Lietotājvārds
Parole
pirmā alga 30.09.2016. 10:35:06
vakar saņēmu sms par algu,atvainojiet,par avansu ?(to nekad neesmu saņēmusi)par nostrādāto septembra mēnesi 100 eiro MĒNEŠALGAS VIETĀ!!!Pati alga vēl pat nav zināma(ALGAS DIENĀ)!!! Klajš tiesību pārkāpums.Atkal jāraksta lapa par to,ko daru darba laikā,cik strādāju,lai noteiktu manu darba algu,lai gan mans darba laiks ir jau noformulēts mēneša sākumā.
Ko vēl ne, 29.09.2016. 23:07:06
vēl darba laikā deputāti būs jāizklaidē? Ne jau viņi klusiņām sēdēs un skatīsies. Tak jau būs jāuzņem ar glanci, jāpacienā, jāpievērš īpaša uzmanība.
Akcija- ar liekulīgiem smaidiņiem, klanīšanos un kafijošanu, kas nopirkta par mūsu "lielo" aldziņu?
to jautājums Gundegai 29.09.2016. 11:45 29.09.2016. 20:21:59
Un jūsuprāt darbs mājās nav darbs? Mūsdienās, kad elastīgais darbalaiks un arī iespējas strādāt no mājām ir vispāratzīta prakse, jūsuprāt, skolotājam būtu VISI savi darbi obligāti jādara skolas telpās? kKāpēc? Skolotājs ir kāds dzimtcilvēks? Vai zaldāts, kurš nedrīkst pamest posteni? Aūū, tur ārā jau ir 21. gadsimts!
Atbilde uz jautājumu - skolā strādāju līdz 20.iem pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās. Trešdiena, piektdiena, sestdiena, svētdiena kā gadās - reizēm skolā, reizēm mājās.
Skolotāja Ilze 29.09.2016. 15:28:58
Jā, lai arī atbrauc uz speciālām skolām un pastrādā ar bērniem bez skolotāja palīga, jo naudas jau šogad nepietiek šādai "ekstrai". Un par tādu atalgojumu kā mēs šogad saņemsim (cerams, ka kaut kad saņemsim, jo pagaidām algas netiks izmaksātas noteiktos datumos, kā dzīvot neviens nezina), lai nostrādā pat mēnesi. 100% garantijas, ka neviens no viņiem šādu darbu nestrādātu par atalgojumu kāds būs šogad. Liels paldies tālredzīgajam Šadurskim un viņa komandai par jauko topošo Skolotāju dienu, kuru skolotāji sagaidīs bez graša kabatā!
Kāpēc tad tik neprecīzs uzaicinājums? Kāpēc tikai daļa laika - pāris stundas? Intelektuāla darba audits/novērojums parasti notiek pilnu darba laiku, ko tad šeit izlasītā un novērotājam ērtākā laika brīdī sapratīs? Turklāt atbildīgajiem ierēdņiem = obligāts. Lūdzu darba plāns, kas var dot vismaz nojausmu un datus ko analizēt - 1.DIENA = pirmskolās no 7:00 (kā jau pēc darba laika) - grupas skolotājiem un auklēm blakus un līdz 17:00-19:00 (nu ok, tur maiņas, būs ok ar pilnu dienas slodzi vien, apžēlosim). 2.DIENA = Sākumskolās - no 8:00 - līdz pagarinātās grupas beigām, kā kur - 17:00-18:00. Galu galā - skolotājas sākumskolās, pagarinātajās grupās tieši šādu laiku arī strādā tiešā kontaktā ar bērniem... nemaz nerunājot par to, ko gatavo apmācībai ārpus darba laika. 3.DIENA = Pamatskola vai Vidusskola - no 8:00 - līdz pamatpriekšmetu skolotāja dienas beigām - t.i. - kad izlaboti darbi, mājas darbi un pārbaudes darbi, kad sagatavoti uzdevumi un viela nākošai dienai. Un tad arī būs kādi secinājumi. Dīvaini - vecāki šo ir spējīgi ieraudzīt un saprast, bet IZM (ATBILDĪGĀKIE PAR TO VISU) - nav? Kā tad tā??
28 kontaktstundas - jāsagatavo 2 stundās viss uz tām. 5x2 klases, 3 mācību priekšmeti - skolēnu darbi jāizlabo 1 stundā un 20 minūtēs. Nu, IZM tā domā vismaz.
SUPERJAUNAIS MODELIS 29.09.2016. 15:15:08
IZM piedāvā jauninājumu - tiek ierosināts pārtraukt skolotājiem maksāt par gatavošanos mācību stundām, jo skolēniem mājās nebūs jāpilda mājasdarbi. Bet varbūt katastrofāli nepietiek naudas, lai samaksātu skolotājiem par gatavošanos mācību stundām (kontaktstundām)? Vakar Latvijas Bankas forumā eksperti izteica apgalvojumu - lai kvalitatīvi sagatavotos 20 mācību stundām, nepieciešams 20 stundas, kopā 40 stundu darba slodze skolotājiem. IZM valsts sekretāre neteica "nē"
Algasdiena>pirmajai Algai 29.09.2016. 14:51:02
Ar to arī apsveicu! Mēs cēlām, cēlam un uzcēlām.
pirmā Alga 29.09.2016. 14:11:33
Sveiki. Nupat saņēmu savu pirmo algu pēc jaunā modeļa.IIr lielāka. Par 5 Eur!!!
jautājums Gundegai 29.09.2016. 11:45:22
Vai līdz 20. esat skolā vai ar to domājiet darbu mājās (labojot darbus u.c.?)
Apšaubu, ka kāds deputāts spēs izturēt manu darbadienu no 8.30. līdz 20.00.
21.gadsimta divritenis 29.09.2016. 11:38:10
Tik tālu nu esam, ka nezinām, ko vispār dara skolotāji. Jānoēno šis darbs (misija) līdz galam. Mājasdabus atmetam, sešgadniekus liekam skolā, nepilngadīgus un nenobriedušus jauniešus sūtīsim darba tirgū. Stulbu tautu vieglāk vadīt. Sirsnīgs sveiciens Skolotāju dienā!
Nez kāpēc nevienam nav šaubu par citu profesiju pārstāvju darba specifiku, cik un kā jāstrādā, cik jāsaņem atalgojums.. Skolotāji gan tiek vēroti, "ēnoti", pārbaudīti, kvalificēti, "sisti un mērcēti" ik gadu, ik dienu, ik stundu; un to dara ikviens, kam vien ienāk prātā tēlot kompetentus, gudrus un pamācošus ekspertus, sākot ar vecākiem, beidzot ar skolēniem, nerunājot nemaz par pašvaldību un ministriju darboņiem. Varbūt beidzot liekam mierā skolotājus, ļaujam tiem strādāt un tā vietā labāk "paēnojam", cik produktīvs, kvalitatīvs un jēgpilns ir ierēdņu darbs. Un vispār - kāpēc tik daudz ierēdņu vienā nozarē??? Ko viņi visi tur tajās izglītības nodaļās, pārvaldēs un ministrijā sadara, kamēr mūsu izglītības sistēma jau kuru gadu grimst arvien dziļāk purvā?
Manuprāt, lietderīgāk būti, ja deputāti "ēnotu" skolotāja darbu mājās, kad skolotāji gatavojas mācību stundām nākamajai dienai, labo burtnīcas, aizpilda e-klasi, pilda skolas administrācijai nepieciešamo dokumentāciju. Skolotāja darbs pēc stundām daudzās skolās praktiski netiek apmaksāts - manā gadījumā skola apmaksā 1 stundu gatavošanos pie 19 kontaktstundām. Skolotāja darbs pēc stundām - tā ir skolotāja profesijas aisberga neredzamā daļa. Manuprāt, būtu ļoti njoderīgi, ja "ēnotāji" kaut vienu vakaru blakus pasēdētu blakām skolotājam, vērojot gatavošanos nākamajai dienai. Ceru, ka neaizmigs un arī netraucēs.
Labdien! Arī es uz savu skolu vēlētos uzaicināt deputātus vērot stundas. Kad bija pieteikšanās šim pasākumam? Vai par šo bija informācija e-klasē?
Zinot, ka sēdes ir tikai dažas stundas vienreiz nedēļā, tad arī tās pāris stundas varētu būt grūti izturēt skolā. :D
Lai pastaigā vienu dienu līdzi nevis dažas stundas! Tad arī redzēs, kāds ir darbs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.