Lietotājvārds
Parole
Toties dzimtās valodas ziņāšanas kā paliek ar katru gadu sliktākas,tā paliek.Liekam akcentu uz svešu valodu,atstājot dzimto novārtā.Ar ko lepoties?!
Krievu valodas mācīšana skolā ir liela problēma. Tā netiek pasniegta kā svešvaloda. Nez kāpēc tiek pieņemts, ka visi to pamatā jau zin, atliek drusku pamācīt gramatiku. Ko lai dara tie bērni, kuriem nav priekšzināšanu?
Dīvaini - mūsu valstī 1.-6.klasē svešvalodas apgūst 74% skolēnu... Ko tad pārējie? Svešvaloda taču pēc standarta no 1.klases???
Apgūt jau varbūt apgūst, bet es nesaprotu, kāpēc citu vidēji Eiropas valstu jaunieši joprojām runā svešvalodās labāk nekā mūsējie?
Blefs
briti aizmuka no ES, jāmācās vācu un krievu valoda
Nav jau tik traki! Vēl mums ir 1.ģimnāzija Rīgā. Konkurss pat uz 7.klasi lielāks nekā mūsu augstskolās. Tur skolotāji liek mācīties un skolēni mācās. Vecāki respektē skolas prasības, neprasa atcelt mājas darbus, jo saprot, ka konkurēt spējīgs viņu bērns bez darba mājās neizaugs.
Un kāda tur bija tā statistika par latv.val. un literatūras apguvi mūsu skolās... Te būtu vietā citāts no Limuzīna Jāņu nakts krāsā...
protu izlasīt, bet nesaprotu, kas uzrakstīts 26.09.2016. 10:56:43
Ja skolēniem vislielākās problēmas skolā nesagādātu izlasītā teksta (jebkurā mācību priekšmetā) saprašana, varētu priecāties.
nu, ja mēs statistiku sagrozītu tāpat kā igauņi (viņiem svešavaloda skaitās arī igauņu, ja skolā tā nav mācību valoda), tad domāju - būtu līdzīgs vai pat lielāks rezultāts (skolu ar krievu mācību valodu tak mums netrūkst). un tas pats arī leišiem. Tā kā - ar statistiku kā parasti - kā uz to paskatās :D
Pirms gadiem 10 Latviā populārākās svešvalodas skolās bija divas - angļu (1.) un vācu (2.). Tagad izskatās, ka krievu valoda ir atkal aizstājusi pārējās.
Lai vai kādi būtu pētījumi, lai vai kāda būtu statistika, lai vai kā Latvija kādreiz nepārsteigtu pētījumos, viens vienmēr ir skaidrs - tāpat tur pat un mazlietiņ augstāk būs Igaunija. :D

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.