Lietotājvārds
Parole
Liels paldies par lielisku viedokli prezidentam! Ir cerība ka 6 gadniekiem neatņems 1 bērnības gadu! Būs vēl kads laiks paspēlēties, iziet laukā ar pii bērniem, jo tad jau priekšā gaida garie 12t ........gadi! Būtu jauki, lietderīgi saīsinātu tos 12t.....garus gadus!
vaboliite33 29.09.2016. 14:48:45
Adele,tagad tiem,kuri mācījās 80.gadu vidū, jau ir 36 nevis 34 gadi.Bet ne jau tā ir lietas būtība,daļēji piekrītu raidījumā paustajam,bet vienmēr būs kādi apmierinātie un kādi neapmierinātie.Es uzskatu,ja mans bērns būs gatavs iet no sešu gadu vecuma skolā,tad laidīšu,bet,ja ne,tad ne.Jo tiešām,bērnu iegrūst skolas vidē(kāda tā ir tagad) būtu nesaprātīgi.
Pārejam uz jaunu domāšanu un pieeju: mācības- tikai ne skolas solos sēdot, rotaļājoties, izzinot, komunicējot, mājasdarbi- slikti, skolotāji- neprašas, bērni- personības( ko gribu to daru, ko negribu -nedaru) , lai tikai interesanti, aizraujoši, neformāli, neapgrūtinoši...utt. Vajadzētu jau lēnām to pieeju ieviest arī darba tirgū- lai nav pēc tam liels šoks. Jau tagad ir paaudze, kas filozofē- kāpēc darīt, ja var nedarīt... Uz kurieni šitā aizreformēsimies.Paldies Dievam, ka prezidents mums ne tikai smuks, bet arī ar galvu, cerība uz viņu, ka apturēs to sešgadnieku bīdīšanu skolā. Saprotami vēl būtu, ja tiem bērniem būtu uz ielas jādzīvo, bet visi taču ir PII, kur patiešām bērnību pavada interesanti un jauki.
-->SKATIETIES ŠOVAKAR LTV1 28.09.2016. 16:12 28.09.2016. 18:13:22
Šodien skolotājs uzzināja, ka IZM domā - 28 kontaktstundu sagatavošanai pietiek ar 2(divām!) stundām.
Malacis prezidents! Malacis!!!
Man arī šķiet pareiza ideja par vecāka izvēli nevis 6 gadnieku iesūtīt skolā, kur valda pavisam cits režīms. Runāju šobrīd no savas pieredzes, jo pirmo gadu saskaros ar skolu.Pirmklasnieks, kuram ir 7 gadi, kurš mācās ap 2h dienā vēl pēc skolas, tiek galā ar mācībām. Paspējām arī jau saslimt skolas otrajā nedēļā, jo emocionāli bija par grūtu.Tik tiešām cits režīms nekāPII. Tā kā skolēni skolā pārvietojas par klasēm, pirmās nedēļas bērnam nebija laiks starpbrīžos pat padzerties.Arī tās smagās pirmklasnieku skolas somas.Vai tiešām bērnam jau pašā sākumā jānēsā tādi smagumi.Uzskatu, ka mājasdarbi tiek uzdoti par daudz.Soļošanai uz lielo dzīvi jābūt pakāpeniskai, vai ne?i
SKATIETIES ŠOVAKAR LTV1 28.09.2016. 16:12:12
Šovakar Bojā[email protected] LTV1diskutēs par gaidāmo izglītības satura reformu, sešgadīgajiem skolā, skolotāju algām un skolotāju kā sistēmas ķīlnieku - septembra pēdējās dienas, bet neviens nezina savu algu
Tomēr būtu jāvienojas ar atsevišķiem bērnudārziem vai skolām un jāaprobē šis projekts. Tikai tādā gadījumā, ja ir jau izstrādāta mācību programma 6 gadīgajiem un tā izdiskutēta. Mums ir otrādi: runā, pieņem lēmumus un tad sāk kaut ko darīt. Jau sen bija jāmaina mācību programmu saturs. Tā vien liekas, ka brauc tik uz priekšu ilggadīgās kamanās... Ārodbiedrība tikai protestē, bet nekādus priekšlikumus vai padomus nesniedz... Nekad neko nepanāks, ja strauji neieviesīs pārmaiņas- balstītas uz inovatīviem un saprātīgiem lēmumiem. Tik daudz braukā pieredzē uz pasaules valstīm, kur ir atdeve šai braukāšanai?
Šāds eksperiments jau bija, bet neveiksmīgs.Šobrīd šiem bērniem ir 34 gadi..Nervu sistēmas nav vēl tik stabilas,lai sešgadnieku sūtītu uz skolu..
aizvietoju mājturību, Jautāju, ko skolotāja dara? SēZ datorā un ēd, ja kaut ko sagatavojam! Vecie skolotāji iedod adīt zeķi un pusgadu dzīvo zaļi!
tikmēr freiberga atbalstīja Latvijas cukurrūpnīcas iznīcināšanu, bāleliņu iesūtišanu Irākā nogalināt,...
vecmāmiņa 28.09.2016. 14:55:50
Ar šausmām domāju, ka manam mazdēlam - sešgadīgam būs jāsēžas skolas solā. Tāpat kā viņa tētim. Nu smagi tas bija! Tāpat tas gads aizgāja, kad pameta vidusskolu vienas ,,izcilas'' skolotājas dēļ. Pēc tam gan ne tehnikumā, ne augstskolā problēmu ar šo mācību priekšmetu nebija.
Es domāju, ka nekas jau nebūs, ka mēs tā parunājam. Tie vecāki, vecvecāki, skolotāji un līdzīgi domājošie, kas uzskata, ka nevajag sešgadīgiem sēdēt skolas solā, lai vāc parakstus. Pilsētās, laukos...Un sūtām deputātiem. Atrada tikai vienu iespēju. Viens kaut ko izdomāja. Pārējie jau vispār nedomā! Vienreiz izgāzās eksperiments...Tagad cietīs tieši šo vecāku bērni. Piecgadīgo, sešgadīgo apmācība, tikko ieviesta. Ļaujiet taču cilvēkiem strādāt, vismaz pārbaudīt, vai tas darbojas vai nē. Jau tagad pāreja skolā ir vieglāka. Atslogojot sākumskolas pārslogotās programmas, protams, arī pamatskolas un vidusskolas, to vienu gadu varētu samazināt. Kāpēc vidusskolā jāmāca augstskolas programma?
Viens prātīgs cilvēks Latvijas valsts vadībā-mūsu prezidents!!! Karluša grib nozagt no bērniem bērnību! Vai tie Izglītības ministrijas darbinieki ir pavisam debīli, vai negrib strādāt un pārskatīt izglītības programmu? Skolās ir daudz nevajadzīgu priekšmetu, kurus var apvienot vienā-ētika, sociālās zinības, veselības mācība, jo mācību tēmas pārklājas. Sanāk tukšu salmu kulšana. Arī vizuālā māksla 7.klasē! Vai tas ir vajadzīgs? Ja izslēgtu no skolām nevajadzīgos mācību priekšmetus, būtu jāmācās tikai 10 gadi!!! Nost ar tautas kangariem!!!
Pilnīgi piekrītu. Labi, ka prezidents saprot. Viedoklis no profesionālās puses... uzskatu, ka tieši sākumskolā ir jāmaina programma... 1. Pirmskolas obligātās apmācības 5-6gadnieku un 1.klases saskaņošana un pielāgošana. Tas nav normāli, ka beidzot dārziņu ir vienas prasības un sakot skolas gaitas-citas prasības. 2. Pārdomāt un pārstrādāt sākumskolas programmu, 3. klase bērniem bieži ir lūzumpunkts, kurā viņiem zūd vēlēšanās mācīties un iet uz skolu, jo tā ir saraustīta, apjomīga, nesakarīga un nepārdomāta. No kuras skolēni 4. klasē mēģina atgūties un atjēgties. 3. Pārstrādāt sākumskolas 4 klašu programmu uz 3 klašu programmu. Bērni diezgan veiksmigi tiek galā ar pārmaiņām, kad sākās daudzu skolotāju mācību priekšmetos sistema. 4. Izmest laukā nelietderīgs tēmas no mācību programmām, kuras bērniem vēl ir nesaprotamas un absurdas tajā vecumā.
NORMĀLS CILVĒKS BEIDZOT. 28.09.2016. 13:42:48
Vismaz kāds cilvēks kas domā prātīgi.
kĀPĒC OBLIGĀTI 28.09.2016. 13:17:23
Nesaprotu- kāpēc obligāti jāsaglabā 12 klašu izglītība. Pārskatot mācību programmas, var atrast iespēju no atsevišķiem mācību priekšmetiem atteikties, tā ietaupot laiku citiem un rezultātā arī mācīšanas ilgums samazinātos. Vai tā paaudze, kas vidusskolas izglītību ieguva 11 mācību gados, ir dumjāka par tiem, kas to iegūst 12 gados? Savulaik, uzsākot mācības no 6 gadu vecuma, doma bija sākumskolas triju gadu vielu apgūt 4 gados, bet kādam ienāca prātā to visu sabojāt un rezultāta atgriezās pie tā ka skolas gaitas uzsāka atkal no 7 gadiem, bet otru galu 12. gadu nenoīsināja. Varbūt tagad ir vērts par to padomāt/ Lai piecgadnieku un sešgadnieki izbauda bērnību rotaļājoties un apgūstot to, kas jau tagad veiklu ierēdņu sadomāts viņiem jāapgūst.
ka šim jaunajam projektam apakšā "guļ" liela nauda, kuru varēs apgūt, iegūt un piegūt tir, kuri jau iesaka pārveidot, pilnveidot un atvieglot dažādās programmas un iesaistīties dažādos skolotāju apmācošos kursos. Galu galā jau tagad ir OBLIGĀTĀ PIRMSKOLAS apmācība no 5 gadiem
Walther von Plettenberg 28.09.2016. 13:06:32
Pareizi, šajā jautājumā prezidents domā sakarīgi. Pastāv taču iespēja bērniem, kam 7 gadi paliek no septembra līdz decembrim, uzsākt skolas mācības. Ko vēl var gribēt? Jo tiem bērniem, kuriem tik tikko palika 6 gadi, pat ja intelektuāli viņi ir labi attīstīti - acis, mugurkauli, muguras un kakla muskulatūra reāli nespēj izturēt skolas mācību režīmu. Kāda jēga iegūt vienu gadu, sabojājot cilvēkam mugurkaulu uz visu mūžu?
Atvainojiet,lai vispār aizdomātos līdz kaut kam tādam, tad padomājiet vispirms,kāds ir šo vecāku kontingents!Liela daļa vispār nenodarbojas mājās ar bērnu, visu nogrūž uz pirmsskolas skolotāja pleciem!Jau uz 1.klasi atnāk nelasoši,ko vēl runāt par sešgadniekiem!
Priecājos, ka prezidents ir domājošs cilvēks. Bērnus atbilstoši vecuma īpatnībām māca jau bērnudārzā. Lieliski! Kāpēc šo funkciju jāpārnes uz skolu? Varbūt, lai atkal atmazgātu naudu(gultiņas, galdiņi, spēļu mantiņas...)? Izglītības ministrijai līdzekļu daudz? Nesaprotu...
skolotāja-mamma 28.09.2016. 11:50:29
Esmu pieredzējusi šo eksperimentu gan kā skolotāja, gan kā mamma(2006. gadā) - domāju, ka tas ir stipri individuāli, jo katrs vecāks zin kad viņa bērns ir gatavs skolai, varbūt ka mācību ziņā bērns ir gatavs, bet psiholoģiski nē. Meita skolu sāka ar tikko palikušajiem 6 gadiem - beidza 17 gados, bet dēls 3 klasē palika otru gadu jo nebija psiholoģiski gatavs, mācībās gāja labi, bet uzvedība kliboja. Kur 17 gadus vecs jaunietis atradīs darbu (tā domā IZM ministrs ātrāk beigs skolu, ātrāk varēs startēt darba tirgū - utopija).
Ir jāpārstrādā skolu programmas, lai beigtu mocīt bērnus, cenšoties iztaisīt viņus par profesoriem jau sākumskolā! Sākumskolā (1.-3.klase kā padomju laikos) jāapgūst pamatu pamati - glītrakstīšana, saskaitīšana, atņemšana, reizināšana, sociālās iemaņas. Jāiemāca mācīties! Savukārt 4.-8.klasē sāk apgūt gramatiskās kategorijas un matemātiku. No vēstures programmām daudz kas izmetams (kāda velna pēc zināt zemgaļu cīņas par brīvību...Napoleona došanos caur Latvijas teritoriju utt.), mācot tikai būtisko! Sociālās zinības bieži vien ir tukšu salmu kulšana (paskatieties darba burtnīcas!) utt. Un vidusskolas gados nav jāmāca augstākā matemātika un jāizlasa puse bibliotēkas...
Ļoti labi laiku var ietaupīt, izbeidzot dublēt saturu - dabaszinības/bioloģija, sociālās zinības, klases stunda, ētika. Sākumskolā - rokdarbi un vizuālā māksla. Vidusskolā atbalstāma būtu mūzikas, vizuālās mākslas vajadzība.
Pieredzēju iepriekšējo eksperimentu kā skolotāja un audzinātāja. Pie kam mūsu 6-gadnieki arī to 1. klasi pavadīja dārziņā. Bet novēroju izteikti vairāk emocionālas dabas un mācību problēmas tieši 8. - 9. klasē. Nekādā gadījumā nedrīkst šo uzlikt kā obligātu, it īpaši bērniem, kam 6 gadi paliek vasarā un agrā rudenī. Cik var eksperimentēt ar bērniem, skolotājiem, vecākiem? 36 gadi nostrādāti skolā - vienos eksperimentos. Viens nav pabeigts un izvērtēts, kad jau ministrija sāk jaunu, kārtējo avantūru, un gals tām nav saredzams. Jā, pastāvēs, kas pārvērtīsies ©, bet ir arī kaut kāda stabilitāte vismaz viena izglītības cikla ietvaros vajadzīga!
Skolotāja. 28.09.2016. 11:26:11
Prezidents domā loģiski. Ir jau citas iespējas kā samazināt gadu skaitu skolā. Pārstrādājot programmas! 1. klase - 8. klase., 9. - 11. klase. Ja augstskola, tad augstskola! Nevis 2 gados augstākā izglītība.. Absurds
Šoreiz gan kā mamma. Jā mani bērni izgāja šo neveiksmīgo eksperimentu. Augstskolas gan beiguši...Un tomēr, grūts bija tas eksperiments. Varu teikt, ka ,,lūza'' šie bērni pamatskolas posmā. Protams, ne tikai manējie...Programmas jāpārstrādā, bet ne uz mazo cilvēkbērnu rēķina. Nevajag likt lieku un bezjēdzīgu mācīties! Lieciet mieru mazajiem! Nu nevajag skolas gaitas sākt no sešiem gadiem. Ja kāds bērns ir īpaši talantīga, lai par to lemj vecāki.
Paldies prezidentam, kuram ir zināšanas par bērnu vecumposma īpatnībām, un ne tikai... Ko nozīmē ātrāk pabeidz vidusskolu? - BEZATBILDĪBA, vienalga kas notiek ar bērnu..., eksperimenti jau ir bijuši, pierādījies, ka 6-gadnieki pamatā skolai nav gatavi.
Prezidenta apgalvojumi ir loģiski.... Bet pats galvenais ir jāņēm bērnu vecumposmu psiholoģijas īpatnības, kā ar jāadaptē mācību programmas. Mācību vielas saturs ir jāpārskata, jo bērni nav spējīgi to pašlaik apgūt.... Tātad ir jāveic reālas reformas.
Sešgadnieks 28.09.2016. 11:02:57
Tas ir labi,jo 1980.gada dzimušie u.c. oficiāli sāka mācīties no 6 gadiem un šobrīd ir talantīgi darba tirgū,vecas pārbaudītas idejas taču dzīvo vairākus mūžus,toreiz to sauca par Čerņenko eksperimentu....,bērni 1.klasē var mācxīties savos bērnudārzos,skolā ierasties ar 2.klasi,tas taču vienalga,kur viņi uzsāk mācības,kas noderētu visu dzīvi....Toreiz vēl tās sauca par 0 klasēm,-cipars paliek cipars...Uz priekšu!
1. Visticamāk, ir jāsāk saprast, ko tieši apzīmēs ar "mācīties" turpmāk. Jo jau šobrīd bērniem ir 5-6gadnieku obligātā pirmskolas apmācība-sagatavošana skolai, kas tiek realizēta bērnudārzos - iestādēs, kur tiek nodrošināta arī pirmskolas vecumposmam atbilstoša vide - rotaļas, diendusa, klases infrastruktūra, pastaigas ārpus telpām, 2 pedagogi/speciālisti vismaz utt. Nemaz nepieminot, ka arī tur varētu veikt dažādus uzlabojumus - ja domā par bērniem..... 2. Tas būtiski atšķiras no 1983.-1990.gada (beigu gads varētu būt pareizs ?) eksperimenta ar 6gadniekiem - visi 6 gadu vecumā dodas uz skolu 1.klasē, sēž 5x40 min skolas solā, dabū pa pirkstiem ar lineālu, ja nevar nosēdēt... mācās skaitīt ar kociņiem, zīlēm utt, nodarbību saturs tuvu bērnudārzam, diemžēl, nenodrošinot ne dienas ritmu, ne vidi vai attieksmi atbilstoši vecumam.... Kā zināms, šo eksperimentu atcēla un atzina par nepiemērotu. Aptuveni lēšot - šobrīd IZM un ministrijās 6gadnieku priekšlikumu virza tieši tā paaudze, kas vēl izspruka no šī ekperimenta, vai ne? (40-50 gadnieku paaudze). Kas ir personas, kas protestē? - Vecāki - 25-35 paaudze, lielākoties, vai ne? 4. Hei- IZM!! Varbūt atveram vēstures pierakstus/ apzvanam reālus cilvēkus, kas šo eksperimentu jau ir piedzīvojuši??? UN beidzam muļķoties?? - 5. paskatamies Igaunijas un Somijas virzienā, beidzot!?
Ja neatbalsta mācību sākšanu no 6 gadu vecuma un neapmierinoša situācija, ka skolā vēl mācās 19-gadīgi jaunieši, tad vienīgā iespēja ir pāriet uz 10 gadu mācību programmu. Iemācīt visu un visiem gadījumiem nav iespējams, 5-gadīgo un 6-gadīgo pirmsskolas izglītība tāpat kā citās valstīs, piemēram Anglijā - 4-5-gadīgie mācās Infant vai Primary School u.tml.
No Vējoņa puses šķiet nedaudz populistiski - neatbalsta no sešu gadu sākšanas (jo liela daļa sabiedrības neatbalsta it kā), bet tajā pašā laikā atzīst, ka ātrāk jābeidz vidusskola... Nu neiet tas kopā.
Un es piekrītu prezidentam.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.