Lietotājvārds
Parole
Un tad dzimumu līdztiesības "cīnītājām" būs ko bļaut - dajoš maximas pārdevējām tik pat lielu algu kā IT spečukiem...
Lieliska ziņa. IT jomai ir nākotne.
IT nozare šodien nav nekas vairāk, kā santehnika - lieta laba, bet vēl labāk, ja darbojas. Bet, lai darbotos, vajag kopt un labot. Ne tikai "dzelžus", "mīksto" daļu arī. Tikpat labi varēja veikt aptauju, cik procenti vēlas kļūt par santehniķiem.
un atkal tiek "nejauši iemests" tīkos "pētījums", (lieki piebilst, ka nav saprotamas ne aptaujātās auditorijas reprezentabilitāte, ne pat to apmērs...) un hops! secinājums, ka trūkst IT speciālistu... ups... "2015./2016.akadēmiskajā mācību gadā no visiem IT studentiem sieviešu ir tikai 21,3%" - bet tas jau ir "katastrofāls trūkums!! :D - un atkal pēc nedēļas cepam augšā nākošo preses relīzi par to, kā skolu programmās trūkst IT (datorapmācības).. pa vidu tikai vēl kāds "profesora" raksts prasās, kas izanalizējis, kāpēc augstkolā tik maz studenšu... :D fui. lēti!
Izklausās ticami.
Muļķības 29.09.2016. 13:42:09
Tad jāpapildina raksts. Rīga nav visa Latvija un vispārīgi tā teikt ir neglīti. Kauns redaktoram.
Muļķības 29.09.2016. 13:40:46
Interesanti,kur bija tas pētījums? Tikai Rīgā? Liepājā,kas ir trešā lielākā un vērā ņemama pilsēta,pat dzirdēts nebija par šādu pētījumu. Fui.
Vai tiešām trūkst IT darbinieku? Izskatās gan, ka ir viņu pārprodukcija. Vai tas atkal ir mēģinājums iebīdīt skolu programmās datoriku?
Stanis Barations @Melisandra 29.09.2016. 09:54:48
Protams, ka meitenes ir tikpat spējīgas un gudras - mauprāt, problēma ir mūsos pašos, vecākos, ģimenēs. Mums ērtāk un zempaziņā drošāk šķiet atražot gadsimtiem ilgos stereotipus un ikdienas gaitās meitenes virzīt it kā sieviešķīgās nodarbēs. Tehnikas, tehnoloģija utt. ar tādām nesaistās. Līdz šim.
Patiesībā dīvaini - IT kopumā ir fiziski viegls darbs(nesalīdzināt ar meža darbiem vai pat lauksaimniecību), ar radošiem elementiem, iespējams, elastīgu darba laiku un vidi - sievietei gluži labi varētu patikt. Tiesa, ar blondām smadzenēm gan tur nav ko darīt. Bet nu blondas smadzenes mēdz būt arī puišiem, pie kam diezgan bieži. :D
Meitenēm jau pamperu vecumā māca spēlēties ar lellēm, spēlēt virtuves utt., rūpēties par citiem - tur jau nav citu variantu kā māksla, medicīna u.c. :) Mēs paši uz to programmējam bērnībā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.