Lietotājvārds
Parole
Pašapziņa vietā. Man būtu kauns vērt muti vaļā,
aitai. Es tavu gaļu liktu uz zoba. Gaļa laba. Saimnieks labi barojis. Aitas baro šajā vecumā lai būru labi jēri, tie kam ir kule, ja esi tik naiva. Ko teiksi aita?
No auna, aitai. Latgalē tevi sauktu par vušku. Vari jau būt aita. Maza šķirba. Valsts man pielika algu, bet..... . LV no skolotājiem atņēma algu par augusta mēnesi. Tagad atdot valstisko parādu. Tas bija 2008. gads? Jautāju saviem kolēģiem skolotājiem. LV toreiz teica ka no mums aizņemas. Lai atdot ar procentiem.
Skolēnu leksika. Skažim družna, nahui nužna.
Aitas cērp, kamēr tām galīgi vilniņa nav nogājusi, tad- nokauj un apēd.
Ar nedēļas garu streiku nekas nepakustēsies! 1.prasība- atdot ieturēto! Tad- algas paaugstinājumu! Apmaksāt visus darāmos darbus! Jāgriežas ES cilvēktiesību tiesā! Mūsu bāleliņi griež arvien rupjāk! Likumus pieņem sev! Ir jābūt valsts iestādēs strādājošo algu sasaistei!
Patiesībā par tavu izstāšanos no arodbiedrības visvairāk prieks skolas vadībai un IZM... Man savukārt šad tad nāk prātā doma - varbūt kāda ES cilvēktiesību iestāde? Tiesa? Nu ir taču jābūt kādam juridiskam pamatojumam, uz kā pamata drīkst samazināt reālo atalgojumu????
"LR izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis" ..skumji par tik klaju analfabētismu IZM.
Izstājos no arodbiedrības. Nenožēloju, jo tos 8.00 eiro, ko man novilka no algas varu izmantot savām vajadzībām. Nav daudz, bet tomēr....
Skolotājs ar 30 gadu stāžu 03.10.2016. 11:23:16
Daži neskaidri jautājumi: 1. Vai speciāli tiek grauts skolotāja prestižs, maldinot tautu un skolēnu vecākus par tādu 'milzīgu"algas pielikumu skolotājiem? 2. Kādi samazinājumi veikti IZM struktūrā, sakarā ar skolēnu un skolu skaita samazinājumu valstī? 3. Vai viss milzīgais skolas akreditējošais, vērtējošais, reformējošais aparāts nepārsniedz skolotāju skaitu? 4. Kur palika miljoni, kas tika iedalīti skolotāju algu paaugstināšanai? 5. Kāda izglītība ir algu paaugstināšanas modeļa autoram, vai autoru grupai?
...paldies:) 03.10.2016. 11:00:44
...esiet, .....esiet...., esiet...(viss pavēles izteiksmē) ....novēlējums- saulainu dienu- jau nepiepildījās..., gaidām algas...., varbūt?!")
Uzskatu, ka nedēļu garš streiks būtu skolotāju labākā atbilde Šadurska "dāsnajam" algu pielikumam un tām murgainībām ar kurām viņš aplaimo sabiedrību! ;)
Jūs laikam kaunaties par visiem citiem, jo mūsu laikā tāds jēdziens, kā "kauns" ir devalvēts Nav kauna zagt, nav kauna melot un cietumos liek par nozagtām zaptes burciņām, bet miljoni pazūd viena otra kontā bez kauna un goda. Pēdējie ministra meli par lielo algas pielikumu vien ir ko vērti.
Pievienojos lielākajai daļai jau izteikto domu, bet pirmais, uz ko gribas reaģēt, ir lielais gramatisko kļūdu daudzums pašā apsveikumā. Paldies INĀRAI (02.10.2016. 20:34), kas korekti atļāvās veikt kļūdu labojumu! Man ir kauns par šādu apsveikuma kvalitāti!!! Man ir kauns par to, kas šobrīd notiek izglītības jomā! Varbūt pirmais "kauns" ir tieši saistīts ar otro "kaunu" un otrādi un tāpēc mums iet, kā iet? ....
kaut kas dīvains...val tad nav likums, kurā datumā skolotājiem jāsaņem algas, un kas šo likumu pārkāpj.? Vai tad nav likums, ka skolotājam, aizejot vasaras atvaļinājumā, jāzina sava nākamā mācību gada darba slodze un atalgojums? bet realitātē skolotājs to nezina pat 30.septembrī. Veselu mēnesi cilvēki strādā nezinot, kādu atalgojumu saņems. Kur ir skolotāju arodbiedrība? kāpēc neaizstāv skolotājus ?
"Plika" matemātika 02.10.2016. 21:39:14
To nu vajadzētu katram saprast - ja par 21 stundu bija 420, bet par 30 stundām šogad 680, tad pielikts nav nekas. (420x30:21=600) Nu labi - matemātiski uz papīra 80 eiro, bet darba ir daudz vairāk un vēl savairojušies neapmaksātie "pienākumi"...:( Ar procentu rēķiniem pavisam švaki. Nekādi nevaru sarēķināt to lielo paaugstinājumu?;)
Kārtējais murgs par tām pakāpēm. Ja jau 45 eiro, tad 45 eiro! Vai kādam, ja vairāk par slodzi , šī naudiņa palielinās ar' ?
Vīrs vārdā Uve 02.10.2016. 21:03:47
Vai mums ir arodbiedrība?
Skolotāja ar 35 gadu stāžu 02.10.2016. 20:36:03
Šo svētdien-Skolotāju dienā-....nebij par ko nopirkt pat pienu rīta putriņai.....algu aizturēja,bet pa mūžu miljonus neizdevās iekrāt tā saucamajam finansiālajam spilvenam....skumji.
jautājumam 02.10.2016. 20:35:00
Tāpēc, ka tagad par pakāpi maksā tikai par kontaktstundām. bet agrāk maksāja no likmes (un tad varēja būt, piemēram, 1,4 likmes reiz summa). tagad no 30 stundām kādas 22 ir kontakstundas. Pat, ja ir visas 1,3 likmes, tāpat sanāk mazāk par 30. bet summa ir uz likmi - 30 stundām. 4. un 5. pakāpe, kurām summas lielākas, to jūt vēl izteiktāk.
Paldies IZM par apsveikumu. Tikai atļāvos izlabot dažas kļūdas. No sirds vēlos pateikt paldies maniem skolotājiem un visai skolotāju saimei, kuri( komats nav nepieciešams) tad un šodien ( komats nav nepieciešams) ar atbildību veido un rada mūsu valsts nākotni! Jūs, skolotāji, (komats nepieciešams- uzruna) esat tie, kas rada iespēju, lai mēs katrs varam lepoties ar mūsu izcilībām un Latvijas vārdu pasaulē.Esiet tikpat radoši, zinoši un atvērti pārmaiņām kā jūsu ( ar mazo burtu- daudzsk. 2. persona) savulaik vislabākie skolotāji.Saglabājiet savu skolotāja īpašo spēju (komats nav nepieciešams) sadzirdēt un ieraudzīt sev cienīgu maiņu un nodot mantojumā pūru, kuru esat sakrājuši.
Vai vēl nevaram vienoties? Kam vēl jānotiek?
Ak, gandrīz 100 komentāru, bet neviena pateicības vārda Šadurskim, kurš pēc laba darba bauda atvaļinājumu!!! Atgiezies, ministr, un spodrini spalvas!
Bet IZM ar mediju palīdzību ir sabiedrībai pateikusi - no 420 uz 680! Skolotājiem "neatmazgāties" sabiedrības priekšā! Būs samazgu dīķi! Ja streikosim (kam neticu), sabiedrība vēl vairāk nostāsies pret mums. Tas arī bija IZM mērķis! Cik nožēlojami!
Man - 166......vienotu kritēriju nav.... pēc kuriem tad godīgi būtu jāaprēķina alga!!!!
nezinu vēl savu algu, bet zinu, ka būs bēdīgi :( .uz rokas diez vai daudz vairāk par minimālo būs. sajūta, ka beidzot jāceļas kājās visiem un jābūt ļoti vienotiem prasībās un pasākumos. citādi NEKAS NEKAD nemainīsies.
PIEMAKSA PAR 3.PAKĀPI IR 45 EIRO, BET LIELĀKAIS, KO IESPĒJAMS SAŅEMT PIE JAUNĀS ATALGOJUMA SISTĒMAS, ESOT 38 EIRO. Var kāds paskaidrot, KĀPĒC tā ir? Kā tas iespējams? Kur un kam paliek pārējie mani 7 eiro katru mēnesi? Gadā 84 eiro. Tie arī ir nozagti?
Очередное повышение зарплат будет к 2020 году, когда Россия полностью перекроет транзит через Прибалтику, а Евросоюз (если он доживет до 2020 года), закончит давать Латвии еврофонды (самим надо зарабатывать). Тогда заживете богато и счастливо. К этому времени половину школ и больниц придется закрыть, если не две трети. Нищая Латвия не сможет их содержать.
nu riktīga Silvija :D
nevis no mums, cienījamā IZM, bet no jums - kā maksāsiet, tā jaunie strādās. Nu nenāks jaunie strādāt skolās par algām, ar kurām NAV IESPĒJAMS izdzīvot.
Nu tādas ierēdņiem bailes, ka tik skolot'js kādus pārdemit eiro nenopelna vairāk..... Par šīs algu reformas autoru būtībulabi raksturo labs latviešu vārdiņš, ko pilnībā jau nosaukt te neļaus - kapeikp...ēji. Nu, jūs sapratāt.
Būtu jāmaksā soda procenti par kavējumu! Likums viens priekš visiem?
Par to, ka vēl neizmaksāja. Es pat ļoti brīnos, ka dažiem izmaksā. Jo Rīgā, piemēram, algas maksā par iepriekšējo mēnesi tikai ap 8. - 10. datumu. Kādas 3 vai 4 reizes pārlika izmaksas datumus pa pāris dienām uz priekšu, atceros, ka kolēģi gāja uz bankām, pārlikt hipo un līzinga maksājumu datumus katru reizi. Es jau uzreiz teicu, būtu likuši jau pirmajā reizē uz 15. datumu, ātrāk jau var vienmēr samaksāt, nevis čakarēties vairākas reizes. Bet, ja tā apadomā - vairāk kā nedēļu nopelnītā nauda kaut kur guļ...
Ja reāli būtu algas pielikums 5 eiro (reiz pielika 4Ls), 3-4 gadus skaļi bazūnēti (tā bija), ka rasta iespēja skolotājiem algu paaugstināt! Sabiedrība saklausīja tikai 1 vārdu- palielinājām. Tagad, kad alga samazināta līdz 100-150 eiro, pat atļaujas teikt, ka IR vienai lielai daļai paaugstināta! Kādam arī tie 5 eiro laikam ir, bet citam 100 un vairāk nost! Te jau no vienam nogrieztā varēja piebarot kādiem 20-30 kolēģīšiem, bet nu tā jau nav! Kur tad palika tie papildus iedalītie 9 miljoni, kur paliek šogad nogrieztais? Mēs vēl apsveram iespēju streikot vai nē? Visupirms- pirmskrīzes algu! Kurā nozarē vēl nav atgūtas pirmskrīzes algas?
Mums ļoti samazinātās algas neizmaksāja!
Tāpec ka vini visi vēl domā padomiski nevis Eiropeiski tur jau tā traģedija..
UNESCOdiena 02.10.2016. 13:40:31
Smieklīgi, ka IZM nezina, ka pasaules skolotāju diena ir 5.oktobris. Oktobra 1.svētdienu svin pēc padomju kalendāra.
Ledlauzis "Koļa" 02.10.2016. 13:27:14
Kur ta nu Šadurskis tik kautrīgs palicis! Apsveikumu publicējis tik vien kā nomaļā vietā - e-klases portālā. Laikam neērti jūtas. Bet kas attiecas uz skolotāju pieredzes nodošanu, tad , lūdzu, Šadurska kungs, rādiet mums savu bagāto pieredzi un nododiet to kādam jaunākam pēctecim. Uz skolotāju vietām gribētāju rinda diezin vai izveidosies, toties jūsu krēslā iesēsties gribētāju gan netrūks.
Re kā! Neiznāca viss saulaina Skolotāju diena! Un nevarēja iznākt. Ministrs kurš aicina skolotājus sev izdarīt harakiri, ir , labākajā gadījumā, pelnījis nožēlu, kaut patiesībā - demisiju. Šadurskisa kungs! Nezinām , ar ko atšķiras skolotāji no pedagogiem. Bez jūsu ciniskā prāta mums to arī nesaprast. Laikam "skolotāji" ir tie vecie, kas pa kājām maisās, bet " pedagogi" - tie kas desantējušies vai taisās desantēties no aeroplāna "Iespējamā misija". Mūsu pieredze nav nododama. Katram ir vajadzīga sava pieredze, citādi viņš savā dzīvē būs muļķis, kaut arī laimīgs, jo būs taču apveltīts ar KRITISKO KOPĀ AR RADOŠO DOMĀŠANU.
Ja jau mums ir tiesiska valsts, tad katrs, kura intereses un tiesības ir aizskartas , var vērsties tiesā. Es uzskatu, ka skolotāju tiesības ir aizskartas- meli kvadrātā- algu zināsim pirms iešanas atvaļinājumā - , - pakāpes - skolotājam neuzticas, neuzticas valsts izdotam izglītības dokumentam, kas dod tiesības strādāt par pedagogu, tas nezin kāpēc jāapliecina ar kaut kādām papīru kaudzēm - , skolotājs ir vienīgais darbinieks Latvijā, kurš, uzsākot darbu septembrī, nezina, cik viņš saņems par savu darbu. Šo sarakstu var turpināt. Ļoti gribu saņemt adekvātu LIZDAS rīcību, jo arī šī organizācija piekrita jaunajam algu modelim, kurš parēdzēja 9 miljonus papildu finansējumu, bet neviens skolotājs pielikumu nav saņēmis.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.