Lietotājvārds
Parole
Nav tādu tēmu, kas skolā būtu jāaizliedz. Skola tāpēc ir skola, lai skolotu - mācītu spriest un runāt pilnīgi par visu. Tā intervijā Latvijas Radio atzīst filosofs Igors Šuvajevs. “Rodas iespaids, ka dažiem nav nekā cita, ar ko lepoties, kā ar savu stulbumu, un tad nu ar visiem spēkiem viņi cenšas arī citus apstulbināt”, tā normu par tikumiskās audzināšanas ievērošanu skolās komentēja Šuvajevs. Viņaprāt, visa šī jezga ir klaja necieņas izrādīšana skolotājiem – it kā viņi neko nesaprastu; tā ir vēršanās pret skolas sistēmu, un tā savukārt ir valsts pamatu graušana.
esmu pensijā 13.10.2016. 09:02:55
bet vēl strādāju mazliet. Domāju, ka liela daļa skolēnu iegrimst telefonos un datoros, lai būtu sadzirdēti, izjustu līdzdalību savā dzīvē (kaut tikai "like" pie bildes), jo vecāki pārāk aizņemti ar naudas pelnīšanu, Un pilnīgi vienalga vai ģimene ir labvēlīga vai nē, jo bieži vecākiem ir standarta atbilde- man nav laika. Kad man klasē uz konsultāciju atnāk skolēni, tad bieži vien nosēdam minūtes 10-20 un pļāpājam par tēmām, kas viņiem ir interesantas- ko varētu darīt pēc 9.klases, kas viņiem nepatīk, vai patīk skolā. Ko lasījuši, ko redzējuši, kas nepatīk citos klases biedros. Un tad uzzini, ka visvairāk nepatīk troksnis- klases biedri klaigā, skolotāji skaļi runā. Skolotāji spiesti skaļi runāt, jo skolēni ir tik skaļi. Austiņas, kuras liela daļa lieto "dara savu ļauno darbu", dzirde pasliktinās.
Melisandra --> Džonam(Snow? :) ) 12.10.2016. 14:21:17
Nu re, mēs spriežam katrs pēc savas dzīves pieredzes.:) Tā tie priekšstati veidojas, par skolu, skolotājiem. Kad savu pieredzēto ekstrapolē uz visiem pārējiem.
P.S. Tā bija atbilde Melisandrai.
Džons Snovs 12.10.2016. 11:54:39
Nepiekrītu. Manā klasē audzinātāja NEKAD nerunāja par šādām tēmām, arī citām neērti būtiskām tēmām. Vairāk apsprieda organizatoriskus jautājumus, pasākumus, atzīmes. That's it.
Skolā ir jārunā, jāinformē par neērtajām tēmām, sarežģītajām - un to arī dara, klases stundās, ārpusstundu nodarbībās, tādos priekšmetos kā literatūra, bioloģija, vēsturē...... Bet šobrīd sabiedrības nostāja tāda, ka skolai, skolotājiem gandrīz vai jādzīvo un jāpieņem lēmumi skolēnu vietā.Pajautāsiet 6-klasniecēm, kā jārisna konfliktsituācijas - izstāstīs kā no bībeles visu, tik pareizzi, ka prieks. Kad būs jārisina - būs uz derēšanu intrigas, cūcību rakstīšana WhatsAppā un visa klasiskā skuķenu programma. Ko tad darīt skolai - uzraudzīt 24 stundas diennaktī? Un vēl šādās situācijās var labi nolasīt, kā parasti rīkotos ģimenē, 9 no 10 gadījumiem bērns rīkojas tā, kā tas ierasts ģimenē. Un ne skolas runāšana, ne vecāku formālā bāršanās nelīdz, ja piemēru ģimenē(dažreiz arī skolā) pieaugušie rāda citu.
Par ko vēl skolotājam jābūt atbildīgam?
no pieredzes 10.10.2016. 22:12:39
Centos cīnīties pret meliem un visatļautību. Iemina mani zemē visas iesaistītās puses. Guvu mācību. Vairs neskrienu ar galvu sienā.
Un kas notiek tālāk, ja skolotājs pamana šo problēmu? Kas to risina tālāk? Kādas valsts institūcijas ar to nodarbosies?
neskolotais 09.10.2016. 11:22:29
Es domāju, ka skolas vecāku padomei + skolotājiem + sociālajam pedagogam + pašvaldības policijai jāsaliek galvas kopā par to kā konkrēti konkrētā skolā organizēt šādas sarunas. Tas ir organizācijas jautājums vispirms un tad jau lietas var tikt risinātas un vajag risināt.
Skolotājs nemitīgi runā ar bērniem par neērtām tēmām. Jau aizrādījums par telefona lietošanu nevietā un nelaikā vai citu neadekvātu rīcību ir neērta tēma. Skolotājs vien pasauli neglābs. Ir vajadzīga arī sabiedrības nostāja un atbalsts.
gribu pensijā 07.10.2016. 13:04:25
Gribu pensija, bet ...vēl nav tie gadi. 'Man šīs jaunās padarīšanas vienkārši riebjas. Neapdomīgā līdzskriešana IT mūs ved aizvien lielākā purvā. Cilvēki vairs neprot normāli viens otram acīs ieskatīties, kur nu vēl kādu sasāpējušu jautājumu sirsnīgi izrunāt. Bezjūtīga ,nomelnojoša sarakste... un rakstītājs ir "starā". Kādi bērnam kailfoto... Ja izdarīja, lai uzņemas atbildību. Savāra ziepes un tad nu skolotājam jāglābj. Vai vecāku atbildība beidzas aiz dzemdību nama durvīm????
Propagandas mašīna - kas ir pārprasta tikumība? Katrs jau lej uz savām dzirnavām, kur nauda plūst.
Vai jums "nešķiet", ka par šīm tēmām vispirms risinājums ir jāmeklē ģimenē un vecāku atbildībā par savu bērnu ?!
Paldies par ieteikumu! Citrei sajūta, ka skolotājiem liedz iesaistītie un skolēnu darīšanās "nebāzt degunu" - redz, kā, arī skolotāji ir noderīgi un var būt nozīmīgi problēmu pamanīšanā!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.