgriezta. Par aizkostiem, izmestiem āboliem vairs nav jārunā - tādu vairs nav.
Ja dabā viss būtu tik skaisti kā uz papīra- tad būtu labi! Manējiem skolā dodot tikai ābolus ,atnesot sabērtus maisiņā(dažreiz ožot pēc mazg.līdz.- vai tiešām mazgā ar fayri?).Vienreiz bijis bumbieris, divreiz apelsīns.Kādi tur augli un dārzeņi,kāda dažādība? Saimnieces protams taisnosies,ka neēd,nav vērts dot.Bet vatbūt var pacensties,sagriezt,pasniegt tā glīti,lai apetlītīgi izskatās?-Ha,neviens jau neies pūlēties,droši vien par to nemaksā.Diemžēl tā ir.Iespējams,ka ir paraugskolas,kurās viss ir forši un var mums rādīt tv.
Iedzīvotāja 26.01.2017. 11:40:27
Augļus dod pilnīgi nelietojamus - vai nu jau bojātus, vai tik cietus, ka knapi var iekosties un tad sapuvušie āboli mētājas. Un pieiesim reāli - bērni neēd nedz kāļus, nedz burkānus, nedz bietes. Tā ka rakstīt var skaisti vis kaut ko, bet patiesībā mūsu skolēni nemaz nesaņem to tik '''veselīgo ekoloģisko'' pārtiku.
programmas darbības laikā skolēnus ēst kategoriski aizliegts !
Domāju, ka lielā mērā skolēnu ēšanas paradumus ietekmē šajā gadu desmitā tik aktuālā bio - eko - šmeko - veg uztura popularitāte. Tas, protams, nav slitki, bet jāsaprot, ka arī tas ir pašlaik modes kults, kā 2000.gadu sākumā pie mums modē bija ātrās ēstuves, kas ienāca tirgū.
Jā, skolas auglis ir laba iniciatīva, par to paldies. Lai arī kā daži vecāki šķendētos, ka viņu bērni neēd vai ko - katrā ziņā galvenais, lai ir izvēle.un iespēja, jo citiem arī tādas nav.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.